Προς το περιεχόμενο

Breaking Bad : Season 5 [Spoiler free till season 4]


Kasrith

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 642
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το μόνο που ξέρω (έχω διαβάσει συνεντευξη του Βryan Cranston ''Walter'') οτι για την 5η σεζόν πρόκειται να γυρίσουνε τα πρώτα 8 επεισόδια, μετά θα κάνουν μια τετράμηνη διακοπή της παραγωγής, και τα υπόλοιπα επεισόδια θα προβληθούν την νέα χρονιά,τώρα αν θα είναι η τελευταία σεζόν όλοι στις συνεντέυξεις λένε πως ναί,προσωπικά πιστεύω πως θα εξαρτηθεί απο πολλούς πράγοντες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που ξέρω (έχω διαβάσει συνεντευξη του Βryan Cranston ''Walter'') οτι για την 5η σεζόν πρόκειται να γυρίσουνε τα πρώτα 8 επεισόδια, μετά θα κάνουν μια τετράμηνη διακοπή της παραγωγής, και τα υπόλοιπα επεισόδια θα προβληθούν την νέα χρονιά,τώρα αν θα είναι η τελευταία σεζόν όλοι στις συνεντέυξεις λένε πως ναί,προσωπικά πιστεύω πως θα εξαρτηθεί απο πολλούς πράγοντες.

 

Ελπίζω να μην εξαρτηθεί από τίποτα... Είπαν 5, ας κοπεί στις 5

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ. Η σειρά μέχρι στιγμής τα έχει σπάσει πραγματικά. Ας μην την τραβήξουν και αυτή από τις τρίχες της μασχάλης όπως άλλες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ προσπαθώ ακόμα να καταλάβω τι έκανε ο ηλίθιος ο jesse το δηλητήριο...

η σκέψη που έκανε ο jesse ήταν η πιο βλακώδης ever: είδες όταν ήρθες σπίτι μου τον μικρό και επειδή με ήθελες μονο δικό σου και είναι γνωστό ότι δεν διστάζεις να σκοτώσεις ένα μικρός παιδί έβαλες τον paul να βάλει τον ελαφροχερη bodyguard να αρπάξει το δηλητήριο που είχα μέσα στο τσιγάρο που είχα μέσα στο κουτί που είχα μέσα στην τσέπη μου(όχι πως εσύ δημιούργησες αυτό το δηλητήριο και μπορούσες αν ήθελες να κανεις όσα θέλεις. ήθελες εκείνο το συγκεκριμένο για κάποιο λόγο) πηγες βρήκες τον μικρό και με κάποιο τρόπο του το δόσες να το πιει...

 

 

Mind-Blown.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ προσπαθώ ακόμα να καταλάβω τι έκανε ο ηλίθιος ο jesse το δηλητήριο...

η σκέψη που έκανε ο jesse ήταν η πιο βλακώδης ever: είδες όταν ήρθες σπίτι μου τον μικρό και επειδή με ήθελες μονο δικό σου και είναι γνωστό ότι δεν διστάζεις να σκοτώσεις ένα μικρός παιδί έβαλες τον paul να βάλει τον ελαφροχερη bodyguard να αρπάξει το δηλητήριο που είχα μέσα στο τσιγάρο που είχα μέσα στο κουτί που είχα μέσα στην τσέπη μου(όχι πως εσύ δημιούργησες αυτό το δηλητήριο και μπορούσες αν ήθελες να κανεις όσα θέλεις. ήθελες εκείνο το συγκεκριμένο για κάποιο λόγο) πηγες βρήκες τον μικρό και με κάποιο τρόπο του το δόσες να το πιει...

 

Sorry κιόλας αλλά

δεν υπονοήθηκε ξεκάθαρα πως ο Walter το έκανε;

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

εγώ προσπαθώ ακόμα να καταλάβω τι έκανε ο ηλίθιος ο jesse το δηλητήριο...

η σκέψη που έκανε ο jesse ήταν η πιο βλακώδης ever: είδες όταν ήρθες σπίτι μου τον μικρό και επειδή με ήθελες μονο δικό σου και είναι γνωστό ότι δεν διστάζεις να σκοτώσεις ένα μικρός παιδί έβαλες τον paul να βάλει τον ελαφροχερη bodyguard να αρπάξει το δηλητήριο που είχα μέσα στο τσιγάρο που είχα μέσα στο κουτί που είχα μέσα στην τσέπη μου(όχι πως εσύ δημιούργησες αυτό το δηλητήριο και μπορούσες αν ήθελες να κανεις όσα θέλεις. ήθελες εκείνο το συγκεκριμένο για κάποιο λόγο) πηγες βρήκες τον μικρό και με κάποιο τρόπο του το δόσες να το πιει...

 

ισως εχει περασει λιγος καιρος και δε θυμαμαι σωστα, αλλα δεν εγιναν ετσι τα πραγματα...

Ο Walter δεν εδωσε ricin απο το τσιγαρο στον μικρο. Εφτιαξε ενα δηλητηριο απο το φυτο του σπιτιου του.

Και μπηκε στη διαδικασια να κλεψει το τσιγαρο απο τον Jesse για να τον κανει να πιστεψει οτι το δηλητηριο ηταν η ricin και να τον βαλει στη διαδικασια να υποψιαστει πως ο Gus δηλητηριασε τον μικρο. (Και παλι δεν ηταν τοσο απλο να πειστει ο Jesse, -ο οποιος αρχικα σκεφτηκε τον Walt, κλπ κλπ κλπ).

 

Ελπίζω να μην εξαρτηθεί από τίποτα... Είπαν 5, ας κοπεί στις 5

Τσαμπα μπαινετε σε αυτη τη διαδικασια. Η σειρα εχει ακομα 16 επεισοδια και τελειωνει οριστικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry κιόλας αλλά

δεν υπονοήθηκε ξεκάθαρα πως ο Walter το έκανε;

;)

 

που υπονοήθηκε αυτό? ποτε του το πήρε?

 

ισως εχει περασει λιγος καιρος και δε θυμαμαι σωστα, αλλα δεν εγιναν ετσι τα πραγματα...

Ο Walter δεν εδωσε ricin απο το τσιγαρο στον μικρο. Εφτιαξε ενα δηλητηριο απο το φυτο του σπιτιου του.

Και μπηκε στη διαδικασια να κλεψει το τσιγαρο απο τον Jesse για να τον κανει να πιστεψει οτι το δηλητηριο ηταν η ricin και να τον βαλει στη διαδικασια να υποψιαστει πως ο Gus δηλητηριασε τον μικρο. (Και παλι δεν ηταν τοσο απλο να πειστει ο Jesse, -ο οποιος αρχικα σκεφτηκε τον Walt, κλπ κλπ κλπ).

 

 

 

 

ναι το ξέρω ότι δεν του το δώσε αυτό λέω και εγώ ο μικρός είχε αλλεργία η κάτι τέτοιο δεν πήρε κανένα δηλητήριο...

παρόλα αυτό δεν υπάρχει ένδειξη(καλά μπορεί και να υπάρχει και μην το πρόσεξα η σκηνή που κάνει το δηλητήριο από το φυτό που λες σε πιο επεισόδιο είναι) ότι το πήρε εσκεμμένα ο Walter, εχτως αυτού που έμαθε ότι ο μικρός (τον οποιο δεν γνωρίζει) αρρώστησε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να φρεσκάρετε τη μνήμη σας, ορίστε μια πολύ καλή ανάλυση του τι συνέβη με τον μικρό Brock, τον Jesse και τον Walt.

 

Link (διαβάστε από το σημείο που λέει "Earlier in the season" -7η παράγραφος- έως το τέλος.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ναι το ξέρω ότι δεν του το δώσε αυτό λέω και εγώ ο μικρός είχε αλλεργία η κάτι τέτοιο δεν πήρε κανένα δηλητήριο...

παρόλα αυτό δεν υπάρχει ένδειξη(καλά μπορεί και να υπάρχει και μην το πρόσεξα η σκηνή που κάνει το δηλητήριο από το φυτό που λες σε πιο επεισόδιο είναι) ότι το πήρε εσκεμμένα ο Walter, εχτως αυτού που έμαθε ότι ο μικρός (τον οποιο δεν γνωρίζει) αρρώστησε?

Το ολο σκηνικο με το φυτο υπονοειται απο τα δυο τελευταια επεισοδια, και *επιβεβαιωνεται* στην τελευταια σκηνη του φιναλε.

 

Δεν καταλαβαινω που δυσκολευεσαι. Ναι το σχεδιο του Walt ηταν παρατραβηγμενο (ειδικα η φαση που ο χοντρος του Saul αφαιρει το τσιγαρο), αλλα δουλεψε.

Γιατι ο Jesse υποψιαστηκε πρωτα τον Walt; Γιατι ο Walt ηταν ο μονος αλλος που ηξερε για το τσιγαρο, και ξερει οτι ο Walt ειναι απεγνωσμενος, και οτι ισως θελει να τον εκδικηθει που τον παρατησε και πηγε με το μερος του Gus. Επισης εχει καταλαβει ποτε χαθηκε το τσιγαρο (στο γραφειο του Saul). Το λογο δεν τον γνωριζει γι' αυτο και ρωταει τον ιδιο το Walt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ολο σκηνικο με το φυτο υπονοειται απο τα δυο τελευταια επεισοδια, και *επιβεβαιωνεται* στην τελευταια σκηνη του φιναλε.

 

Δεν καταλαβαινω που δυσκολευεσαι. Ναι το σχεδιο του Walt ηταν παρατραβηγμενο (ειδικα η φαση που ο χοντρος του Saul αφαιρει το τσιγαρο), αλλα δουλεψε.

Γιατι ο Jesse υποψιαστηκε πρωτα τον Walt; Γιατι ο Walt ηταν ο μονος αλλος που ηξερε για το τσιγαρο, και ξερει οτι ο Walt ειναι απεγνωσμενος, και οτι ισως θελει να τον εκδικηθει που τον παρατησε και πηγε με το μερος του Gus. Επισης εχει καταλαβει ποτε χαθηκε το τσιγαρο (στο γραφειο του Saul). Το λογο δεν τον γνωριζει γι' αυτο και ρωταει τον ιδιο το Walt.

ναι ρε σι επειδή τις λέει its over η won αυτό ξεκάθαρα επιβεβαιώνει όλα τα υπονοούμενα, είναι σαν να λέει έβαλα τον δικηγόρο να βάλει τον χοντρό να αρπάξει το τσιγάρο με ταχιδαχτιλουργικα και μετά πήγα κρυφά έριξα μέσα στον χυμό του μικρού αυτό το ειδικό δηλητήριο που έφτιαξα από το φυτό...

εχτως ότι όλα αυτά είναι υποθέσεις, ποσο λογικό είναι ένας χοντρός που μέχρι να κίνηση το ένα του πόδι βρωμάει το άλλο να πήρε το πακέτο με τα τσιγάρα και να μην το κατάλαβε ο pikman? υπονοείτε το σκηνικό με το φυτό και υπονοείτε ότι το πήρε ο χοντρός το τσιγάρο κτλπ γιατί να υπονοούνται δηλαδή και μην μας τα δείξει? δεν ξέρω πιο πιθανό μου φαίνεται να το χάσε η κάτι τέτοιο αλλα πάλι από τι άλλη δεν υπονοείτε τέτοιο πράγμα θα μου πεις

 

Δεν καταλαβαινω που δυσκολευεσαι.

 

είδες έπεσες και εσύ στην παγίδα, δεν δυσκολεύομαι αφήνω να εννοηθεί ότι δυσκολεύομαι, κατάλαβες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί να υπονοούνται δηλαδή και μην μας τα δείξει?

Άμα στο έδειχνε βρε συ δεν θα υπήρχε η "ανατροπή" στο τέλος που σου δείχνει το φυτό και λες «Ώπα! Άρα ο Γουόλτερ δηλητηρίασε το μικρό με το φυτό που είχε αλλεργία, άρα αυτός τα έκανε όλα!»

 

Το link που έδωσα το κοίταξε κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...