Προς το περιεχόμενο

Breaking Bad : Season 5 [Spoiler free till season 4]


Kasrith

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εξαρταται! Το ξεκινησα περσι, ειδα την 1η σεζόν και μου αρεσε αλλα δεν το συνεχισα. Φετος το χειμώνα είδα λίγα επεισόδια της 2ης σεζόν και μου φανηκαν υπερβολικά κουραστικά οπότε το σταμάτησα μέχρι και το Μαιο που ειδα λιγα επεισόδια μέχρι να φτάσουμε στο 11ο της 2ης, απο εκει και πέρα μέσα σε 3 μερες ειδα ολα τα υπόλοιπα :P Κοινως η 2η σεζον ηταν αρκετα κουραστικη.

Επίσης (αυτο ειναι δηλωση) όλοι οι χαρακτηρες ειναι απο αντιπαθητικοι έως πολυ αντιπαθητικοι, μονο ο Μαικ εξαιρείται και ο Γουολτ πρέπει να δώσει ενα χέρι ξύλο στη γυναικα του και την αδερφη της, κάτι με πιανει όταν αρχίζουν τη γκρινια, πόσο μάλλον να της τρώει στη μαπα τοσο καιρο. Απορω πως δεν μπλεχτηκε νωρίτερα με τα ναρκωτικά με αυτες τις 2 να γυριζουν στο σπιτι.

Κάπως ετσι και εγώ, μόνο που δεν άντεξα να κλείσω την δευτερη σεζόν... Μένουν 2 επεισόδια εδω και... καιρό. Οι επόμενες σεζόν είναι σαν την 2ρη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 642
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Κάπως ετσι και εγώ, μόνο που δεν άντεξα να κλείσω την δευτερη σεζόν... Μένουν 2 επεισόδια εδω και... καιρό. Οι επόμενες σεζόν είναι σαν την 2ρη?

Αν σου μένουν δύο επεισόδια, δηλαδή 12ο και 13ο, το 2x12 "Phoenix" είναι από τα καλύτερα και σημαντικότερα επεισόδια της σειράς, ενώ το 13ο έχει κάποιες σημαντικές εξελίξεις και ένα season φινάλε που συζητήθηκε μάλλον περισσότερο από τα υπόλοιπα (...).

Από την άλλη βέβαια αν θεωρείς τη season βαρετή μέχρι το 11ο (παρά πχ το 2x06 "Peekaboo" 2x07 "Negro y Azul" ή το 2x09 "4 Days Out"), τότε δεν πολυβλέπω πιθανότητες να αλλάξει κάτι παρακάτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπως ετσι και εγώ, μόνο που δεν άντεξα να κλείσω την δευτερη σεζόν... Μένουν 2 επεισόδια εδω και... καιρό. Οι επόμενες σεζόν είναι σαν την 2ρη?

 

Οχι απο αυτα τα επεισόδια και μετα η σειρα μαμαει. Δηλαδη αν επρεπε να βαθμολογήσω θα έβαζα 8 στην 1η σεζόν, 6.5 στη 2η και απο 9 στην 3η κ 4η.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολο hype μου είστε, αλλά όταν ξεκινάει τελικά η season όλοι εξαφανίζονται και "τα λέμε τον Σεπτέμβρη που θα έχει τελειώσει η season και θα τα έχω δει όλα μαζί". <_<

Και μένουν τρεις και τα τριζόνια για να κάνουμε συζήτηση.

 

Χαχα αυτό και επίσης σχεδόν για κάθε σεζόν ΒΒ διαβάζω μέχρι το 4-5 "Πω πολύ αργά ξεκίνησε αυτή η σεζόν, πρέπει να αρχίσει να ανεβαίνει" ΚΑΘΕ φορά όμως :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ένα πολύ ενδιαφέρον ποστ για το ροζ αρκουδάκι του Breaking Bad. Check it

 

http://www.uproxx.com/tv/2012/07/television-dramas-coolest-recurring-motif-breaking-bads-pink-teddy-bear/

 

 

και bonus Best of Jesse Pinkman

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι για την ιστορία, το τελείωσα εχθές.

 

Σέλλερα, πρεμιέρα στο σπίτι σου με ποκ πορν λέει;

 

Αφού σου μιλάω μαρή στο μσν αλλά δεν μου μιλάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...