Προς το περιεχόμενο

Samsung 830 SSD 256 GB στα 175 ευρώ (amazon.de)


defacer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

To ban θα το φαει ο Ελληνας γενικα και οχι μονο ο "συγκεκριμενος" ΚωλοΕλληνας που θα κανει την κομπινα. Οπως το εφαγε και απο το Play για τον ιδιο λογο.

 

Το ξερω οτι υπαρχουν πολλοι, για νεο μας το λες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 135
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οφτοπικ για ταχυδρομεια..

 

Επειδη σπιτι της κοπελας μου ειχα το ιδιο θεμα και χανονταν δεματα με καλλυντικα πηγα στα ελτα 1-2 φορες, παραπονεθηκα και φυσικα δεν εγινε κατι..

 

Την επομενη φορα πηγα με ενα χαρτι που εγραφε τα στοιχεια και την διευθυνση και λεω στον διευθυντη οτι τον καθιστω προσωπικα υπευθυνο για οτι χαθει απο εδω και περα.. Αρχισε να λεει για ταχυδρομους απο ιδιωτικες εταιρειες (οτι δωσαν την διανομη σε ιδιωτες που δεν το πολυκαταλαβα) και του ζητησα αριθμο πρωτοκολλου για αυτο το χαρτι οτι το παρεδωσα.. Οσο ηλιθιο και ακυρο να ακουγεται, μαλλον τους εκραξε γιατι πλεον μεχρι και τους φακελους τους βαζουν μεσα στο γραμματοκιβωτιο που πριν τους πεταγαν εξω απο την οικοδομη και βρεχονταν ή τους βρισκαμε στα πεζοδρομια..

 

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει απόλυτο δίκιο εδώ ο matrixxx και με βρίσκει σύμφωνο στα όσα λέει.

 

Είναι το λιγότερο γυφτιλίκι, κακομοιριά και κατάντια να υπάρχουν τέτοια κρούσματα και στο τέλος το μόνο σίγουρο είναι ή να φάει μόνιμο ban η Ελλάδα κι από εκεί, ή να βγεί το Free Postage και να στέλνουν με καμια DHL/UPS Express Shipping μόνο με χρέωση κάνα 30άρι κατ'ελάχιστον.

 

Υπάρχουν και λιγοστές φορές που το πρόβλημα οφείλεται στα ταχυδρομεία, λιγοστές όμως.

 

Κυρίως οφείλεται σε κάτι τελειωμένους ξεφτιλισμένους ανοιχτοχέρηδες ένοικους, που βουτάνε μικροδέματα άλλων σε διάφορες πολυκατοικίες (ναι το έχω δει μπροστά στα μάτια μου να γίνεται και τον άρχισα στα μπινελίκια στεγνά αυτόν που το έκανε, αρκετά ώστε να ξεσηκωθούν όλα τα ισόγεια διαμερίσματα και να βγούν έξω να δουν τι παίζει)...

 

Το άμαζον είδα έχει και άλλους τρόπους αποστολής (επί πληρωμή φυσικά), αλλά φυσικά κανείς δε θέλει να βάλει το χέρι στην τσέπη. Όλοι θέλουμε και τσάμπα και insured με tracking. Λυπάμαι αλλά δε γίνονται ούτε στη χώρα της Αλίκης αυτά. Διαλέχτε και πάρτε. Ας είμαστε αντικειμενικοί και ειλικρινεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"I am sorry to hear that you have had problems with your original order.

 

Our system allocates the transporter automatically, it is not possible to send an induvidial package registered.

 

The transporter for your replacement order is not listed as yet. Once you see the estimated day of delivery listed in "Mein Konto", please do contact us, should you have not received the parcel by then, by using the link below:"

 

 

Τόσα email τους έστειλα ζητώντας registered, αυτοί τον χαβά τους.

Δεν με νοιάζει αν αυτοί θα χάσουν 400€, τα δικά μου 200€ λυπάμαι που θα τα χάσω και δουλειά μου δεν θα κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

update:

Τελικά μου ήρθε χαρτί σήμερα για παραλλαβή δέματος και πείρα τα 2 πρώτα (στο χαρτί με ημερομηνία 25/06/2012 δεν έγραφε πόσα ήταν να πάρω).

Οπότε μου μένει το 3ο κομμάτι.

---

Εγώ έχω παραγγελίες 3 τεμάχια από το .co.uk:

1) Samsun 830 256 με αγορά στις 13/6/12 και estimated delivery date : 21/6/2012

2) StarTech eSATA κάρτα με αγορά στις 18/6/12 και estimated delivery date : 26/6/2012

 

 

2) StarTech eSATA external case με αγορά στις 18/6/12 και estimated delivery date : 27/6/12

 

Χαρτάκι παραλαβής δεν ήρθε από την περασμένη ευδομάδα. Πήγα στις 25/6/12 στα ΕΛΤΑ μου και δεν βρήκαν τίποτα. Αν και αύριο δεν μου έρθει χαρτί για παραλαβή μάλλον θα τα ακούσουν.

Πρώτη φορά από το amazon μου τυχαίνει τέτοιο θέμα.

Επεξ/σία από HamerZ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα το δίσκο και έχω κάποιες ερωτήσεις.

Χρειάζεται να δηλώσουμε κάπου τον δίσκο για να έχουμε εγγύηση (έχω την απόδειξη , αλλά κάποιοι ζητάνε και registration )?

Χρειάζεται να του κάνω κάτι ? π.χ. να κάνω update το firmware ?

Το πρόγραμμα της samsung το magician είναι χρήσιμο ? ή τσάμπα θα το βάλω αν το βάλω?

Επειδή θέλω να τον βάλω στο λαπτοπ και δεν έχω cd player στο λαπτοπ.Μπορώ να κατεβάσω το norton ghost από το ιντερνετ και να περάσω το serial ? ή μηπώς αυτό το norton ghost είναι κάποια ειδική έκδοση και δεν θα δουλέψει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το magician ειναι χρησιμο.κατεβασε το απο το site και κανε αυτα που λεει για το optimization δλδ disable index κτλ αντι να τα κανεις χειροκινητα.

το firmware δε νομιζω θελει..λογικα εχει το τελευταιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνεις που κάνεις τον κόπο να μας το πεις, δώσε και το καινούργιο link να το δούμε όλοι.

 

:)

 

μηπως εσυ αντι να εκανες τον κοπο να ποσταρεις για να μου την πεις, να εκανες μια αναζητηση στο UK με samsung ssd 830 256gb και να ποσταρες το λινκ για ολους τους υπολοιπους που τα θελουν μασημένα?

 

τελος η τιμη στις 144 λιρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως εσυ αντι να εκανες τον κοπο να ποσταρεις για να μου την πεις, να εκανες μια αναζητηση στο UK με samsung ssd 830 256gb και να ποσταρες το λινκ για ολους τους υπολοιπους που τα θελουν μασημένα?

 

τελος η τιμη στις 144 λιρες.

 

 

Δεν είχα κανένα λόγο και κανένα σκοπό να σου την πω!!

Απλά τα Αγγλικά μου είναι χάλια και δυσκολεύομαι να .......

 

Σ΄ ευχαριστώ για την βοήθεια.

 

Καλημέρα και καλό μήνα να έχεις!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως εσυ αντι να εκανες τον κοπο να ποσταρεις για να μου την πεις, να εκανες μια αναζητηση στο UK με samsung ssd 830 256gb και να ποσταρες το λινκ για ολους τους υπολοιπους που τα θελουν μασημένα?

 

τελος η τιμη στις 144 λιρες.

δωστε ενα λινκ ρε παιδια γιατι δεν το βρισκω σε αυτη τη τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...