Προς το περιεχόμενο

Samsung 830 SSD 256 GB στα 175 ευρώ (amazon.de)


defacer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

δωστε ενα λινκ ρε παιδια γιατι δεν το βρισκω σε αυτη τη τιμη.

 

Αφου σου λεει ο ανθρωπος τελος (ξανα) το £144, πως να το βρεις;

 

(υπαρχει τωρα που το εψαξα στις 149.99 εκτος στοκ, αλλα τι τρελαινεσαι; Εχεις κανει καλυτερη αγορα ακομα και απο τις 144 λιρες αν υπηρχε :-) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 135
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Να είσαι καλά και σ΄ ευχαριστώ πολύ!!!

 

Παρήγγειλα ένα.

 

Ξέρει κάποιος να μου εξηγήσει γιατί ενώ δίνει τιμή στο site £144.98 μου τον χρεώνει £148.61 και τελικά μου φτάνει EUR 192,16 με επιλογή << FREE Super Saver Delivery >> και με σημερινή ισοτιμία 0,80?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να είσαι καλά και σ΄ ευχαριστώ πολύ!!!

 

Παρήγγειλα ένα.

 

Ξέρει κάποιος να μου εξηγήσει γιατί ενώ δίνει τιμή στο site £144.98 μου τον χρεώνει £148.61 και τελικά μου φτάνει EUR 192,16 με επιλογή << FREE Super Saver Delivery >> και με σημερινή ισοτιμία 0,80?

Η διαφορά στις στερλίνες είναι λόγω του ότι το 144,98 είναι με τον Βρετανικό ΦΠΑ, ενώ το 148,61 είναι με τον Ελληνικό ΦΠΑ.

Η διαφορά στην ισοτιμία έγκειται στο γεγονός ότι βάζει προμήθεια στη διαδικασία του συναλλάγματος, με αποτέλεσμα η πραγματική ισοτιμία να βγαίνεις (εις βάρος σου) χειρότερη από αυτή που ενδεχομένως θα χρησιμοποιούσε η τράπεζα σου, αν επέλεγες να χρεωθείς σε στερλίνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορά στις στερλίνες είναι λόγω του ότι το 144,98 είναι με τον Βρετανικό ΦΠΑ, ενώ το 148,61 είναι με τον Ελληνικό ΦΠΑ.

Η διαφορά στην ισοτιμία έγκειται στο γεγονός ότι βάζει προμήθεια στη διαδικασία του συναλλάγματος, με αποτέλεσμα η πραγματική ισοτιμία να βγαίνεις (εις βάρος σου) χειρότερη από αυτή που ενδεχομένως θα χρησιμοποιούσε η τράπεζα σου, αν επέλεγες να χρεωθείς σε στερλίνες.

 

Ήσουν κατατοπιστικότατος!!!

 

Σ΄ ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορά στις στερλίνες είναι λόγω του ότι το 144,98 είναι με τον Βρετανικό ΦΠΑ, ενώ το 148,61 είναι με τον Ελληνικό ΦΠΑ.

Η διαφορά στην ισοτιμία έγκειται στο γεγονός ότι βάζει προμήθεια στη διαδικασία του συναλλάγματος, με αποτέλεσμα η πραγματική ισοτιμία να βγαίνεις (εις βάρος σου) χειρότερη από αυτή που ενδεχομένως θα χρησιμοποιούσε η τράπεζα σου, αν επέλεγες να χρεωθείς σε στερλίνες.

 

+1 Άψογος κι αναλυτικότατος.

Αυτό συνέβη και σε μένα αλλά το παρατήρησα κατόπιν εορτής.

 

Μικρό το κακό βέβαια. αλλά όταν και πάλι γλυτώνεις 55 ευρώ σε σχέση με τη χαμηλότερη τιμή στο Ελλαδιστάν, δε κάθεσαι να το ψάξεις και πολύ, ιδίως όταν πρόκειται για προσφορά στην οποία όλοι παγκοσμίως πέσαν με τα μούτρα.

 

PS: Ευχαριστώ για ακόμη μια φορά και τον topic starter. Τα SSD πετάνε. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 Άψογος κι αναλυτικότατος.

Αυτό συνέβη και σε μένα αλλά το παρατήρησα κατόπιν εορτής.

 

Μικρό το κακό βέβαια. αλλά όταν και πάλι γλυτώνεις 55 ευρώ σε σχέση με τη χαμηλότερη τιμή στο Ελλαδιστάν, δε κάθεσαι να το ψάξεις και πολύ, ιδίως όταν πρόκειται για προσφορά στην οποία όλοι παγκοσμίως πέσαν με τα μούτρα.

 

PS: Ευχαριστώ για ακόμη μια φορά και τον topic starter. Τα SSD πετάνε. :)

 

αν δεν εχεις παραλαβει και δεν εχει φυγει η παραγγελια σου ειναι παντα δυνατο να κανεις αλλαγες σε τετοια θεματα. ακομα και να ακυρωσεις και να ξαναβαλεις την παραγγελια αν η τιμη ειναι ακομα διαθεσιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν εχεις παραλαβει και δεν εχει φυγει η παραγγελια σου ειναι παντα δυνατο να κανεις αλλαγες σε τετοια θεματα. ακομα και να ακυρωσεις και να ξαναβαλεις την παραγγελια αν η τιμη ειναι ακομα διαθεσιμη.

 

Ναι αυτό το γνωρίζω, όμως αλλάζει η σειρά προτεραιότητας αν δεν υπάρχει (ή είναι να παραληφθεί) νέο στοκ.

Ανάλογα την περίπτωση ενεργεί βέβαια κανείς, πολλές φορές αξίζει και αυτό που λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους (και ευτυχώς) έφτασε ο αντικαταστάτης του προηγούμενου που 'χάθηκε' στον δρόμο. Τον έστειλαν 27/6 από Γερμανία.

 

Με γεια φιλε μου mrgreen.png

Καλη εγκατασταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...