Προς το περιεχόμενο

Samsung 830 SSD 256 GB στα 175 ευρώ (amazon.de)


defacer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 135
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αν η τελικη τιμη ελεγε 143.41 τοτε εισαι οκ.αν ελεγε 139.99 και χρεωθηκες 143.41 τοτε κατι αλλο παιζει. η τελικη τιμη εννοωντας στο τελικο σταδιο πριν το checkout.

αν στη σελιδα του προιοντος ελεγε 139.99 τοτε λογικα αυξηθηκε λογω VAT στο checkout.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απότι φαίνεται τοδέμα το βούτηξαν στο ταχυδρομείο. Πήγα από εκεί και η απάντησή τους ήταν "Αφού η εταιρεία το έστειλε μη συστημένο, πήρε το ρίσκο και θα σε αποζημιώσει"!!!

Σαν να μου έλεγαν "εμείς το πήραμε και μη μιλάς αφού θα σου τα ΄δωσουν πίσω"!

 

Όποιος παρέλαβε από Γερμανία (Amazon.de), μπορεί να μου πει αν ήταν απλό ή συστημένο? Βρήκε χαρτάκι κάτω από τη πόρτα ή το άφησαν στην πόρτα και έφυγαν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απότι φαίνεται τοδέμα το βούτηξαν στο ταχυδρομείο. Πήγα από εκεί και η απάντησή τους ήταν "Αφού η εταιρεία το έστειλε μη συστημένο, πήρε το ρίσκο και θα σε αποζημιώσει"!!!

Σαν να μου έλεγαν "εμείς το πήραμε και μη μιλάς αφού θα σου τα ΄δωσουν πίσω"!

 

Όποιος παρέλαβε από Γερμανία (Amazon.de), μπορεί να μου πει αν ήταν απλό ή συστημένο? Βρήκε χαρτάκι κάτω από τη πόρτα ή το άφησαν στην πόρτα και έφυγαν?

τι λες τωρα??? πω.. εγω θα "εβραζα" εκεινη την ωρα που ο αλλος θα μου λεγε αυτο που σου πε.. φρικη lipssealed.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω απλα τα στελνουν, απλα αν ειναι μεγαλο πακετο σου αφηνει χαρτακι, αλλιως στην περιπτωση που ειναι μικρο οπως αυτο στο φερνει ο ταχυδρομος.

 

Σου ειπαν οτι εχει φτασει Ελλαδα, μπορουν να το δουν απο καπου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπειδη ειχα παμπολλα προβληματα στο παρελθον ευτυχως με μικρης αξιας αντικειμενα, καντε τη χαρη στους εαυτους σας και δωστε 10-15 ευρω σε κανα μαγαζακι της γειτονιας σας να παρετε ενα ταχυδρομικο κουτι για την εισοδο της (πολυκατ)οικιας σας. Απο εκει και μετα και απλο να ειναι δεν εχει καμια δικαιολογια το ταχυδρομειο αν "χαθει".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπειδη ειχα παμπολλα προβληματα στο παρελθον ευτυχως με μικρης αξιας αντικειμενα, καντε τη χαρη στους εαυτους σας και δωστε 10-15 ευρω σε κανα μαγαζακι της γειτονιας σας να παρετε ενα ταχυδρομικο κουτι για την εισοδο της (πολυκατ)οικιας σας. Απο εκει και μετα και απλο να ειναι δεν εχει καμια δικαιολογια το ταχυδρομειο αν "χαθει".

 

Είμαι σε πολυκατοικία με θυρωρό και δεν πιστεύω ότι θα έκλεβε δέμα.

 

Νομιζω απλα τα στελνουν, απλα αν ειναι μεγαλο πακετο σου αφηνει χαρτακι, αλλιως στην περιπτωση που ειναι μικρο οπως αυτο στο φερνει ο ταχυδρομος.

 

Σου ειπαν οτι εχει φτασει Ελλαδα, μπορουν να το δουν απο καπου;

 

Τα ΕΛΤΑ δεν έχουν ιδέα για το δέμα, ούτε καν αν έφτασε δεν ξέρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς στα μέρη μου οι ταχυδρόμοι δε λογαριάζουν ούτε κουτιά. Τα αγνοούν τελείως. Έχουν φάει ξεχέσιμο στα κεντρικά mad.pngbiggrin.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Γερμανοί είναι ηλίθιοι. Τους λέω να το στείλουν συστημένο και με tracking number και μου απαντούν :

"Our system creates the parcels automatically we have not influence if the parcel is trackable or not. But we still look forward that you will receive your replacement order save and soon."

 

Πόσο μ@λ@κες μπορεί να είναι, να στέλνουν αντικείμενο των 200€ με απλό ταχυδρομίο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Γερμανοί είναι ηλίθιοι.

Κατ´αρχην λυπάμαι για την ατυχία σου.

Αλλα σκέψου το εξής: φταίνε οι "ηλίθιοι" Γερμανοί ή τα "τσακαλια" έλληνες που το έκλεψαν;

 

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Γερμανοί είναι ηλίθιοι. Τους λέω να το στείλουν συστημένο και με tracking number και μου απαντούν :

"Our system creates the parcels automatically we have not influence if the parcel is trackable or not. But we still look forward that you will receive your replacement order save and soon."

 

Πόσο μ@λ@κες μπορεί να είναι, να στέλνουν αντικείμενο των 200€ με απλό ταχυδρομίο?

 

Καλά μην τρελένεσαι (αφού δεν τρελάθηκαν ούτε του amazon) και στο ξαναστέλνουν. Μην νομίζεις ούτε και αυτοί ζημιώνονται.Κάθε εταιρεία έχει προυπολογισμένα ένα ποσό που αφορά ζημιές από τέτοιες καταστάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή η δουλειά θα γίνεται? Εκτός του ότι το χρειάζομαι, ότι τους ζητάω σαν πελάτης να το στείλουν συστημένο και αυτοί με γράφουν, αν ξαναχαθεί πιστεύεις ότι θα ξαναστείλουν άλλο για αντικατάσταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ´αρχην λυπάμαι για την ατυχία σου.

Αλλα σκέψου το εξής: φταίνε οι "ηλίθιοι" Γερμανοί ή τα "τσακαλια" έλληνες που το έκλεψαν;

 

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Αν αυτό γίνεται συστηματικά χωρίς να βρίσκει το μπελά του ο Έλληνας,

τότε ο Έλληνας είναι εξυπνότερος :)

 

Δεν ζούμε στον παράδεισο!

 

Αυτή η δουλειά θα γίνεται? Εκτός του ότι το χρειάζομαι, ότι τους ζητάω σαν πελάτης να το στείλουν συστημένο και αυτοί με γράφουν, αν ξαναχαθεί πιστεύεις ότι θα ξαναστείλουν άλλο για αντικατάσταση?

 

Σου στέλνουν δηλαδή δεύτερο χωρίς πολλά λόγια?

Βρήκαμε δουλειά μου φαίνεται rolleyes.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τοσο εξυπνος που θα φαει ban και απο το αμαζον και θα εχει μονο τα ντοπια μπακαλικα να του πινουν το αιμα!

 

Η "εξυπναδα" του Ελληνα αποδεικνυεται καθημερινα δυστυχως! rolleyes.gif

 

Να γιατι τελικα το να γινει ευρεως γνωστο σε κακο κοινο κατι ειναι σε βαρος των υπολοιπων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοσο εξυπνος που θα φαει ban και απο το αμαζον και θα εχει μονο τα ντοπια μπακαλικα να του πινουν το αιμα!

 

Το μόνο δύσκολο να αλλάξεις όνομα/πιστωτική/διεύθυνση!

Για "στους 2 ο 1 δώρο" σου βρίσκω πολλά άτομα διαθέσιμα.

 

Άντε μπας και αλλάξει τρόπο αποστολής το αμαζον ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...