Προς το περιεχόμενο

Samsung 830 SSD 256 GB στα 175 ευρώ (amazon.de)


defacer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα ακόμα να έρθει :mad:

Χθες τους τα έψαλα με mail και ζήτησα μικρότερη τιμή (175€ τον έχει το αγγλικό), τους απείλησα ότι θα ακυρώσω την παραγγελία, αλλά αυτοί δεν έκαναν βήμα πίσω.

Κwλογερμαναράδες, θα παραγγείλω από amzon.co.uk και θα σας τον στείλω πίσω σε 10 μέρες :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 135
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To τελευταίο F/W έχει σίγουρα (CXM03B1Q το οποίο έχει βγει από Γενάρη) αλλά αν θέλεις να βεβαιωθείς σύνδεσέ τον σε usb μέσω ενός docking station και τρέξε το Crystal Disk Info που σου γράφει ποιο firmware φοράει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα ακόμα να έρθει :mad:

Χθες τους τα έψαλα με mail και ζήτησα μικρότερη τιμή (175€ τον έχει το αγγλικό), τους απείλησα ότι θα ακυρώσω την παραγγελία, αλλά αυτοί δεν έκαναν βήμα πίσω.

Κwλογερμαναράδες, θα παραγγείλω από amzon.co.uk και θα σας τον στείλω πίσω σε 10 μέρες :mad:

 

Στο Αγγλικό αυτή τη στιγμή η φθηνότερη έκδοση βγαίνει 179.5 περίπου. Συν ~10 μέρες αναμονή.

Υπάρχει διαφορά αλλά για τόσο λίγα χρήματα, αξίζει τον κόπο όλη η μανούρα... ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Αγγλικό αυτή τη στιγμή η φθηνότερη έκδοση βγαίνει 179.5 περίπου. Συν ~10 μέρες αναμονή.

Υπάρχει διαφορά αλλά για τόσο λίγα χρήματα, αξίζει τον κόπο όλη η μανούρα... ;

 

Πιο πολύ έχω εκνευριστεί με την καθυστέρηση, 21 μέρες από την παραγγελία, 11 μέρες για να έρθει από Γερμανία. Τι δίαολο, με γαιδούρι να το έστελναν θα είχε φτάσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα ακόμα να έρθει :mad:

Χθες τους τα έψαλα με mail και ζήτησα μικρότερη τιμή (175€ τον έχει το αγγλικό), τους απείλησα ότι θα ακυρώσω την παραγγελία, αλλά αυτοί δεν έκαναν βήμα πίσω.

Κwλογερμαναράδες, θα παραγγείλω από amzon.co.uk και θα σας τον στείλω πίσω σε 10 μέρες :mad:

 

οταν είχα ζητήσει παλίοτερα κατι παρόμοιο αρνήθηκαν ευγενικά και μου είπαν οτι κάθε αμαζον ειναι ξεχωριστό με διαφορετικό ΑΦΜ αρα και διαφορετική τιμολογιακή πολιτική.

Πολύ απλά αφου δεν είχε γίνει shipped η παραγγελία πάτησα cancel .επαναλαμβάνω οτι η καρτα σας χρεώνετε μόλις γίνει shipped το προιόν και οχι μόλις ολοκληρωθεί η παραγγελία.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H διαφορά μας είναι στην ισοτιμία της λίρας φαντάζομαι... Με την τιμή fixing την υπολογίζεις; Η πραγματική τιμή πώλησης είναι λίγο ακριβότερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο πολύ έχω εκνευριστεί με την καθυστέρηση, 21 μέρες από την παραγγελία, 11 μέρες για να έρθει από Γερμανία. Τι δίαολο, με γαιδούρι να το έστελναν θα είχε φτάσει!

 

τοσο μου έκανε το ισπανικό Αμαζον για ενα mouse και ενα ζευγάρι μνήμες..απο το γερμανικό με standar shipping 2 πράγματα που πήρα εκαναν μια εβδομάδα το πολύ!

Για το ιταλικό δε 5 μέρες ενας επεξεργαστής και μια κάρτα γραφικών και όλα αυτά μέσω ΕΛΤΑ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εγω εντυπωσιαστηκα απο το ποσο λεπτος και μικρος ειναι....Τι πρεπει να κανω τωρα στο bios πριν του περασω λειτουργικο??

 

Επισης κατι αλλο που προσεξα τωρα...Το κουτι του amazon γιατι λεει πανω 151.18 EUR ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Επισης κατι αλλο που προσεξα τωρα...Το κουτι του amazon γιατι λεει πανω 151.18 EUR ??

 

 

Συνήθως αυτό που γράφει το πακέτο εξωτερικά είναι η χρέωση. Λές να το πήρες τόσο ?

 

Εκπωτικό κουπόνι έχε πάρει ποτέ κανείς και με ποιό τρόπο ? Ψωνίζω αρκετά χρόνια αλλά ποτέ δεν μου έχουν στείλει κάποιο κωδικό για έκπτωση.

 

Παντως εγω εντυπωσιαστηκα απο το ποσο λεπτος και μικρος ειναι....Τι πρεπει να κανω τωρα στο bios πριν του περασω λειτουργικο??

 

Ενεργοποιείς AHCI controller.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενεργοποιω το ahci κανω εγκατασταση κανονικα και μετα τον ξαναγυρναω σε ide ή το αφηνω ετσι??

επισης εχω διαβασει οτι καλο ειναι να βγαλω τον HDD που εχω τωρα να βαλω τον ssd να κανω εγκατασταση και μετα να τον ξαναβαλω τον HDD, αλλα μετα πως να σβησω τα αρχεια που εχω τωρα, μεσα απο τα windows??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενεργοποιω το ahci κανω εγκατασταση κανονικα και μετα τον ξαναγυρναω σε ide ή το αφηνω ετσι??

επισης εχω διαβασει οτι καλο ειναι να βγαλω τον HDD που εχω τωρα να βαλω τον ssd να κανω εγκατασταση και μετα να τον ξαναβαλω τον HDD, αλλα μετα πως να σβησω τα αρχεια που εχω τωρα, μεσα απο τα windows??

 

1) Όχι δεν το αλλάζεις σε ide μετά.

 

2) Μετά την εγκατάσταση Windows κάνεις αυτά εδώ http://www.insomnia.gr/topic/337668-ssd-tips-tweaks-trim-support/

 

3) Ο μηχανικός να υποθέσω έχει λειτουργικό ? Αφού ολοκληρώσεις την εγκατάσταση στον 830 και δείς ότι όλα είναι οκ, πάρε τίποτα αρχεία που έχεις,φορμαρέ τον και κάντον αποθήκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Όχι δεν το αλλάζεις σε ide μετά.

 

2) Μετά την εγκατάσταση Windows κάνεις αυτά εδώ http://www.insomnia.gr/topic/337668-ssd-tips-tweaks-trim-support/

 

3) Ο μηχανικός να υποθέσω έχει λειτουργικό ? Αφού ολοκληρώσεις την εγκατάσταση στον 830 και δείς ότι όλα είναι οκ, πάρε τίποτα αρχεία που έχεις,φορμαρέ τον και κάντον αποθήκη.

αχα οκ μετα οταν 8α κανω formaτ καπου λεει να επιλεξω μνημη κατι τετοιο εκει ποιο να επιλεξω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2) Μετά την εγκατάσταση Windows κάνεις αυτά εδώ http://www.insomnia.gr/topic/337668-ssd-tips-tweaks-trim-support/

 

Δεν χρειάζεται να τα κάνεις αυτά χειροκίνητα. Εγκαθιστάς το software που συνοδεύει τον SSD (αν έχεις πάρει τον barebone το κατεβάζεις από εδώ: http://www.samsung.com/us/support/owners/product/MZ-7PC256D/AM) και μέσα από το Magician γίνονται όλα τα tweaks που χρειάζεται ο δίσκος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Που μπορω να τον δηλωσω για να παρω εγγυησεις και τετοια?? ή δεν χρειαζεται??

Καποιος?? ^_^

Επεξ/σία από pavlos0160
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...