Προς το περιεχόμενο

Εσωτερικός σκληρός δίσκος Barracuda 7200.14 ST2000DM001 3,5" - 2 TΒ 99,34€


rosgr100

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μην ξεχνας οτι εχουν δικους τους που παρακολουθουν αυτα τα 3-4 φορα που εχουν ανοιξει θεματα και λογικο ειναι να "διορθωνουν" κατι οταν βλεπουν πως αναφερεται και που μπορει να τους κανει "κακο". Γιαυτο οπως ειχα πει και στο θεμα με το ΙΤΒ καλο θα ηταν να μην αναφερονται τα κακα και να δουμε αν θα τα διορθωσουν απο μονοι τους γιατι τωρα ως εχουν τα πραγματα δεν γνωριζουμε αν η οχι σε οσους δεν μιλανε σε αυτα τα φορα υπαρχει η ιδια μεταχειριση η απλα τους τραβανε οσο παει προκειμενου να λαβουν τις παραγγελιες τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 424
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Όσο χρόνο ξοδεύουν που θα κάνει καλύτερες τις υπηρεσίες τους (παρακολουθώντας το insomnia και το κάθε insomnia και βλέπουν αντιδράσεις), όσο πιο άμεσοι είναι στην εξυπηρέτηση (πελατοκεντρικό σύστημα) τόσο κερδισμένοι θα βγουν. Δυστυχώς έχουμε μάθει να αναφερόμαστε στα άσχημα κατά πολύ περισσότερο από τα ευχάριστα (βλέπε ειδήσεις στα δελτία).

 

Περιμένουμε τις παραλαβές να πούμε τις εντυπώσεις μας για να έχουμε μια ολοκληρωμένη και σφαιρική άποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανουν μερικη αποστολη γιατι δεν εχουν προιοντα ουτε για δειγμα οποτε οταν παραλαβουν κατι στο στελνουν......

 

Πάντα με τον καλό τον λόγο grin.png

Τα ίδια ισχύουν για Πλαίσιο, Multirama, Public, Visionstudio κλπ κλπ

Και είναι και χρόνια στην αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξεχνας οτι εχουν δικους τους που παρακολουθουν αυτα τα 3-4 φορα που εχουν ανοιξει θεματα και λογικο ειναι να "διορθωνουν" κατι οταν βλεπουν πως αναφερεται και που μπορει να τους κανει "κακο". Γιαυτο οπως ειχα πει και στο θεμα με το ΙΤΒ καλο θα ηταν να μην αναφερονται τα κακα και να δουμε αν θα τα διορθωσουν απο μονοι τους γιατι τωρα ως εχουν τα πραγματα δεν γνωριζουμε αν η οχι σε οσους δεν μιλανε σε αυτα τα φορα υπαρχει η ιδια μεταχειριση η απλα τους τραβανε οσο παει προκειμενου να λαβουν τις παραγγελιες τους.

 

Φίλε μου εγώ λέω να μην τους στείλουμε ούτε τα παράπονα μας με mail, για να δούμε αν θα τα διορθώσουν από μόνοι τους. Περιττό να σου πω ότι το 'χεις κουράσει με το ΙΤΒ, σε κάθε μήνυμα σου το αναφέρεις. Δεν ξέρω τι έγινε με το ΙΤΒ και δε θα χάσω τον χρόνο μου να δω τι έγινε. Αυτοί που δεν πρόσεξαν, ας πρόσεχαν στην τελική. Εγώ μια παραγγελία έκανα από εδώ με αντικαταβολή την οποία δεν τη βιάζομαι κιόλας (όπως οι περισσότεροι φαντάζομαι), οπότε δεν έχω να φοβάμαι κάτι. Αν μου έρθει καλώς, αν έχει παγάκια μέσα θα τα γυρίσω πίσω! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@teodor_ch

Οχι αυτα δεν ισχυουν με τα καταστηματα που αναφερες περα απο το Visionstudio. Μερικοι μας εχετε βγαλει οτι οι μεγαλες αλυσιδες οχι μονο δεν εχουν στοκ αλλα κανουν και φοροδιαφυγη προκειμενου να βγαλετε "λαδι" το MrSmith....Και το αστειο ειναι πως μετα λετε οτι εγω δουλευω για μια απο τις αλυσιδες....

 

@ pantpesl2

Φιλε αν σε καποιους αρεσει να ειναι tech support και διαφημιστες αμεσως μετα για το εν λογο καταστημα αφου βλεπουν οσα λετε, τα διορθωνουν και μετα λετε τα καλυτερα για εκεινους τοτε παω πασο, δικαιωμα του καθενος ειναι εξαλλου. Προσωπικα εγω δεν μπορω να δω θετικα ενα "καταστημα" χωρις φυσικη υποσταση (ενα διαμερισμα δεν το λες φυσικη υποσταση) το οποιο δεν γνωριζουμε αν εχει την Εδρα στην Αγγλια η στην Κυπρο τελικα, το οποιο ανεβασε σελιδα σε BETA μορφη αλλαζοντας τις τιμες καθε μερα σχεδον, που Δεν εχει το παραμικρο στοκ, που κοβει αποδειξεις οπως ενα μπακαλικο και που εχει βαλει δικους του ανθρωπους σε διαφορα φορα να το προμοταρουν και να το υπερασπιζονται.

Οσο για το ITB κανει ψιλομπαμ οτι προκειται για τα ιδια ατομα γιαυτο το αναφερω. Αν και δεν εχεις να χασεις κατι προτεινω να ψαξεις το θεμα που ειχε ανοιξει για την Τηλεοραση και την Φωτ. Μηχανη απο το ITB και να δεις τι ελεγαν καποιοι (οπως και τωρα) , πως καλυπταν καποιες παραγγελιες απο ατομα εδω μεσα σαν μια μορφη "κραχτη" και τι εγινε στο τελος με Ολους τους αλλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάρε ποικιλία μνημών ddr3 8gb

πλαισιο.gr

http://www.plaisio.g...ORY_SIZE=8%20GB

multirama

http://www.multirama...B%2b&pg=1&pa=-1

visionstudio

http://www.visionstu...ndefined&sort=4

το οποίο φαίνεται να έχει κάμποσες σε στοκ τελικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

salvation, στ αληθεια μας κουρασες. Κατσε να δουμε τι θα γινει με τα παιδια που παρηγγειλαν, και μετα σκισ τους. Μεχρι τοτε, αρκετα μας τα τονισες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο για το ITB κανει ψιλομπαμ οτι προκειται για τα ιδια ατομα γιαυτο το αναφερω. Αν και δεν εχεις να χασεις κατι προτεινω να ψαξεις το θεμα που ειχε ανοιξει για την Τηλεοραση και την Φωτ. Μηχανη απο το ITB και να δεις τι ελεγαν καποιοι (οπως και τωρα) , πως καλυπταν καποιες παραγγελιες απο ατομα εδω μεσα σαν μια μορφη "κραχτη" και τι εγινε στο τελος με Ολους τους αλλους.

 

Προτιμώ να διαβάσω για την εξεταστική που έρχεται:P

Φίλε μου εγώ σου είπα, αυτοί που την πάτησαν ας πρόσεχαν. Αν εμένα μου πάνε όλα καλά καλώς, αν όχι δεν θα έχω χάσει τίποτα. Ίσα ίσα, αν μου έρθει η παραγγελία θα έχω γλιτώσει αρκετά χρήματα (δεν θα έκανα την αναβάθμιση καν). Περιμένω λοιπόν την παραγγελία μου, πιθανό να έρθει μέσα στις επόμενες 3 μέρες (για την ώρα με περιμένει η μητρική στη ΓΤ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το οποιο δεν γνωριζουμε αν εχει την Εδρα στην Αγγλια η στην Κυπρο τελικα, το οποιο ανεβασε σελιδα σε BETA μορφη αλλαζοντας τις τιμες καθε μερα σχεδον, που Δεν εχει το παραμικρο στοκ, που κοβει αποδειξεις οπως ενα μπακαλικο

 

Εντάξει φιλαράκι, δεν μπορεί, είτε το κάνεις επίτηδες, είτε αρέσκεσαι στο να δημιουργείς εντυπώσεις.

 

Στους όρους χρήσης και στο τέλος της σελίδας αναφέρει ΑΦΜ. Οι αποδείξεις (που έκαναν upload) κάποιοι αγοραστές αναφέρουν τα στοιχεία της επιχείρησης (ελληνική), το νόμιμο ΦΠΑ 23% και είναι θεωρημένες κανονικά.

 

 

Θα πρέπει να ξέρεις τα εξής για να μην εκτίθεσε μπροστά σε τόσα μάτια:

Ένα οποιοδήποτε κατάστημα μπορεί να κόβει αποδείξεις λιανικής είτε από ταμειακή απλή, είτε χειρόγραφες θεωρημένες, είτε μέσω φορολογικού μηχανισμού.

 

Η απόδειξη που ανέβασε ένας φίλος εδώ, φαίνεται ξεκάθαρα πως είναι ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΛΙΑΝΙΚΗΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ που είναι και το ΝΟΜΙΜΟ όταν κάποιος αποστέλει προϊόντα.

Η εναλλακτική είναι φορολογικός μηχανισμός (που σίγουρα προτείνεται και απαιτείται να κάνει το κατάστημα προς διευκόλυνση).

 

Τα σχετικά με "ένα διαμέρισμα δε μου κάνει για κατάστημα" τα λέγαμε επί εποχής Κολοκοτρώνη όταν μας φαίνονταν περίεργο καθετί νέο. Σε πληροφορώ πως η πλειοψηφία των eshops στις ΗΠΑ στεγάζονται σε διαμερίσματα - γραφεία εκτός πόλεων. (Μπορεί να δεις έδρα eshop σε βίλα έξω απ το Las Vegas).

 

Προσωπικά, όταν έχω αμφιβολίες για ένα κατάστημα, για μία υπηρεσία ή οτιδήποτε, απλά ρωτάω πρώτα τον επαγγελματία για τον οποίο αμφιβάλλω. Αν δε λάβω ικανοποιητική απάντηση ή συνεχίσω να έχω αμφιβολίες, προχωράω στις υπηρεσίες που θα με διαβεβαιώσουν για την ακρίβεια των πραγμάτων.

 

Στην προκειμένη περίπτωση, αρκεί κάποιος να επιδείξει την απόδειξη που έχει λάβει σε μία εφορία.

 

Κι επειδή δε θέλω να πιστεύω πως έχεις καμία κακή πρόθεση ούτε σκέφτομαι θεωρίες συνωμοσίας, γιατί δεν επικοινωνείς εσύ με το κατάστημα να ρωτήσεις όλα αυτά τα οποία αμφισβητείς;

Γιατί δεν κάνεις μία παραγγελία των 5 ευρώ και να ελέγξεις αν η απόδειξη είναι νόμιμη ή πλαστή και να μας ενημερώσεις;

 

Όταν αμφισβητούμε, ψάχνουμε και αποδεικνύουμε. Δεν καθόμαστε να αμπελοφιλοσοφούμε και να βγάζουμε συμπεράσματα έτσι στον αέρα.

 

Προσωπικά, όταν λάβω το προϊόν θα ελέγξω και την εγγύηση και την απόδειξη και τότε θα μιλήσω για αξιόπιστο ή μη κατάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αλλο ενα μελος των 2 ημερων...Καλα παμε....

 

ΥΓ : Γιατι ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ μου στελνετε PM για αυτα τα ατομα και αυτο το μαγαζι δεν μιλατε εδω ? Οχι τπτ αλλο αλλα θα με βγαλουν περα απο το οτι δουλευω για αλλο καταστημα και τρελο. Αν λοιπον σας ενδιαφερει να δει ο κοσμος οσα μου λετε με τα Link απο αλλα φορα κτλ κτλ κτλ ποσταρετε εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανουν μερικη αποστολη γιατι δεν εχουν προιοντα ουτε για δειγμα οποτε οταν παραλαβουν κατι στο στελνουν......Απο εκει και περα δεν θα απαντησω σε οσους κανουν τον "δικηγορο του διαβολου" γιατι τα ιδια ειχαν γινει και στο θεμα με το ΙΤΒ οταν εξεφραζα τις ανησυχιες μου....Οποτε ο καιρος θα δειξει.

 

ΥΓ : Οσο για τα ΦΠΑ κτλ που δεν δειχνουν να νοιαζουν τους περισσοτερους εστω ελπιζω να μην κανει εντυπωση που η φοροδιαφυγη χτυπαει κοκκινο.

 

Δεν θα νοιαστω εγω αν πληρωνουν ή οχι ΦΠΑ στο κρατος εκεινοι,δεν ειναι δικη μου δουλεια αυτη φιλε μου.Ουτε μετοχος στο μαγαζι ειμαι ουτε δικο μου ειναι,οποτε δεν με νοιαζει αν δινει,ποσο και αν δεν δινει ΦΠΑ στο κρατος.Αυτη ειναι δουλεια του κρατους,αν υπαρχει κρατος-που δεν υπαρχει- ας τους βρει και ας τους κοψει τον κ@@ο.Δικια τους δουλεια ειναι αυτη,οχι των πελατων τους.Εγω θα νοιαστω για το δικο μου μαγαζι,να πληρωσω κανονικα το ΦΠΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@teodor_ch

Οχι αυτα δεν ισχυουν με τα καταστηματα που αναφερες περα απο το Visionstudio.

 

Salvation81 το θέμα αυτό είναι λίγο άστοχο μιας και μία από αυτές τις μέρες μου έστειλαν προσφορά από το πλαίσιο ότι αν πάρω καινούργιο υπολογιστή και τον δηλώσω μπορώ να κατεβάσω τα win8 με 15Ε , πάλι καλά που το είχε δει ένας φίλος μου και μου είχε πει η μάκροσοφ δίνει τα 8 με 15Ε με αγορά καινούργιου υπολογιστή και του είχε έρθει στο email μέσω dell άρα τι κάνει και το πλαίσιο απλά σου βγάζει μια κοροϊδία προσφορά που δεν είναι ούτε καν δικιά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως δεν συμφωνω φιλε, αν εμεις οι ιδιοι δεν θελουμε να δουλευουν ολα ρολοι σε αυτη την χωρα τοτε γιατι να θελει ο αλλος ?

 

Οπως και να εχει σταματαω να μιλαω γιατι βαριεμαι να λεω τα αυτονοητα συνεχεια, οσοι θελετε τσεκαρετε τα φορα του hwbox και του thelab, θα δειτε πως τα ιδια ατομα που υπερασπιζονται το MRSmith εδω γραφτηκαν και εκει για τον ιδιο λογο (περα το οτι στα αλλα εχουν αρχισει και τους περνουν στο ψιλο). Οσο για οσους μου στελνετε αν θελετε πειτε τα οι ιδιοι, ciao :)

 

@maxdore

Που κολαει αυτο που λες με το Στοκ που αναφερε ο αλλος ?

Οσο για την προσφορα η MS δινει αυτη την license σε οσους κατασκευαστες φτιαχνουν νεα μηχανηματα, ειτε ειναι η Dell ειτε η Alienware, ειτε η Cyberpower ειτε ναι ακομα και το Πλαισιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@teodor_ch

Οχι αυτα δεν ισχυουν με τα καταστηματα που αναφερες περα απο το Visionstudio. Μερικοι μας εχετε βγαλει οτι οι μεγαλες αλυσιδες οχι μονο δεν εχουν στοκ αλλα κανουν και φοροδιαφυγη προκειμενου να βγαλετε "λαδι" το MrSmith....Και το αστειο ειναι πως μετα λετε οτι εγω δουλευω για μια απο τις αλυσιδες....

 

@ pantpesl2

Φιλε αν σε καποιους αρεσει να ειναι tech support και διαφημιστες αμεσως μετα για το εν λογο καταστημα αφου βλεπουν οσα λετε, τα διορθωνουν και μετα λετε τα καλυτερα για εκεινους τοτε παω πασο, δικαιωμα του καθενος ειναι εξαλλου. Προσωπικα εγω δεν μπορω να δω θετικα ενα "καταστημα" χωρις φυσικη υποσταση (ενα διαμερισμα δεν το λες φυσικη υποσταση) το οποιο δεν γνωριζουμε αν εχει την Εδρα στην Αγγλια η στην Κυπρο τελικα, το οποιο ανεβασε σελιδα σε BETA μορφη αλλαζοντας τις τιμες καθε μερα σχεδον, που Δεν εχει το παραμικρο στοκ, που κοβει αποδειξεις οπως ενα μπακαλικο και που εχει βαλει δικους του ανθρωπους σε διαφορα φορα να το προμοταρουν και να το υπερασπιζονται.

Οσο για το ITB κανει ψιλομπαμ οτι προκειται για τα ιδια ατομα γιαυτο το αναφερω. Αν και δεν εχεις να χασεις κατι προτεινω να ψαξεις το θεμα που ειχε ανοιξει για την Τηλεοραση και την Φωτ. Μηχανη απο το ITB και να δεις τι ελεγαν καποιοι (οπως και τωρα) , πως καλυπταν καποιες παραγγελιες απο ατομα εδω μεσα σαν μια μορφη "κραχτη" και τι εγινε στο τελος με Ολους τους αλλους.

 

 

Ρε φιλε δεν εχω καταλαβει τι ζορι τραβας εσυ με το καταστημα.Πραγματικα δεν το εχω καταλαβει,δεν προσπαθει κανενας να πει οτι το καταστημα ειναι γαματο και σουπερ ουαου.Κανεις δεν προσπαθει να πει οτι το καταστημα δινει κανονικα τους φορους,ή οτι δεν τους δινει.ΛΕΜΕ ΑΠΛΑ ΟΤΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΑΝ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΚ Ή ΟΧΙ.Αυτο προσπαθουμε να πουμε,δεν προσπαθει κανεις να βγαλει λαδι το καταστημα.Εσυ προσπαθεις συνεχως για το αντιθετο,αν δεν γουσταρεις να ψωνισεις ή να κανεις καν κινηση για παραγγελια μην κανεις,ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ.Μην προσπαθεις ομως να επιβαλεις στους αλλους να μην κανουν εστω μια προσπαθεια για παραγγελια,δεν εχουν να χασουν τιποτα αν δεν παραλαβουν ή αν ανοιξουν το δεμα και δουνε μεσα πετρες.Τιποτα απολυτως,ΑΝ ομως παραλαβουν οπως παρελαβα εγω εχουν να κερδισουν αρκετα χρηματα (εγω βγηκα κερδισμενος 189 ευρω περιπου).Και εκανα μια αναβαθμιση που θα μου κρατησει 2-3 χρονια χαλαρα με 204 ευρω ενω θα μπορουσα να κανω την ΙΔΙΑ ακριβως αναβαθμιση με 389 ευρω.Κερδισμενος δεν βγηκα? Θελω να μου απαντησεις ειλικρινα.Εσυ αν εκανες παραγγελια και κερδιζες αυτα τα χρηματα απο την διαφορα θα ησουν ευχαριστημενος ή οχι?

 

Δυστυχως δεν συμφωνω φιλε, αν εμεις οι ιδιοι δεν θελουμε να δουλευουν ολα ρολοι σε αυτη την χωρα τοτε γιατι να θελει ο αλλος ?

 

Οπως και να εχει σταματαω να μιλαω γιατι βαριεμαι να λεω τα αυτονοητα συνεχεια, οσοι θελετε τσεκαρετε τα φορα του hwbox και του thelab, θα δειτε πως τα ιδια ατομα που υπερασπιζονται το MRSmith εδω γραφτηκαν και εκει για τον ιδιο λογο (περα το οτι στα αλλα εχουν αρχισει και τους περνουν στο ψιλο). Οσο για οσους μου στελνετε αν θελετε πειτε τα οι ιδιοι, ciao :)

 

@maxdore

Που κολαει αυτο που λες με το Στοκ που αναφερε ο αλλος ?

 

Συγνωμη ρε φιλε,θα μας τρελανεις τελειως? Ειναι δικο μου θεμα αν ο αλλος δεν πληρωνει το ΦΠΑ νομιμα? παμε καλα? Δηλαδη ειναι δικαιωμα,δικο μου και δικο σου και του καθενος αν ενας του κ@@@σει και παει με καλασνικοφ να κλεψει μια τραπεζα? παμε καλα? δηλαδη πες μου εσυ,ποσες φορες εχουν προσπαθησει στο δρομο να σου πουλησουν ειτε κολονιες ειτε κινητα ειτε οτηδηποτε και πες μου και ποσες απο αυτες τις φορες,εχεις αρπαξει εναν τετοιον να τον πας σηκωτο στην ασφαλεια να τον πανε μεσα.Γιατι και αυτοι ΦΠΑ δεν πληρωνουν στο κρατος,και ουτε εσυ αν αγορασεις κατι απο αυτους.Εχεις παει ποτε κανεναν εσυ απο αυτους τους μαυραγορητες ή να καλεσεις την ασφαλεια επιτοπου να τον παρουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...