Προς το περιεχόμενο

Εσωτερικός σκληρός δίσκος Barracuda 7200.14 ST2000DM001 3,5" - 2 TΒ 99,34€


rosgr100

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμφωνώ με teodor_ch - maxdore217 και δεν καταλαβαίνω την αντιμετόπιση του θέματος από Salvation81.. Περιμένετε να δούμε πως θα παει το κατάστημα και μετά το κράζουμε όλοι μαζί.

Εγώ περιμένω ακόμα την παραγγελία από τις 22/4 και πιστεύω ότι την Τρίτη θα την έχω, καθώς την Παρασκευή με πήραν από τη Γενική Ταχυδρομική για να παραλάβω μόνο τη μητρική.

Ελπίζω να μην πάει στράφι αυτή η αναμονή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 424
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

πρέπει να έχεις τρελά κόμπλεξ!!!!

τί σε κόφτει αν ο κόσμος ΓΛΥΤΩΝΕΙ ΧΡΗΜΑΤΑ?

και ο ίδιος ο ιδιοκτήτης του καταστήματος να είναι ΤΙ ΣΧΕΣΗ έχει αν εμείς βγαίνουμε κερδισμένοι πολλαπλά?????

 

έλεος, άλλη δουλειά δεν έχεις να κατηγορείς ΑΒΑΣΙΜΑ**** άλλους και καταστήματα?

 

****Να υπήρχε λόγος να το κάνουμε μαζί βούκινο σε όλα τα Ελληνικά forums...

 

Υπόψιν εγώ δε ζήτησα έκπτωση με κουπόνι αλλά παρόλα αυτά μου έκαναν έξτρα μείωση ~50 ευρώ.

 

Τα μηχανήματα που πήρα λειτουργούν τέλεια και ήδη έχω ξεκινήσει το σκάλισμα. Είμαι overclocked&undervolted και πάρα πολύ χαρούμενος wub.gif

 

 

Teodor_ch εσυ μαζι με τον evagelou (δεν θα σχολιασω το μοιρασμα κουπονιων και την αμεση επαφη με το "καταστημα") αρχισατε να υπερασπιζεστε το MRSmith πριν παραλαβει καποιος καν οποτε βαση της συμπεριφορας και των δυο (που κατεμε ειναι παραξενη στην καλυτερη) συγνωμη που θα πω οτι δεν με ενδιαφερουν οι αποψεις σας ουτε στο ελαχιστο.

 

Οσο για τις αβασιμες κατηγοριες ακομα αν καποιοι κοιταξουν τις αγγελιες εδω θα βρουν τα ιδια προιοντα στις ιδιες τιμες, τυχαιο δεν νομιζω....Ακομα ειναι τυχαιο που καποιοι υπερασπιζονται το ιδιο καταστημα με τον ιδιο ακριβως τροπο απο την πρωτη στιγμη και μοιραζουν τα ιδια κουπονια σε αλλα Ελληνικα φορα τεχνολογιας ? Δεν εχουμε πολλα γνωστα σε αυτη την χωρα οποτε οσοι ενδιαφερονται ας το ψαξουν λιγο.

 

Τελος δεν εχω προβλημα στο να γλυτωσει καποιος χρηματα, αυτο ειναι καλο, εχω ομως θεμα στο οτι ενω εδω μπορει 10-20-30 ατομα να παραλαβουν ΔΕΝ εχουμε την παραμικρη ιδεα τι γινεται με οσους παραγγελνουν εξω χωρις τα "κουπονια" οπως και με το ΙΤΒ που ενω 2-3 ατομα απο εδω μεσα παρελαβαν εξω δεν ειχε παραλαβει σχεδον κανενας πραγμα που αποσιωποιηθηκε κανοντας απειλες στην συντονιστικη ομαδα ωστε να κλεισουν τα εν λογω θεματα.

 

@ pantpesl2 Ελπιζω να απαντησα στην ερωτηση σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Teodor_ch εσυ μαζι με τον evagelou (δεν θα σχολιασω το μοιρασμα κουπονιων και την αμεση επαφη με το "καταστημα") αρχισατε να υπερασπιζεστε το MRSmith πριν παραλαβει καποιος καν οποτε βαση της συμπεριφορας και των δυο (που κατεμε ειναι παραξενη στην καλυτερη) συγνωμη που θα πω οτι δεν με ενδιαφερουν οι αποψεις σας ουτε στο ελαχιστο.

 

όπως εσύ να το κατηγορείς ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ!!!

το υπερασπίστηκα βάση της κοινής λογικής!

αφού δε γνωρίζει κάποιος πρέπει να το βουλώσει και να περιμένει και όχι να γκρινιάζει και να κατηγορεί

 

και αν δεν υπήρχαν αυτά τα θέματα δεν θα είχαμε αγοράσει όσοι αγοράσαμε τίποτα

 

Οπότε, έχεις προσωπική εμπειρία? Αν ναί, γράψε την. Αν όχι τότε keep trolling.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Teodor_ch εσυ μαζι με τον evagelou (δεν θα σχολιασω το μοιρασμα κουπονιων και την αμεση επαφη με το "καταστημα") αρχισατε να υπερασπιζεστε το MRSmith πριν παραλαβει καποιος καν οποτε βαση της συμπεριφορας και των δυο (που κατεμε ειναι παραξενη στην καλυτερη) συγνωμη που θα πω οτι δεν με ενδιαφερουν οι αποψεις σας ουτε στο ελαχιστο.

 

Οσο για τις αβασιμες κατηγοριες ακομα αν καποιοι κοιταξουν τις αγγελιες εδω θα βρουν τα ιδια προιοντα στις ιδιες τιμες, τυχαιο δεν νομιζω....Ακομα ειναι τυχαιο που καποιοι υπερασπιζονται το ιδιο καταστημα με τον ιδιο ακριβως τροπο απο την πρωτη στιγμη και μοιραζουν τα ιδια κουπονια σε αλλα Ελληνικα φορα τεχνολογιας ? Δεν εχουμε πολλα γνωστα σε αυτη την χωρα οποτε οσοι ενδιαφερονται ας το ψαξουν λιγο.

 

Τελος δεν εχω προβλημα στο να γλυτωσει καποιος χρηματα, αυτο ειναι καλο, εχω ομως θεμα στο οτι ενω εδω μπορει 10-20-30 ατομα να παραλαβουν ΔΕΝ εχουμε την παραμικρη ιδεα τι γινεται με οσους παραγγελνουν εξω χωρις τα "κουπονια" οπως και με το ΙΤΒ που ενω 2-3 ατομα απο εδω μεσα παρελαβαν εξω δεν ειχε παραλαβει σχεδον κανενας πραγμα που αποσιωποιηθηκε κανοντας απειλες στην συντονιστικη ομαδα ωστε να κλεισουν τα εν λογω θεματα.

 

@ pantpesl2 Ελπιζω να απαντησα στην ερωτηση σου.

 

 

Ναι ρε φιλε,εχουν δικιο οι παραπανω.Νεο καταστημα ειναι,κατσε να δουμε πως θα παει και μετα το κραζουμε.Εγω και καποιοι αλλοι μπορει να θελουμε να περιμενουμε 10 μερες παραπανω αναμονη και να γλειτωσουμε καποια ευρω,εσυ μπορει να θες να πας στο πλαισιο να τους τα σκας καινα τα παρεις αμεσως,και οταν χαλασει και το πας πισω θα σου πουν,παρε πιστωτικο 70 ευρω και ας εχεις πληρωσει 200..Δικαιωμα σου ειναι να το κανεις.Και εγω ειμαι ικανοποιημενος απο το καταστημα.Παρελβα i5 2500k μητρικη gb-z77x-d3h (αυτη ειναι τελικα η καρτα,εγω εκανα λαθος γιατι μετα αλλαξα την παραγγελια) και ram 8gb 1600mhz στα 204 ευρω που αν πας να τα παρεις απο τον skroutz βγαινουν 390 ευρω.Νομιζω καλα μου εκατσε η ευκαιρια με το καταστημα..τωρα αν εσενα σου φαινονται υπερβολικα αυτα και δεν γουσταρεις,καλως..Οπως εσυ κραζεις χωρις να ξερεις τιποτα απο το καταστημα και χωρις προσωπικη εμπειρια ακτος απο αποψη προσωπικη ετσι τοτε και ο αλλος το υπερασπιζεται.Δεν σημαινει οτι ειναι του μαγαζιου,και αντι να του πουμε και ευχαριστω για το κουπονι -12% τον κραζουμε κιολας το παιδι.Θα μπορουσαμε να πουμε οτι και εσυ εισαι καποιος ενος αλλου μαγαζιου και επειδη ''ζηλευεις'' τις τιμες τους το κραζεις.Το ιδιο πραγμα ειναι.Τεσπα,εγω ενα ξερω να πω..Οτι γενικα ολοι μας μονο κραζουμε,δεν κανουμε τιποτα αλλο και ποτε δεν ειμαστε ικανοποιημενοι.Πουλαει ενα μαγαζι κατι και λεμε,πωωω ρε για μ@@@ες ψαχνουν αυτοι? τι τιμες στον ΘΕΟ ειναι αυτες που εχουν,αντε γεια,σιγα μην αγορασω..Μετα ενα αλλο καταστημα πουλαει παλι κατι σε προσφορα και πολυ καλη τιμη και μαντεψτε,αντι να πουμε ευχαριστω ή ενα απλο οκ,ΠΑΛΙ το κραζουμε γιατι πουλαει φθηνα..Ε! Αυτο το πραγμα ειναι ελεινο ρε παιδια.Δεν μας το βρισκουν με τιποτα,το ενα μας ξινιζει το αλλο μας βρωμαει.Εγω παντως απο το καταστημα αυτο ειμαι ευχαριστημενος και αν βρω παλι κατι σε χαμηλη τιμη θα ξαναπαρω απο εκει παρα απο το Πλαισιο ας πουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαγγελη δεν διαφωνω με οσα λες αλλα μην κοιταμε το δεντρο (εμας) και χανουμε το δασος (ολους τους αλλους).

 

Ξερεις εσυ αν οσοι εχουν παραγγειλει χωρις κουπονια εχουν παραλαβει ? Σχεδον οσοι παραγγειλαν απο εδω μεσα στις 22 χωρις κουπονι Ακομα δεν εχουν παραλαβει τπτ. Τι γινεται αν τα κουπονια ειναι ενας τροπος να "προμοταρουν" το καταστημα σε οσους μπορουν να ακουστουν και σε οσους Δεν μπορουν και δεν το χρησιμοποιουν τους πανε απο μερα σε μερα για τα προιοντα τους ? Υπενθιμιζω πως το ιδιο ειχε γινει πριν κανα 2 μηνο με το ΙΤΒ που προωθουσαν τις παραγγελιες οσων εβαζαν τους κωδικους τους εδω και ολοι οι αλλοι τπτ. Μετα βαλε πως η ιδια διαφημιση με τα κουπονια εχει γινει και σε αλλα φορα και βαλε και το οτι στις αγγελιες εδω βρισκει κανεις αρκετα απο τα προιοντα τους.

 

Περα απο αυτο γνωριζουμε αν το συγκεκριμενο καταστημα αποδιδει καν φορους στο κρατος ? Στην αρχη βλεπαμε Εδρα στην Αγγλια (που με λιγα λογια σημαινει οχι) οποτε δεν ειναι και αυτο ενα θεμα οταν ειδικα τωρα παμε κατα διαολου σαν χωρα ? Δεν ξερω παιδες ισως τα βλεπω ποιο γενικα και οχι ειδικα και ισως να κανω λαθος (ο καθενας κοιταει την τσεπη του) αλλα μην ξεχναμε πως η καταντια τους κρατους δεν οφειλεται μονο στα 300 λαμογια αλλα στους περισσοτερους απο εμας.

 

ΥΓ : Δεν υπερασπιζομαι το Πλαισιο η καποιον αλλο αλλα τουλαχιστον οι αλυσιδες δινουν πισω στο κρατος καποια απο τα χρηματα που παιρνουν (φυσικα οχι ολα - βλεπε eShop αλλα σιγουρα οχι καθολου οπως οσα δεν εχουν την εδρα τους εδω.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερεις ουτε τι φορους δινει το πλαισιο στο κρατος ουτε τι φορους δινει το mrsmith.Υποθεσεις με το μυαλο σου κανεις απο την στιγμη που δεν εχεις κατι χειροπιαστο.Εγω εχω ομως,οτι παρελαβα κανονικα σε τιμη 180 ευρω κατω απο τα φτηνοτερα στο skroutz.Και αυτο για μενα σημαινει πολλα,παρα πολλα..Οπως λες δεν μπορει να ειμαστε ολοι ικανοποιημενοι απο ολους και ολα.Εγω για παραδειγμα ειμαι ικανοποιημενος απο το πλαισιο,δεν μου εχουν κανει στραβη σε τιποτα και ειναι αψογοι απεναντι μου..Με τις τιμες δεν ειμαι ικανοποιημενος αλλα αυτο ειναι αλλο.Οπως αλλοι και παρα πολλοι μαλιστα δεν ειναι ικανοποιημενοι απο το πλαισιο καθολου και ουτε περνανε απο εξω.Αλλοι ψωνιζουν μονο και μονο απο εκει.Εγω ψωνιζω αναλογως την τσεπη μου και τις αναγκες μου.Αν κατι χρειαζομαι αμεσα θα παω να το παρω στο πλαισιο απο την στιγμη που ειμαΙ απολυτα ικανοποιημενος μαζι τους σε ολα τα θεματα,και rma και γενικα σε ολα και ας το πληρωσω 20-30 ευρω πιο ακριβα.Οταν ομως κατι δεν το χρειαζομαι αμεσα (οπως στην περιπτωση του εν λογω σετ που πηρα απο mrsmith) και εχω τον χρονο να περιμενω θα το παραγγειλω απο καπου που θα το δινει πιο φθηνα και ας περιμενω.Ετσι και εκανα,και δικαιωθηκα γλειτωνοντας 180 ευρω χονδρικα.Για μενα αυτο ειναι επιτυχια,και σου ξαναλεω δεν μπορουμε ολοι να ειμαστε ευχαριστημενοι απο εναν καταστημα ή ολοι να ειμαστε δυσαρεστημενοι.Ομως απο την στιγμη που δεν ξερεις και δεν εχεισ προσωπικη αποψη για το συγκεκριμενο καλο θα ειναι να μην λες μονο τα αρνητικα.Κανε μια παραγγελια και αναλογως την εξελιξη της τοτε κρινεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου Salvation81 κανένας δεν υποστηρίζει από την κοινότητα κάποια πλευρά πλήρως εκτός από ένα 3% που δύστυχος είσαι μέσα όλοι είμαστε στην φάση να πάρω να μην πάρω (αλλά άμα χρειάζεσαι κάτι άμεσα δεν μπορείς να το καθυστερείς και για μήνες) εσύ από την πλευρά σου έχεις την συνείδηση σου καθαρή ότι μας ενημέρωσες να μην ψωνίσουμε σε περίπτωση που το μαγαζί βγει σκάρτο πίστεψε με κανένας δεν θα σου πει τίποτα μιας και θα έχεις όλα τα δίκαια. Αν όμως από την άλλη το μαγαζί δεν είναι ξέρεις ότι αρκετές κόσμος βασίζεται σε αυτά που κατα καιρούς γράφονται εδώ μέσα οπότε εκεί θα είσαι φάουλ γιατί προβλέπω ότι το παραμύθι με τις τιμές θα αλλάξει κάποια στιγμή οπότε μόλις θα έχεις εικόνα δεν θα έχεις (καλή τιμή)λέω εγώ δεν ορκίζομαι κίολας :).

 

Εγώ δεν κατηγορώ καμιά πλευρά ότι έχει άδικο ή δίκαιο αυτό θα φανεί στον καιρό αλλά και πάλι δεν τρέχει μια όπως και να έχει απλά π.χ. εγώ δεν έχω κάρτα πιστωτική για να ψωνίσω από εξωτερικό οπότε η τιμές που βλέπω είναι συγκεκριμένες και αν το δεις από την δικιά μου πλευρά και όχι μόνο μιας και θα είναι και άλλοι έτσι θα δεις ότι δεν κάνω λάθος που έκανα παραγγελία μιας και η επόμενη τιμή είναι 30Ε παραπάνω δηλαδή κοντά 35% νομίζεις ότι αν περιμένω κάποιο διάστημα θα βρω ξανά τιμή εκεί 35% δεν κατεβαίνουν τα προϊόντα σε 1 χρόνο πόσο μάλιστα αν το καλοσκεφτείς για μήνες.

 

( κανείς από Κορυδαλλό-Νίκαια-Πειραιά για παραγγελία μαζί και να κερδίσουμε και μισά μεταφορικά και 12% έκπτωση? με άλλον 1 δίσκο 2 ΤΒ είμαστε τσέτ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελος δεν εχω προβλημα στο να γλυτωσει καποιος χρηματα, αυτο ειναι καλο, εχω ομως θεμα στο οτι ενω εδω μπορει 10-20-30 ατομα να παραλαβουν ΔΕΝ εχουμε την παραμικρη ιδεα τι γινεται με οσους παραγγελνουν εξω χωρις τα "κουπονια" οπως και με το ΙΤΒ που ενω 2-3 ατομα απο εδω μεσα παρελαβαν εξω δεν ειχε παραλαβει σχεδον κανενας πραγμα που αποσιωποιηθηκε κανοντας απειλες στην συντονιστικη ομαδα ωστε να κλεισουν τα εν λογω θεματα.

 

Αυτό δεν το καταλαβαίνω που λές ? Μιλάς για την έκπτωση ? Και το Πλαίσιο στέλνει εκπτώσεις στα μέλη του,αλλά όσοι πάνε απο τα καταστήματα πληρώνουν στις κανονικές τιμές. Δηλ ως μέλος του insomnia θα πρέπει να προβληματιστώ γιατί η έκπτωση δεν ισχύει για όλους ?

 

Από εκεί και πέρα αν και οι τιμές σε κάποια ανέβηκαν, θα περιμένω σχόλια από τις παραλαβες που περιμένουν πολλοί αυτή την εβδομάδα και ίσως με κάνουν πελάτη τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Περα απο αυτο γνωριζουμε αν το συγκεκριμενο καταστημα αποδιδει καν φορους στο κρατος ? Στην αρχη βλεπαμε Εδρα στην Αγγλια (που με λιγα λογια σημαινει οχι) οποτε δεν ειναι και αυτο ενα θεμα οταν ειδικα τωρα παμε κατα διαολου σαν χωρα ? Δεν ξερω παιδες ισως τα βλεπω ποιο γενικα και οχι ειδικα και ισως να κανω λαθος (ο καθενας κοιταει την τσεπη του) αλλα μην ξεχναμε πως η καταντια τους κρατους δεν οφειλεται μονο στα 300 λαμογια αλλα στους περισσοτερους απο εμας.

 

 

 

Το συγκεκριμένο κατάστημα γράφει τα στοιχεία του και η έναρξή του είναι από το 1989. Όποιος καταλαβαίνει τα ελάχιστα, ξέρει πως δεν μπορεί να σταθεί ένας μη σωστός επαγγελματίας τόσα χρόνια στην αγορά.

Για εμένα το 1989 ήταν εξαιρετικά σημαντικό στο να το εμπιστευθώ.

 

Πέρα από εκεί, οποιοσδήποτε έχει έδρα στην Αγγλία ή Κύπρο ή οπουδήποτε, απαλάσσεται από διπλή φορολόγιση βάση ευρωπαϊκής οδηγίας. Επομένως και προϊόν με απόδειξη από Βουλγαρία να πάρω, είμαι 100% κατοχυρωμένος για την ευρωπαϊκή εγγύηση του προϊόντος και καθόλου δε θα μ ενοχλούσε όσο η εγγύηση είναι εντάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμένο κατάστημα γράφει τα στοιχεία του και η έναρξή του είναι από το 1989. Όποιος καταλαβαίνει τα ελάχιστα, ξέρει πως δεν μπορεί να σταθεί ένας μη σωστός επαγγελματίας τόσα χρόνια στην αγορά.

Για εμένα το 1989 ήταν εξαιρετικά σημαντικό στο να το εμπιστευθώ.

 

Πέρα από εκεί, οποιοσδήποτε έχει έδρα στην Αγγλία ή Κύπρο ή οπουδήποτε, απαλάσσεται από διπλή φορολόγιση βάση ευρωπαϊκής οδηγίας. Επομένως και προϊόν με απόδειξη από Βουλγαρία να πάρω, είμαι 100% κατοχυρωμένος για την ευρωπαϊκή εγγύηση του προϊόντος και καθόλου δε θα μ ενοχλούσε όσο η εγγύηση είναι εντάξει.

 

Δεν θα μπω στην διαδικασια να σχολιασω πως εγγραφτηκες μολις χθες....Τα ιδια ειχαμε και στην περιπτωση του ΙΤΒ οποτε ο καθενας μπορει να λεει οτι θελει. Οσο για το 1989 θα ηθελα να μου εξηγησεις πως ενα εικονικο καταστημα υφισταται απο το 1989 (μυριζομαι καποια κομπινιτσα εδω καθοτι εξυπνος ο λαος μας).....Ιντερνετ πχ δεν υπηρχε τοτε, τπτ δεν υπηρχε τοτε ωστε να εχει καποιος τετοια παρουσια οποτε πως και τι?

 

Οσο για την αποδειξη δεν τα γνωριζεις καλα....Αν πχ το προιον που αγορασες επωληθει απο την Intel στην αγορα της Ασιας η της Αφρικης η ακομα και τις Ρωσσιας και μετα ηρθε εδω σαν παραεισαγωγη ΔΕΝ καλυπτεσαι απο Ευρωπαικη εγγυηση....Δεν ειπα πως αυτο ισχυει αλλα στην παρουσα φαση Κανεις μας δεν ξερει τι ισχυει και το εν λογο καταστημα κανει τετοιες τιμες.

 

Οσο για τα λοιπα μερικοι με βλεπετε σαν τον κακο της υποθεσης (το ιδιο ειχε γινει και στο ΙΤΒ και στο τελος ειδατε ολοι τι εγινε) αλλα οκ δεν μπορω να μην εκφρασω τις ανησυχιες μου επειδη χαλιουνται μερικοι.

 

@Vasilis 07 Διαβασε καλυτερα αυτο που ειπα, δεν εθιξα την εγγυηση αλλα το οτι μπορει να καλυψουν τις παραδοσεις οσων χρησιμοποιησαν κουπονι και να κρεμασουν οσους δεν (παραπλησιο με οτι ειχε γινει με το ITB).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο για την αποδειξη δεν τα γνωριζεις καλα....Αν πχ το προιον που αγορασες επωληθει απο την Intel στην αγορα της Ασιας η της Αφρικης η ακομα και τις Ρωσσιας και μετα ηρθε εδω σαν παραεισαγωγη ΔΕΝ καλυπτεσαι απο Ευρωπαικη εγγυηση....Δεν ειπα πως αυτο ισχυει αλλα στην παρουσα φαση Κανεις μας δεν ξερει τι ισχυει και το εν λογο καταστημα κανει τετοιες τιμες.

 

Και εσύ δε τα γνωρίζεις καλά ;)

Σκληρός δίσκος αγορασμένος απο Αμερική χωρίς Ευρωπαϊκή εγγύηση με ένα email στην κατασκευάστρια και άλλαξαν την εγγύηση.

Όπως και να έχει ο επεξεργαστής μου καλύπτεται απο την ΙΝΤΕΛ στην ΕΛΛΑΔΑ.

Και παραεισαγωγή να είναι με σοβαρές εταιρίες δεν έχεις πρόβλημα.

 

Στη χειρότερη λές το κλασσικό...μετακόμισα!

 

Τα περι παραεισαγωγών ισχύουν όταν θέλουμε να απευθυνθούμε στον αντιπρόσωπο σε μία χώρα βλέπε παλιά προβλήματα με Apple και όχι κατευθείας στον κατασκευαστή.

 

Τα περι ανησυχιών πανε περίπατο μετά το 4ο ποστ με κατηγορίες rolleyes.gif

Το είπες 1, 2, 3.. Νομίζω μετά το έχεις πάρει δικηγόρος του φόρουμ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Salvatin ελεοσ ρε φιλε ελεοσ ε εγω παρελλαβα ψωρισ κουπονι μια χαρα και αμα θεσ να παιξουμε το ιδιο παιχνιδι μεσα πυ ξερουμε οτι δεν εισαι κραχτησ του πλαισιο τετοιο μησος δεν το βλεπω λογικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμένο κατάστημα γράφει τα στοιχεία του και η έναρξή του είναι από το 1989. Όποιος καταλαβαίνει τα ελάχιστα, ξέρει πως δεν μπορεί να σταθεί ένας μη σωστός επαγγελματίας τόσα χρόνια στην αγορά.

Για εμένα το 1989 ήταν εξαιρετικά σημαντικό στο να το εμπιστευθώ.

 

Πέρα από εκεί, οποιοσδήποτε έχει έδρα στην Αγγλία ή Κύπρο ή οπουδήποτε, απαλάσσεται από διπλή φορολόγιση βάση ευρωπαϊκής οδηγίας. Επομένως και προϊόν με απόδειξη από Βουλγαρία να πάρω, είμαι 100% κατοχυρωμένος για την ευρωπαϊκή εγγύηση του προϊόντος και καθόλου δε θα μ ενοχλούσε όσο η εγγύηση είναι εντάξει.

 

Που ήταν τόσα χρόνια και δεν τον γνωρίζαμε αφού υπάρχει από το 1989; Και "σωστοί" επαγγελματίες που μία ωραία πρωία βαρέσανε ένα βαρβάτο κανόνι υπήρξαν και θα υπάρξουν αβέρτα ειδικά στις εποχές που ζούμε. Τώρα τι δουλειά έχει κάποιο μικρομάγαζο(δεν δίνει την εντύπωση για μεγαλύτερο) να έχει έδρα στην Αγγλία ή στην Κύπρο και να δραστηριοποιείται στην Ελλάδα κάνοντας "out of the blue" τέτοιο δυναμικό μπάσιμο στην αγορά για εμένα τουλάχιστον είναι πολύ περίεργο. Ξέρω ότι πολλοί θα βρούνε ένα κάρο δικαιολογίες κάνοντας ένα κάρο υποθέσεις και δεν έχω επιχειρήματα να αντιπαρατεθώ όπως και οι υποστηρικτές δεν έχουν, απλά είναι ικανοποιημένοι που αγόρασαν/αγοράζουν φθηνά αλλά θες η διαίσθηση θες η εμπειρία κάτι δεν μου πάει καλά.

 

 

Δεν ξερεις ουτε τι φορους δινει το πλαισιο στο κρατος ουτε τι φορους δινει το mrsmith.Υποθεσεις με το μυαλο σου κανεις απο την στιγμη που δεν εχεις κατι χειροπιαστο.Εγω εχω ομως,οτι παρελαβα κανονικα σε τιμη 180 ευρω κατω απο τα φτηνοτερα στο skroutz.Και αυτο για μενα σημαινει πολλα,παρα πολλα..

 

Δεν είναι δύσκολο να υποθέσεις ΒΑΣΙΜΑ ότι το πλαίσιο(και κάθε τέτοιου τύπου μαγαζί) αποδίδει τους φόρους του και ειδικά τον ΦΠΑ κανονικά. Και δεν έχει ακουστεί ποτέ τίποτα(10ετίες τώρα) για φοροδιαφυγές ή οτιδήποτε άλλο και την απόδειξη/τιμολόγιο τα παίρνεις από το ταμείο φεύγοντας. Τώρα για ένα μαγαζί που έσκασε με τέτοιες τιμές από το πουθενά ΔΕΝ μπορείς να ξέρεις. Μόνο να έχεις την βεβαιότητα ότι αν παίζεται κομπίνα από πίσω τότε όταν την κάνει ούτε ΦΠΑ και φόρους θα έχει αποδώσει και τα λεφτά όσων φουκαράδων "αγόρασαν" κάνοντας κατάθεση θα έχουν φαγωθεί. Αυτό ΑΝ συμβεί θα σημαίνει "πολλά, πάρα πολλά" για εσένα ή θα αρκεστείς σε αυτά που γλύτωσες;

 

Εσύ αφού αγόρασες το παραστατικό σου πως σου φαίνεται; Έχει ελληνικό συντελεστη ΦΠΑ;

 

Να διευκρινήσω ότι δεν έχω κάτι εναντίον του μαγαζιού και χαίρομαι που κάποιοι γλύτωσαν λεφτά(ελπίζωντας βέβαια ότι τα ποσοστά από τα χρήματα που πλήρωσαν και αντιστοιχούν σε φόρους θα πάνε εκεί που πρέπει) απλά είμαι αρκετά επιφυλακτικός και ελπίζω να μην την πατήσουν κάποιοι άλλοι βασιζόμενοι στις δικές σας καλές μαρτυρίες. Αλλά αφού είστε εσείς ευχαριστημένοι δεν μου πέφτει λόγος.

 

Όχι ότι δεν θα είχα παραγγείλει και εγώ το πακετάκι με τον i5 που παρήγγειλε ο Βαγγέλης με 204 ευρώ αν το είχα πάρει πρέφα εγκαίρως πληρώνοντας με πιστωτική για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο αν είχα την δυνατότητα όπως ο Θοδωρής να ανοίξω το πακέτο πριν παραλάβω. Αλλά το ότι θα το είχα κάνει και εγώ και θα μου είχε βγει δεν σημαίνει ότι θα εμπιστευτώ το μαγαζί τυφλά ή θα το διαφημίσω. Θέλει μακροχρόνια συνέπεια για να αποκτήσει κάποιος αξιοπιστία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Salvatin ελεοσ ρε φιλε ελεοσ ε εγω παρελλαβα ψωρισ κουπονι μια χαρα και αμα θεσ να παιξουμε το ιδιο παιχνιδι μεσα πυ ξερουμε οτι δεν εισαι κραχτησ του πλαισιο τετοιο μησος δεν το βλεπω λογικο

 

Και εγω δεν βλεπω λογικο το να παιρνει το μερος του μαγαζιου 2 μελος που εχει κανει εγγραφη την τελευταια εβδομαδα....Next.....

 

@teodor_ch

Εμενα φιλε με ξερουν αρκετοι εδω μεσα (φιλαρακια και γνωστοι) και γνωριζουν παρα πολυ καλα πως δεν εχω σχεση με κανενα μαγαζι, εσυ απο την αλλη ομως υπερασπιζεσαι απο την πρωτη σχεδον μερα ενα μαγαζι που δεν το γνωριζει κανεις.....Οσο για την εγγυηση που λες ποσοι αν η Ελληνικη αντιπροσωπεια (Γενικα μιλαω οχι για την Intel) δεν τους καλυψει θα μπουν στην διαδικασια να επικοινωνησουν με τα κεντρικα ? Και πως μπορεις να "εγγυηθεις" οτι τα κεντρικα θα εγκρινουν καλυψη εγγυησης αν γινει κατι τετοιο ? Ρωταω γιατι αν μπορεις να το εγγυηθεις εσυ ωστε να το δουν ολοι στην περιπτωση που παει κατι στραβα εγω ειλικρινα παω πασο και μακαρι να ειναι ετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω δεν βλεπω λογικο το να παιρνει το μερος του μαγαζιου 2 μελος που εχει κανει εγγραφη την τελευταια εβδομαδα....Next.....

 

@teodor_ch

Εμενα φιλε με ξερουν αρκετοι εδω μεσα (φιλαρακια και γνωστοι) και γνωριζουν παρα πολυ καλα πως δεν εχω σχεση με κανενα μαγαζι, εσυ απο την αλλη ομως υπερασπιζεσαι απο την πρωτη σχεδον μερα ενα μαγαζι που δεν το γνωριζει κανεις.....Οσο για την εγγυηση που λες ποσοι αν η Ελληνικη αντιπροσωπεια (Γενικα μιλαω οχι για την Intel) δεν τους καλυψει θα μπουν στην διαδικασια να επικοινωνησουν με τα κεντρικα ? Και πως μπορεις να "εγγυηθεις" οτι τα κεντρικα θα εγκρινουν καλυψη εγγυησης αν γινει κατι τετοιο ? Ρωταω γιατι αν μπορεις να το εγγυηθεις εσυ ωστε να το δουν ολοι στην περιπτωση που παει κατι στραβα εγω ειλικρινα παω πασο και μακαρι να ειναι ετσι.

 

κουκούτσι...

Εσύ μπορείς να εγγυηθείς ότι το μαγαζί δεν θα καλύψει την εγγύηση?

Ακόμα να καταλάβεις ότι δεν υπερασπίζομαι το μαγαζί αλλά την κοινή λογική!!!!

 

Έχεις φάει τρελό κόλλημα να το βγάλεις αναξιόπιστο χωρίς ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΙΔΕΑ!

Πλέον δε χρειάζεται να γράφω την αντίθετη γνώμη απο τη δική σου γιατί σε έχουν πάρει χαμπάρι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...