Προς το περιεχόμενο

NBA 2K13


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικα το παιχνιδι μπορει ν σε ξενερωσει αφανταστα!!ΤΕΡΑΣΤΙΟ glitch το ολο παιχνιδι!Στο my careeer και αφου τελειωσα με το all star dunk contest το παιχνιδι τρεχει σε sim μεχρι να φτασουν τ playoff!!Ελεος ρε...60 ευρω παιχνιδι και ταχα μου για pre order μαζι και το all star add σαν κινητρο αγορας κ φτανει η στιγμη μετα απο 52 παιχνιδια ν δεις ν συμβαινει αυτο!!τελικα η 2Κ ειναι απαραδεκτη!!Patch για τ 1,patch για τ αλλο, patch για κατι αλλο.Ολο προβληματα που εμφανιζονται στην πορεια...Κανονικα θα επρεπε ν μν αγορασει κανεις μας το παιχνιδι παρα τ οσα καλα εχει μηπως κ σταματουσαν απο την 2Κ την κοροιδια...Στο επισημο site βλεπεις μονο παραπονα και αυτοι τι κανουν??Απλα μας γραφουν ολους τους gamers...αισχος...Οποιος ενδιαφερεται για το my career αν εχει το παραπανω "εξτρα υλικο" ας τ διαγραψει για ν γλυτωσει αυτο το τεραστιο epic fail...και ξεχασα ν αναφερω οτι η παιχτουρα μας στα endorsements μετα απο το αντ ον απλα δν φαινεται!Βλεπεις μονο κατι φωτα που τρεμοπαιζουν οπως κ κατι κουκιδες...Αυτο σιγα,αφου θελαν ν τ καταστρεψουν,ε οκ...αλλα το my career γενικα ν τ σπασουν ετσι?Οποτε προσοχη παιδες!

 

Πρώτον γράφε σαν άνθρωπος με ολόκληρες λέξεις και σημεία στίξης, γιατί αυτό το πράγμα δεν διαβάζεται.

Δευτερον, το παιχνίδι έχει 25, όχι 60 ευρώ.

Τρίτον, μάλλον θα πάτησες κάτι λάθος. Όπως και αν έχει, όλο το ζουμί στα 2Κ ήταν πάντα το Association.

 

Anyways, πρεμιέρα της σεζόν σήμερα και είναι ώρα να ξαναζωντανέψει το Celtics VS Heat :-) .

 

Zέπο τον Αγάπη πως ακριβώς τον χρησιμοποιείς? Σε μερικούς αγώνες που δοκίμασα με Timberwolves, είναι λίγο περίεργος ο ρόλος του αφού πρόκεται για παίχτη χωρίς ιδιαίτερα αθλητικά προσόντα αλλα με φοβερό ένστικτο και basketball IQ, κάτι που είναι σχετικά δύσκολο να εκμεταλευτεί κανείς. Απο rebound δεν έχω παράπονο, μαζέυω ένα σορό, αλλά απο πόντους καταλήγω να τον χρησιμοποιώ σαν stretch 4άρι και απλά να βαράω τρίποντα. (Τα βάζει αλλα δεν είναι τόσο μονοδιάστατο το παιχνίδι του.) Για drive δεν έχει και τρελή και ταχύτητα/πρώτο βήμα όπως επίσης και ύψος, ενώ για face up από τα 7-8 μέτρα δεν έχει το ψηλό release του Gasol/Nowitzki. Με πλάτη στο καλάθι δεν τον έχω δοκιμάσει ομολογώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 610
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μιλάμε για κανονικούς αγώνες ή για key games; Γιατί μέχρι πέρσι όταν έπαιζες key game, συνήθως λίγο μετά το All Star game όχι μόνο μπορεί να περνούσε ολόκληρος μήνας χωρίς τέτοιο αγώνα, αλλά ακόμα κι αν έπαιζες σε έβαζε μέσα κανα ημίχρονο το πολύ.

 

Γενικά πάντως φέτος δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με My career, πρώτη φορά από τότε που βγήκε το mode. Έχει τόσα bugs που δεν αξίζει τον κόπο. Μόνο association.

Κανονικους αγωνες,με ενδιαφερει ολη η σεζον κ καθε αγωνας...Πολλα bugs,οντως
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Anyways, πρεμιέρα της σεζόν σήμερα και είναι ώρα να ξαναζωντανέψει το Celtics VS Heat :-) .

 

Zέπο τον Αγάπη πως ακριβώς τον χρησιμοποιείς? Σε μερικούς αγώνες που δοκίμασα με Timberwolves, είναι λίγο περίεργος ο ρόλος του αφού πρόκεται για παίχτη χωρίς ιδιαίτερα αθλητικά προσόντα αλλα με φοβερό ένστικτο και basketball IQ, κάτι που είναι σχετικά δύσκολο να εκμεταλευτεί κανείς. Απο rebound δεν έχω παράπονο, μαζέυω ένα σορό, αλλά απο πόντους καταλήγω να τον χρησιμοποιώ σαν stretch 4άρι και απλά να βαράω τρίποντα. (Τα βάζει αλλα δεν είναι τόσο μονοδιάστατο το παιχνίδι του.) Για drive δεν έχει και τρελή και ταχύτητα/πρώτο βήμα όπως επίσης και ύψος, ενώ για face up από τα 7-8 μέτρα δεν έχει το ψηλό release του Gasol/Nowitzki. Με πλάτη στο καλάθι δεν τον έχω δοκιμάσει ομολογώ.

 

Δυστυχώς κάπως έτσι τον χρησιμοποιώ κι εγώ. Κυρίως σε περιφερειακό παιχνίδι, να βαράει 4-6 τρίποντα σε κάθε αγώνα και ίσως άλλα 3-4 σουτ από τα 6 μέτρα. Με πλάτη δεν είναι καθόλου αποτελεσματικός, αφού κοντά στο καλάθι έχει μόνο cold zones. Επίσης λόγω του εξαιρετικού του σουτ από την κορυφή, προτιμώ να τον παίζω pick 'n' pop παρά pick 'n' roll.

 

Να σπρώξει δεν μπορεί, ούτε να στρίψει γρήγορα ενώ είναι αδύνατον να βάλει hook με πίεση. Για drive δεν το συζητάω καν. Παράλληλα έχει και το κακό ότι έχει αργό σουτ (δηλαδή αφήνει την μπάλα σχεδόν στην κάθοδο του άλματος), άρα δεν κάνει καν για σουτ από το φάουλ, είναι πολύ αργός. Όταν του δίνω την μπάλα χαμηλά, αρχίζω τις προσποιήσεις μπας και καταφέρω να πάρω ελεύθερο σουτ με ταμπλό. Αλλά γενικά προβληματίζομαι κι εγώ για το πώς να τον αξιοποιήσω καλύτερα. Υπάρχουν επίσης φορές που τραβιέται από μόνος του μακρυά από το καλάθι, άρα τραβάει και τον -ψηλό- αμυντικό του και δίνεται πολύς χώρος στον Πέκο να παίξει isolation.

 

Ακόμα κι έτσι πάντως έχει κάπου 18ppg και 9rpg και είναι πρώτος rebounder και τέταρτος σκόρερ στη λίγκα. Αυτόν που δεν μπορώ με τίποτα να εκμεταλλευτώ είναι τον Κιριλένκο. Ο τύπος είναι ή του ύψους ή τους βάθους. Έχει σταθερή αμυντική προσφορά, με πολλά rebound κλπ αλλά στην επίθεση είτε θα βάλει 7-8 πόντους το πολύ ή μπορεί να πάρει μόνο 1-2 σουτ σε ολόκληρο αγώνα.

 

ps έχει ωραία παιχνιδάκια σήμερα, όχι μόνο Λεπρούς vs Γερόντια αλλά και Lakers vs. Mavs (φαντάζομαι σε αυτό θα νικήσει ο λιγότερο χειρότερος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκινησα association και μετα απο ψαξιμο αρχισα και εγω με τους timberwolves επειδη ηταν κατω από το salary cap και ειχε και αρκετούς μικρους και καλους παικτες.

Αλλα εχω τεραστιο προβλημα και εγω με τον kirilenko αλλα και με τον roy, καταλαβαίνω ότι ο roy εχει καλό σουτ αλλα σε όλα τα αλλα μου φαίνετε πολύ κακός, άσε που δεν μπόρεσα ακομα να μαθω το σουτ του, να είναι καλα ο brooks που πηρα με trade από τους nets και του εδωσα πολυ χρονο και με ξελασπωνει.

Σκέφτηκα να τους δώσω και τους 2 σε trade αλλα δεν ειχα καμία καλη προσφορά.

Με τον ρώσο κανω μονο τα βασικα.

Κατι άλλο

Άρχισα το association σε pro επιπεδο και μπορει οι αγωνες να παγαίνουνε αρκετοί ποντο ποντο αλλα συνήθως κερδίζω, αξιζει να κατσω να κανω την αλλαγη στα sliders και να ανεβασω το επιπεδο η θα αρχισω τις ήττες την μια μετά την άλλη?

Παιζω 5λεπτα οχι 12λεπτα στους αγωνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκινησα association και μετα απο ψαξιμο αρχισα και εγω με τους timberwolves επειδη ηταν κατω από το salary cap και ειχε και αρκετούς μικρους και καλους παικτες.

Αλλα εχω τεραστιο προβλημα και εγω με τον kirilenko αλλα και με τον roy, καταλαβαίνω ότι ο roy εχει καλό σουτ αλλα σε όλα τα αλλα μου φαίνετε πολύ κακός, άσε που δεν μπόρεσα ακομα να μαθω το σουτ του, να είναι καλα ο brooks που πηρα με trade από τους nets και του εδωσα πολυ χρονο και με ξελασπωνει.

Σκέφτηκα να τους δώσω και τους 2 σε trade αλλα δεν ειχα καμία καλη προσφορά.

Με τον ρώσο κανω μονο τα βασικα.

Κατι άλλο

Άρχισα το association σε pro επιπεδο και μπορει οι αγωνες να παγαίνουνε αρκετοί ποντο ποντο αλλα συνήθως κερδίζω, αξιζει να κατσω να κανω την αλλαγη στα sliders και να ανεβασω το επιπεδο η θα αρχισω τις ήττες την μια μετά την άλλη?

Παιζω 5λεπτα οχι 12λεπτα στους αγωνες.

 

O Brooks των Nets όντως έχει ωραίο σουτάκι και γενικά είναι καλός 6th man. Τον kirilenko τον χρησιμοποιώ μόνο για στενή άμυνα στο αντίπαλο σταρ 2/3/4άρι και για spot up shooter, τίποτα παραπάνω. Ο Roy έχω την εντύπωση πως δουλευει καλά off the dribble του στυλ να βγάλεις ελάχιστα τον αμυντικο εκτός ισσοροπίας και με τον χώρο που σου δίνεται να το ρίξεις αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ τα special attributes του.

 

Eξαιρετικό και σύντομο αρθράκι - Must read -> http://www.operationsports.com/strategyguides/1000/nba-2k13-building-a-team-around-signature-skills/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ίδια προβλήματα με εσένα έχω κι ας έχω παίξει ήδη σχεδόν 20 αγώνες με τους Wolves :P Με τα trade είπα να μην ασχοληθώ τώρα στην αρχή και άφησα τον GM να τα κάνει όλα, όμως μέχρι στιγμής δεν κινείται τίποτα. Ο Roy πάντως, εκτός των άλλων, έχει πολύ καλό σουτ από τα 4-5 και σιγά-σιγά έχω μάθει να το αξιοποιώ.

 

Όσο για τα επίπεδα δυσκολίας, η αλήθεια είναι πως δεν μπορώ να πω ότι στο All Star δυσκολεύομαι περισσότερο από το Pro. Ίσως γιατί μαζί με τη δυσκολία άλλαξα και τα sliders. Το σίγουρο είναι ότι στο All Star πρέπει να είσαι πιο συγκεντρωμένος και να διαβάζεις το παιχνίδι. Ενώ στο Pro είχα κι εγώ την αίσθηση που περιέγραφε ο fearwhatnow, ότι ήμουν αρκετά χαλαρός και ήξερα ότι κουτσά-στραβά κάτι θα γίνει και θα νικήσουμε (ίσως όχι πάντα αλλά συνήθως έπιανε το κόλπο).

 

ps: Τώρα διάβασα τη γνώμη του Malibu για το Roy και συμφωνώ απόλυτα. Αυτό ακριβώς κάνω, μια απότομη τρίπλα προς τα πίσω ή μια ξαφνική αλλαγή κατεύθυνση με δεξί στικ ή σκέτο B (κύκλο για PS3) και αμέσως σηκώνομαι για σουτ από τα 4 μέτρα. Αν βρει έστω και λίγο χώρο, είναι θανατηφόρος. Εκτός των άλλων έχει και αρκετά καλό τρίποντο από συγκεκριμένα σημεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλαξα τα sliders και σε allstar μετά από ένα παιχνιδι οι εντυπωσεις μου είναι ότι είναι άλλο game.

Ολο το παιχνιδι και ειδικα κατω από το καλαθι εχει αλλάξει εντελώς, εχει γινει πολύ πιο ευρωπαϊκό, σχεδον σε κάθε μπουκα υπαρχει foul και γενικα τα foul είναι πολύ περισσότερα.

Χανω πολλα layup κατω από το καλαθι που πριν τα ειχα 100% σιγουρα και έπεσε και αρκετα το ποσοστο μου στα τριποντα.

Τα rebound είναι πια φυσιολογικα και όταν παιζω καλή άμυνα επιτελους δεν μπαινουν όλα αυτά τα σκοτωμένα σουτ στο τελευταίο δευτερόλεπτο.

 

Για τα trade, ηταν από τα πρωτα πραγματα που εκανα όταν αρχισα την χρονια. Ηθελα να μπορω να παιξω με ολους τους παικτες που ειχε το roster μου, βασικα αλλαξα αρκετους που ηταν εκτως 5αδας και πηρα παικτες που ήξερα να τους χειρίζομαι.Τους 5αδατους δεν τους άγγιξα ακομα παρόλο που σκεφτομαι να δώσω τον roy κάπου να φύγει και το συμβόλαιο και να κάνω τον brooks βασικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τις βαθύτερες αν όχι η βαθύτερη ομάδα της φετινής σεζόν, είναι οι Clippers. Η βασική 5άδα ( Chris Paul, Billups , Caron Butler, Blake Griffin, De Andre Jordan) είναι απόλυτα balanced, αφού όλοι πλην του center μπορούν να σκοράρουν, είναι παλέψιμοι αμυντικοί και παίρνουν τα rebound. Εκεί που ξεφευγει το θέμα είναι ο πάγκος, απο τον οποίο έρχονται: Eric Bledsoe, Jamal Crawford, Grant Hill, Lamar Odom, Rony Turiaf & Matt barnes. Κοινώς, οι παγκίτες είναι καλύτεροι απο τους τωρινούς βασικούς των Bobcats / Cavaliers και το flow της επίθεσης παραμένει πάντα ψηλό και efficient χωρίς κενά διαστήματα. Αν αυτό που συμβαίνει in-game μεταφραστεί και Real Life (που δεν αμφιβάλω αφού Chris paul = chemistry in a bottle) τους βλέπω άνετα παραπάνω απο τους hyped Heat / Lakers.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλαξα τα sliders και σε allstar μετά από ένα παιχνιδι οι εντυπωσεις μου είναι ότι είναι άλλο game.

Ολο το παιχνιδι και ειδικα κατω από το καλαθι εχει αλλάξει εντελώς, εχει γινει πολύ πιο ευρωπαϊκό, σχεδον σε κάθε μπουκα υπαρχει foul και γενικα τα foul είναι πολύ περισσότερα.

Χανω πολλα layup κατω από το καλαθι που πριν τα ειχα 100% σιγουρα και έπεσε και αρκετα το ποσοστο μου στα τριποντα.

Τα rebound είναι πια φυσιολογικα και όταν παιζω καλή άμυνα επιτελους δεν μπαινουν όλα αυτά τα σκοτωμένα σουτ στο τελευταίο δευτερόλεπτο.

 

Για τα σουτ κάτω από το καλάθι δοκίμασε να ανεβάσεις το inside shot στο 47/47 (από 45/45) και το contact shot σε 49/49 (από 45/45). Φαίνεται να δουλεύει αρκετά καλύτερα έτσι. Στο κάτω-κάτω ΝΒΑ παίζουμε. Οι παίκτες μπορούν και να βάλουν καλάθι με έπαφη και με off balance σουτ αλλά και υπό πίεση κάτω από το καλάθι.

 

Τα φάουλ νομίζω είναι καλά έτσι. Ίσως να υπάρχουν κάποια τραβηγμένα (ή ευρωπαϊκά) σφυρίγματα όμως είναι ο μοναδικός τρόπος να εξομοιώσεις αρκετές βολές στο παιχνίδι (πχ. περίπου 15 βολές για κάθε ομάδα σε οκτάλεπτα).

 

@Malibu Στο περσινό 2k είχαν πάρει Clippers και μού είχαν φανεί εξαιρετική ομάδα. Τώρα πια με την προσθήκη του CP3 και των έμπειρων παγκιτών θα πρέπει να κινούνται στα όρια του cheat. Μένει να δούμε πώς θα πάνε και στην πραγματικότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με τις βολες της AI απιστευτο, 3 αγωνες και εχουν οι αντιπαλοι 100% συνολο στις βολες.

Μετα τις αλλαγες εχω μεγαλο προβλημα στα τριποντα, δεν ξερω αν ειναι απο τα sliders η το allstar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα..Μια απορια...Στο 2Κ12 εκανες ευκολα φαουλ στον αιφνιδιασμο σε αυτο γιατι δεν γινεται; Παιζει ρολο καποια ρυθμιση απο τα sliders;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι αλλαγες που προτεινει ο nzeppos στο inside shot και contact shot ειναι καλες εφοσον εχετε προβληματα με πολλα αστοχα στο ζωγραφιστο.Προσωπικα δεν το αλλαζω διοτι δεν θελω να ευκολυνω το παιχνιδι in the paint.

Για τα φαουλ τωρα, παιζω 12λεπτα οποτε επιδιωξη μου ειναι οι βολες να ειναι οπως στην πραγματικοτητα, δηλαδη γυρω στις 20-25 ανα παιχνιδι για καθε ομαδα και σε μερικα παιχνιδια πανω απο 30.Αυτο ειναι βασικο αν θελει καποιος να εχει στατιστικα εφαμιλλα της πραγματικοτητας.Διοτι αν οι βολες ειναι απελπιστικα λιγες τοτε καταληγουμε σε εξωφρενικα νουμερα σε FGA με 100+ σε καθε παιχνιδι.Και αυτο συμπαρασυρει τα παντα μετα: Ασσιστ,ριμπαουντ κτλ.Εχω ξαναπει οτι το videogame basketball το θελω οσο ρεαλιστικο γινεται.Οποτε δεν με πειραζει αν μου σφυριχτουν και φαουλ που δεν ειναι (αν και τις περισσοτερες φορες που κανω φαουλ πανω στο σουτ ειναι επιδιωξη μου).

 

Καλημερα..Μια απορια...Στο 2Κ12 εκανες ευκολα φαουλ στον αιφνιδιασμο σε αυτο γιατι δεν γινεται; Παιζει ρολο καποια ρυθμιση απο τα sliders;

 

Γινεται, δεν θυμαμαι τωρα τα κουμπια (συνδυασμος 2 ειναι).Το αναφερει στο advanced controls μεσα στο παιχνιδι.Αν θυμαμαι καλα εκανα στις αρχες ενα σε αιφνιδιασμο και μου εδωσε flagrant.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με τις βολες της AI απιστευτο, 3 αγωνες και εχουν οι αντιπαλοι 100% συνολο στις βολες.

Μετα τις αλλαγες εχω μεγαλο προβλημα στα τριποντα, δεν ξερω αν ειναι απο τα sliders η το allstar.

 

Κι εγώ πιστεύω ότι με τις βολές υπάρχει ένα θέμα, αλλά τουλάχιστον αυτό δεν μπορεί να διορθωθεί με sliders. Μετά από 20+ αγώνες έχω παρατηρήσει ότι τόσο εμείς (με Real FT %), όσο και το ΑΙ έχουμε εξαιρετικά μεγάλη ευστοχία στις βολές, της τάξης του 85-90% σε κάθε ματς. Δεν θυμάμαι να έχω δει αγώνα που η μία ομάδα να είχε πχ. 8/15 βολές, πράγμα διόλου ασυνήθιστο.

 

Για τα τρίποντα δεν θα συμφωνήσω. Αν μιλάμε για τα ίδια sliders (αυτά του fearwhatnow), θεωρώ ότι η ευστοχία κυμαίνεται σε φυσιολογικά επίπεδα. Μη σου πω ότι πολλές φορές έχουμε και ελαφρώς μεγάλα ποστοστά. Πχ. εγώ που, λόγω ομάδας, σουτάρω πολλά τρίποντα, στους 3 τελευταίους αγώνες μου έχω αντίστοιχα 11/20, 8/19 και 11/22. Συνολικά πρέπει να έχω ένα 40%, ίσως και παραπάνω. Αν πάρω καλό σουτέρ, σε hot zone και με λογική έως καθόλου πίεση, το πιθανότερο είναι πως θα ευστοχήσω.

 

Καλημερα..Μια απορια...Στο 2Κ12 εκανες ευκολα φαουλ στον αιφνιδιασμο σε αυτο γιατι δεν γινεται; Παιζει ρολο καποια ρυθμιση απο τα sliders;

 

Έχω την εντύπωση ότι αρκεί να πιέσεις μέσα το δεξί αναλογικό στικ και τότε ο αμυντικός θα προσπαθήσει να αγκαλιάσει τον επιθετικό. Ωστόσο όσες φορές το έχω δοκιμάσει σε "κανονικές" συνθήκες, δεν έχει πετύχει ποτέ. Ο παίκτης μου πάντα πιάνει αέρα, ίσως δεν το κάνω καλά. Τις μόνες φορές που το έχω καταφέρει είναι όταν ο αντίπαλος φεύγει εντελώς μόνος του κι εγώ τον βουτάω από πίσω, άρα δίνεται αυτόματα clear path foul (2 βολές κι η μπάλα δική του). Εναλλακτικά μπορείς να πατήσεις το Select για να πας για Intentional foul.

 

 

Oι αλλαγες που προτεινει ο nzeppos στο inside shot και contact shot ειναι καλες εφοσον εχετε προβληματα με πολλα αστοχα στο ζωγραφιστο.Προσωπικα δεν το αλλαζω διοτι δεν θελω να ευκολυνω το παιχνιδι in the paint.

Για τα φαουλ τωρα, παιζω 12λεπτα οποτε επιδιωξη μου ειναι οι βολες να ειναι οπως στην πραγματικοτητα, δηλαδη γυρω στις 20-25 ανα παιχνιδι για καθε ομαδα και σε μερικα παιχνιδια πανω απο 30.Αυτο ειναι βασικο αν θελει καποιος να εχει στατιστικα εφαμιλλα της πραγματικοτητας.Διοτι αν οι βολες ειναι απελπιστικα λιγες τοτε καταληγουμε σε εξωφρενικα νουμερα σε FGA με 100+ σε καθε παιχνιδι.Και αυτο συμπαρασυρει τα παντα μετα: Ασσιστ,ριμπαουντ κτλ.Εχω ξαναπει οτι το videogame basketball το θελω οσο ρεαλιστικο γινεται.Οποτε δεν με πειραζει αν μου σφυριχτουν και φαουλ που δεν ειναι (αν και τις περισσοτερες φορες που κανω φαουλ πανω στο σουτ ειναι επιδιωξη μου).

 

Νομίζω τα κοντινά σουτ έχουν να κάνουν και με την ομάδα σου. Εγώ πχ. που έχω ομάδα εντελώς άχρηστη για παιχνίδι κοντά στο καλάθι, δεν μπορούσα καθόλου με αυτά τα sliders. Έπρεπε ο παίκτης μου να είναι εντελώς μόνος του ή να κάνει πέντε προσποιήσεις για να καταφέρει να σκοράρει από κάτω. Αλλιώς μιλάγαμε για ποσοστά του 10% και αν. Με τις αλλαγές μου είδα κάμποσα γκολ-φάουλ κι απ' τις δυο μεριές, καλάθια υπό πίεση κλπ. Όχι όμως ότι γίνεται και πάρτι από κάτω.

 

Στον τελευταίο αγώνα (και τη μεγάλη μας νίκη μέσα στο Madison Square) ο Πέκος έκανε πρωτοφανή εμφάνιση με 12π-13ρ. Δεν ήταν όμως ότι έκανε και όργια μέσα στη ρακέτα. Για κάθε του καλάθι έπρεπε να φτύσει αίμα. Θα δοκιμάσω άλλο ένα αγώνα με αυτά τα sliders κι αν δω ότι συνεχίζονται οι πολύ καλές εμφανίσεις, ίσως τα χαμηλώσω σε contact shot 48 και inside shot 46.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^ Ναι, εγω εχω Boston οποτε ειναι καπως καλυτερα τα πραγματα.Μην φανταστεις βεβαια και τρελα πραγματα.Ο Garnett ειναι φανερα πεσμενος φετος και πιο βαρυς και οι αλλοι ειναι ψιλοχαμαληδες.Η περιφερεια πεταει βεβαια.Ειναι καλη ομαδα για rebuild η Βοστωνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπαστικά πράγματα μέχρι στιγμής:

 

Βάζεις καλάθι μετά από κοντρόλ επίθεση και ξεκινάς να γυρίζεις τον πλέι μέικερ σου πίσω στην άμυνα...Ο αντίπαλος επαναφέρει με πάσα στο άλλο άκρο του γηπέδου και καρφώνει γιατί οι παίχτες σου είναι ακόμη στη μέση του γηπέδου. Το καταλαβαίνω αυτό αν έβγαζες αιφνιδιασμό, κάποιος από τους αντιπάλους να είχε μείνει πίσω ξεχασμένος και να μην πρόλαβε... Αλλά μετά από κανονική επίθεση να γίνεται τέτοια πάσα και οι δικοί μου να είναι στη μέση του γηπέδου ακόμη; Αυτό δεν το γλιτώνεις δηλαδή ότι και να κάνεις. Έναν παίχτη γυρίζεις εσύ.

 

Βάζεις καλάθι και 1-2 παίχτες κάθονται και πανηγυρίζουν κάτω από την μπασκέτα του αντιπάλου και αν δεν τους πάρεις εσύ να τους γυρίσεις πίσω μένουν εκεί να πανηγυρίζουν μέχρι να φας αιφνιδιασμό.. Και να προλάβεις να τους πάρεις να τους γυρίσεις για να μην πανηγυρίσουν πολύ ώρα είσαι ανωργάνωτος πίσω γιατί αυτοί οι παίχτες είναι σέντερ αργοκούνητοι..

 

Όταν πρέπει να φας καλάθι θα το φας. Ο οποιοσδήποτε θα κάνει πιρουέτα και fadeaway και θα το βάλει.

 

Παίζεις άμυνα πολύ καλά, παραλίγο να κλέψεις, τον έχεις τον άλλον στα σκοινιά, βαράει σουτ απελπισίας το χάνει! Κανένα πρόβλημα. Γιατί όποιον και να έχει κάτω από τη ρακέτα ο αντίπαλος σίγουρα θα είναι ο πρώτος ριμπάουντερ με 100 επιθετικά ριμπάουντ. Ακόμη και αν έχεις παίχτες καλούς ριμπάουντερ, αν δεν τους ελέγχεις εσύ (που που να προλάβεις αφού μάρκαρες τον άλλον) το ριμπάουντ είναι του αντιπάλου..

 

Μαρκάρεις παίχτη ασφυκτικά, παίρνει και ένα σκρίν της απελπισίας στη λήξη του χρόνου και πάλι βρίσκεται μπροστά από παίχτη σου όμως..και πρέπει να σουτάρει όσο πιο γρήγορα γίνεται..Βγήκε η άμυνα. Αμ δε... Ο δικός σου παίχτης θα κάτσει σε στάση άμυνας να τον κοιτάει να κάνει το σουτ του χωρίς ούτε καν να πηδήξει για τάπα.. Και μιλάμε για κλάσματα του δευτερολέπτου που μέχρι να πατήσεις εσύ την αλλαγή το σούτ έχει γίνει.

 

Εν ολίγης πρέπει να γίνεις κινέζος να πατάς την σωστή αλλαγή παιχτών σε κλάσματα του δευτερολέπτου γιατί όσο τους ελέγχει ο υπολογιστής δεν κάνεις τίποτα.. Εντάξει δεν θέλω βοήθεια από τον υπολογιστή αλλά να κάνουν τα στοιχειώδη όταν δεν τους ελέγχεις. Να πηδάν για ριμπάουντ οι ψηλοί, να σηκώνονται για τάπα στη λήξη του χρόνου όταν είναι μπροστά σε παίχτη, να γυρίζουν στην άμυνα κανονικά... Οι άνρθωποι όταν δεν τους ελέγχεις είναι σαν αγκούρια ακούνητα και δεν γίνεται να ελέγχεις παραπάνω από έναν ταυτόχρονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...