Προς το περιεχόμενο

Πακέτο σύνδεσης Q & δώρο το Smartphone ZTE Carl (αξίας 99€) + 100ΜΒ/μήνα, για 3μήνες + τα 59€ σου μένουν στην κάρτα!


val007

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απουλητα θα ηταν στην wind και δεν μου κανει εντυπωση με την τιμη που το ειχαν. Προβλεπεται οι αγγελιες του insomnia να γεμισουν με zte carl απο 99 μονο 59€. :rolleyes: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 196
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το sar του δεν το βρίσκω πουθενά, ίσως γιατί σαν carl αναφέρεται μόνο στην Ελλάδα.

 

Δεν είναι το Carl/ZTE-U V852;

Αν ναι, τότε στο: http://www.wind.com.gr/files/1/pdfs-for-plans-tabs/Carl_User_Manual_Engl.pdf στη σελίδα 16 πάνω-πάνω, λέει:

 

"SAR value for this device when tested at the ear was 1.29 W/kg"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πήρα γιατί χρειαζόμουν άμεσα μία συσκευή.

Καλούτσικο είναι αλλά τίποτα το φοβερό.

Επίσης μία παρτίδα έχει πρόβλημα με το wi-fi και απορρίπτει δίκτυα, όποιος το πάρει ας το ελέγξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Με αλλαγή ROM ή αναβάθμιση αποκλείεται να μην διορθώενται.

 

Αξίζει λέτε για το αδελφάκι μου για 1η συσκευή;

Τελειώνει σε λίγες μέρες την Α' Γυμνασίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αλλαγή ROM ή αναβάθμιση αποκλείεται να μην διορθώενται.

 

Αξίζει λέτε για το αδελφάκι μου για 1η συσκευή;

Τελειώνει σε λίγες μέρες την Α' Γυμνασίου.

 

 

Θα σου δώσω λίγο άκυρη ίσως απάντηση. Αν στην περιοχή σου υπάρχουν περιστατικά εγκληματικότητας μην του δίνεις τίποτα που να μπορεί να φαίνεται ποιο ακριβό από ότι είναι πραγματικά. Και εδώ που τα λέμε σε παιδί Α' γυμνασίου καλύτερα να μην δώσεις καθόλου smartphone και να το αφήσεις να ασχοληθεί με τα μαθήματά του. Δώσε του κανένα φτηνό java phone ίσα ίσα για να έχετε επαφή. Θα χτυπιέται βλέποντας τα iphones των φίλων του, κακό όμως δεν θα του κάνει, καλό θα του κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Κρήτη μένει. Με ρωτούσε για να αγοράσει (αυτός ή μπαμπάς, δεν ξέρω) ένα των 170-180€ της SE, νομίζω το Xperia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Αξίζει λέτε για το αδελφάκι μου για 1η συσκευή;

Τελειώνει σε λίγες μέρες την Α' Γυμνασίου.

 

 

Με αυτό το SAR, εγώ δεν θα το έδινα σε παιδί γυμνασίου. Ρώτα ένα γιατρό (ογκολόγο) και θα σου πει. Βέβαια, εγώ επιλέγω κινητό με απόλυτο γνώμονα την τιμή SAR. Άρα, εμένα μπορεί να με πεις και κολλημένο. Αλλά, better safe than sorry.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση το sar ποιος το μετράει οι εταιρίες? γιατί κατά καιρούς βλέπω πολλά κινητά με πάρα πολύ μικρό και δεν είμαι πολύ βέβαιος αν οι μετρήσεις είναι απολύτως σωστές οι κάτι πάλι κρύβεται για να μην τρομοκρατούν τον κόσμο...αν ξέρει κάποιος κάτι ας πει.

(Δεν το έχω ψάξει τρελά γιαυτό μην βαράτε αν έκανα κάτι λάθος ;) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ κοιτάζω το sar αλλά δες τι sar έχουν τα iphone και τα έχει η μισή Ελλάδα.

 

Τι sar έχουν τα iphone δηλαδή? Σε μεσαία επίπεδα είναι σε σχέση με αντίστοιχα κινητά τις ίδιες χρονολογίες.. Εδώ τα sony τα παλιά σειρές Τ και Κ ήταν κόλαση..

 

Το κινητό αυτό της προσφοράς το έψηνα για δεύτερο, αλλά δεν έχω καταλάβει ακόμα ποιό είναι.. Στο xda δεν υπάρχει σαν carl οπότε ξεχνάμε τις rom κτλ αν δεν βρούμε ποιό μοντέλο είναι.. Επίσης πολλοί είχαν θέμα με το wifi, αλλά υποτίθεται εκείνα ήταν παλιά παρτίδα και πλέον δεν υπάρχει πρόβλημα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Με αυτό το SAR, εγώ δεν θα το έδινα σε παιδί γυμνασίου. Ρώτα ένα γιατρό (ογκολόγο) και θα σου πει. Βέβαια, εγώ επιλέγω κινητό με απόλυτο γνώμονα την τιμή SAR. Άρα, εμένα μπορεί να με πεις και κολλημένο. Αλλά, better safe than sorry.

Το Alcatel 890D που έχω εγώ, τι SAR έχει;

Να σημειώσω, μιλάω 1500' προς Cosmote, 1500' προς Vodafone, και καμμιά 200' προς Wind & Σταθερά, συν τις εισερχόμενες... :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Alcatel 890D που έχω εγώ, τι SAR έχει;

Να σημειώσω, μιλάω 1500' προς Cosmote, 1500' προς Vodafone, και καμμιά 200' προς Wind & Σταθερά, συν τις εισερχόμενες... :mrgreen:

 

Αν και βγαίνουμε εκτός θέματος, για το Alcatel 890D: "(CE)The highest tested SAR value for this mobile phone for use at the ear and compliance against the standard is (1,3) W/kg and for use close to the body is (1,01) W/Kg."

 

Από: http://www.alcatelonetouch.com/global-en/products/smartphones/ot-890.html που βρέθηκε έτσι: http://lmgtfy.com/?q=Alcatel+890D+sar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις αν τα 59 ευρω που μενουν στην καρτα μπορεις να τα χρησιμοποιησεις για να αγορασεις καποιο προγραμμα για ιντερνετ?Γιατι σκεφτομαι να κανω κατι για κανα 2μηνο για το καλοκαιρι και δε θα με χαλουσε να παρω και το κινητακι δωρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις αν τα 59 ευρω που μενουν στην καρτα μπορεις να τα χρησιμοποιησεις για να αγορασεις καποιο προγραμμα για ιντερνετ?Γιατι σκεφτομαι να κανω κατι για κανα 2μηνο για το καλοκαιρι και δε θα με χαλουσε να παρω και το κινητακι δωρο.

 

Στο http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/kartokiniti/super-prosfores-kartokinitis-/smartphone-zte-carl-axias-99/ ανάμεσα σε άλλα λέει: "Ο συνδρομητής μπορεί να χρησιμοποιήσει το υπόλοιπό του για οποιαδήποτε χρήση (φωνή, SMS, MMS, VAS, GPRS) αλλά και για να ενεργοποιήσει πακέτα καρτοκινητής (πχ. Non Stop επιλογές ή επιλογές της Q από 1€, κλπ.)"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...