Προς το περιεχόμενο

Πακέτο σύνδεσης Q & δώρο το Smartphone ZTE Carl (αξίας 99€) + 100ΜΒ/μήνα, για 3μήνες + τα 59€ σου μένουν στην κάρτα!


val007

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αρα για να ειμαι 100% βαζω το ονομα του πατερα μου αφου ουτος η αλλος ειναι απλα για μη χρηση του κινητου με κακοηθη σκοπο. σωστα? Δεν ειναι συμβολαιο?! (Ουσιαστικα ειναι Καρτοτηλεφωνο?!) αυτο με ενδιαφερει

 

Ναι δώσε τα στοιχεία του πατέρα σου και θα φαίνεται σαν να έκανε αυτός την αίτηση.

Θα υπογράψει τις προσυμπληρωμένες φόρμες με τα στοιχεία του και θα ενεργοποιηθεί το νούμερο στο όνομά του...

Λογικά θα του ζητήσουν και φωτοτυπία της ταυτότητας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 196
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι δώσε τα στοιχεία του πατέρα σου και θα φαίνεται σαν να έκανε αυτός την αίτηση.

Θα υπογράψει τις προσυμπληρωμένες φόρμες με τα στοιχεία του και θα ενεργοποιηθεί το νούμερο στο όνομά του...

Λογικά θα του ζητήσουν και φωτοτυπία της ταυτότητας...

 

Ξερω οτι γινομαι κουραστικος.

Ειναι ΚΑΡΤΑ αυτο ετσι οχι ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ?!

Απλα λογο ταυτοποιησης ζιτητε η φωρμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια απλο ειναι:

Ειμαι κατοχος καρτας Q (οχι συμβολαιο, ποσο πιο απλα να το πω?) εδω και 10+ χρονια!

Πηγα στο καταστημα, εσκασα 59 ευρω χθες, πηρα το κινητο ΕΠΙ ΤΟΠΟΥ και ΕΠΙ ΤΟΠΟΥ μπηκαν τα 17κατι στην καρτα συν 100ΜΒ και σημερα μπηκαν αλλα τοσα ("καθε 1η του επομενου μηνα")!

Σε 1 μηνα λοιπον θα μου μπει και η 3η δοση.

Οσοι προφανως παρετε απο σημερα και επειτα θα παρετε την 2η δοση σε 1 μηνα και την 3η σε 2 μηνες.

Δεν αλλαζει απολυτως τιποτα στο καρτοκινητο σας. Ηδη αγορασα πακετακι με δωρεαν λεπτα κλπ με τα λεφτα της ανανεωσης. Απλα πρεπει απο τη στιγμη της αγορας μεχρι να περασουν 12 μηνες να γινει μια ακομα ανανεωση χρονου (που γινεται πχ ακομα και για 1 ευρω μεσα απο καταστημα) ετσι ωστε να μη ληξει η καρτα στη ληξη του χρονου (που και παλι αν δεν κανω λαθος δεν "ληγει και χανεται" απλα μπλοκαρονται νομιζω οι κλησεις και ο αριθμος παραμενει "ζωντανος" για επιπλεον 6 μηνες, εκτος αν αλλαξε κατι που δεν γνωριζω).

Γενικα καθε φορα που ανανεωνεται ο χρονος ομιλιας ανανεωνεται και η "ζωη" του αριθμου σας για 12 μηνες (εδω διευκρινιζει λοιπον οτι θεωρειται οτι η ανανεωση με τα 59 ευρω γινεται μια φορα μονο την στιγμη της αγορας και οχι... 2 μηνες μετα που θα μπει η τελευται δοση στην χειροτερη περιπτωση).

Το κινητο για τζαμπα που το πηρα ειναι φοβερο, αντε πες οτι επαιρνα πριν λιγο καιρο το μπονους ανανεωσης (ποσο ηταν καπου 30% δηλαδη πες 18 ευρω?) αρα αντε πες οτι "ξοδεψα" ~20 ευρω για το κινητο, μιλαμε για smartphone ετσι; wi-fi 2 μερες τωρα ουτε το παραμικρο προβλημα, η εκδοση ειναι η 2.2.2 απλα δεν ασχοληθηκα ακομα με αναβαθμισεις (παροτι ηταν σχεδον φουλ το πακετακι του δεν ειδα να περιεχει καρτα micro SD).

Οπως το βλεπω θα ελεγα οτι η αξια του ειναι γυρω στο 50ευρω (το λεω αυτο γιατι εχουν βαλει αρχικη τιμη 99 ευρω) οποτε πραγματι ειναι σα να το πηρα τζαμπα!

 

ΥΓ. newtech σε ειχα για πιο ψαγμενο! :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια απλο ειναι:

Ειμαι κατοχος καρτας Q (οχι συμβολαιο, ποσο πιο απλα να το πω?) εδω και 10+ χρονια!

Πηγα στο καταστημα, εσκασα 59 ευρω χθες, πηρα το κινητο ΕΠΙ ΤΟΠΟΥ και ΕΠΙ ΤΟΠΟΥ μπηκαν τα 17κατι στην καρτα συν 100ΜΒ και σημερα μπηκαν αλλα τοσα ("καθε 1η του επομενου μηνα")!

Σε 1 μηνα λοιπον θα μου μπει και η 3η δοση.

Οσοι προφανως παρετε απο σημερα και επειτα θα παρετε την 2η δοση σε 1 μηνα και την 3η σε 2 μηνες.

Δεν αλλαζει απολυτως τιποτα στο καρτοκινητο σας. Ηδη αγορασα πακετακι με δωρεαν λεπτα κλπ με τα λεφτα της ανανεωσης. Απλα πρεπει απο τη στιγμη της αγορας μεχρι να περασουν 12 μηνες να γινει μια ακομα ανανεωση χρονου (που γινεται πχ ακομα και για 1 ευρω μεσα απο καταστημα) ετσι ωστε να μη ληξει η καρτα στη ληξη του χρονου (που και παλι αν δεν κανω λαθος δεν "ληγει και χανεται" απλα μπλοκαρονται νομιζω οι κλησεις και ο αριθμος παραμενει "ζωντανος" για επιπλεον 6 μηνες, εκτος αν αλλαξε κατι που δεν γνωριζω).

Γενικα καθε φορα που ανανεωνεται ο χρονος ομιλιας ανανεωνεται και η "ζωη" του αριθμου σας για 12 μηνες (εδω διευκρινιζει λοιπον οτι θεωρειται οτι η ανανεωση με τα 59 ευρω γινεται μια φορα μονο την στιγμη της αγορας και οχι... 2 μηνες μετα που θα μπει η τελευται δοση στην χειροτερη περιπτωση).

Το κινητο για τζαμπα που το πηρα ειναι φοβερο, αντε πες οτι επαιρνα πριν λιγο καιρο το μπονους ανανεωσης (ποσο ηταν καπου 30% δηλαδη πες 18 ευρω?) αρα αντε πες οτι "ξοδεψα" ~20 ευρω για το κινητο, μιλαμε για smartphone ετσι; wi-fi 2 μερες τωρα ουτε το παραμικρο προβλημα, η εκδοση ειναι η 2.2.2 απλα δεν ασχοληθηκα ακομα με αναβαθμισεις (παροτι ηταν σχεδον φουλ το πακετακι του δεν ειδα να περιεχει καρτα micro SD).

Οπως το βλεπω θα ελεγα οτι η αξια του ειναι γυρω στο 50ευρω (το λεω αυτο γιατι εχουν βαλει αρχικη τιμη 99 ευρω) οποτε πραγματι ειναι σα να το πηρα τζαμπα!

 

ΥΓ. newtech σε ειχα για πιο ψαγμενο! :rolleyes:

 

Μωρε.. δεν ειμαι Ελλαδα ρε συ :D αλλιος θα επερνα τηλ και θα εβρισκα ακρη.. απλα φενεται πολυ καλο.. Απλα το μοναδικο που ηθελα διευκρινιση ειναι αν ειναι ΚΑΡΤΑ η ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερω οτι γινομαι κουραστικος.

Ειναι ΚΑΡΤΑ αυτο ετσι οχι ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ?!

Απλα λογο ταυτοποιησης ζιτητε η φωρμα?

 

Από τη στιγμή που το πακέτο λέει καρτοκινητό δεν είναι συμβόλαιο.

Εμένα όλα αυτά που σου λέω για καρτοκινητό μου τα ζήτησαν.

Απλά πλέον πρέπει να δηλώνεις τον αριθμό που παίρνεις σύμφωνα με το νόμο...

 

Υ.Γ. Ακόμα και αυτοί που μοιράζουν αριθμούς στο δρόμο θα δεις ότι πλέον δεν τους δίνουν έτσι.Σου βγάζουν μια φώτο την ταυτότητα και συμπληρώνουν μια υπεύθυνη δήλωση με τα στοιχεία σου την οποία υπογράφεις...Επομένως μην αγχώνεσαι και ρώτα τους κιόλας στο τηλέφωνο που θα σε πάρουν για να είσαι σίγουρος ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα το μοναδικο που ηθελα διευκρινιση ειναι αν ειναι ΚΑΡΤΑ η ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ

Λύσαξες ρε μάγκα! :-D :o

Καρτοκινητό είναι, αν δεν ανανεώσεις ποτέ χάνεις το νούμερο (μετά απο κανά χρόνο + 5-6 μήνες) και δεν πρόκειται να σου έρθει ποτέ λογαριασμός. Μιλάς τα 59 ευρουλάκια και πετάς τη sim. Τόσο απλά!

Αν σε μπερδεύει ότι ζητάει ταυτότητα, νομίζω ότι ισχύει απο τότε που το έσκασε ο άλλος απο τις φυλακές με ελικόπτερο. Απο τότε ζητάνε ταυτότητα στα καρτοκινητά και αυτό για να ξέρουν σε ποιόν ανήκει το νούμερο.

Μια ερώτηση τώρα που ειπώθηκε και πιο πάνω αλλά δεν απαντήθηκε (εγώ είμαι voda και δεν ξέρω): αν αγοράσω με τα 59 ευρώ mb με αφήνει η wind να τα χρησιμοποιήσω στο Pc ή το laptop μου με modem κινητό μου (όχι το zte)? Με τη voda το κάνω αυτό! Ισχύει ότι τα 500 mb κοστίζουν 5 ευρώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λύσαξες ρε μάγκα! :-D :o

Καρτοκινητό είναι, αν δεν ανανεώσεις ποτέ χάνεις το νούμερο (μετά απο κανά χρόνο + 5-6 μήνες) και δεν πρόκειται να σου έρθει ποτέ λογαριασμός. Μιλάς τα 59 ευρουλάκια και πετάς τη sim. Τόσο απλά!

Αν σε μπερδεύει ότι ζητάει ταυτότητα, νομίζω ότι ισχύει απο τότε που το έσκασε ο άλλος απο τις φυλακές με ελικόπτερο. Απο τότε ζητάνε ταυτότητα στα καρτοκινητά και αυτό για να ξέρουν σε ποιόν ανήκει το νούμερο.

Μια ερώτηση τώρα που ειπώθηκε και πιο πάνω αλλά δεν απαντήθηκε (εγώ είμαι voda και δεν ξέρω): αν αγοράσω με τα 59 ευρώ mb με αφήνει η wind να τα χρησιμοποιήσω στο Pc ή το laptop μου με modem κινητό μου (όχι το zte)? Με τη voda το κάνω αυτό! Ισχύει ότι τα 500 mb κοστίζουν 5 ευρώ?

 

Ηθελα !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ηθελα να απαντησω στην παραπανω ερωτηση το ξεχασα, οντως λοιπον υπαρχει η λειτουργια tethering (προφανως τα δωρεαν ΜΒ "ανηκουν" σε καποιον αριθμο και οχι σε καποια συσκευη, οποτε αν θες αλλαζει συσκευη στη sim μπαινουν οι νεες ρυθμισεις και γινεται αυτο που λες) και ναι τα 500ΜΒ κανουν 5 ευρω (συνεχιζει απο τον Δεκεμβρη του 2011 η προσφορα αυτη τωρα λεει εως 31/7 και βλεπουμε) αλλα ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ δε θα εβαζα το κινητο να "τροφοδοτει" ιντερνετ σε λαπτοπ κλπ εκτος αν ηταν απολυτη αναγκη. 500ΜΒ δεν ειναι τιποτα για ενα συγχρονο λαπτοπ. Για κινητο ειναι μια χαρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπειδή έχω στικάκι για ασύρματο internet στο γραφείο και βλέπω καθημερινά τη κατανάλωση (e-mail και λίγο σερφάρισμα, όχι κατεβάσματα πλην των auto updates) κάνω χρήση περίπου 50 mb ημερησίως οπότε τη βγάζω άνετα 2 εβδομάδες με 500 mb συν τα 100mb που έχει δώρο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπειδή έχω στικάκι για ασύρματο internet στο γραφείο και βλέπω καθημερινά τη κατανάλωση (e-mail και λίγο σερφάρισμα, όχι κατεβάσματα πλην των auto updates) κάνω χρήση περίπου 50 mb ημερησίως οπότε τη βγάζω άνετα 2 εβδομάδες με 500 mb συν τα 100mb που έχει δώρο!

 

Αν και μαλλον 99% ειναι ακυρη ερωτηση...

Η καρτα SIM με τα MB μπορει να μπει σε αλλο κινητο σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...