Προς το περιεχόμενο

Εφορευτική επιτροπή


dimitrisOS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

η εφορευτική επιτροπή βάζει υπογραφές? έχει μερίδιο ευθύνης σε περίπτωση που γίνει κάποια στραβή? γιατί ο δικαστικός αντιπρόσωπος και ο γραμματέας έχουν σίγουρα...

 

πάνω από 1000 euro έπαιρναν και πιστεύω ότι δεν τα μειώνουν όσο λες γιατί αν το κάνουν δεν πρόκειται να πηγαίνουν' date=' εξάλλου δεν τους υποχρεώνει κάποιος...[/quote']

 

Οχι η εφορευτικη επιτροπη δε βαζει υπογραφες αλλα τρωει ΟΛΟ το αγγουρι και δεν παιρνει φραγκο.

Ο δικηγορος και ο γραμματεας, ποσο πιο μεγαλη ευθυνη εχει απο τον ατυνομικο που ειναι σε καθε εκλογικο κεντρο, ωστε να παιρνουν τοσα λεφτα; Ο αστυνομικος ποσα παιρνει εκεινη την ημερα;

 

Πανω απο 1000€ επαιρναν; Για μια ημερα; Ρε μηπως καλα μας κανει η καριολα η μερκελ;

Και δε τους υποχρωνουν κιολας;

Την εφορευτικη γιατι την υποχρεωνουν;

 

Μιλαμε για τραγικα πραγματα...τραγικα ομως.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 238
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Οχι η εφορευτικη επιτροπη δε βαζει υπογραφες αλλα τρωει ΟΛΟ το αγγουρι και δεν παιρνει φραγκο.

Ο δικηγορος και ο γραμματεας, ποσο πιο μεγαλη ευθυνη εχει απο τον ατυνομικο που ειναι σε καθε εκλογικο κεντρο, ωστε να παιρνουν τοσα λεφτα; Ο αστυνομικος ποσα παιρνει εκεινη την ημερα;

 

Πανω απο 1000€ επαιρναν; Για μια ημερα; Ρε μηπως καλα μας κανει η καριολα η μερκελ;

Και δε τους υποχρωνουν κιολας;

Την εφορευτικη γιατι την υποχρεωνουν;

 

Μιλαμε για τραγικα πραγματα...τραγικα ομως.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Σιγα το αγγουρι που τρωει η εφορευτικη επιτροπη. Απλα χρονο χανεις, βαθμος δυσκολιας κατα τη γνωμη μου ειναι 1/10. Φυσικα ο δικηγορος και ο γραμματεας εχει μεγαλυτερη ευθυνη απο τον αστυνομικο αναλογικα. Απλα να σου πω πως απ'οσο μπορω να γνωριζω, πολλοι δικαστικοι δηλωναν και δηλωνουν εξαιρεση απο τις εκλογες. Γιατι λες;

 

Την εφορευτικη την υποχρεωνουν γιατι (κακως) δεν αμοιβεται. Αν αμοιβοταν δεν θα την υποχρεωναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Οχι η εφορευτικη επιτροπη δε βαζει υπογραφες αλλα τρωει ΟΛΟ το αγγουρι και δεν παιρνει φραγκο.

 

τι αγγούρι δλδ? βαρέα ανθυγιεινα από το να φτιάχνουν "πακέτα" ψηφοδέλτια? γιατί 2 φορές που έχω κάνει γραμματέας ούτε εγώ έκανα κάτι τρομερό ούτε η εφορευτική επιτροπή...

 

το μόνο "αγγούρι" είναι η πολύωρη παρουσία τους, αλλά κι αυτή αν δεν είναι μλκς ο δικαστικός αντιπρόσωπος κι ΑΝ έχουν έρθει όλα τα μέλη μπορεί να χωριστεί σε βάρδιες έτσι ώστε να μην είναι όλοι εκεί ταυτόχρονα...

 

βέβαια αν δεν πάνε κάποιοι τρώνε το μανίκι οι υπόλοιποι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σιγα το αγγουρι που τρωει η εφορευτικη επιτροπη. Απλα χρονο χανεις' date=' βαθμος δυσκολιας κατα τη γνωμη μου ειναι 1/10. Φυσικα ο δικηγορος και ο γραμματεας εχει μεγαλυτερη ευθυνη απο τον αστυνομικο αναλογικα. Απλα να σου πω πως απ'οσο μπορω να γνωριζω, πολλοι δικαστικοι δηλωναν και δηλωνουν εξαιρεση απο τις εκλογες. Γιατι λες;

 

Την εφορευτικη την υποχρεωνουν γιατι (κακως) δεν αμοιβεται. Αν αμοιβοταν δεν θα την υποχρεωναν.[/quote']

 

Σιγα το αγγουρι που τρωνε ολοι τοτε ε; 15+ ωρες, χωρις αμοιβη, δουλικο και υπο τις διαταγες καποιου που παιρνει 500€ για μια ημερα.

Και αν καποιοι απο την εφορευτικη επιτροπη δουλευουν εκεινη τη μερα; Ποιος θα τους δωσει το μεροκαματο; Η την επομενη ημερα εαν ειναι μακρια;

Ειμαστε σοβαροι;

Ο τσαμπας, ο εθελοντισμος και το δουλικο εχει πεθανει σε αυτη τη χωρα. Το ξαναεγραψα αυτο.

 

Πιο πανω γραφω τις προτασεις μου και ποσο δικαια θα μπορουσε να ηταν τα πραγματα. Διαβασε τες και πες μου, που ειμαι λαθος.

ΑΣ ΒΑΛΟΥΝ ΚΟΜΜΑΤΟΣΚΥΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΡΥΜΑΤΑ! Που ειναι το λαθος σε αυτη την προταση;;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

 

τι αγγούρι δλδ? βαρέα ανθυγιεινα από το να φτιάχνουν "πακέτα" ψηφοδέλτια? γιατί 2 φορές που έχω κάνει γραμματέας ούτε εγώ έκανα κάτι τρομερό ούτε η εφορευτική επιτροπή...

 

το μόνο "αγγούρι" είναι η πολύωρη παρουσία τους' date=' τπτ άλλο κατά την γνώμη μου, αλλά κι αυτή αν δεν είναι μλκς ο δικαστικός αντιπρόσωπος κι ΑΝ έχουν έρθει όλοι μπορεί να χωριστεί σε βάρδιες έτσι ώστε να μην είναι όλοι εκεί ταυτόχρονα...[/quote']

 

Εσυ πληρωθηκες εφοσον ησουν γραμματεας, σωστα;

Εσυ γιατι πληρωθηκες; Οι αλλοι δουλοι ειναι;

 

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Σιγα το αγγουρι που τρωνε ολοι τοτε ε; 15+ ωρες, χωρις αμοιβη, δουλικο και υπο τις διαταγες καποιου που παιρνει 500€ για μια ημερα.

 

ποιο δουλικό ρε συ? το να σου λέει να φτιάχνεις τα πακετάκι με τα ψηφοδέλτια είναι δουλεία?

 

και όχι δεν είναι ούτε για πλάκα 15+ ώρες αν γίνουν τα πράγματα όπως ανέφερα πιο πάνω...

 

Εσυ πληρωθηκες εφοσον ησουν γραμματεας, σωστα;

Εσυ γιατι πληρωθηκες; Οι αλλοι δουλοι ειναι;

 

γιατί οποιαδήποτε μλκια γίνει πχ με λάθος καταμέτρηση, νοθεία κτλπ κτλπ την πληρώνουν αυτοί που βάζουν υπογραφή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σιγα το αγγουρι που τρωνε ολοι τοτε ε; 15+ ωρες, χωρις αμοιβη, δουλικο και υπο τις διαταγες καποιου που παιρνει 500€ για μια ημερα.

Και αν καποιοι απο την εφορευτικη επιτροπη δουλευουν εκεινη τη μερα; Ποιος θα τους δωσει το μεροκαματο; Η την επομενη ημερα εαν ειναι μακρια;

Ειμαστε σοβαροι;

Ο τσαμπας, ο εθελοντισμος και το δουλικο εχει πεθανει σε αυτη τη χωρα. Το ξαναεγραψα αυτο.

 

Πιο πανω γραφω τις προτασεις μου και ποσο δικαια θα μπορουσε να ηταν τα πραγματα. Διαβασε τες και πες μου, που ειμαι λαθος.

ΑΣ ΒΑΛΟΥΝ ΚΟΜΜΑΤΟΣΚΥΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΡΥΜΑΤΑ! Που ειναι το λαθος σε αυτη την προταση;;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Γελαω ε. Σε ποιες διαταγες ακριβως αναφερεσαι; Τι ακριβως μπορει να σε διαταξει δηλαδη να κανεις ο δικαστικος αντιπροσωπος; Να κατσεις με το ενα ποδι στη γωνια απαγγελωντας Ριτσο ενω φορας καπελο κινεζου;

 

Σε αυτο που λες για οσους εργαζονται εκεινη την ημερα συμφωνω απολυτα.

 

Στην τελευταια προταση εισαι εντελως λαθος εξ'ορισμου αλλα δε θα επεκταθω καθως θα παμε σε συζητηση που απαγορευται απο τους ορους χρησης.

 

ΕΝΙΤ: Εδω κρυβεται το γιατι εισαι λαθος στην τελευταια προταση.

 

 

γιατί οποιαδήποτε μλκια γίνει πχ με λάθος καταμέτρηση, νοθεία κτλπ κτλπ την πληρώνουν αυτοί που βάζουν υπογραφή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ποιο δουλικό ρε συ? το να σου λέει να φτιάχνεις τα πακετάκι με τα ψηφοδέλτια είναι δουλεία?

 

και όχι δεν είναι ούτε για πλάκα 15+ ώρες αν γίνουν τα πράγματα όπως ανέφερα πιο πάνω...

 

γιατί οποιαδήποτε μλκια γίνει με λάθος καταμέτρηση' date=' νοθεία κτλπ κτλπ την πληρώνουν αυτοί που βάζουν υπογραφή...[/quote']

 

Δουλευεις; Ναι! Πληρωνεσαι; Οχι! Αρα δουλικο ειναι. Οποιαδηποτε δουλεια και αν ειναι αυτη.

 

Οσο για την μαλακια που μπορει να γινει, την ιδια ευθυνη εχει και ο αστυνομικος απ εξω που παιρνει μεροκαματο.

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δουλευεις; Ναι! Πληρωνεσαι; Οχι! Αρα δουλικο ειναι. Οποιαδηποτε δουλεια και αν ειναι αυτη.

 

Οσο για την μαλακια που μπορει να γινει, την ιδια ευθυνη εχει και ο αστυνομικος απ εξω που παιρνει μεροκαματο.

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

δες τον τόνο στην τελευταία λέξη της 1η πρότασης του quote, μιλάω για δουλεία όχι για δουλειά, αυτό φαντάστηκα ότι εννοούσες λέγοντας "δουλικό"...

 

και η εφορευτική δεν έχει καμία ευθύνη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δουλευεις; Ναι! Πληρωνεσαι; Οχι! Αρα δουλικο ειναι. Οποιαδηποτε δουλεια και αν ειναι αυτη.

 

Οσο για την μαλακια που μπορει να γινει, την ιδια ευθυνη εχει και ο αστυνομικος απ εξω που παιρνει μεροκαματο.

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Σε παρακαλω define τη λεξη μαλακια. Τι εχεις στο μυαλο σου ως ενδεχομενη μαλακια κατα τις εκλογες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή πήγα ως μέλος της εφορευτικής στις 6 Μαϊου, μπορώ να πώ οτι οι ευθύνες που έχει ο/η δικαστικός είναι τεράστιες. Επίσης ο/η γραμματέας πρέπει να έχει συνεχώς τα μάτια του 14 για να μην γίνει κανένα λάθος. Το ίδιο ισχύει και στην καταμέτρηση. Μην ξεχνάτε οτι οι δικαστικοί έρχονται πολλές φορές απο μακρινούς νομούς, και γενικά είναι ταλαιπωρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Γελαω ε. Σε ποιες διαταγες ακριβως αναφερεσαι; Τι ακριβως μπορει να σε διαταξει δηλαδη να κανεις ο δικαστικος αντιπροσωπος; Να κατσεις με το ενα ποδι στη γωνια απαγγελωντας Ριτσο ενω φορας καπελο κινεζου;

 

Σε αυτο που λες για οσους εργαζονται εκεινη την ημερα συμφωνω απολυτα.

 

Στην τελευταια προταση εισαι εντελως λαθος εξ'ορισμου αλλα δε θα επεκταθω καθως θα παμε σε συζητηση που απαγορευται απο τους ορους χρησης.

 

Γελα. Το γελιο ειναι υγεια!

Δε καταλαβαινεις τι εννοω οταν κεω εντολεσ ε;

Δεν οδηγει πουθενα η κουβεντα. Πουθενα ομως.

Απλα' date=' ελα λιγο στη θεση αυτων που δεν παιρνουν ουτε ευρω και τους υποχρωνουν να ειναι εκει.

 

Γιατι ειμαι λαθος ρε αδερφε; Τι προσφερουν τα κομματοσκυλα στα ιδρυματα; Τι;;!! Να πηδανε τσουλακια στη Μυκονο, να κολλουν αφισες και να τουσ περνανε μαθηματα;

Αφου θελουν να ειναι κομματικοποιημενοι, ας το αποδειξουν και ας βοηθησουν αυτοι τσαμπα, στις εκλογες.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Επειδή πήγα ως μέλος της εφορευτικής στις 6 Μαϊου, μπορώ να πώ οτι οι ευθύνες που έχει ο/η δικαστικός είναι τεράστιες. Επίσης ο/η γραμματέας πρέπει να έχει συνεχώς τα μάτια του 14 για να μην γίνει κανένα λάθος. Το ίδιο ισχύει και στην καταμέτρηση. Μην ξεχνάτε οτι οι δικαστικοί έρχονται πολλές φορές απο μακρινούς νομούς, και γενικά είναι ταλαιπωρία.

 

Πληρωθηκες; Περασες καλα που υπηρετησες τη δημοκρατια που ζουμε;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

 

Σε παρακαλω define τη λεξη μαλακια. Τι εχεις στο μυαλο σου ως ενδεχομενη μαλακια κατα τις εκλογες;

 

Μπουκαρουν 10 αναρχικοι και τα σπανε ολα. Μαζι και το κεφαλι του αστυνομικου.

Μαλακια.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γελα. Το γελιο ειναι υγεια!

Δε καταλαβαινεις τι εννοω οταν κεω εντολεσ ε;

Δεν οδηγει πουθενα η κουβεντα. Πουθενα ομως.

Απλα, ελα λιγο στη θεση αυτων που δεν παιρνουν ουτε ευρω και τους υποχρωνουν να ειναι εκει.

 

Γιατι ειμαι λαθος ρε αδερφε; Τι προσφερουν τα κομματοσκυλα στα ιδρυματα; Τι;;!! Να πηδανε τσουλακια στη Μυκονο, να κολλουν αφισες και να τουσ περνανε μαθηματα;

Αφου θελουν να ειναι κομματικοποιημενοι, ας το αποδειξουν και ας βοηθησουν αυτοι τσαμπα, στις εκλογες.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Δεν ξερω αν το διαβασες, εχω κληθει τακτικος μελος εφορευτικης πριν καποια χρονια. Πηγα. Δεν μου φανηκε τιποτα περιεργο στην αντιμετωπιση της δικαστικου. Οποτε εχω ερθει στη θεση που λες.

Εκτος αν δεν καταλαβαινω που το πας με τις εντολες.

 

Γιατι οι κομματικοποιημενη ΔΕΝ θα βοηθησουν στη διεξαγωγη εξ'ορισμου. Και επαναλαμβανω, ξαναδιαβασε την προταση του Thresh που παρεθεσα πριν.

 

 

 

Μπουκαρουν 10 αναρχικοι και τα σπανε ολα. Μαζι και το κεφαλι του αστυνομικου.

Μαλακια.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Μαλιστα. Ποσες φορες εχεις ακουσει να αναφερεται κατι τετοιο στις εκλογες και ποσες φορες εχεςι ακουσει τη λεξη νοθεια στην ιδια προταση με τη λεξη εκλογες;

 

Και τελος παντων καλα κανει και ο αστυνομικος και πληρωνεται (πολυ σωστα επισης).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πληρωθηκες; Περασες καλα που υπηρετησες τη δημοκρατια που ζουμε;

 

κάθισα 25 ώρες εκεί χωρίς να πάω σπίτι μου ενώ τα άτομα της εφορευτικής έκαναν βάρδιες με πολύ λιγότερες ώρες συνολικά, συν τις κάμποσες ώρες της προηγούμενης ημέρας που ξόδεψα βοηθόντας τον ξαδερφό μου με τα βιβλία που ανέφερε πιο πάνω ο paredwse...

 

επιπλέον όλοι φάγαμε ήπιαμε τσάμπα (πρωϊνό, μεσημεριανό, βραδινό) λόγω του δημάρχου και μόνο 1-2 από την εφορευτική κάθισαν για καταμέτρηση κι αυτό επειδή το ήθελαν...

 

δημοτικές/περιφερειακές εκλογές suck hard, πολύ πιο κουραστική και χρονοβόρα η καταμέτρηση ειδικά όταν είναι ψείρας ο δικαστικός αντιπρόσωπος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eν τελει, το προβλημα ορισμενων δεν ειναι η συμμετοχη στην εφορευτικη επιτροπη, αλλα το οτι ο διπλανος τους στην εφορευτικη επιτροπη πληρωνεται (δεν κοιταμε τους Χ,Υ λογους που πληρωνεται, κοιταμε οτι αυτος πληρωνεται ενω εμεις ΟΧΙ!).

 

Τα υπολοιπα ειναι φιλοσοφιες για λαικη καταναλωση.

 

Αν σας σταζανε 500ρακι θα παρακαλαγατε να πατε "να υπηρετησετε τη δημοκρατια που ζουμε" ορισμενοι. Η για να το πω κι εγω ετσι πιο λαικα, θα ξεχναγατε σε χρονο dt τον ωχαδελφισμο, την οκνηρια και τις φιλοσοφιες που εφευρισκονται για να ωραιοποιησετε τα παραπανω, αν επροκειτο να μυρισετε μερικα ευρω στην εφορευτικη...

 

Τελος, ειμαι 1000% βεβαιος οτι τα ιδια ατομα που λενε "δε παω εφορευτικη, αλητεια, δεν εχουν δικαιωμα να με αναγκαζουν, η δημοκρατια που ζουμε κλπ", θα πουν "ΔΙΚΤΑΤΟΡΙΑ, μεσαιωνας, φασισμος με τη βουλα" αν τυχον καταργηθει το εν λογω δικαιωμα απο απλους πολιτες και αποφασιστει να μπαινουν ΜΟΝΟ κομματοσκυλα απο αυριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν το διαβασες, εχω κληθει τακτικος μελος εφορευτικης πριν καποια χρονια. Πηγα. Δεν μου φανηκε τιποτα περιεργο στην αντιμετωπιση της δικαστικου. Οποτε εχω ερθει στη θεση που λες.

Εκτος αν δεν καταλαβαινω που το πας με τις εντολες.

 

Γιατι οι κομματικοποιημενη ΔΕΝ θα βοηθησουν στη διεξαγωγη εξ'ορισμου. Και επαναλαμβανω, ξαναδιαβασε την προταση του Thresh που παρεθεσα πριν.

 

 

Μαλιστα. Ποσες φορες εχεις ακουσει να αναφερεται κατι τετοιο στις εκλογες και ποσες φορες εχεςι ακουσει τη λεξη νοθεια στην ιδια προταση με τη λεξη εκλογες;

 

Και τελος παντων καλα κανει και ο αστυνομικος και πληρωνεται (πολυ σωστα επισης).

 

Δεν ειπα οτι θα σε πηδηξει ο δικαστικος…Αφεντικο εχεις εκει που δουλευεις? Σου λεει τι να κανεις? Αυτο εννοω εντολες..ομως στη δουλεια σου πληρωνεσαι! Αυτη ειναι η διαφορα.

 

Μα γιατι να μην βοηθησουν τα κομματοσκλυλα? Αν δε μπορουν, να σταματησουν να ειναι κομματοσκυλα.

 

ποια προταση να διαβασω?

 

κάθισα 25 ώρες εκεί χωρίς να πάω σπίτι μου ενώ τα άτομα της εφορευτικής έκαναν βάρδιες με πολύ λιγότερες ώρες συνολικά συν τις κάμποσες ώρες της προηγούμενης ημέρας που ξόδεψα βοηθόντας τον ξαδερφό μου με τα βιβλία που ανέφερε πιο πάνω ο paredwse...

 

επιπλέον όλοι φάγαμε ήπιαμε τσάμπα (πρωϊνό, μεσημεριανό, βραδινό) λόγω του δημάρχου και μόνο 1-2 από την εφορευτική κάθισαν για καταμέτρηση κι αυτό επειδή το ήθελαν...

 

Αλλον ρωτησα εγω αλλα οκ.

Τι ειχε το μενου?

 

Eν τελει, το προβλημα ορισμενων δεν ειναι η συμμετοχη στην εφορευτικη επιτροπη, αλλα το οτι ο διπλανος τους στην εφορευτικη επιτροπη πληρωνεται (δεν κοιταμε τους Χ,Υ λογους που πληρωνεται, κοιταμε οτι αυτος πληρωνεται ενω εμεις ΟΧΙ!).

 

Τα υπολοιπα ειναι φιλοσοφιες για λαικη καταναλωση.

 

Αν σας σταζανε 500ρακι θα παρακαλαγατε να πατε "να υπηρετησετε τη δημοκρατια που ζουμε".

 

Εσυ εχεις παει ποτε? Τα τσεπωσες?

 

Παιδια ξαναλεω, δεν εχω προβλημα με τους δικηγορους, ουτε με τους γραμματεις. Εχω προβλημα που υποχρεωνουν ατομα (εφορευτικη επιτροπη), να πηγαινουν εκει, να κανουν οτι δουλεια τους ανατεθει και να μην παρουν φραγκο, ενω ο δικηγορος και ο γραμματες θα παρουν.

Η ολοι η κανενας…

 

Και μη μου πειτε παλι για τις ευθυνες, γιατι θα σας πω το ιδιο πολυ σωστο επιχειρημα με τον αστυνομικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...