Προς το περιεχόμενο

Εφορευτική επιτροπή


dimitrisOS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 238
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 παρα δεκα με φωναζει μεσα (εγω περιμενα να ψηφισω) και μου λεει πρεπει να κατσεις εχουν ερθει μονο 3 ατομα. Με τα πολλα, δεν μπορω δεν γινεται, δουλευω κλπ μου λεει θα σου δωσω εγω χαρτι για την δουλεια σου. Ναι, αλλα η δουλεια μου ειναι μαυρα με χαρτι που θα κατσω εδω απλα και θα χασω τα χρηματα. Πιεση στην πιεση λεει οτι θελουν οι υπολοιποι. Μου λενε ολοι κανενα προβλημα φυγε και ετσι εφυγα.

 

Δε της φτάνανε 3 άτομα για την καταμέτρηση για βουλευτικές ; Έλεος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πρώτη φορά πήγα σαν τακτικό μέλος και ειλικρινά σιχάθηκα τη ζωή μου......αν μου ξανά στείλουν τίποτα θα τους στείλω στο διάολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με είχαν επιλέξει και στις προηγούμενες εκλογές (νομίζω νομαρχιακές) για εφορευτική επιτροπή και πήγα.

και τώρα με καλούν πάλι για τις εκλογές.

τελικά ισχύει αυτό που είχα ακούσει από πολλούς τότε.

αν σε επιλέξουν μια φορά την πάτησες.

είσαι ο μαλάκας της "δημοκρατίας".

 

δεν έχω σκοπό να πάω και να φάω όλη μου τη μέρα εκεί και την επόμενη το πρωί να πάω για δουλειά. το κακό είναι ότι δε θα μπορώ να ψηφίσω γιατί αν πάω θα με τσιμπήσουν οπότε αναγκαστικά θα απέχω.

 

έχω ακούσει αρκετούς που δεν πήγανε και κανείς δεν ανέφερε συνέπειες. και επίσης απ ότι έχω διαβάσει δεν έχει ακουστεί για κάποια ποινή τα τελευταία χρόνια.

βέβαια είναι και που θα πέσεις.

 

αν έχετε εμπειρία πείτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με είχαν επιλέξει και στις προηγούμενες εκλογές (νομίζω νομαρχιακές) για εφορευτική επιτροπή και πήγα.

και τώρα με καλούν πάλι για τις εκλογές.

τελικά ισχύει αυτό που είχα ακούσει από πολλούς τότε.

αν σε επιλέξουν μια φορά την πάτησες.

 

Κλήρωση γίνεται κάθε φορά και βγάζουν 6 ονόματα σε κάθε τμήμα.

Λογικό μέσα στα χιλιάδες τμήματα που υπάρχουν, να τύχουν και περιπτώσεις ατόμων που κληρώθηκαν 2 φορές συνεχόμενα. Κανείς δεν κάθεται να σκεφτεί "α, ο κ. Κώστας είχε έρθει την άλλη φορά, ας τον ξαναβάλουμε".

 

Μην είμαστε υπερβολικοί σε όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε μου μόνο κλήρωση δεν είναι. αυτό είναι το μόνο σίγουρο

την πρώτη φορά που ήμουν πέτυχα άτομο που είχε αναφέρει πως ήταν αν θυμάμαι καλά 4 φορές.

και δεν είναι τυχαίο αυτό που λέγανε. αν σε διαλέξουν μια φορά την έκατσες. και να που είχαν δίκιο.

 

και στατιστικά να το πάρεις.... ε δε γίνεται αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληρωμηηηηηηηη???

Μα αυτό ειναι υποχρέωση προς το κράτος.

Αλλωστε σε εποχές κρίσης ειναι απόλυτα σωστό να μην πληρώνονται τα μέλη της εφορεπιτικής επιτροπής πάρα μόνο ο δικηγόρος που παίρνει 500 ευρώ για μια μέρα αλλά φυσικά και οι εκλογικοί αντιπρόσωποι που παίρνουν χρήματα απ τα κόμματα (δηλαδή από εμάς)

 

-Συζήτηση σε εκλογικό κέντρο ώρα 4 το μεσημέρι όπου ο δικαστικός αντιπρόσωπος επιπλήττει νεαρό μέλος της εφορευτικής επιτροπής που ξέχασε να δώσει ενα ψηφοδέλτιο

 

- Αμάν παιδί μου. Σιγά τη δουλειά που σε βάλαμε να κάνεις. Ενα ψηφοδέλτιο δε μπορείς να δώσεις?

Απάντηση μέλους

-Βρε π@π@ρ@. Από το πρωί δεν έχεις κεράσει έναν γαμοκαφέ, πληρώνουμε απ τη τσέπη μας να φάμε, χάσαμε το μεροκάματο και μου τη λες και απο πάνω? Αντε γεια.." Και φεύγει αφήνοντας σύξυλο τον δικηγόρο μέσα στις επευφημίες των ψηφοφόρων που φώναζαν πως αν κάνει μήνυση θα τον κατηγορήσουν για κατάχρηση εξουσίας....

 

Η ιστορία κατέληξε με τον δικηγοράκο να αναγκαστεί να μοιράζει αυτός ψηφοδέλτια

 

 

Αν αυτό το πράγμα δε σταματήσει και δε δίνουν έστω ένα μικρό ποσό στα τακτικά μέλη, στο τέλος δε θα πηγαίνει κανένας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι γινεται κληρωση ειναι μεγαλο ψεμα. Προφανως παιρνουν τα ονοματα απο τα παλια πρακτικα και ξανακαλουν τους ιδιους. Η καλυτερη λυση ειναι να κανει ο δικαστικος αντιπροσωπος τα 8 ατομα 4 ζευγαρια που θα κατσουν απο 3 ωρες και ουτε γατα ουτε ζημια. Αν αρχισουν να πληρωνουν την εφορευτικη ο κοσμος θα ψαχνει να βαλει μεσο για να τον φωναξουν!

 

Αποστολή από το HTC Desire HD...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...