Προς το περιεχόμενο

Σε φυσιολογικά επίπεδα επανέρχεται η παραγωγή σκληρών δίσκων, πλην των τιμών


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια συμφωνω με αυτα που λετε αλλα εναν χτυπηση ο hdd του λυτουργικοθ τι κανομε δεν θα αναγκαστουμε να αγορασομε Τοτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 114
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα παιδια συμφωνω με αυτα που λετε αλλα εναν χτυπηση ο hdd του λυτουργικοθ τι κανομε δεν θα αναγκαστουμε να αγορασομε Τοτε

το πας σε αλλη περιπτωση το θεμα :P

και παλι αν ειναι ο ενας απο πολλους αμα εχεις καλυτερα να πας σε εναν ssd αμα δεν εχεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω εδω και 1,5 χρονο σκληρο δισκο αλλα δε παιρνω!

σβησω και στριμωχνω..

χανω εγω αλλα χανουν κι αυτοι!

Τωρα θα μου πεις:

"Σιγα ρε μαγκα τους εκανες τα μουτρα κρεας!!!"

Αλλα 1-1 θα μαζευτουμε πολλοι που θα κανουμε το ιδιο και τοτε εστω και λιγο θα το νιωσουν!

 

Εγώ κουλούρι μαζί σου. Στο desktop είμαι με εξωτερικούς, έναν hdd απο τους δύο του λαπτοπ και κάτι παλιούς προϊστορικούς...

Φράγκο δε θα δουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ ταινίες πλέον δεν κρατάω.Αλλά έχω πολλά κινούμενα σχέδια της εποχής μου τα οποία μου πήρε παρα πολύ χρόνο και κόπο να τα βρω ή να τα γράφω απο την τηλεόραση και πλέον πιάνουν όλο το χώρο.Αρχίζει να μου φαίνεται δελεαστικό το blu-ray ,ειδικά οι δίσκοι των 50GB mrgreen.png

 

 

Ενα παλικαρι φιλος παραγωγος εχει κολλημα με τις ταινιες και την μουσικη προφανως.Επειδη στερεψε απο χωρο ειπε να παει σε αυτην την λυση.Αποτελεσμα? Αδειασε παραπανω απο τον μισο χωρο 250+ giga και μαντεψε κατι ακομα? αμα χρειαστει να κανει φορματ δεν θα τρεχει να κανει backup γιατι τα εχει ολα στα cd - dvd περασμενα.

Μην κοιτας μονο το πραγμα του οτι ελευθερωνει χωρος αλλα και οτι εχεις για παντα κατι και δεν ανυσηχεις οτι και να γινει στους σκληρους σου :)

Βασικά ούτε τα cd αποτελούν ασφαλές backup.Γιατί και εγώ έτσι έκανα παλιά αλλά μετα απο κανα χρόνο δοκίμασα να αντιγραψω τα αρχεία στο σκληρό και τότε εβγαζε πρόβλημα,το οποίο δεν φαινόταν κατα την εγγραφή.Το πιο ασφαλές είναι 2 δίσκοι σε raid-1 και καθάρισες,ακριβή λύση (αυτό τον καιρό) αλλά έχεις το κεφάλι σου ήσυχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εεεετσι! εγώ σβήνω ακόμι και τα txt αρχεία που περιέχουν οι ταινείες και στην τελική οποιος θέλει να βγάλει 1-2gb κάνει ένα σκανάρισμα με το ccleaner και του εξασφαλίζει απο την κρυφή μνήμη των Browsers...

{άσχετο..ο καλυτερος και ποιο γρηγορος και εμφανισιακά τέλειος browser για εμένα είναι ο Maxthon} κατεβάστε τον και θα δείτε διαφορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά fake ηταν το όλο σκηνικό για να βγάλουν κέρδη.

 

http://rogerluethy.wordpress.com/2012/05/07/hdd-crisis-was-fake-seagate-and-western-digital-post-big-profits/

http://news.softpedia.com/news/Fake-HDD-Crisis-Confirmed-WD-Spends-Another-1-9-Billion-USD-271159.shtml

 

Αν το ψάξετε θα βρείτε κι άλλες παρόμοιες αναφορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω εδω και 1,5 χρονο σκληρο δισκο αλλα δε παιρνω!

σβησω και στριμωχνω..

χανω εγω αλλα χανουν κι αυτοι!

Τωρα θα μου πεις:

"Σιγα ρε μαγκα τους εκανες τα μουτρα κρεας!!!"

Αλλα 1-1 θα μαζευτουμε πολλοι που θα κανουμε το ιδιο και τοτε εστω και λιγο θα το νιωσουν!

 

+10

 

Δεν γνωρίζω άλλο άτομο που να θέλει τόσο άμεσα σκληρό δίσκο όσο εγώ.

 

Ενα μόνο σας λέω: Στο C: έχω μόλις 96ΜΒ ελεύθερα αυτή τη στιγμή!

Ακόμα και τα video στο youtube κολλάνε.

 

Αντέχω ακόμα όμως.

Και αν δεν μπορέσω να κρατηθώ, λέω να πάρω κανέναν 64-128GB SSD και να περιμένω τις μειώσεις για τα ΤΒ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω μίας ελαφριάς μορφής hoarding syndrome κ έχει γεμίσει ο εξωτερικός μου με σειρές! Μου φαίνεται όπου να 'ναι πρέπει να αρχίσω κ 'γω να σβήνω μέχρι να πέσουν οι τιμές..

Πολύ καλό πρόγραμμα είναι το IObit Uninstaller, καθώς σκανάρει registries κ σβήνει τα πάντα από το κάθε πρόγραμμα.

Ευτυχώς είχα προλάβει να πάρω έναν WD Elements 1TB στα 60 ευρώ πριν το συμβάν κ κάτι γίνεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχοντας πάρει αρκετους δισκων αρκετων Tb προ κρίσης δεν εχω κανενα θεματακι,αν και κάνω σχετική οικονομια όταν μπορω (με μικροτερα μεγεθη αρχειων πχ) ..Βεβαια θα ηθελα να πάρω καποια στιγμη 2 δισκους των 4 Tb εκαστος για να καταργησω καποιους από τους εσωτερικους :) Οσο για τη λυση των dvd Μπορει να δουλευει ...αλλά όταν μιλάμε για πολλά δεδομένα (στη περιπτωση μου πάνω από 2-3 Tb γεματα) είναι λίγο συσκολο να καθομαι να γραφω dvd...Αν είχε πεσει η τιμη των Bluray και μπορουσαμε να γραφουμε δισκακια 25 γιγα Mε κάτω απο 1 ευρω το ενα.....Αντε να δουμε πότε...άλλος ενας τομεας των υπολογιστων που εχει κολλησει..Δεν ειναι δυνατον μετα απο τοσα χρονια να είμαστε κολλημενοι στα 4.7 gb των dvd...

Τα dvd dual να είναι ακριβα και κυρίως χαμηλης ποιοτητας και τα BDRE πανακριβα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω οτι υπομονή είναι το μόνο που μπορούμε να κάνουμε...

Στο κάτω κάτω της γραφής αν μας "φανε" και κάνα 10Euro παραπάνω δεν έγινε και τίποτα...και με τις προσφορές για 2ΤΒ στα 99 δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω μίας ελαφριάς μορφής hoarding syndrome κ έχει γεμίσει ο εξωτερικός μου με σειρές! Μου φαίνεται όπου να 'ναι πρέπει να αρχίσω κ 'γω να σβήνω μέχρι να πέσουν οι τιμές..

Πολύ καλό πρόγραμμα είναι το IObit Uninstaller, καθώς σκανάρει registries κ σβήνει τα πάντα από το κάθε πρόγραμμα.

Ευτυχώς είχα προλάβει να πάρω έναν WD Elements 1TB στα 60 ευρώ πριν το συμβάν κ κάτι γίνεται..

off topic: nice avatar :P (ναι ξέρω τι ειναι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τα γραφω σε DVD. Με 3€ που κοστιζει η δεκαδα, εχω 47GB!

B)

Blu ray 45GB το δισκάκι για λιγότερο από 3 ευρώ... :-D και τα έχεις και όλα μαζεμένα και για "πάντα"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι απλό.

 

Κάποιος πρέπει να πληρώσει για τις ζημιές των εργοστασίων που ξαναφτιάχτηκαν και φυσικά αυτός θα είναι ο τελικός καταναλωτής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λίγο καιρό πρέπει να πάρω και άλλο δίσκο (απ' το εξωτερικό και αυτήν την φορά).

Ελπίζω μέχρι τότε να έχουν πέσει κάπως οι τιμές, αν και δεν το βλέπω.

Υπομονή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...