Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, HALF EVIL είπε

Σεβαστό. Στον καθένα αρέσει διαφορετικό στυλ. 

Ας πάρουμε το HL1 που είχε τεράστιο στορυ. Αν έβγαινε σήμερα με όλες τις τελευταίες τεχνολογίες ίσως να χρειαζόταν 250-300 gb χώρο στο δίσκο. Γραμμική ιστορία μεν, αλλά με τεράστια ποικιλία και μη επαναλαμβανόμενο. Για αυτό και το θεωρώ ως το καλύτερο RPG FPS όλων των εποχών 

Αν ο developer έχει ιδέες, ας τις ενσωματώσει στην ιστορία και ας την κάνει μεγαλύτερη. 

Προσωπικά όλα αυτά τα παράπλευρα πλέον με κουράζουν .

Τα side quests πάντως δεν είναι εντελώς άσχετα με το main story..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

55 λεπτά πριν, HALF EVIL είπε

Σεβαστό. Στον καθένα αρέσει διαφορετικό στυλ. 

Ας πάρουμε το HL1 που είχε τεράστιο στορυ. Αν έβγαινε σήμερα με όλες τις τελευταίες τεχνολογίες ίσως να χρειαζόταν 250-300 gb χώρο στο δίσκο. Γραμμική ιστορία μεν, αλλά με τεράστια ποικιλία και μη επαναλαμβανόμενο. Για αυτό και το θεωρώ ως το καλύτερο RPG FPS όλων των εποχών 

Αν ο developer έχει ιδέες, ας τις ενσωματώσει στην ιστορία και ας την κάνει μεγαλύτερη. 

Προσωπικά όλα αυτά τα παράπλευρα πλέον με κουράζουν .

Για τα παράπλευρα που λες   έχεις απολυτο δικιο εχω αφήσει αρκετά παιχνίδια στην μεση και λιγότερο για αυτό ακριβως τον λογο. Το Cyberpunk όμως σε εμένα κατάφερε κατι που κανενα άλλο παιχνίδι δεν μου εχει κανει... Να θέλω να κανω όλα αυτά τα παράπλευρα και να μου αρέσει που τα κανω, να θέλω να εξερευνήσω τον κοσμο πιο πολύ.

Πραγματικά αδυνατώ να πιστέψω πως κατάφεραν και έφτιαξαν έναν τόσο πολύπλοκο κοσμο και τον εκαναν τόσο ωραία.

Ορισμένα side quest όχι καν main είναι απίστευτο το ποσο καλο φτιαγμένα είναι δεν το εχω ξανα δει πουθενά αλλού περαν του witcher και για εμένα ξεπερνάει και witcher σε αυτό.

Σε προηγούμενο μήνυμα μου τους εχω κράξει για αυτά που έπρεπε και τους αξίζει ακόμα χειρότερο κράξιμο είναι αδικαιολόγητα κάποια πράγματα αλλά ας είναι τα corpos της πραγματικής ζωής καλα και ευθύνονται για αυτά διότι το παιχνίδι ήθελε αλλον έναν χρόνο για να βγει όπως έπρεπε και να είναι αξεπέραστο για πολλά χρονια.

Όχι όμως σαν ορισμένους που το κραξουν και ζήτημα να έχουν παίξει 10 ωρες.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Αυτό που μου αρέσει στο game είναι η δυναμικότητα που υπάρχει. Δηλαδή κάνεις μια αποστολή κάπου, και σου έρχεται μήνυμα "έλα εκεί που σου έχω μια δουλειά". Τελειώνεις τη δουλειά που έκανες και πας στην άλλη δουλειά και ξαφνικά στο δρόμο βλέπεις αυτό το αστεράκι που βγάζει και σου λέει να σκοτώσεις τους targets. Το κάνεις αυτό και συνεχίζεις, μετά σε παίρνει τηλέφωνο η αστυνομικίνα και σου λέει "στην περιοχή αυτή γίνεται το τάδε νταλαβέρι, πήγαινε και κανόνισε", κτλ, κτλ. Το game έχει και καλά στοιχεία αλλά ο κόσμος έχει εστιάσει (και δικαίως έως ένα βαθμό) στα graphical glitches και στο ότι παίζει χάλια στις old-gen, που στα τέτοια μας αφού εδώ το thread είναι για το PC. Σίγουρα αν το κρατούσαν 1-2 χρόνια ακόμη σε development θα είχε λιγότερα bugs και θα είχαν βελτιώσει κάποια πράγματα (π.χ. AI ή θα είχαν δώσει ουσία στα lifepaths) αλλά δεν σημαίνει ότι είναι κακό, ούτε γίνεται ένα game να είναι συνέχεια σε dev, υπάρχουν publishers που πιέζουν, πρέπει κάποια στιγμή να βγει..

Συμφωνω σε ολα...με τα dlc και με ολα τα υπολοιπα, το παιχνιδι θα ειναι αστερι.

 

4 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Το παιχνίδι έγινε πασίγνωστο σε όλους και κλαίγονται ακόμη και άτομα που δεν το έχουν παίξει.

Μεγαλη αληθεια.

-

Εχω διαβασει επισης οτι μερικα side quest μπορει να ''χαθουν'' αναλογα με τις αποφασεις που παιρνεις στο main story, δεν ξερω αν ισχυει.

Επεξ/σία από Balantakos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Balantakos είπε

 

Εχω διαβασει επισης οτι μερικα side quest μπορει να ''χαθουν'' αναλογα με τις αποφασεις που παιρνεις στο main story, δεν ξερω αν ισχυει.

Δε νομιζω οτι ισχυει με εξαίρεση το secret ending που όντως μπορεί να χαθεί (το έχασα :P) κ το 1 αποκλειστικο side που έχει σχεση με το origin πχ ο corpo έχει 1 αποκλειστικό side φαντάζομαι ισχυει για όλα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω ότι με το νέο update δεν βελτιώθηκε ιδιαίτερα το frame rate, αλλά η κίνηση είναι αρκετά πιο ομαλή. Δεν απαυτώνεται το σύμπαν κάθε φορά που πέφτεις έστω και ένα καρέ κάτω από τα 60. Ειδικά στην οδήγηση αλλά και σε gunplay. Είναι σε φάση που το χαίρεσαι και χωρίς το ιδανικό CPU/GPU.

Η μεγάλη βελτίωση είναι στην ευκρίνεια των textures στις μεσαίες και μεγάλες αποστάσεις. Εκπληκτική εικόνα. Το DLSS έγινε πια συγκρίσιμο με άλλες καλές υλοποιήσεις και μπορείς να πάρεις αξιοπρεπέστατη εικόνα ακόμα και σε balanced. Σίγουρα λιγότερο blurry από αυτή του RDR2 με το sharpness στη μέση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μπήκα στο act 3.

Σκέφτομαι να τελειώσω όλα τα side quest, να γίνω τούμπανο και μετά να συνεχίσω και να τελειώσω με το main.

Το έχει κάνει κάποιος έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

Την είδαμε και την Panam. Εκεί που σώζεις τον Saul και πας σε ένα σπίτι στη μέση του πουθενά, αρχίζει και τρίβεται πάνω σου και όταν πας να κάνεις κίνηση σε γειώνει :P Judy μόνο ρε :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Την είδαμε και την Panam. Εκεί που σώζεις τον Saul και πας σε ένα σπίτι στη μέση του πουθενά, αρχίζει και τρίβεται πάνω σου και όταν πας να κάνεις κίνηση σε γειώνει :P Judy μόνο ρε :P

 

 

Μέγας μύστης ο V πάντως. Ο άλλος κοιμάται στο άλλο δωμάτιο δίπλα και δεν τον νοιάζει. Βέβαια θα μπορούσε να ξυπνήσει και αυτός και να γίνει Brazzers η φάση. Ωπα ξεχάστηκα ότι παίζουμε game...😎

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

 

Μέγας μύστης ο V πάντως. Ο άλλος κοιμάται στο άλλο δωμάτιο δίπλα και δεν τον νοιάζει. Βέβαια θα μπορούσε να ξυπνήσει και αυτός και να γίνει Brazzers η φάση. Ωπα ξεχάστηκα ότι παίζουμε game...😎

Ναι εγώ κάτι τέτοιο πίστευα θα γίνει, χαχαχα. Γενικά σου κάθεται ή ότι επιλογές στο διάλογο και να διαλέξεις γίνεται πάντα το ίδιο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Ναι εγώ κάτι τέτοιο πίστευα θα γίνει, χαχαχα. Γενικά σου κάθεται ή ότι επιλογές στο διάλογο και να διαλέξεις γίνεται πάντα το ίδιο; 

Spoiler

την τρως αργοτερα ρε..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, AntonisKo είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

την τρως αργοτερα ρε..

 

Spoiler

Εννοείς που σε φιλάει πριν φύγει; lame :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Εννοείς που σε φιλάει πριν φύγει; lame :P

 

Spoiler

οχι ρε, εχει κι άλλο.

χαχα, το ίδιο είχα παθει κι εγώ.

Ρε μλκ έλεγα, δεν γινεται να μην τη φας και να σε γλενταει έτσι...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, yiannis1991 είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Την είδαμε και την Panam. Εκεί που σώζεις τον Saul και πας σε ένα σπίτι στη μέση του πουθενά, αρχίζει και τρίβεται πάνω σου και όταν πας να κάνεις κίνηση σε γειώνει :P Judy μόνο ρε :P

 

Spoiler

Φέρσου σαν σωστος γυπας και δεν θα χάσεις θα σε ανταμείψει η cdrp.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Ναι εγώ κάτι τέτοιο πίστευα θα γίνει, χαχαχα. Γενικά σου κάθεται ή ότι επιλογές στο διάλογο και να διαλέξεις γίνεται πάντα το ίδιο; 

Και με την panam, αλλα και γενικότερα με άλλες επιλογές στο παιχνίδι ασχέτος romance, κάποιες επιλογές φαίνεται οτι καταλήγουν στο ίδιο αποτέλεσμα άμεσα. Στη συνέχεια όμως διαπιστώνεις οτι κάποιες επιλογές σου άλλαξαν κάτι μακροπρόθεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...