Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, _Theo_ είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Τι πολλά ρε σύ;; Φτωχομπινές είσαι;;😂

 

Spoiler

χαχαχα, απλά δεν βρίσκω το νόημα να δώσω τόσα για την χρήση που κάνω. Αλλά μην τρελαθούμε, Corsair και Steel Series και Logitech των 100 ευρώ δεν έχουν καμία σχέση με πραγματικά ακουστικά από εταιρείες που είναι top στον ήχο..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

22 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Πολλά τα 140 ρε συ και φοβάμαι και το BT να πω την αλήθεια, μήπως έχει latency..

 

Spoiler

Kατσε ρε Γιαννη τωρα δλδ η Microsoft και η Sony που πουλανε headset ακουστικα για τις κονσολες κοροιδευουν τον κοσμο?

Bluetooth 5.0 εχει,τι latency να εχεις στα παιχνιδια?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, optimus prime είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Kατσε ρε Γιαννη τωρα δλδ η Microsoft και η Sony που πουλανε headset ακουστικα για τις κονσολες κοροιδευουν τον κοσμο?

Bluetooth 5.0 εχει,τι latency να εχεις στα παιχνιδια?

 

Spoiler

Ε εντάξει ναι. Αλλά βάλε και 5-10 ευρώ το dongle για το BT πάμε στα ~150, από τα 70-80 που ξεκίνησα. Δε λέω ότι δεν είναι καλά, προς θεού, απλά για 'μενα βγαίνουν εκτός budget, αυτό..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

 

Δηλαδή, πόσα πρέπει να δώσει κάποιος για ακουστικά για να θεωρούνται "σοβαρά";;

Spoiler

~200-300 ευρώ για combo ενισχυτή και ακουστικών. Η προσδοκώμενη ζωή τους, αν δεν είσαι ατζούμπαλος, είναι συνήθως πάνω από 15 χρόνια. Με αλλαγή ανταλλακτικών(μαξιλάρι στέκας και earpads) κάθε 3 χρόνια περίπου αν θες να κρατήσεις τον ήχο και την άνεση στην αρχική κατάσταση. Αλλιώς ~5 χρόνια.

Πετυχαίνεις ανώτερο immersion γιατί πρώτον ακούς ασύγκριτα καθαρότερα ακόμα και τον πιο ασήμαντο background ηχο και δεύτερον αποφεύγεις τον χαρακτηριστικό ήχο του δωματίου σου που σε "κηνυγάει" πάντα, ακόμα και με τα ακριβότερα ηχεία. Είσαι πιο κοντά στον ηχητικό κόσμο του game, με όσο reverb θες εσύ.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις τελείωσα το side quest "second conflict"

Τι έπος μέσα στο club?!?!?

Δεν ήθελα να βγω έξω.

Τρομερό.

Επεξ/σία από AntonisKo
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

 βρες audiophile

ασύρματα headphones 

Αudiophile / ασύρματα. Pick one :P 

Σόρρυ, δεν το παίζω elitist αλήθεια στο λέω, αλλά σε πανάκριβα ακουστικά με κορυφαίο bt δέκτη και κορυφαίο DAP ο ήχος ασύρματα είναι κάκιστος. 

6 ώρες πριν, optimus prime είπε

Δεν χρειαζεσαι ενισχυτη εαν τα ακουστικα που παρεις εχουν χαμηλο impedance και ευαισθησια μεγαλη.

Eιμαι σιγουρος οτι η μητρικη σου μπορει να οδηγησει μεχρι και 300ohm ακουστικα.

Τα μοναδικα ασυρματα που εχω ακουσει και παιζουν καλα ειναι τα xm3/xm4 της Sony αλλα αυτα ειναι πιο ακριβα.

Αν έχουν χαμηλό impedance τα ακουστικά (καλή ώρα οι ψείρες που έχω) ο ενισχύτης της μητρικής δίνει θόρυβο. Και δεν έχω καμιά αστεία , z490 ace με υποτίθεται κορυφαίο ενισχυτή και DAC. 

6 ώρες πριν, _Theo_ είπε

 

Δηλαδή, πόσα πρέπει να δώσει κάποιος για ακουστικά για να θεωρούνται "σοβαρά";;

Ο καθένας οτι κρίνει ως σοβαρό :P 

Για open back τα κλασσικά HD 6xx παίζουν κατά καιρούς στα 200-250. Παραπάνω δεν έχει νόημα να δώσεις. Απλά μετά θες ενισχυτές / dac και λοιπά συμπράγκαλα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, Herald είπε

Αν έχουν χαμηλό impedance τα ακουστικά (καλή ώρα οι ψείρες που έχω) ο ενισχύτης της μητρικής δίνει θόρυβο. Και δεν έχω καμιά αστεία , z490 ace με υποτίθεται κορυφαίο ενισχυτή και DAC

Μιλαω για ακουστικα over ear....

32ohm ακουστικο εαν το συνδεσεις στην μητρικη τι θα ακουσεις?

Τιποτα απολυτως..

Πρεπει να εχεις πολυ παλια μητρικη,10ετιας για να ακουσεις θορυβο.

Ψειρες για το κινητο ειναι καλα,και για κανα mp3 player στον δρομο αλλα ως εκει..

24 λεπτά πριν, Herald είπε

Για open back τα κλασσικά HD 6xx παίζουν κατά καιρούς στα 200-250.

Ειναι ενα απο τα ακουστικα που εχω,αλλα δεν τα χρησιμοποιω για παιχνιδια.

Μονο μουσικη και με ενισχυτη αυτα γιατι το μπασο ειναι λιγο ''ντροπαλο''..

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Μιλαω για ακουστικα over ear....

32ohm ακουστικο εαν το συνδεσεις στην μητρικη τι θα ακουσεις?

Τιποτα απολυτως..

Πρεπει να εχεις πολυ παλια μητρικη,10ετιας για να ακουσεις θορυβο.

Ψειρες για το κινητο ειναι καλα,και για κανα mp3 player στον δρομο αλλα ως εκει..

Ειναι ενα απο τα ακουστικα που εχω,αλλα δεν τα χρησιμοποιω για παιχνιδια.

Μονο μουσικη και με ενισχυτη αυτα γιατι το μπασο ειναι λιγο ''ντροπαλο''..

E 32ohm είναι χαμηλά για over ear, όχι γενικά για ακουστικά. 

Και εγώ τα έχω στο πρόγραμμα τα 6xx αλλά έσκασα 1.5 χιλιάρικο για ψείρες και dap οπότε κάνω υπομονή να χαλαρώσει η παντόφλα και μετά βλέπουμε 😜 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Herald είπε

E 32ohm είναι χαμηλά για over ear, όχι γενικά για ακουστικά. 

Και εγώ τα έχω στο πρόγραμμα τα 6xx αλλά έσκασα 1.5 χιλιάρικο για ψείρες και dap οπότε κάνω υπομονή να χαλαρώσει η παντόφλα και μετά βλέπουμε 😜 

Eχεις το μικροβιο και εσυ,καταλαβαινω...

Εγω εχω 9 ζευγαρια εως τωρα(οχι ψειρες),αλλα εχω βαλει φρενο καπως γιατι ειναι ακριβο χομπι..

Στο Cyberpunk ομως χρησιμοποιω τα Game one της Sennheiser..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το DLSS δεν είναι και τόσο καλό, βλέπω θολούρα. Τώρα θα μου πεις σε 1080p τι περιμένεις; Ναι αλλά στο Death Stranding είναι τέλειο και σε 1080p, όπως και στο Deliver Us the Moon και στο Youndblood. Φαντάζομαι σε υψηλότερες αναλύσεις θα είναι καλύτερα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis1991 είπε

Πάντως το DLSS δεν είναι και τόσο καλό, βλέπω θολούρα. Τώρα θα μου πεις σε 1080p τι περιμένεις; Ναι αλλά στο Death Stranding είναι τέλειο και σε 1080p, όπως και στο Deliver Us the Moon και στο Youndblood. Φαντάζομαι σε υψηλότερες αναλύσεις θα είναι καλύτερα..

Όταν οδηγείς βάλε top down την κάμερα και θα δείς το περίγραμμα του αυτοκινήτου δεύτερη φορά πίσω σου με το DLSS. 

Δοκίμασε το cyberpunk EZ optimizer, δίνει τρελό boost σε FPS. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Herald είπε

Όταν οδηγείς βάλε top down την κάμερα και θα δείς το περίγραμμα του αυτοκινήτου δεύτερη φορά πίσω σου με το DLSS. 

τραγικό. Αυτά είναι που μου τη δίνουν. Από την στιγμή που είναι nvidia sponsored και μάλιστα σε τόσο μεγάλο βαθμό έπρεπε να ήταν τέλειο. Και γενικά είναι μεγάλη μακακία που πρέπει να το παίξεις μόνο με RT στην ουσία αλλιώς έχεις άπειρο grain σε βαθμό unplayable..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Herald είπε

Όταν οδηγείς βάλε top down την κάμερα και θα δείς το περίγραμμα του αυτοκινήτου δεύτερη φορά πίσω σου με το DLSS. 

Δοκίμασε το cyberpunk EZ optimizer, δίνει τρελό boost σε FPS. 

 

Και πάλι όμως αυτό δεν διορθώνει το memory leak που έχει το παιχνίδι, δυστυχώς. Συν του ότι καλό είναι να μην παρεμβαίνεις στα αρχεία του παιχνιδιού.

cp2077.jpg.721617eeafbe39c3a2c3d5df1a4fe9fb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

τραγικό. Αυτά είναι που μου τη δίνουν. Από την στιγμή που είναι nvidia sponsored και μάλιστα σε τόσο μεγάλο βαθμό έπρεπε να ήταν τέλειο. Και γενικά είναι μεγάλη μακακία που πρέπει να το παίξεις μόνο με RT στην ουσία αλλιώς έχεις άπειρο grain σε βαθμό unplayable..

Να σου πώ την αλήθεια, εγώ δεν ασχολήθηκα με όλα αυτά. Κατέβασα το παιχνίδι την 2η μέρα κυκλοφορίας, που υποτίθεται ήταν unplayable και γεμάτο bugs, τα έβαλα όλα τέρμα και DLSS quality και απλά έπαιξα 70 ώρες σε 10-15 μέρες. Πράγμα που έχω να κάνω σε παιχνίδι από τότε που ήμουν νέος 😛 

1 λεπτό πριν, _Theo_ είπε

 

Και πάλι όμως αυτό δεν διορθώνει το memory leak που έχει το παιχνίδι, δυστυχώς. Συν του ότι καλό είναι να μην παρεμβαίνεις στα αρχεία του παιχνιδιού.

cp2077.jpg.721617eeafbe39c3a2c3d5df1a4fe9fb.jpg

Tο οτι χρησιμοποιεί όλη σου την μνήμη δεν σημαίνει οτι έχει memory leak. 6gb έχεις?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...