Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

o arkin εχει παιξει καθε καρυδιάς καρύδι , και δεν εχει παιξει το πιο essential παιχνιδι  , μαλλον φοβαται οτι κατι far cry που τα θεωρει παιχνιδαρες θα τα βλεπει με αλλο ματι μετα :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, _Theo_ είπε

 

Εγώ για παράδειγμα!!😁

 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Ξέρω είμαι απαράδεκτος. Πρέπει να παίξω και τα 2 πρώτα οπωσδήποτε;; Γιατί και δεν έχω χρόνο και βαριέμαι...😁

 

Το 1ο witcher πιστεύω πια είναι unplayable gameplaywise . Το 2 δεν είσαι αναγκασμένος να το παίξεις αλλά προτείνω εντόνως να ξεκινήσεις από εκεί μιας κ έχει πολύ καλύτερο main story από το 3 (μη βαρατε :P) . Σαν gameplay όμως το 3 είναι σαφώς ανώτερο παρόλο που η αλλαγή σε open world αναγκαστικά έκοψε μερικά από τα πιο ενδιαφέροντα σε ύφος quest . Πχ κυνηγά τον npc μες το δάσος , βρες ίχνη κτλ . Στο 3 δεν παίζουν αύτα μιας κ το μέγεθος του κόσμου είναι χαοτικό δεν θα έβρισκες κανέναν ποτέ :P

5 ώρες πριν, _Theo_ είπε

 

Εγώ για παράδειγμα!!😁

 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Ξέρω είμαι απαράδεκτος. Πρέπει να παίξω και τα 2 πρώτα οπωσδήποτε;; Γιατί και δεν έχω χρόνο και βαριέμαι...😁

 

 

5 ώρες πριν, _Theo_ είπε

 

Εγώ για παράδειγμα!!😁

 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Ξέρω είμαι απαράδεκτος. Πρέπει να παίξω και τα 2 πρώτα οπωσδήποτε;; Γιατί και δεν έχω χρόνο και βαριέμαι...😁

 

 

5 ώρες πριν, _Theo_ είπε

 

Εγώ για παράδειγμα!!😁

 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Ξέρω είμαι απαράδεκτος. Πρέπει να παίξω και τα 2 πρώτα οπωσδήποτε;; Γιατί και δεν έχω χρόνο και βαριέμαι...😁

 

Επεξ/σία από nickk0kkav
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Witcher 1 για πολλούς Hardcore fans της σειράς όπως και του λόγου μου έχει το καλύτερο main quest με ένα ωραίο plot twist finale. 

Ορισμένα παιχνίδια δεν τα παίζεις για τα γραφικά τους αλλά για άλλους λόγους (story, quests, ατμόσφαιρα, setting κτλ).

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, noFEARgr είπε

o arkin εχει παιξει καθε καρυδιάς καρύδι , και δεν εχει παιξει το πιο essential παιχνιδι  , μαλλον φοβαται οτι κατι far cry που τα θεωρει παιχνιδαρες θα τα βλεπει με αλλο ματι μετα :P 

Μόλις είπα να το πιάσω έσκασε μύτη το upgrade και περιμένω να βγει. Καλά άλλοι θεωρούν κάτι pubg fortnite παιχνιδαρες δεν λέει αυτό κάτι. Τα far cry είναι αξιόλογα παιχνίδια εκτός τα τελευταία 2 όχι του 10 αλλά του 8 και κάτι και περνάς καλά μαζί τους είναι τέρμα fun. Το Witcher το αγόρασα πέρσι και μόλις είπα να το πιάσω λένε θα βγει νέα έκδοση λέω ας περιμένω τόσα χρόνια περίμενα να το παίξω όπως πρέπει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, liakinen είπε

Το Witcher 1 για πολλούς Hardcore fans της σειράς όπως και του λόγου μου έχει το καλύτερο main quest με ένα ωραίο plot twist finale. 

Ορισμένα παιχνίδια δεν τα παίζεις για τα γραφικά τους αλλά για άλλους λόγους (story, quests, ατμόσφαιρα, setting κτλ).

Συμφωνώ απόλυτα , αλλά δεν μπορούν όλοι να παίξουν παλιά παιχνίδια έτσι εύκολα . Προσωπικά έπαιξα Bloodlines the masquerade και το 1ο deus ex 20 χρόνια μετά απλά το γύρισα στο easy ή έβαλα cheats σε 2-3 σημεία που μου φαίνονταν αγγαρεία λόγω σχεδιασμού / παλαιότητας  . Δεν το κάνουν όλοι όμως και το σύστημα μάχης του 1ου witcher με τα ..κλικ σε σωστό χρόνο όταν το βελάκι περνει φωτιά  ε δε το προτείνεις έτσι εύκολα το 2021 ...

 

Σίγουρα και το πρώτο witcher έχει φοβερές στιγμές και τρομερό αινιγματικό τέλος . 

Αλλά εντελώς υποκειμενικα το main story του witcher 2 και η αίσθηση που σου αφήνει το ending  είναι φαινόμενο (δεν θα επεκταθω για λόγους spoiler) . 

Και bonus ένα ολόκληρο chapter που μπορεί να είναι εντελώς διαφορετικό ανάλογα την επιλογή στο τέλος του πρώτου chapter . Παραδέχομαι ότι δεν είναι και οι δύο επιλογές ισάξιες και λίγοι έχουμε κάνει τα πάντα , αλλά τουλάχιστον η μία πλευρά δεν κάνει spoiler την άλλη . Δε μπορώ να το πιστέψω ότι υπάρχουν άτομα που τελείωσαν το παιχνίδι και δεν ξέρουν βασικά μυστικά μυστικά / δεν συναντούν καν βασικούς χαρακτήρες κτλ 

8 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Έχει και το Witcher 3 quest που ψάχνεις ίχνη. Αυτό με τον λυκάνθρωπο π.χ.

Δεν το θυμάμαι , αλλά στο w2 κυνηγάς ΚΑΙ χωρίς ίχνη / απλά βλέπεις να τρέχουν προς μια κατεύθυνση και γίνονται διάφορα ή σταματάνε τα ίχνη σε ποτάμι και μετά ψάχνεις μόνος σου ...αλλά είναι mini open world ούτε άλογο δεν έχει . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο Witcher το τερμάτισα 2η φορά όταν έβγαινε το Witcher 2, και μάλιστα με gamepad(!!!) στο οποίο έτρεχα emulation keyboard/mouse. Είχα αφήσει το 2ο στη ζελατίνα για μήνες, να ωριμάσει όπως το καλό κρασί.....

Νομίζω το πρώτο ακόμα κρατάει στις μέρες μας, αν εξαιρέσεις το πρόσωπο του Geralt που είναι copy-paste η φάτσα του Τρύφωνα Σαμαρά. H ιστορία του μου άρεσε πάρα πολύ και οι επιλογές σου που είχαν προεκτάσεις πολύ αργότερα στο παιχνίδι, κάτι το καινούργιο εκείνη την εποχή.

Μy personal CD Projekt Scoreboard:

Witcher 1: Finished 2 times (30 hours each)

Witcher 2: Finished 2 times (40-45 hours each)

Witcher 3: Finished 1 time (approximately 280 hours)

Cyberpunk 2077: Played a few hours.........

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, nickk0kkav είπε

Συμφωνώ απόλυτα , αλλά δεν μπορούν όλοι να παίξουν παλιά παιχνίδια έτσι εύκολα . Προσωπικά έπαιξα Bloodlines the masquerade και το 1ο deus ex 20 χρόνια μετά απλά το γύρισα στο easy ή έβαλα cheats σε 2-3 σημεία που μου φαίνονταν αγγαρεία λόγω σχεδιασμού / παλαιότητας  . 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, panther_512 είπε

Το πρώτο Witcher το τερμάτισα 2η φορά όταν έβγαινε το Witcher 2, και μάλιστα με gamepad(!!!) στο οποίο έτρεχα emulation keyboard/mouse. Είχα αφήσει το 2ο στη ζελατίνα για μήνες, να ωριμάσει όπως το καλό κρασί.....

Νομίζω το πρώτο ακόμα κρατάει στις μέρες μας, αν εξαιρέσεις το πρόσωπο του Geralt που είναι copy-paste η φάτσα του Τρύφωνα Σαμαρά. H ιστορία του μου άρεσε πάρα πολύ και οι επιλογές σου που είχαν προεκτάσεις πολύ αργότερα στο παιχνίδι, κάτι το καινούργιο εκείνη την εποχή.

Μy personal CD Projekt Scoreboard:

Witcher 1: Finished 2 times (30 hours each)

Witcher 2: Finished 2 times (40-45 hours each)

Witcher 3: Finished 1 time (approximately 280 hours)

Cyberpunk 2077: Played a few hours.........

 

Μέχρι να βγει το W3 είχα τερματίσει με διάφορα συστήματα (PC) το 1 & 2 5 -6 φορές το καθένα (διάφορα Builds, επιλογές κτλ). Το ένα το έχω σε κουτί από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του. Κάθε φορά που έπαιζα ήταν απόλαυση και μάλιστα όταν έμαθα ότι θα έρθει το 3 τα έλιωσα γιατί ήθελα να τα έχω πρόσφατα στο νου μου, να θυμάμαι χαρακτήρες και να κάνω επιλογές για το καλύτερο save που θα έκανα import στο 3.

Μετά το φινάλε της σειράς η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ να ασχοληθώ ξανά μαζί τους γιατί ξέρω το conclusion της ιστορίας. Το έχω αυτό στον χαρακτήρα μου. Αν με το καλό ανακοινωθεί το 4 και όταν θα είναι στα κοντά η κυκλοφορία του και δεν έχω γίνει σκατόγερος τότε θα τα αρχίσω ξανά όλα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, liakinen είπε

Μέχρι να βγει το W3 είχα τερματίσει με διάφορα συστήματα (PC) το 1 & 2 5 -6 φορές το καθένα (διάφορα Builds, επιλογές κτλ). Το ένα το έχω σε κουτί από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του. Κάθε φορά που έπαιζα ήταν απόλαυση και μάλιστα όταν έμαθα ότι θα έρθει το 3 τα έλιωσα γιατί ήθελα να τα έχω πρόσφατα στο νου μου, να θυμάμαι χαρακτήρες και να κάνω επιλογές για το καλύτερο save που θα έκανα import στο 3.

Μετά το φινάλε της σειράς η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ να ασχοληθώ ξανά μαζί τους γιατί ξέρω το conclusion της ιστορίας. Το έχω αυτό στον χαρακτήρα μου. Αν με το καλό ανακοινωθεί το 4 και όταν θα είναι στα κοντά η κυκλοφορία του και δεν έχω γίνει σκατόγερος τότε θα τα αρχίσω ξανά όλα.

Γινονται import τα save απο το ενα παιχνιδι στο αλλο? Δηλαδη τα εχω ολα στο steam παιζω το 1 μολις παω στο 2 θα τραβηξει το save απο το 1 και επειτα στο 3 απο το 2? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Arkin είπε

Γινονται import τα save απο το ενα παιχνιδι στο αλλο? Δηλαδη τα εχω ολα στο steam παιζω το 1 μολις παω στο 2 θα τραβηξει το save απο το 1 και επειτα στο 3 απο το 2? 

Ναι θα κάνεις manual import το save που θέλεις.

Τι σου είναι το Witcher και ο Gerald ακόμα και στο thread του CP2077 λίγο θέλει και βγαίνουμε εκτός θέματος για χάρη της παλιάς αγάπης.

Στο επάνω σχόλιο έγινε σκόπιμο λάθος. Αναμένεται παρέμβαση από Ghost 😆

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
21 λεπτά πριν, liakinen είπε

Στο επάνω σχόλιο έγινε σκόπιμο λάθος. Αναμένεται παρέμβαση από Ghost 😆

Μόλις είδα το λάθος, πάτησα quote, μετά είδα το υπόλοιπο. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχετε και σεις κρασαρισματα του παιχνιδιου μετα το patch 1.3 και ταυτοχρονα driver timeout ( amd 21.8.2 drivers) ? Σε διαφορετικα σημεια καθε φορα και παντα μετα απο κανα 15 λεπτο + παιχνιδιου.???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...