Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η 1650 Super σαν την RX580 περίπου δηλαδή σαν την gpu του One X. E δείτε πως τρέχει στις old gen. Και τα 4GB είναι λίγα πλέον. Για 1080p το minimum σήμερα είναι η 1660S, εκτός αν παίζεις μόνο online που έτσι και αλλιώς τα βάζεις όλα στο low.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, xtrmsnpr είπε

Έχω την 1650 4gb στο λαπτοπ και δε περίμενα ποτέ να πιάνω πάνω απο 45 fps στο παιχνίδι αυτό, όπως και έγινε δηλαδή. Όλα στο low, όλα τα φίλτρα κλειστά σε 1080p. Δε ξέρω γιατί λέτε να πιάνει 60αρι ρε τρελοί ακόμα και η super, φαίνεται εξωπραγματικό. Σε αλλα παιχνίδια όμως , καινούργια, μια χαρά αποδίδει η κάρτα, για την κάρτα την ίδια. Και το άλλο παιχνίδια που ζοριζεται άπειρα είναι το warzone, όχι το vanilla cod2019/cold war εκεί παίζω με high 60+.

Αυτό εννοώ, πέρα από αυτόν τον τίτλο είναι αξιοπρεπέστατη κάρτα.

Για αυτό ο κόσμος που έχει αυτήν, ή οποιαδήποτε άλλη στην κατηγορία, θεωρώ έχει ξενερώσει λίγο, γιατί θα είχαν άλλες προσδοκίες. Θεωρώ 60fps στα low-medium δεν θα ήταν ακατόρθωτο με σωστό optimization. Είδατε τι έκαναν στο τελευταίο patch.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το hype το έθαψε το παιχνίδι... Νομίζω ο περισσότερος κόσμος περίμενε sandbox κόσμο σε στυλ GTA να κυνηγιέται με αστυνομικούς, να "παίζει" με τον κόσμο κτλ. Αλλά η CDPR απλά έβαλε ότι είχε και στο Witcher 3 με τους guards να κάνουν spawn δίπλα σου και να σε κυνηγάνε για λίγα βήματα και ο κόσμος απογοητεύτηκε. Δεν τους δικαιολογώ και σίγουρα θα ήταν ωραίο να γινόταν κάτι τέτοιο, αλλά τους έφαγε το υπερβολικό hype και δεν νομίζω οτι ποτέ θα μπει κάτι τέτοιο ..

Κατά τα άλλα αν παίξεις το παιχνίδι σαν RPG, κάνοντας τις αποστολές που έχει, θεωρώ ότι είναι τρομερό. Ειδικά τώρα που τα bugs δεν βγάζουν μάτι. Προσωπικά το έπαιξα τον Ιανουάριο και δεν συνάντησα τρελά bugs. Πράγματα που με ενόχλησαν ήταν τα ασταμάτητα calls/messages στο κινητό σχεδόν συνέχεια (ειδικά τα μηνύματα για τα νέα διαθέσιμα cars που μπορείς να αγοράσεις ήταν πιο ενοχλητικά και απο ads που αναβοσβήνουν με ήχο σε ιστοσελίδες), τα "ubisoft type" gigs και το πόσο overpowered ήσουν αν έκανες hack build. 

Spoiler

Ίσως και ότι η Judy παίζει μόνο μπάλα με το ίδιο φύλο.  😂

Προσωπικά το βάζω πολύ πάνω απο άλλα αντίστοιχα open world games τύπου AC/Far cry... και σίγουρα θα το ξανα παίξω του χρόνου όταν θα έχουν βγει μερικά dlcs και θα έχω και την 3080 η 4080 μου 😅

Επεξ/σία από >-Nosakos<-
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, >-Nosakos<- είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Ίσως και ότι η Judy παίζει μόνο μπάλα με το ίδιο φύλο.  😂

 

γι' αυτό και εγώ έφτιαξα female character στο 2o playthrough :P Έρωτας η Judy. Έριξα πακέτο στον μπάτσο και φουλ για Judy τώρα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημαντική ερώτηση , θέλω να σκεφτείτε σοβαρά και να απαντήσετε.  

Αν σε ένα playthrough μπορούσες να έχεις ή την Panam ή την Judy μόνο μια όμως όπως στο witcher ποια θα διαλέγατε ?? Παραβλέπουμε οτιδήποτε άλλο / κριτήρια romance κτλ . 

Τελική απάντηση Panam . Γιατί 

Spoiler

 Στην αρχή του παιχνιδιού μου άρεσε περισσότερο η Judy αλλά  τελειώνοντας το παιχνίδι κ βλέποντας στο youtube το romance και της Judy (για επιστημονικούς λόγους ) νομίζω ότι με τη Panam υπήρχαν πολύ δυνατότερες στιγμές . Ειδικά η σκηνή στη φωτιά . Και στη Judy έκανα όλα τα σχετικά quest απλα είχα άντρα 

Εδώ να πω ότι στο 1ο witcher είχα διαλέξει τη Shani από τη Triss , δε ξέρω τι λέει αυτό για το γούστο μου στις ψηφιακές γκόμενες λολ 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Judy easy. Μου αρέσει ο χαρακτήρας της περισσότερο. Η Panam μου βγάζει μία ψωροπεριφάνεια ώρες ώρες, λες και δεν δέχεται μύγα στο σπαθί της. Και εμφανισιακά μου αρέσει η judy περισσότερο και όποιος λέει ότι δεν μετράει η εμφάνιση είναι ολίγον υποκριτής..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοειται Panam , αρχικα εκ φυσεως μιας και η judy δεν ενδιαφερεται στους αντρες αρα η σχεση δεν θα μπορουσε να παει μακρια :P 

Αλλα και συνολικα η Panam ειναι πιο κοντα στα δικα μου γουστα τοσο εμφανισιακά αλλα και σαν χαρακτηρας , θα την αντιστοιχούσα με Yennefer απο το W3 . Iδιο δυναμισμο αλλα εχουν και τις πιο γουτσου γουτσου στιγμες :P 

44 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Judy easy. Μου αρέσει ο χαρακτήρας της περισσότερο. Η Panam μου βγάζει μία ψωροπεριφάνεια ώρες ώρες, λες και δεν δέχεται μύγα στο σπαθί της. Και εμφανισιακά μου αρέσει η judy περισσότερο και όποιος λέει ότι δεν μετράει η εμφάνιση είναι ολίγον υποκριτής..

εχεις παιξει τα side quest και απο τις δυο ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

εχεις παιξει τα side quest και απο τις δυο ;

ναι

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, noFEARgr είπε

 Yennefer απο το W3 .

άσχετο αλλά μιας και το ανέφερες, yennefer απ' το game >> yennefer απ' τη σειρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Balantakos είπε

Δεν ξερω τι λετε εσεις, εγω μια χαρα λιωνω καθε μερα και απο λιγο και περναει ωραια η ωρα μου...

Δεν εχω δει τιποτα περιεργο ακομα στο 1.3

Τι να πούμε το game έχει το καλύτερο gun play στο είδος του και φυσικά στο γράψιμο quest και χαρακτήρων την cdpr ελάχιστοι την πλησιάζουν.  Φυσικά συμβάλει ο οπτικός και ηχητικός τομέας. 

Δεν περίμενα/ήθελα sandbox επομένως δεν απογοητευτηκα καθόλου.  

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν σακατέψει το LoD στο 1.3. Τόσο δύσκολο είναι στο PC να δίνουν option για το LoD και να μην έχουμε την ίδια μοίρα με τους κονσολάδες ;

dS9uRKp.jpg

rCebUHd.jpg

Spoiler

KnMqTgd.jpg

Spoiler

0nULTFs.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aμα κάτι πολύ καλο έχει το game είναι το γράψιμο, τώρα θα το πάρει το Netflix να του αλλάξει τα φώτα, τέλεια. Το HBO τι κάνει κοιμάται? Fucking Netflix άμα δεν καταστρέψει τα πάντα δεν θα ησυχάσει.

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Aμα κάτι πολύ καλο έχει το game είναι το γράψιμο, τώρα θα το πάρει το Netflix να του αλλάξει τα φώτα, τέλεια. Το HBO τι κάνει κοιμάται? Fucking Netflix άμα δεν καταστρέψει τα πάντα δεν θα ησυχάσει.

Εννοεις το anime ; 

Tο hbo προτιμαει να εχει λιγοτερες σειρες αλλα πιο ποιοτικές . Ελπιζω και να συνεχισει ετσι. Ωστοσο με το the last of us κραταω μικρο καλαθι . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...