Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Εννοεις το anime ; 

Tο hbo προτιμαει να εχει λιγοτερες σειρες αλλα πιο ποιοτικές . Ελπιζω και να συνεχισει ετσι. Ωστοσο με το the last of us κραταω μικρο καλαθι . 

Ναι δυστυχώς και πίστεψε με δεν θα σταματήσουν στο ένα anime. :(

Spoiler

Και εγώ το φοβάμαι λίγο το TLOU μονο και μονο γιατί είναι ο Drunkman στην παραγωγή. Αλλιώς όσο είναι HBO και μονο από το πρώτο game we good. :)

 

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σε SP παιχνιδι,γιατι αναφερουν οτι δε το παιζουν πλεον?

Δηλαδη θα το παιξεις μια,δυο,αντε τρεις φορες.Εφοσον δεν εχεις multi δεν υπαρχει και σοβαρος λογος να παιζεις 9 μηνες μετα,εκτος και αν παιζεις μια ωρα τη βδομαδα η βαζεις mods η πας για να βρεις τα παντα στο game.

Για μενα παντως σημασια εχει οτι μου αφησε μια καλη αισθηση στο τελος λογω του story,σιγουρα οχι τοσο δυνατη οσο στο τελειωμα του witcher.Και λιγα παιχνιδια περα απο αυτα της CDPR το καταφερνουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Dantε είπε

Σε SP παιχνιδι,γιατι αναφερουν οτι δε το παιζουν πλεον?

Για το ίδιο λόγο που το Witcher 3 το παίζουν τριπλάσιοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Για το ίδιο λόγο που το Witcher 3 το παίζουν τριπλάσιοι.

Το witcher 3 για κάποιο περίεργο λόγο πολύς κόσμος δεν το είχε πιάσει όταν βγήκε, γιαυτό και ακόμα έχει παίχτες. Ίσως επειδή αποτέλει το 3ο της σειράς, κόσμος σκέφτηκε ότι έπρεπε να παίξει τα πρώτα 2. Και δεν μιλάμε για casual gamers, ακόμα και φανατικοί gamers που παίζουν τα πάντα. Κια εγώ ο ίδιος το έπαιξα 3 χρόνια μετά το release, και στο forum υπάρχουν αρκετοί ακόμα που γνωρίζω που δεν το έχουν πιάσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

18 ώρες μου πήρε μαζί με κάποια side quests..Πολύ σύντομο μου φάνηκε..Σαν story ευτυχώς είναι καλό γιατί από gameplay δεν λέει τίποτα, είναι 2 βήματα πίσω από το GTA V στα του open-world, υπάρχουν ακόμα glitches/bugs με το patch 1.3 ενώ έχουν καταστρέψει εντελώς το LoD με αποτέλεσμα να εμφανίζονται γραφικά στα 2 μέτρα. Θα πρέπει κάποια στιγμή να καταλάβουν ότι πρέπει να δίνουν επιλογή στους PC-άδες να ρυθμίζουν το LoD και να μην έχουν κοινή μοίρα με τους κονσολάδες.

Physics και AI πολύ πίσω, ο κόσμος του ενώ έχει crowd φαίνεται κενός και άψυχος ενώ στους NPCs δεν υπάρχει συνοχή. Κάποια NPCs φοράνε χοντρά μπουφάν και άλλα ακριβώς δίπλα είναι με κοντομάνικο..Όταν βρέχει θα μπορούσαν να κρατούν ομπρέλα όπως στα GTA, Watch_Dogs.

Επίσης το gear που μαζεύεις δεν μου άρεσε καθόλου, να βρίσκεις σώβρακο με stats καλύτερα από τα περισσότερα παντελόνια και να κυκλοφορεί ο χαρακτήρας σαν τσιρκολίτο. Θα ήθελα τα missions να σου δίνουν ρούχα, εκεί θα έδιναν και καλό κίνητρο να κάνεις τα side quests.

Η οδήγηση χάλια μαύρα, όλα τα οχήματα δίνουν την αίσθηση ότι είναι νταλίκες στο στρίψιμο. Προσωπικά δεν μου κάθεται καλά ούτε το σκηνικό που τα ίδια όπλα δίνουν διαφορετικό dps και οι εχθροί είναι bullet sponge, σε παιχνίδια τύπου Witcher που παλεύεις τέρατα και έχεις σπαθιά είναι αλλιώς και κάθεται καλύτερα.

Θεωρώ ότι το παιχνίδι αν δεν ήταν open-world αλλά ψευτο-open-world θα ήταν πιο προσεγμένο εκεί που έπρεπε και δεν θα έπαιρνε τόσο καιρό να βγει και μάλιστα σε τέτοια κατάσταση.

Όπως το είδα με το patch 1.3 καταλαβαίνω ότι ήθελε 2 χρόνια ακόμα δουλειά πριν το release και όχι 1. Γενικά αρκετά κατώτερο από το Witcher αν και διαφορετικά παιχνίδια, συγκρίνω το πως σε έβαζε στον κόσμο του και στους χαρακτήρες το καθένα.

Spoiler

Ο Jackie ήταν από τους καλύτερους χαρακτήρες και τον σκοτώνουν πολύ γρήγορα. Οι υπόλοιποι αδιάφοροι μου φάνηκαν με εξαίρεση την Rogue, ο Keanu Reeves σώζει την κατάσταση.

7/10 τραβηγμένο από τα μαλλιά λόγω καλού story.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Herald είπε

Το witcher 3 για κάποιο περίεργο λόγο πολύς κόσμος δεν το είχε πιάσει όταν βγήκε, γιαυτό και ακόμα έχει παίχτες. Ίσως επειδή αποτέλει το 3ο της σειράς, κόσμος σκέφτηκε ότι έπρεπε να παίξει τα πρώτα 2. Και δεν μιλάμε για casual gamers, ακόμα και φανατικοί gamers που παίζουν τα πάντα. Κια εγώ ο ίδιος το έπαιξα 3 χρόνια μετά το release, και στο forum υπάρχουν αρκετοί ακόμα που γνωρίζω που δεν το έχουν πιάσει

Δεν μου βγάζει νόημα αυτό που λες, ειδικά σε ένα game με τόση αναγνωρισιμότητα και παγκόσμιος αγαπημένο. Ο λόγος που παίζουνε περισσότεροι το Witcher είναι γιατί ξενέρωσαν με το CP77 και γιατί υπάρχει show και ταινία στο Netflix. ’μα θυμάσαι μετά το πρώτο season τα βιβλία έφτασαν top sellers στο fantasy section του Amazon και το Witcher 3 πούλησε άλλο ένα εκατομμύριο κόπιες άμα θυμάμαι καλά.

Αναφορά σε κείμενο

"December 2019 saw a massive 554% increase in sales for physical editions of The Witcher 3 across all platforms. Considering that was the same month that Netflix released its own take on the fantasy series, it's clear the Henry Cavill-fronted show convinced a heck of a lot of people to try out the game."

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Δεν μου βγάζει νόημα αυτό που λες, ειδικά σε ένα game με τόση αναγνωρισιμότητα και παγκόσμιος αγαπημένο. Ο λόγος που παίζουνε περισσότεροι το Witcher είναι γιατί ξενέρωσαν με το CP77 και γιατί υπάρχει show και ταινία στο Netflix. ’μα θυμάσαι μετά το πρώτο season τα βιβλία έφτασαν top sellers στο fantasy section του Amazon και το Witcher 3 πούλησε άλλο ένα εκατομμύριο κόπιες άμα θυμάμαι καλά.

 

Ε αυτοι οι 1 εκατομμυριο που το αγορασαν δεν το ειχαν παιξει πριν, αυτο λεω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

18 ώρες μου πήρε μαζί με κάποια side quests..Πολύ σύντομο μου φάνηκε..Σαν story ευτυχώς είναι καλό γιατί από gameplay δεν λέει τίποτα, είναι 2 βήματα πίσω από το GTA V στα του open-world, υπάρχουν ακόμα glitches/bugs με το patch 1.3 ενώ έχουν καταστρέψει εντελώς το LoD με αποτέλεσμα να εμφανίζονται γραφικά στα 2 μέτρα. Θα πρέπει κάποια στιγμή να καταλάβουν ότι πρέπει να δίνουν επιλογή στους PC-άδες να ρυθμίζουν το LoD και να μην έχουν κοινή μοίρα με τους κονσολάδες.

Physics και AI πολύ πίσω, ο κόσμος του ενώ έχει crowd φαίνεται κενός και άψυχος ενώ στους NPCs δεν υπάρχει συνοχή. Κάποια NPCs φοράνε χοντρά μπουφάν και άλλα ακριβώς δίπλα είναι με κοντομάνικο..Όταν βρέχει θα μπορούσαν να κρατούν ομπρέλα όπως στα GTA, Watch_Dogs.

Επίσης το gear που μαζεύεις δεν μου άρεσε καθόλου, να βρίσκεις σώβρακο με stats καλύτερα από τα περισσότερα παντελόνια και να κυκλοφορεί ο χαρακτήρας σαν τσιρκολίτο. Θα ήθελα τα missions να σου δίνουν ρούχα, εκεί θα έδιναν και καλό κίνητρο να κάνεις τα side quests.

Η οδήγηση χάλια μαύρα, όλα τα οχήματα δίνουν την αίσθηση ότι είναι νταλίκες στο στρίψιμο. Προσωπικά δεν μου κάθεται καλά ούτε το σκηνικό που τα ίδια όπλα δίνουν διαφορετικό dps και οι εχθροί είναι bullet sponge, σε παιχνίδια τύπου Witcher που παλεύεις τέρατα και έχεις σπαθιά είναι αλλιώς και κάθεται καλύτερα.

Θεωρώ ότι το παιχνίδι αν δεν ήταν open-world αλλά ψευτο-open-world θα ήταν πιο προσεγμένο εκεί που έπρεπε και δεν θα έπαιρνε τόσο καιρό να βγει και μάλιστα σε τέτοια κατάσταση.

Όπως το είδα με το patch 1.3 καταλαβαίνω ότι ήθελε 2 χρόνια ακόμα δουλειά πριν το release και όχι 1. Γενικά αρκετά κατώτερο από το Witcher αν και διαφορετικά παιχνίδια, συγκρίνω το πως σε έβαζε στον κόσμο του και στους χαρακτήρες το καθένα.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Ο Jackie ήταν από τους καλύτερους χαρακτήρες και τον σκοτώνουν πολύ γρήγορα. Οι υπόλοιποι αδιάφοροι μου φάνηκαν με εξαίρεση την Rogue, ο Keanu Reeves σώζει την κατάσταση.

7/10 τραβηγμένο από τα μαλλιά λόγω καλού story.

Κανω εδω και καποιο καιρο ενα νεο play και ειμαι στις 38 ωρες και ουτε στα μισα στο main story.. Αν δεν κανεις τα sides χανεις το μισο παιχνιδι σε ιστορια και συνδεση χαρακτηρων κλπ..  Την πρωτη φορα το ειχα τελειωσει πανω απο 80 ωρες...

 

Τα εχουμε πει οτι επρεπε να αργησει να βγει τουλαχιστον 1 χρονο ακομα και παραπανω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Herald είπε

Ε αυτοι οι 1 εκατομμυριο που το αγορασαν δεν το ειχαν παιξει πριν, αυτο λεω. 

Aλλο λόγο ανέφερες αλλα ok και φαντάζομαι ο μεγαλύτερος αριθμός ήταν από άτομα άγνωστα με το universe και η σειρά τους κίνησε το ενδιαφέρον, φαντάσου να ήταν και παρα πολύ καλή τι θα γινόταν, ο Cavill την έσωσε. ’λλωστε σε όλες τις συνεντεύξεις ανέφερε ότι έχει παίξει το game πριν πάρει το ρολο, το οποιο χαλαρά βοηθησε τα sales.

Anyways, όπως και να έχει είναι πολύ κρίμα το ότι έγινε με CDPR και CP77. Εγώ προσωπικά δεν το περίμενα καλύτερο από το Witcher, τουλάχιστον από μεριάς story, αλλα σίγουρα καλύτερο από μεριάς gameplay. Η CDPR θα πρέπει να δουλέψει σκληρά για να ανακτήσει την αγάπη των gamers, κάτι που δεν το βλέπω να γίνετε σύντομα.

Τουλάχιστον πολλοί πήγαν στην Techland που σιγά σιγά γίνετε αυτό που ήταν η CDPR. Οι τύποι 6 χρονια μετά και βγάζουν free content για το Dying Light. Και μην ξεχνάμε ότι πάγωσαν το Hellraid γιατί δεν το θεώρησαν αρκετό για full game και το κάναν dlc για το Dying Light. Που φυσικά είναι επίσης πολωνοί, όπως και η Larian. Poland ftw! :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, enable_your_mind είπε

Κανω εδω και καποιο καιρο ενα νεο play και ειμαι στις 38 ωρες και ουτε στα μισα στο main story.. Αν δεν κανεις τα sides χανεις το μισο παιχνιδι σε ιστορια και συνδεση χαρακτηρων κλπ..  Την πρωτη φορα το ειχα τελειωσει πανω απο 80 ωρες...

 

Τα εχουμε πει οτι επρεπε να αργησει να βγει τουλαχιστον 1 χρονο ακομα και παραπανω..

Αυτά που αναφέρω βέβαια είναι προβλήματα που δεν λύνονται με patches, θα μείνουν ως έχουν. Ίσως κάνω και 'γω 2ο playthrough κάποια στιγμή αν βγουν κι' άλλα patches. Έχουν πει πότε περίπου θα βγει το πρώτο story DLC ;

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Aλλο λόγο ανέφερες αλλα ok και φαντάζομαι ο μεγαλύτερος αριθμός ήταν από άτομα άγνωστα με το universe και η σειρά τους κίνησε το ενδιαφέρον, φαντάσου να ήταν και παρα πολύ καλή τι θα γινόταν, ο Cavill την έσωσε. ’λλωστε σε όλες τις συνεντεύξεις ανέφερε ότι έχει παίξει το game πριν πάρει το ρολο, το οποιο χαλαρά βοηθησε τα sales.

Anyways, όπως και να έχει είναι πολύ κρίμα το ότι έγινε με CDPR και CP77. Εγώ προσωπικά δεν το περίμενα καλύτερο από το Witcher, τουλάχιστον από μεριάς story, αλλα σίγουρα καλύτερο από μεριάς gameplay. Η CDPR θα πρέπει να δουλέψει σκληρά για να ανακτήσει την αγάπη των gamers, κάτι που δεν το βλέπω να γίνετε σύντομα.

Τουλάχιστον πολλοί πήγαν στην Techland που σιγά σιγά γίνετε αυτό που ήταν η CDPR. Οι τύποι 6 χρονια μετά και βγάζουν free content για το Dying Light. Και μην ξεχνάμε ότι πάγωσαν το Hellraid γιατί δεν το θεώρησαν αρκετό για full game και το κάναν dlc για το Dying Light. Που φυσικά είναι επίσης πολωνοί, όπως και η Larian. Poland ftw! :D

Το combat πάντως στο cyberpunk είναι μακράν καλύτερο από ότι στο Witcher. 

 Το μεγαλύτερο πρόβλημα του παιχνιδιού ήταν το marketing και η διαφήμιση αυτού ως sandbox. Η εταιρία δεν είχε κάνει ποτέ sandbox στο παρελθόν και είναι τελείως λάθος να το προσπαθήσουν σε ένα setting που είναι μακράν το πιο δύσκολο για αυτό του είδος.  Ακόμα και την Rockstar να έβαζες αμφιβάλω αν θα είχε καλά αποτελέσματα σε ένα cyberpunk περιβάλλον. 

Έπρεπε να το είχαν κάνει σαν το Witcher 2, ένα semi open world παιχνίδι με έμφαση εκεί που είναι άπιαστη η cdpr σε σχέση με άλλες εταιρίες δηλαδή στο narrative, quest design χαρακτήρες κλπ.  

Βασικά έτσι όπως έχουν τα πράγματα δεν θα  μου φαινόταν περίεργο αν στο άμεσο μέλλον έκανε κίνηση η Microsoft να την αγοράσει.   Και πλέον το θεωρώ μάλλον και καλή κίνηση.  Κακά τα ψέμματα με 1 παιχνίδι στα 5 χρόνια και με τόσα έξοδα δεν μπορεί να είναι κερδοφόρα μια εταιρία όσο και επιτυχίες να είναι τα παιχνίδια της.  Τουλάχιστον αν εξασφαλίσουν την χρηματοδότηση θα μπορούσαν να κάνουν focus στα δυνατά τους σημεία και να μην προσπαθούν να πιάσουν όλο το αγοραστικό κοινό.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Herald είπε

Το witcher 3 για κάποιο περίεργο λόγο πολύς κόσμος δεν το είχε πιάσει όταν βγήκε, γιαυτό και ακόμα έχει παίχτες. Ίσως επειδή αποτέλει το 3ο της σειράς, κόσμος σκέφτηκε ότι έπρεπε να παίξει τα πρώτα 2. Και δεν μιλάμε για casual gamers, ακόμα και φανατικοί gamers που παίζουν τα πάντα. Κια εγώ ο ίδιος το έπαιξα 3 χρόνια μετά το release, και στο forum υπάρχουν αρκετοί ακόμα που γνωρίζω που δεν το έχουν πιάσει

 

Εγώ για παράδειγμα!!😁

 

Spoiler

Ξέρω είμαι απαράδεκτος. Πρέπει να παίξω και τα 2 πρώτα οπωσδήποτε;; Γιατί και δεν έχω χρόνο και βαριέμαι...😁

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Έχουν πει πότε περίπου θα βγει το πρώτο story DLC ;

https://www.videogameschronicle.com/news/cyberpunks-developer-cant-guarantee-next-gen-versions-will-make-it-out-this-year/

Ο Θεός και η ψυχή τους. Η λογική λέει ότι θα βγουν μαζί next gen και DLC άρα... 

Στις 5/9/2021 στις 10:24 ΠΜ, {TDi}Dj2k..infc είπε

 

Πάρα πολύ καλό Video που αποδεικνύει μάλιστα ότι η σημερινή εταιρεία δεν έχει σχέση σε ανθρώπινο δυναμικό (και όχι μόνο) με την Cdpr που έδωσε την τριλογία Witcher. Κάτι που σε μεγάλο βαθμό βγάζει και μία ανησυχία σχετικά με το W4 και την ανάπτυξη του. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, _Theo_ είπε

 

Εγώ για παράδειγμα!!😁

 

  Απόκρυψη περιεχομένων

Ξέρω είμαι απαράδεκτος. Πρέπει να παίξω και τα 2 πρώτα οπωσδήποτε;; Γιατί και δεν έχω χρόνο και βαριέμαι...😁

 

 Ειστε αρκετοι. Προχτες μου το ξεφουρνισε και ο arkin. 

Δεν χρειαζεται να τα παιξεις, αν και το 2 ειναι ωραιο παιχνιδι και θα μπορουσες να το δοκιμασεις. Αλλιως και μια περίληψη της ιστοριας απο το youtube γιατι σε ορισμενα σημεια του 3 θα σου δημιουργηθουν καποια ερωητηματικα. Και γενικα ειναι ωραιο να ξεκινας το παιχνιδι δεμενος με τους χαρακτηρες παρα να τους γνωριζεις για πρώτη φορα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...