Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Anuminas είπε

Γιατι το demo δεν το βγάλαν στη δημοσιότητα και το κρύβουν, και αντ'αυτου βέβαια  δείξαν  ενα cgi;

Θυμαμαι πως στο πρώτο gameplay που έδειξαν τα γραφικά ήταν έτσι και έτσι, υπό την έννοια ότι περιμέναμε περισσότερα.

προσωπικά αυτά τα cinematic games με κουρασαν ηδη απο το Uncharted 3RpS_tongue.gif

image.gif

image.gif

Gameplay Τελος αυγουστου. Pax West.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Δύσκολα dude, τα graphs (αδιάφορο) και γενικά η τεχνολογία animations, AI, etc φαίνεται ανώτερη. Επίσης το TLOU2 θα είναι πολύ πιο focused στο story γιατί απλά δεν είναι χαοτικό open-world. Το CP έχει παρα πολλά διαφορετικά στοιχεια gameplay που σίγουρα κάποιο δεν θα λέει πολλά, ο κόσμος είναι τεράστιος οποτε δύσκολα να κάνουν τέλειο polishing και να παραδώσουν bug-free game. Το TLOU2 από την άλλη μεριά είναι πολύ πιο συμμαζεμένο και η ND κάνει εκπληκτικό polishing. Και το πιο σημαντικό είναι ότι η ND φτιάχνει δεκατετίες τέτοια games ενώ για την CDPR είναι το πρώτο game τέτοιου είδους και το δεύτερο open-world game που έχουν κάνει. Αγορά και τα δυο σίγουρα αλλα pre-order δεν κάνω ακόμα και να ανακοινώσουν Dark Messiah 2.

Για τα graphs σε ποιο από τα 2 αναφέρεσαι; Το cyberpunk τέλεια polished σε αυτό το τομέα δεν πρόκειται να είναι λόγω τού τεράστιου κόσμου. Παρόλα αυτά δείχνει να είναι το πιο καλό φτιαγμένο οπτικά open world game που έχουμε δει. 

Οσον αφορά τα pre-orders ξέρω πόσο κατά είσαι. Και εγώ μαζί σου είμαι 😜. Pre-order δεν εχω κανει σχεδόν πότε πέρα από κάνα 2-3 φθηνότερες παραγωγές. Αλλά όταν η Naughty Dog που έχει παραδώσει σερί τόσα καλά games δεν γίνεται να μην την εμπιστευτώ. Όπως και το cyberpunk. Μόνο και μόνο γιατί η cd project είναι ένα από τα πιο φιλότιμα studios και έχοντας παίζει witcher 3, είναι σχεδόν σίγουρη αγορά. Ο μόνος λόγος να μην κάνω pre-order είναι γιατί φοβάμαι λίγο το performance. Το witcher 3 ήταν αρκετά βαρύ για την εποχή του. Και αντε εκεί μπορούσες να κλείσεις όλα τα nvidia gimmicks χωρίς ουσιαστικό visual loss. Εδώ το rtx όμως παίζει να ρίχνει σαγόνια. Ας βγει και βλέπουμε λοιπόν 😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως και σε αλλα sites που διαβασα, λενε το ιδιο πραμα, οτι το combat system του ειναι το πιο αδυναμο σημειο του. oh well.

ειχαμε και επισημη απαντηση απο την υπαλληλο της CDPR, που σχεδιασε την επιμαχη αφισα.

CD Projekt Red explains controversial Cyberpunk in-game ad featuring trans model

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτή η cyborg γκόμενα που εμφανιζόταν στα αρχικά trailer του παιχνιδιού εξαφανίστηκε τελείως. Ακόμα και την φιγούρα της που και καλά θα ήταν στο πακέτο του κολέκτορα την εξαφάνισαν

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, KilliK είπε

παντως και σε αλλα sites που διαβασα, λενε το ιδιο πραμα, οτι το combat system του ειναι το πιο αδυναμο σημειο του. oh well.

ειχαμε και επισημη απαντηση απο την υπαλληλο της CDPR, που σχεδιασε την επιμαχη αφισα.

CD Projekt Red explains controversial Cyberpunk in-game ad featuring trans model

ποια ειναι αυτα τα site περα απο το rock paper shotgun ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, KilliK είπε

Το shooting κομματι ειχε τα θεματακια του και οχι γενικα το combat . Προσωπικα καθολου δεν με ενδιαφερει μιας και ειναι πρωτίστως rpg , και αν θες μπορεις να μην χρησημοποιησεις ποτε καποιο οπλο . Εχουν 10 μηνες να βελτιωσουν το gunplay , σιγουρα δεν θα ειναι το καλυτερο gunplay που θα εχουμε δει αλλα πιστευω θα ειναι ακρως αξιοπρεπης. Το ιδιο που εγινε και με το the witcher , εξαλου το εχουν πει οτι ειναι πρωτίστως storytellers, εκει περιμενω εξαιρετικα πραγματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουτε κλικ δεν τους δινω βασικα για αυτες τις βλακειες...

για την Kasia Danysz εχεις δικιο κριμα που δεν την ξαναειδαμε εως τωρα 😕

δεν προ-παραγγελνω μονο επειδη θα θελει σιγουρα πατσακια και εαν το εχω δεν θα αντεξω να μην το βαλω...νταξει βεβαια δεν ειναι κακο να εχουν βγει και τα reviews

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, εμενα ομως με ενδιαφερει και πιστευω και πολλους αλλους που θελουν να χρησιμοποιησουν τα gun mechanics του. εχουν φυσικα χρονο να το βελτιωσουν, αλλα το προβλημα υπαρχει απο περυσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο videogames δεν αρκεί να είσαι καλός στις ιστοριούλες πρέπει να προσφέρεις και ικανοποιητικούς μηχανισμούς gameplay για να κρατήσεις το ενδιαφέρον του παίχτη, γιατι στην τελική παίζεις δεν βλέπεις το Game of Thrones.  Αν λοιπόν αυτοί οι μηχανισμοί προσφέρουν διασκέδαση και ικανοποίηση, αυτό είναι κάτι που εμένα μου αρκεί. Πάντως αυτο που ειδα στο πρώτο gameplay βιντεο,  δεν μου άρεσε, όσο μπορώ να θυμηθώ, μου φάνηκε άγαρμπο ως προς το shooting κομμάτι.

ά πριν, noFEARgr είπε

και αν θες μπορεις να μην χρησημοποιησεις ποτε καποιο οπλο 

ε και; απο τη στιγμή που θα χειριζεσαι οπλα σε 1st person πρέπει το παιχνιδι να ειναι αξιοπρεπές ως προς αυτό το κομμάτι.

Επεξ/σία από Anuminas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 λεπτά πριν, naruto14 είπε

Για τα graphs σε ποιο από τα 2 αναφέρεσαι;

Για το TLOU2 φυσικά!

28 λεπτά πριν, chek2fire είπε

αυτή η cyborg γκόμενα που εμφανιζόταν στα αρχικά trailer του παιχνιδιού εξαφανίστηκε τελείως. Ακόμα και την φιγούρα της που και καλά θα ήταν στο πακέτο του κολέκτορα την εξαφάνισαν

Ναι και πολύ κρίμα γιατί έδειχνε πολύ πιο cool από αυτό που έχουμε τώρα, τουλάχιστον imho.

17 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Το shooting κομματι ειχε τα θεματακια του και οχι γενικα το combat

Είναι το πρώτο shooting game τους οποτε λογικό, από εκεί και πέρα ποτε μα ποτε δεν πρόκειται να νιώσεις το shooting άμα δεν το παίξεις και ας δεις 10000 videos και δεν έχει να κάνει με γνώμες it's a fact.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, shadowlike είπε

Το tlou2 θα είναι άλλο ένα uncharted 4 στο universe του tlou με έμφαση στο stealth. Ήθελα να ήξερα δεν έχεται βαρεθεί τα cinematic experiences στα παιχνίδια τις τελευταίες 2 γενιές. Anyway...περί ορέξεως.

Να εχουν κουρασει παιχνιδια οπως τα παραπανω που ειναι μετρημενα στα δακτυλα του ενος χεριου ,αλλα δεν εχουν κουρασει τα Battle Royale παιχνιδια ή τα αμετρητα multiplayer μια απο τα ιδια παιχνιδια απο call of duty/battlefield μερια οπως φυσικα και η νεα μοδα του να ειναι τα περισσοτερα παιχνιδια Open world.

Μαλλον ορισμενοι εχετε μπερδεψει το τι βαρεθει ο κοσμος και τι οχι.Αυτο θα επρεπε να ειχε γινει πολυ πιο εμφανες στην τωρινη γενια με τα Sony exclusives.

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, chek2fire είπε

αυτή η cyborg γκόμενα που εμφανιζόταν στα αρχικά trailer του παιχνιδιού εξαφανίστηκε τελείως. Ακόμα και την φιγούρα της που και καλά θα ήταν στο πακέτο του κολέκτορα την εξαφάνισαν

ναι το προσεξα και εγω. και στο τρειλερ δειξανε τον αρσενικο V. κατι δεν μου αρεσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Να εχουν κουρασει παιχνιδια οπως τα παραπανω που ειναι μετρημενα στα δακτυλα του ενος χεριου ,αλλα δεν εχουν κουρασει τα Battle Royale παιχνιδια ή τα αμετρητα multiplayer μια απο τα ιδια παιχνιδια απο call of duty/battlefield μερια οπως φυσικα και η νεα μοδα του να ειναι τα περισσοτερα παιχνιδια Open world.

Μαλλον ορισμενοι εχετε μπερδεψει το τι βαρεθει ο κοσμος και τι οχι.Αυτο θα επρεπε να ειχε γινει πολυ πιο εμφανες στην τωρινη γενια με τα Sony exclusives.

Ακριβώς αυτό, τα open-world και τα ένα κάρο σαβουρο-online έχουν κουράσει, όχι τα SP linear games που είναι μετρημένα στα δάχτυλα του ενός χεριού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...