Προς το περιεχόμενο

Κυκλοφόρησε ο Mozilla Firefox 13 browser


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πλέον ο firefox δεν θυμίζει σε τίποτα τις εκδόσεις απο 4-9 ή 4-10.

Νομίζω απο την 11 και μετά είναι σχεδόν σε όλους τους τομείς πολύ καλύτερος απο τον ανταγωνισμό.

Λυπάμαι για την opera, παλιά αγάπη, αλλά και ο ff είναι μάλλον πιο παλιός έρωτας.

 

 

Σίγουρα ο ανταγωνισμός λειτύργησε πολύ θετικά για τους χρήστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 104
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μια ερωτηση. πως μπορουμε να απενεργοποιησουμε τις μικρογραφιες ιστοσελιδων οταν ανοιγει 2η καρτελα? θελω να ξεκινανε η καρτελες blank!!

άνοιξε τη σελίδα με τις μικρογραφίες, πάνω δεξιά πάτα το τετράγωνο εικονίδιο και θα σου ανοίγει κενή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες δεν ξερω αν εχει υποθετει αυτο που θα γραψω.

 

περασα και εγω την νεα εκδοση του Firefox. αλλα υπαρχει κατι που μου την δινει στα νευρα και δε ξερω αν το εχω μονο εγω η ειναι καποια επιλογη νεα.

 

ειμαι σε καποια σελιδα και οταν κανω με την ροδελα του ποντικιου ειτε πανω ειτε κατω scroll και σταματησω καπου, ενω αφηνω το δαχτυλο μου απο την ροδελα, η σελιδα που διαβαζω ειτε ανεβαινει ειτε κατεβανει λιγακι απο μονη της, λες και κεντραρει να το πω ετσι. δε ξερω αν με καταλαβαινετε... δε το κανει παντα και δε ξερω σε ποιες περιπτωσεις το κανει αλλα κανει ενα τσαφ λιγο πανω η λιγο κατω.

 

τι ειναι τουτο παλι ? πως βγαινει ?

Δοκιμασε να απενεργοποιησεις το Smooth Scrolling απο το TOOLS->OPTIONS->ADVANCED->GENERAL->Use Smooth Scrolling.

 

Ή δοκιμασε να απενεργοποιησεις και το Auto Scrolling που βρισκεται επισης εκει και δες αν σε βολευει καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aισθητές οι αλλαγές της νέας έκδοσης. Αυτό που μου άρεσε περισσότερο είναι ότι δεν φορτώνει όλες τις καρτέλες στο άνοιγμα (γύρω στις 11) οπότε δεν χρειάζεται να περιμένω κάτι που σημαίνει ότι δεν μου ξεκινάει αυτόματα και βίντεο στο youtube που έτυχε να ξεχάσω όταν τον έκλεισα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον ο firefox δεν θυμίζει σε τίποτα τις εκδόσεις απο 4-9 ή 4-10.

Νομίζω απο την 11 και μετά είναι σχεδόν σε όλους τους τομείς πολύ καλύτερος απο τον ανταγωνισμό.

Λυπάμαι για την opera, παλιά αγάπη, αλλά και ο ff είναι μάλλον πιο παλιός έρωτας.

 

 

Σίγουρα ο ανταγωνισμός λειτύργησε πολύ θετικά για τους χρήστες.

 

Πολύ σωστό...Κάποια στιγμή θα γινόταν και αυτό.Και είναι καλό που ένας περιηγητής ελεύθερου λογισμικού που τον προσαρμόζεις όπως θες να προσαρμόζεται στις ανάγκες σου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά στο OS X τον έχουν παρατήσει τον ff.Ούτε fullscreen έχει.Άμα σοβαρευτούν στους mac ίσως τον έχω default,αλλά δεν το βλέπω

 

Υπάρχουν και χειρότερα.Στον chrome δεν υπάρχει το κομμάτι ορθογραφία στα settings εδώ και 2 τουλάχιστον versions.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...