Προς το περιεχόμενο

επιχορηγηση ανεργων με επιταγες καταρτισης training voucher


hammerd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια τα βαζουν απο Παρασκευη σε Παρασκευη..Ετσι με ειπαν κι ετσι κανουν...Αφου αρχισαν και τα βαζουν σε πολλους,ολα θα μπουνε..μην  τρελαινεστε..ξερω, δικιο εχουμε ολοι,εγω κοντεψα να παω εκει να παιξω ξυλο,δεν μασαω,αλλα ηρεμηστε,τα πιστωνουν σιγσ σιγα στους λογαριασμους μας..Ψυχραιμια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 374
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όλες τις ημέρες φίλε μου πληρώνουν,εγώ είμαι από αυτούς που τελείωσαν πιο αργά.Τα λάθη με τα iban πιθανόν να έγιναν σε όσους είχαν κάνει αίτηση ηλεκτρονικά αλλιώς ΕΧΕΙ ΕΥΘΥΝΗ ΤΟ ΚΕΚ που παρακολούθησαν όπως επίσης ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ πότε το κεκ έστειλε τις καταστάσεις στο υπουργείο.Δεν έχει σημασία αν τέλειωσε κάποιος τέλος σεπτεμβρίου,το κεκ μπορεί να έκανε και 2 εβδομάδες να στείλει τις καταστάσεις(βάλτε και τις 2 εβδομάδες που χρειάονταν για τις εξετάσεις.........)

 

Θεική απάντηση σε έναν φίλο μου που πήγε σήμερα να ανανεώσει την κάρτα και ρώτησε τι γίνεται με τα χρήματα.Του είπαν να ρωτήσει τα κεπ!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαινω τι λες αλλα οποιος και να εκανε το λαθος ,δεν εχει σημασια,αυτο που μετραει ειναι οτι εχουν αναγκασει ενα σωρο κοσμο να περιμενει, και χιλιαδες αλλους να τρεχουν στον ΟΑΕΔ να τακτοποιουν τα στοιχεια τους τα οποια στοιχεια εχουμε βαρεθει να τα δινουμε και αυτοι συνεχως τα χανουν.. ..Τωρα,αν βαζουν τα λεφτα καθημερινες,καλως τα βαζουν ,εμενα ετσι με ειπαν στον ΟΑΕΔ και ετσι εκαναν,Παρασκευη μεσημερι μπηκανε[Θεσσαλονικη]..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ενα μηνα που πηγα και τους εδωσα ιο iban και λεφτα δεν μου εχουν βαλει τι ρεζιλι ειναι αυτη. εχω τελειωσει απο της 25 σεπτεμβριου 2012 .μας κοροιδευουν τα λαμογια.τα λεφτα μας ρε απατεωνες ειχα τεσεραμιση χρονια καρτα ανεγειας και μου την κοψατε για ενα σεμιναριο 500 ευρω τα οποια τα εχω πληρωσει σε βενζινη.βαλτε τα λεφτα ρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμείς τα λέμε εμείς τα ακούμε...........19 ο μήνας αύριο,να περιμένεις 4-6 μήνες για να πάρεις 500 ευρώ...........Αποκλείεται φίλε να μην έχουν ελεγξει τις καταστάσεις ακόμα στο υπουργείο αλλιώς αμέσως έπρεπε να έχουν μπει.Μάλλον είναι τοποθετημένα στην τράπεζα και όποτε τους καπνίσει θα τα ελευθερώσουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα αυτά πληρώνονται από τα κεκ οπότε θέμα καθυστερημένης πληρωμής δεν παίζει.Πάντως όλα είναι κόλπα του κράτους για να σπάει τις κάρτες ανεργίας του κόσμου και να φαίνονται στα στατιστικά άλλα πράγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει ακουσει κανεις τιποτα αν υπαρχει τροπος να συνεχιστει η καρτα ανεργιας απο εκει που κοπηκε? κατι τετοιο ακουστηκε αλλα δεν μπορω να βρω που το διαβασα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελεγαν καποτε οτι θα κανουν ρυθμιση για οσους εκαναν βαουτσερ αλλα @@...δεν καναν τιποτα..αναγκαστικα νεα καρτα με οτι αυτο

συνεπαγεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγάζεις νέα κάρτα αλλά αποτι μου έχουν πει σε ΔΕΗ κτλ δείχνεις ότι ήσουν άνεργος πριν το πρόγραμμα, την βεβαίωση απτο πρόγραμμα και το μετράνε ως συνεχόμενη ανεργία

 

Στη στατιστική έχει ελάχιστη διαφορά καθώς τα περισσότερα τελειώνουν σε λιγότερο απο μήνα και όλοι πηγαίνουν να βγάλουν νέα κάρτα.Έπειτα τι διαφορά να κάνουν 2-3 χιλιάδες στο 1,5 μύριο ανέργων;

Θέμα γραφειοκρατίας είναι και όχι στατιστικής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, μπορεις να βγαλεις βεβαιωση συνεχομενης ανεργιας, αρκει να εβγαλες ΑΜΕΣΩΣ μετα που τελειωσες το προγραμμα την καινουργια καρτα. Αλλιως δεν σου βγαζουν.

Σου δινουν τετοιο χαρτι απο τον Οαεδ, που γραφει την ημερομηνια που ειχες βγαλει την πρωτη καρτα, την περιοδο που παρακολουθουσες το προγραμμα και μετα την ημερομηνια που εβγαλες την καινουργια καρτα εως την ημερομηνια που πηρες το χαρτι. Σε προκυρηξεις το δεχονται αυτο το χαρτι. Ισχυουν δηλαδη τα χρονια ανεργιας που εχεις. Τις προαλλες πηγα στον Οαεδ και ρωτησα αν ισχυει αυτο το χαρτι και στο Ικα, για  να ανανεωσω το βιβλιαριο υγειας και μου ειπαν οτι δεν ισχυει.

Εγω βεβαια μετα πηγα στο Ικα και ρωτησα, επειδη ξερω τι μαλακες ειναι στις υπηρεσιες και η υπαλληλος μου ειπε να παω το χαρτι να το δει πρωτα(!) και μετα θα μου πει αν ισχυει. Τρεχα γυρευε, καταλαβαινεις...

Σκεφτομαι αυτες τις μερες να βγαλω το χαρτι απο τον Οαεδ και να της το παω. Γιατι να μην το δεχτουνε μιας και ειναι επισημο χαρτι? Δεν ξερω, θα δειξει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...