Προς το περιεχόμενο

επιχορηγηση ανεργων με επιταγες καταρτισης training voucher


hammerd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ θα ήθελα να μάθω με τι κριτήριο πληρώνουν..........Ένας από το υπουργείο που είχε έρθει στο κεκ τον νοεμβριο είπε ότι η πληρωμή γίνεται βάση καταστάσεων των κεκ με την σειρά που τις στέλνουν και ότι είχε πολύ λίγα άτομα για έλεγχο στο υπουργείο οπότε η διαδικασία πληρωμής θα έπαιρνε 2-2.5 μήνες από την στιγμή που έφυγαν οι καταστάσεις από το κεκ(όχι όταν τελείωσε το κάθε σεμινάριο αλλά πότε το κεκ έστειλε τις καταστάσεις).Από ότι βλέπω αλλού το εφαρμόζουν και αλλού όχι.Επίσης έχω μάθει ότι ο οαεδ ΤΩΡΑ θυμήθηκε να κάνει ελέγχους για το αν κόπηκε κάρτα,αν ίσχυε τότε που ξεκίνησε το σεμινάριο δηλαδή ιστορίες για αγρίους.Απορώ αυτά τα κολόχαρτα που στείλαμε ΠΡΙΝ ξεκινήσει το σεμινάριο ΠΟΥ πήγανε..............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 374
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΝΕΟ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ.ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΩ ΟΑΕΔ ΚΑΙ ΤΟ ΚΕΚ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΜΠΟΥΡΔΕΣ ΔΗΛΑΔΗ.ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΤΙ ΠΕΣΤΕ ..ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΜΕ ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΝΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΑΣ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, πριν δύο βδομάδες πήγα στον ΟΑΕΔ να δώσω το περίφημο ΙΒΑΝ, το οποίο δεν ήταν καταχωρημένο και μου είπαν ότι σε μία ή δύο παρασκευές θα μπουν τα λεφτά. Έχω τελειώσει αρχές Νοέμβρη. Πέρασαν οι δύο παρασκευές και τίποτα ακόμα. Παραμύθια μου φαίνεται, ούτε λεφτά ούτε τίποτα δεν υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά πρέπει να είναι το μοναδικό θέμα εδώ στο Insomnia που γράφουν τόσοι νέοπες.

τι γίνεται όλοι γραφτήκατε να πείτε τον πόνο σας;

 

επι της ουσίας τώρα.

δε ξέρω αν σας το έχει σφυρίξει κανείς αλλά ο ΟΑΕΔ ανεπίσημα έχει κηρύξει στάση πληρωμών.

πολλές πληρωμές έχουν "παγώσει μέχρι νεοτέρας". αυτή ήταν η φράση που χρησιμοποίησε άτομο μέσα από τον ΟΑΕΔ.

 

και που τα πήρανε μερικοί τόσο νωρίς τυχεροί είναι. δοκιμάστε κανένα Joker.

δε λέω ότι θα χάσετε τα λεφτά σας απλά μη περιμένετε από μέρα σε μέρα.

τώρα δεν ξέρω αν παγώνουν κάποιες άλλες πληρωμές για να δώσουν προτεραιότητα σε σας

η ουσία είναι ότι λεφτά δεν υπάρχουν κι ας λένε ότι θέλουν μερικοί.

αν ξέρατε τι χρωστάει ο ΟΑΕΔ θα τραβούσατε τα μαλλιά σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε, φιλη κατσαριδα

Δεν ξερω αν στο εχουν σφυριξει και εσενα αλλα το προγραμμα αυτο χρηματοδοτειται απο το εσπα και δεν εχει καμια σχεση με τα λεφτα που χρωσταει ο οαεδ.

Καποιοι εχουν πραγματικη αναγκη αυτα τα λεφτα και υφακια τυπου ''δοκιμαστε κανα τζοκερ και γραφτηκατε να πειτε τον πονο σας'' καλυτερα να μην τις ελεγες.

Το τι ειπε καποιος καπου καποτε μεσα στον οαεδ δεν μας απασχολει και αν καποιοι τα περιμενουν απο μερα σε μερα αυτοι ξερουν τι περνανε.

Φιλικα και αλλη φορα λιγο πιο ευγενικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε μου σου λέω απλά τι γίνεται. και ξέρω τι γίνεται. όχι από κουβέντες που άκουσα από εδώ και από εκεί.

το πως το ξέρω έχει να κάνει με τη δουλειά μου.

έχω ήδη διαβάσει μερικά άκυρα εδώ μέσα όπου ο καθένας έβγαζε τα συμπεράσματα του.

το ότι κάποιοι έχουν ανάγκη τα χρήματα δε κολλάει και δεν αλλάζει την ουσία.

 

λεφτά δεν υπάρχουν. δε πα να είναι και από ΕΣΠΑ.

όπως είπε και ένας παλαιότερα, μερικά ποστς πίσω. το θέμα φαινόταν από την αρχή όταν το υπουργείο δε δέχονταν τα δικαιολογητικά των ΚΕΚ για να τρενάρει την πληρωμή.

άστο φίλε μη το ψάχνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΤΗΝ ΜΑΛΛΑΚΙΑ ΤΟΥ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΡΑΤΟΣ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΤΕ..



2109989721 Η  2109989681.ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΠΟΥΡΔΕΛΑ ΤΟΥ ΟΑΕΔ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ.ΠΑΡΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΣΗΚΩΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΠΕΡΝΑ ΔΕΝ ΤΟ ΣΗΚΩΝΕ ΚΑΝΕΝΑΣ.



ΑΛΛΑ ΤΟ ΟΑΕΔ ΤΟΥ ΑΓΡΙΝΙΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΔΩΣΟΥΝ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΑΥΤΟΥ.ΝΑΔΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΘΑ ΜΠΕΙ ΤΙΠΟΤΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια καταλαβαινω την οργη σας αλλα δεν υπαρχει λογος να σκυλοβριζετε και να ειρωνευεστε μερικοι μερικοι...

οποιος πληρωνεται ας ποσταρει εδω περιοχη που ειναι και ποτε μπηκαν ετσι ωστε να ξερουν και οι νεοι που

μπαινουν στο θεμα..μην μας το κλεισουν το θεμα κριμα ειναι..βοηθαει κοσμο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα δε γινανε πληρωμες ουτε σημερα.

Μην πατε αδικα στις τραπεζες δεν μπηκανε λεφτα σε κανεναν.

Τωρα γυρισα και εγω και τιποτα. Πως το ξερεις οτι δεν εγιναν πληρωμες καθολου?

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...