Προς το περιεχόμενο

επιχορηγηση ανεργων με επιταγες καταρτισης training voucher


hammerd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 374
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ισχύει μόνο για προκυρήξεις(αν και πολύ αμφιβάλλω αν το δεχτούν και εκεί).Στην ουσία η κάρτα είχε κοπεί και ισχύει πάλι από την αρχή.Αυτή την βεβαίωση θα την πάρεις μόνο αν πήγες την πρώτη μέρα μετά το τέλος του σεμιναρίου(όπως τα είπε παραπάνω ο φίλος).Τώρα οι υπάλληλοι γουστάρουν να σε βλέπουν να κόβεις βόλτες μεταξύ οαεδ και ικα...............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα κι απο μενα...Στις προκυρηξεις παιδακια δεν ξερω αν ισχυει το χαρτι,αυτο που ξερω ειναι οτι πηγα ΙΚΑ να θεωρησω το βιβλιαριο και  εφαγα ακυρο..επειδη "εσπασα" την συνεχομενη ανεργια λογω σεμιναριου voucher,δεν με θεωρησαν το βιβλιαριο,παρ ολο που ετυχα σε φιλοτιμο και ευγενικο υπαλληλο..κοιτουσε ο ανθρωπος σε υπολογιστες,σε βιβλια και τιποτε..πικρα,φαγαμε γκολ απ τα αποδυτηρια...και πηγα ενα σωρο βεβαιωσεις μαζι μου,απο ΟΑΕΔ απο voucher,απο παντου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε να δούμε...θα πληρωθούμε σήμερα;;;;; Έλεος...

 

Έχω παρει 100 τηλέφωνα,δεν είχαν λέει το iban μου όπως κ πολλών άλλων... Θα κάνουν μου είπαν 2 συμβούλια το ένα έγινε Τρίτη 19 του μήνα και το άλλο θα γίνει την Τρίτη που μας έρχεται.Αν λέει το όνομα μου ήταν στο πρώτο συμβούλιο θα πάρω τα λεφτά αυτή την Παρασκευή δλδ σήμερα. Αν το όνομα μου είναι στο επόμενο συμβούλιο θα τα πάρω την άλλη Παρασκευή...Άρα και καλά όλοι θα πληρωθούμε αυτό τον μήνα...ελπίζω........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα και από Κρήτη,

Εγώ έχω τελειώσει το πρόγραμμα 22/10, δεν έχουμε πάρει ακόμα φράγκο,

στον ΟΑΕΔ δεν έχουν ιδέα για τίποτα, συννενοηθήκαμε τρία άτομα που είχαμε τελειώσει μαζί να πάρουμε

τηλ. στον ΟΑΕΔ την ίδια ημέρα να δούμε τι θα πούν στον καθένα, λοιπόν σε εμένα είπαν ότι έχουν το i-ban, ότι

έχει ξεκινήσει η καταβολή χρημάτων και θα μπούν σύντομα, στην φίλη μου είπαν ότι έχουν το i-ban αλλά η καταβολή χρημάτων δεν έχει ξεκινήσει ακόμα, στην τελευτάια είπαν ότι δεν έχουν το i-ban και δεν είναι υποχρεωμένοι να παίρνουν τηλ. να ενημερώνουν.

Το πιο ανησυχητικό όμως είναι αυτό που συνέβη εχθές σε μια κυρία που είμασταν μαζί στο τμήμα, πήρε τηλ. να ρωτήσει και της είπαν ότι τα χρήματα δεν έχουν μπεί γιατί έχει φορολογική εκκρεμότητα.

Τι να πώ θα δούμε και σήμερα............

Επεξ/σία από froufrouu
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα απο Θεσσαλονικη!!!..Οσοι πατε να δειτε σημερα αν σας καταθεσαν τα χρηματα σας να πατε μετα το κλεισιμο των τραπεζων..στο ΑΤΜ δηλαδη..οταν τα βαζουν τα βαζουν λιγο πριν η λιγο μετα το κλεισιμο..καλη τυχη σε ολους ευχομαι να μπουνε σημερα.Υπ οψιν οτι σε μενα οπως και σε πολλους απ ολη την Ελλαδα συνεβη το εξης... ατομα απ το ιδιο τμημα αλλοι πηραν τα λεφτα και αλλοι οχι.Υπολογιστε βεβαια λαθη απο πολλα ατομα αλλα υπολογιστε και απειρα λαθη απ τον ΟΑΕΔ..βεβαια σε πολλους εστω κι απ το ιδιο τμημα εχουν προγραμματισει να τα βαλουν σε διαφορετικες ημερομηνιες,για να κρατιουνται οσο το δυνατον πιο πολυ μεσα για να κερδιζει τοκους η τραπεζα.......Αθανατη Ελλαδα...



Παντως μου κανει εντυπωση οτι πολλους απο σας,και συγγνωμη κιολας, σας ψαρωνουν...τι παει να πει δηλαδη οτι δεν ειναι υποχρεωμενοι να σας παρουν τηλ;  τοτε τι σκατα ζητανε τα τηλεφωνα μας;για να στολιζουν σελιδες;αυτα ειναι ανηκουστα..εμενα οταν με ειπαν κατι τετοια  εξωφρενικα καθως και αλλα κουφα αρχισα να τους τα χωνω και να δειτε τι ωραια με μιλουσαν μετα...με κοιτουσαν με γουρλωμενα ματια[εχω πολυ καλο μπλα μπλα ],και σουζα τους ειχα,αληθεια λεω,χεστηκαν πανω τους γιατι ειδαν οτι δεν μασαω ουτε κομπλαρω απο αυτα τα γατακια του δημοσιου.Τελως παντων,να μην το κουραζω αλλο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω τελειωσα 25-9-2012 με πηραν τηλεφωνω για το iban εδω και ενα μηνα τους το εδωσα αλλα ακομη δεν εχω δει φραγκο .και δεν εχω μια ουτε ενα ευρω.ρε βαλτε τα λεφτα μου .παιδια μακαρι να μπουν σε ολους μας σημερα να τελειωνουμε.δεν παλευεται αλλο αυτο το χαλι.,..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ας βγει κάποιος εδώ μέσα να πει ότι τον πήρε ποτέ ο οαεδ τηλεφωνο για το οτιδήποτε..............Keep waiting.Έτσι και αλλιώς τον σκοπό τον πέτυχαν,έκοψαν την ανεργία σε ένα σωρό μακροχρόνια άνεργους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι εγω απο Κρητη ειμαι Φρουφρου. Ηρακλειο συγκεκριμενα. Περιμενω να παει απογευμα για να παω στο ΑΤΜ. Την Τριτη πηραν τηλεφωνο εναν που ειμασταν μαζι στην πιστοποιηση για να δωσει λεει το ΙΒΑΝ του. Οποτε ισως εφτασε η σειρα μας να εξετασουν

τα χαρτια μας. Αντε να δουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΙΔΙΑ ΤΩΡΑ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΒΑΛΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΡΙΝ 10 ΛΕΠΤΑ ΗΜΟΥΝ ΣΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ.ΑΡΑ ΠΙΠΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΟΥΝ ΛΕΦΤΑ ΣΗΜΕΡΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη τραβιέμαι με αυτο το θεμα 1μιση μηνα τωρα, τέλειωσα τελη οκτωβριου και το τμημα μου πληρώθηκε τελος Ιανουαρίου εκτος απο εμενα.

Το πρωτο πράγμα που πρεπει να μαθετε αν πληρωθηκανε οι αλλοι στο τμημα σας ,

αν ναι ,

τοτε να το ψαχνετε το θεμα γιατι έμενα μου εκατσε περιπτωση να μου εχουν κόψει την καρτα απο λάθος τους πριν αρχισω καν το πρόγραμμα οποτε σβήστηκαν τα παντα απο το συστημα τα κανανε που***να.

Εκδοσαμε παλι την επιταγη με πολυ γραφειοκρατια και ακομα περιμενω πληρωμη.

Ολο αυτο το ανακαλυψα τυχαια μιας και κανεις κακομοίρης δημοσιος υπαλληλος δε το εβλεπε οταν ρωταγα τι συμβαίνει και εγω δεν εχω πληρωθει.

Αν βλεπετε κατι στραβο μην το αφηνετε.

Εχουν μπλεξει τα μπουτια τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...