Προς το περιεχόμενο

επιχορηγηση ανεργων με επιταγες καταρτισης training voucher


hammerd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχα πάει και το είχα δώσει πριν 20 μέρες γιατί δεν το είχαν περάσει καν από την ηλεκτρονική αίτηση.. Δεν βαριέσαι, δεν ασχολούμαι άλλο. Ας γίνει ότι θέλει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 374
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

+ μια απογοητευση πρωι πρωι απ την τραπεζα και μετα απ τον οαεδ .... ειναι νωρις λεει η υπαληλος του οαεδ ..... για να μπουν σε εμας που τελειωσαμε τον ιανουαριο. ελεοοοοοοοοοοοςςςςςςςςςςς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σας!

 

Μια ερωτηση τα Κ.Ε.Κ που αναλαμβανουν να σε πληροφορησουν,ενημερωσουν κτλ ειναι ιδιωτικα? βγαζουν καποιο κερδος εαν καποιος ενταχθει στα προγραμματα?

 

Ρωταω γιατι με εχουν τρελανει στα τηλεφωνα αφου ειχα συμπληρωσει μια αιτηση σε καποιο καταστημα του ΟΑΕΔ και ουτως η αλλως ειχα σκοπο να καταθεσω την αιτηση ηλεκτρονικα σε 5 μερες που ξεκινουν ξανα οι υποβολεες αιτησεων...Αλλα επιμενουν να περασω απο καποιο κεντρο τους και με ενοχλουν συνεχεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν έχουν κέρδος;

χαχα.

θα αστειεύεσαι.

 

μεγαλύτερο απ όσο θα έχει ο κάθε υποψήφιος.

γι αυτό σε πρήζουν.

για το κάθε άτομο παίρνουν χρήματα τα οποία δεν είναι και λίγα.

γι αυτό κοιτάνε με διάφορα παραμύθια να μαντρώσουν τους υποψηφίους.

 

το αστείο είναι ότι θα δεις να αναφέρονται ως μη κερδοσκοπικές εταιρίες.

κερδοσκοπικές του κερατά είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα πάει και το είχα δώσει πριν 20 μέρες γιατί δεν το είχαν περάσει καν από την ηλεκτρονική αίτηση.. Δεν βαριέσαι, δεν ασχολούμαι άλλο. Ας γίνει ότι θέλει

Φιλε και μια συμμαθητρια μου τα ιδια. Πριν 2 βδομαδες το ειχε δωσει και αυτη και δεν πηρε τα λεφτα μαζι με μας. Θα τα παρετε και εσεις πιστευω συντομα, μολις μαζεψουν τα ΙΒΑΝ του τμηματος. Ξερω τι σπασιμο ειναι, απο τον Νοεμβρη περιμενα και εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως, πήρα τηλέφωνο στον οαεδ σήμερα και μου είπαν ότι μπαίνουν ανά φουρνιές και ότι έχουν εγκριθεί και τα δικά μας, απλά δεν μπήκαν χθες. Να κοιτάμε συνέχεια είπε, είναι θέμα πότε θα τα τραβήξει το σύστημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν έχουν κέρδος;

χαχα.

θα αστειεύεσαι.

 

μεγαλύτερο απ όσο θα έχει ο κάθε υποψήφιος.

γι αυτό σε πρήζουν.

για το κάθε άτομο παίρνουν χρήματα τα οποία δεν είναι και λίγα.

γι αυτό κοιτάνε με διάφορα παραμύθια να μαντρώσουν τους υποψηφίους.

 

το αστείο είναι ότι θα δεις να αναφέρονται ως μη κερδοσκοπικές εταιρίες.

κερδοσκοπικές του κερατά είναι

 

Πρεπει ομως να μπεις αναγκαστικα μεσω καποιου Κ.Ε.Κ η μπορεις και απλα μονος να υποβαλεις την αιτηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει ομως να μπεις αναγκαστικα μεσω καποιου Κ.Ε.Κ η μπορεις και απλα μονος να υποβαλεις την αιτηση?

 

και όποιος έκανε μόνος την αίτηση (αναφέρομαι στο συγκεκριμένο πρόγραμμα με τα 500 που συζητάμε) πάλι μετά επέλεξε κάποιο ΚΕΚ για την παρακολούθηση. δηλαδή το ΚΕΚ θα πάρει λεφτά όταν παρακολουθήσεις το πρόγραμμα. όχι όταν θα κάνει την εγγραφή για σένα. απλά θέλουν να το παρουσιάσουν ότι η εγγραφή γίνεται μέσω αυτών.

 

κάποιοι γνωστοί μου που παρακολούθησαν το πρόγραμμα τους έλεγαν από το ΚΕΚ, ελάτε από εδώ να κάνουμε την εγγραφή. δε τους είπε κανείς ότι μπορούσαν να την κάνουν και μόνοι τους online. αυτό απόφευγαν να το λένε.

 

Μια ξαδέλφη μου (δεν επιλέχθηκε) ήθελε να κάνει αίτηση για το πρόγραμμα.Πήρε τηλ ένα ΚΕΚ να ρωτήσει πληροφορίες.

της είπα επίτηδες να ρωτήσει αν μπορεί να κάνει μόνη της την αίτηση online.

Η απάντηση τους: μμμ ναι μπορείτε, αλλά ξέρετε είναι καλύτερα να γίνει από εμάς ώστε αν εμφανιστεί κανένα πρόβλημα να το λύσουμε εμείς και να μην τρέχετε εσείς....

τρίχες.

 

κάνανε λοιπόν τα ΚΕΚ την εγγραφή και αν κάποιος επιλέγοταν τον έπαιρναν τηλ και του λέγανε επιλέχθηκες έλα να κάνεις τα μαθήματα. έτσι κι αυτός πήγαινε στο συγκεκριμένο ΚΕΚ

 

γι αυτό κυνηγάνε έτσι τον κόσμο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΣΤΙΣ 7/1/2013 ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΕΧΟΥΝ ΜΠΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 9/4 ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΣΟ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΕΧΟΥΝ ΠΛΗΡΩΘΕΙ ΟΛΟΙ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΜΑΣ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΠΟ ΚΑΣΤΟΡΙΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΑΣ ΚΟΡΟΔΕΥΟΥΝ Η ΠΟΥΣΤΗΔΕΣ ΓΑΜΩ ΤΑ ΣΕΜΗΝΑΡΙΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΑΦΟΥ ΛΕΦΤΑ ΔΝ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΦΑΝΕ ΣΕ ΜΑΣ ΘΑ ΠΛΗΡΟΣΟΥΝ  ΜΗ ΠΑΤΕ ΣΕ ΣΗΜΙΝΑΡΙΑ ΤΣΑΜΠΑ ΜΗ ΤΑΛΙΠΟΡΙΘΕΤΑΙ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...