Προς το περιεχόμενο

Νέος Opera 12 browser με ανανεωμένη εμφάνιση


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Μιλάμε για την 32bit έκδοση σε 32-bit Wn XP; Με ή χωρίς HWA ή/και webgl; Σε Opera 12.01 ή 12.00;

 

Δεν θυμάμαι κάποιο παρόμοιο πρόβλημα σε gmail με Opera 12.xx και έχω το ορθογραφικό έλεγχο (ελληνικά και αγγλικά), -έχω όμως κάποια crash σε youtube videos που έχουν διορθωθεί στη νέα 12.02 (όπου απενεργοποιούν το OOP για τις 32bit εκδόσεις (...))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Μπαίνω σε αυτήν την σελίδα http://manivespa.blo...r/p/events.html και ο οπερα σέρνεται απελπιστικά σχεδόν δεν σκρολαρει ενω ο ΦΦ και ο ιε9 πανε μια χαρά, τι να συμβαίνει?

Εχω 7αρια 64 8gb ram εχω enable hw Acceleration και WEB GL αλλα και disable το ίδιο είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Όντως δείχνει να σέρνεται στον 12.02 (x64, χωρίς webgl και hwa) και σε μένα.

 

Δεν σέρνεται στην πρόσφατη μετά-beta build του Opera Next 12.10 (1627) την οποία έχω εγκατεστημένη και η οποία έχει αρκετά καλά χαρακτηριστικά (αλλά και 1-2 nasty known issues), οπότε θα έχει λυθεί φαντάζομαι στην επερχόμενη stable 12.10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω τη 12.02 και παει μια χαρα, τη δοκιμασα μετα απο καποια θεματα που ειχα με τον firefox που ηταν παντα ο βασικος μου. Ενα προβλημα εχω μονο, πως οταν τον κλεινω αυτος μενει ανοιχτος...φαινεται δηλαδη στο task manager αλλα και οταν παω να τον ανοιξω μου εμφανιζει μηνυμα πως κλεινει και αν θελω να κανω force start

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι η ιδέα μου αλλά πλέον ο opera έχει γίνει απελπιστικά άθλιος.Σε πολλές σελίδες μου εμφανίζει αντι για γράμματα,σύμβολα(Αεροπλανάκια,κλπ) και δεν λύνεται με reload.

Τις προάλλες είχα βάλει την 12.02 αλλά είχε πρόβλημα με flash player και δεν έβλεπε τα embedded videos απο youtube..και γύρισα στην 12.01.

 

Όσο για το κόλλημα στο fb το χω παρατηρήσει και εγώ,και είναι απελπιστικά ενοχλητικό,σε μηχανήματα 2012 να κολλάει επειδή ο opera είναι single-threaded.Σε μία φάση είπα να βγάλω τα plugins και αντικατέστησα το opera ad-block με σκέτο το Ad-block και καλυτέρεψε η κατάσταση αλλά πάλι ενοχλεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Σε πολλές σελίδες μου εμφανίζει αντι για γράμματα,σύμβολα(Αεροπλανάκια,κλπ) και δεν λύνεται με reload.

Αυτό είναι πρόβλημα του hardware acceleration από όσο ξέρω. Αν το έχεις ενεργοποίημενο απενεργοποίησέ το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι πρόβλημα του hardware acceleration από όσο ξέρω. Αν το έχεις ενεργοποίημενο απενεργοποίησέ το.

α,τόσο καλά...Αυτό το κάνει στην 12.02?Άντε να δούμε πότε θα βγει μια νέα έκδοση της προκοπής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν έχω ιδέα, αλλά πιθανότατα το κάνει και στην 12.02 (και στην 12.10). Δεν ξέρω κατά πόσο έχουν σε προτεραιότητα να φτιάξουν τα θέματα που έχει το hwa -περισσότερο γιατί όπως είναι αναμενόμενο υπάρχουν πολλά θέματα με GPUs και drivers και OS που πρέπει να αντιμετωπίσουν. Από όσο γνωρίζω το έχουν απενεργοποιημένο πλέον από τις νέες εκδόσεις (όποιος θέλει το ενεργοποιεί από το opera:config) ακριβώς γιατί έβαλαν άλλα πράγματα σε προτεραιότητα.

 

Από την άλλη, η 12.10 για την ώρα δείχνει ότι (θα) είναι η καλύτερη έκδοση του 12.x Opera.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...