Προς το περιεχόμενο

Νέος Opera 12 browser με ανανεωμένη εμφάνιση


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άφησα μόνο το WebGL και μου το εμφανίζει κανονικά τώρα. Ίσως φταίει και η κάρτα γραφικών, είναι onboard HD4290.

Σε Linux που δοκίμασα δεν είχε πρόβλημα στο pc της υπογραφής. Μάλιστα μου έκαναν εντύπωση οι επιδόσεις στο Fish Bowl στα 2000 ψαράκια είχα 20 fps σε ανάλυση 1280x1024

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρετε κάποιο add-on που να μπορώ να βγάζω φωτογραφίες την σελίδα στην οποία είμαι? Εχω βρει ένα τέλειο στον chrome που μπορείς να βγάλεις και συγκεκριμένο μέρος της σελίδας αλλά για Opera δεν βρίσκω, και είναι σπαστικό όποτε το χρειάζομαι να ανοιγω και τον chrome.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να χρησιμοποιήσεις το Snipping Tool των Windows 7(αν εχεις τα 7), πατα start γραψε snip και θα το βρεις. Επιλεγεις οποιο τμήμα της οθονης θες.

 

Ή δες αν σου κανει αυτό https://addons.opera.com/en/extensions/details/lightshot-screenshot-tool/?display=en

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εία και αυτό αλλά με φοβίζει διότι στα σχόλια λέει πω πρέπει να εγκαταστήσω και κάτι στον υπολογιστή και όντως ισχύει, κάτι που δεν το κάνω. Τα άλλα πως δεν χρειάζονται (chrome, firefox)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Για hardware accelaration τι λετε να επιλεξω directx η openGL?

Δεν το πολυχρησιμοποιω το hardware acceleration απο τοτε που αποφασισαν οτι για το 12.00 θα δωσουν εμφαση στα υπολοιπα θεματα σταθεροτητας (απο τις αλλαγες που ειχαν κανει) και θα ειχαν απενεργοποιημενα webgl και hwa by default.

Χωρις να ειμαι 100% σιγουρος, το directx δουλευει μονο σε Vista και Win7 (θελει directx 10 -αν και ο στοχος νομιζω οτι ειναι να υποστηριξουν και directx 9), αλλα αν δουλευει αυτο διαλεξε αυτο πρωτα και μετα το OpenGL. Απο την αλλη το OpenGL το δουλευουν / τεσταρουν για αρκετα περισσοτερο καιρο οποτε ισως ειναι πιο σταθερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά το κάνει και σε άλλους αυτό το πρόβλημα η μονο σε μένα βγάζει σφάλμα το Shockwave flash και δεν μπορώ να δω youtube δεν το κάνει πάντα άμα κάνω ανανέωση μπορεί να δείξει το video αλλα μετά άμα ξανά πάω να δω κάποιο άλλο δεν το δείχνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο που το επιλέγεις; δεν βρίσκω κάποια ρύθμιση

Βάλε στη γραμμή διευθύνσεων

opera:config#Preferred renderer

τιμή 1 για DirectX

τιμή 0 για OpenGL

Save και επανεκκίνηση του προγράμματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρονια χρησιμοποιω Opera και δεν τον αλλαζω, αλλα μετα την αναβαθμιση στον 12....

 

1. σε μερικα sites εχω το προβλημα με τις γραματοσειρες που αναφερθηκε και παραπανω

2. επισης προβλημα στο youtube, επειτα απο μερικα video δεν εδειχνε αλλα, εδειχνε μονο μια μαυρη οθονη στο παραθυρο του video

3. μου κρασαρε για πρωτη φορα! :rolleyes:

4. εδιωξαν το σκουπιδοτενεκε των κλεισμενων σελιδων :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...