Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft παρουσιάζει τα Windows Phone 8


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 177
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπαααα

Ε τότε να κάνω μια ύστατη προσπάθεια να καταλάβεις γιατί πρέπει να το αφήσεις.

 

Λες ότι είναι λογικό να το αλλάξει και μαγκιά της (Omg και 3 lol). Αλλάζεις τη σούπερ σχεδιασμένη Home screen στην οποία 128 designers της Microsoft έχουν δημιουργήσει σαν άλλοι Le Corbusier και 29 κατασκευαστές πλυντηρίων συνιστούν; Δεν την αλλάζεις! Αν, όμως, την αλλάζεις τόσο εύκολα και γρήγορα, τότε τίποτα από αυτά που μας έλεγες δεν ισχύουν και δεν ίσχυαν ποτέ κα Microsoft.

 

ΥΓ. Ξέρω ξέρω. Ο κόσμος δεν ήταν ακόμα έτοιμος για αυτό το έργο τέχνης! :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να βγουν όλοι εκείνοι που μας λεγαν για "χρυσές τομές" και "άξονες" και "2/3" και "divine μαλακίες" στη σχεδίαση της home screen αλλά και εκείνοι που συμπλήρωναν ότι "τί να λέω εγώ μπροστά στους designers ολόκληρης Microsoft" να μου πουν που πήγαν ξαφνικά όλα αυτά...

 

Περιμένω...

 

 

Εγώ εδώ είμαι πάντως και δεν θεωρώ ότι είναι ομορφότερη. Είναι πάντως πιο λειτουργική και customized στα γούστα του καθενός οπότε σίγουρα είναι ένα βήμα μπροστά. Εξάλου μετά απο δύο χρόνια χρειαζόταν μια ανανέωση και αυτό που έγινε είναι το καλύτερο μεταξύ των δύο κόσμων (design/customisation).

 

 

P.S.: όπως και στην κεντρική των windows 8 έτσι και εδω νομίζω πως επικράτησαν οι engineers έναντι των designers :-)

 

Καλά,υπάρχουν και πιο καλά.

16/32/64gb + external sd card 32/64 gb + 50gb dropbox :P

 

τα οποία τα δίνει η HTC στα δικά της κινητά και λήγουν μετά απο 2 χρόνια?:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα, τα windows phone θα φτασουν πιο γρηγορα την κορυφη απο οτι περιμεναμε

εμενα το μονο που με ενοχλει ειναι οτι τα παλια κινητα (που λεει ο λογος παλια) δεν θα αναβαθμιστουν σε wp8

καταλαβαινω οτι θελουν καλυτερα specs αλλα μια ειδικη εκδοση θα μπορουσαν να βγαλουν που θα εχει αρκετα πραγματα απο τα 8 και χωρις να

τα παρατησουν τοσο πολυ. αν εμεις δεν αγοραζαμε τοτε εκεινα τα 4-5 wp7 που υπηρχαν δεν θα συζηταγαμε καν τωρα για wp8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλα μια ειδικη εκδοση θα μπορουσαν να βγαλουν που θα εχει αρκετα πραγματα απο τα 8 και χωρις να

τα παρατησουν τοσο πολυ.

 

Αυτη η εκδοση θα λεγεται 7.8 και θα την παρουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε τότε να κάνω μια ύστατη προσπάθεια να καταλάβεις γιατί πρέπει να το αφήσεις.

 

Λες ότι είναι λογικό να το αλλάξει και μαγκιά της (Omg και 3 lol). Αλλάζεις τη σούπερ σχεδιασμένη Home screen στην οποία 128 designers της Microsoft έχουν δημιουργήσει σαν άλλοι Le Corbusier και 29 κατασκευαστές πλυντηρίων συνιστούν; Δεν την αλλάζεις! Αν, όμως, την αλλάζεις τόσο εύκολα και γρήγορα, τότε τίποτα από αυτά που μας έλεγες δεν ισχύουν και δεν ίσχυαν ποτέ κα Microsoft.

 

ΥΓ. Ξέρω ξέρω. Ο κόσμος δεν ήταν ακόμα έτοιμος για αυτό το έργο τέχνης! :mrgreen:

Ναι γιατι οι εποχες περνανε και ο κοσμος προχωραει και βλεπεις οτι πλεον η home screen ειναι ποιο παραμετροποιηση πραγμα που δεν γινοταν απο την αρχη.Αμα καταλαβεις την λεξη "παραμετροποιηση" τοτε θα καταλαβεις γιατι εβγαλε το βελακι και τη ισχυε ποιο παλια κ πως ηταν διαμορφομενη και ποιοι ηταν η περιορισμοι,το design γιαυτο υπαρχει για να αλλαζει οτι ισχυε πριν 2 χρονια ΜΠΟΡΕΙ να μην ισχυει σημερα δεν ειναι δυσκολο να το καταλαβεις.Αμα ηθελε η Ms μπορουσε να χωσει καπου το βελακι αλλα δεν το εκανε απλα το εβγαλε αυτο εννοω μαγκια της εχει την μαγκια να το υποστηριξει.Μαθε την διαφορα στο desing γενικως(πρεπει να στο ειπα και παλιοτερα αυτο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Windows Phone 8
  • NT Kernal
  • WP8 can run WP7 apps, WP7 cannot run WP8 apps. WP7 is getting the new start screen.
  • WinRTP Runtime, similar to WinRT but not completely the same.
  • Multi-Core Support (dual core phones this fall) (quad core expected 2013)
  • C, C++
  • Direct X, Direct 3D
  • Havoc Engine
  • SQL Lite Database Engine
  • 3 Resolutions - WXGA (1280x768), 720p (1280x720), WVGA (800x480). 15:9 or 16:9
  • removable microSD Storage - supports app installs
  • Data Smart - reduces data by handing it off to WiFi when available and uses browser proxy service that limits IE10 data usage.
  • New Local Scout Feature to help you find nearby Wifi hotspots. New Personal Recommendation Feature
  • New Start Screen - 3 Tile Sizes, ability to fill entire screen.
  • SkyDrive - Can be used for Music and Videos now, can be accessed from the new Xbox Music/Video apps. Will be able to navigate into Phone's storage from Web like you can with your PC.
  • Games Hub is now Xbox Games App.
  • IE10.
  • Rich Communications Suite - Apps can more easily integrate into the phone. Messaging App could add a Chat link to a contact card for example.
  • Skype - Skype Call option will appear next to Phone Numbers. Runs in background. Other Viop Apps can have similar integration. Stil a separate app.
  • NFC Support - Wallet App, can use Secure Sim.
  • Camera Lense Apps - lets third parties plug into Camera and appear as the camera App when you press the camera app(i guess you can set a default app for your camera?) Your Picture Folder will allow you to tell which camera app took the picture and let you edit it in that app.
  • App to App Communications - Windows 8 Contracts stuff
  • Bing being integrated into Marketplace search. - Automatic Lists of Good Apps that match your buying and download habits. New sections - Top Free Apps, Top Apps For You, New and Notable Apps.
  • Device Encryption - Device and Storage Card, hardware acceleration and on by default.
  • Secure Boot
  • Office 2013
  • Device Management Functionality
  • Side Loading of Business Applications - Business can become a registered App developer, "nominal" subscription fee.
  • Business can create their own hub. For example provide a panoramic view of Company Apps, links and other information for employees.
  • Nokia Maps (replacing Bing Maps?) - Global Navteg Map data, offline support, turn by turn navigation (can now run in background). Work with Voice.
  • In-App Payments
  • Voip and Location based apps background multitasking
  • OTA Updates
  • Updates supported at least 18 months
  • Ability to opt in to bypass carriers to receive updates faster
  • Nokia, Huawei, Samsung, and HTC phones coming late 2012. Qualcomm Snapdragon S4 Plus SoC, MSM8960 , dual core krait with Adreno 225. 180 Countries. 50 Languages.
  • At&t, T-Mobile, Verizon all in late 2012.
  • Dev Tools coming, (VS) uses Hyper V for Device Emulation.
  • Zynga Games coming to WP later this year.
  • speech- app level speech integration
  • Exposing Voip and speech to devs to use in any app.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ εδώ είμαι πάντως και δεν θεωρώ ότι είναι ομορφότερη. Είναι πάντως πιο λειτουργική και customized στα γούστα του καθενός οπότε σίγουρα είναι ένα βήμα μπροστά. Εξάλου μετά απο δύο χρόνια χρειαζόταν μια ανανέωση και αυτό που έγινε είναι το καλύτερο μεταξύ των δύο κόσμων (design/customisation).

Προσπαθώ απλά να πω, όπως τότε που το είχατε φάει κανονικά το παραμύθι της σπείρας και των αξόνων, ότι δεν υπάρχει καμία σχεδίαση, ούτε χαράξεις, ούτε γεωμετρικά σχήματα, ούτε χρυσές τομές, ούτε τίποτα. Μια απλή παράθεση τετραγώνων και παραλληλογράμμων ήταν, μετατοπισμένα λίγο αριστερά για να χωρέσει ένα βελάκι που δείχνει ότι κάτι κρύβεται εκεί δεξιά. Έχουμε ακούσει τα it's magical από τους άλλους, αλλά εδώ μιλάμε για pure bullshit!

 

Κατά τα άλλα, αργά ή γρήγορα με βλέπω και γω να περνάω στον κόσμο των windows phone 8, το πόσο θα κάτσω θα δείξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μονη διαφορα θα ειναι στην εμφανιση, με τα τετραγωνακια

εγω λεω για κατι πιο ουσιαστικο

 

εγω καταλαβα οτι δε θα ειναι μονο αυτο και θα εχει και αλλα χαρακτηριστικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ απλά να πω, όπως τότε που το είχατε φάει κανονικά το παραμύθι της σπείρας και των αξόνων, ότι δεν υπάρχει καμία σχεδίαση, ούτε χαράξεις, ούτε γεωμετρικά σχήματα, ούτε χρυσές τομές, ούτε τίποτα. Μια απλή παράθεση τετραγώνων και παραλληλογράμμων ήταν, μετατοπισμένα λίγο αριστερά για να χωρέσει ένα βελάκι που δείχνει ότι κάτι κρύβεται εκεί δεξιά. Έχουμε ακούσει τα it's magical από τους άλλους, αλλά εδώ μιλάμε για pure bullshit!

 

Κατά τα άλλα, αργά ή γρήγορα με βλέπω και γω να περνάω στον κόσμο των windows phone 8, το πόσο θα κάτσω θα δείξει.

 

Μια εταιρια ή ενας σχεδιαστης ειναι καλο να μπαινει στην διαδικασια να επανεξεταζει τη δουλεια του και να τη τροποποιησει,αν κατα την πορεια κριθει αναγκαιο,για την καλυτερη λειτουργια,πρακτικοτητα και εμφανηση της!

Αυτος που επιμενει στην τελειοτητα του προτωτηπου του,ξερεις πολυ καλα πως ονομαζεται και ποιες "αρετες" τον χαρακτηριζουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ απλά να πω, όπως τότε που το είχατε φάει κανονικά το παραμύθι της σπείρας και των αξόνων, ότι δεν υπάρχει καμία σχεδίαση, ούτε χαράξεις, ούτε γεωμετρικά σχήματα, ούτε χρυσές τομές, ούτε τίποτα. Μια απλή παράθεση τετραγώνων και παραλληλογράμμων ήταν, μετατοπισμένα λίγο αριστερά για να χωρέσει ένα βελάκι που δείχνει ότι κάτι κρύβεται εκεί δεξιά. Έχουμε ακούσει τα it's magical από τους άλλους, αλλά εδώ μιλάμε για pure bullshit!

 

Κατά τα άλλα, αργά ή γρήγορα με βλέπω και γω να περνάω στον κόσμο των windows phone 8, το πόσο θα κάτσω θα δείξει.

Εχουν υπαρξει κ χειροτερα πιστεψε με.Προσεξε με kirileman δεν υπαρχει περιπτωση στην Αμερικη να δουλευεις για την Ms η apple η τελος παντων για μια πολυεθνικη και να εισαι senior exclusive designer και να πρεπει να παρουσιασεις στο διοικητηκο συμβουλιο της επιλογες σου και να μην δειξεις Χρυση τομη και γωνιες και αξονες και χιλια δυο μπιχλιμπιδια,Η δοιηκηση δεν ξερει αυτα που ξερεις και πρεπει να τους πεισεις

Οι σχεδιαστες τα δινουν στον senior γιατι αυτος διαταζει εκει μεσα δεν υφισταται αυτο το πραγμα να μην γινετε,τωρα αν ζεις στην Ελλαδα που δεν χρειαζετε πουθενα συμφωνω να εχεις τετοια αποψη.Απλα οταν μιλαμε για Αμερικανικες Εταιριες που σκανε εκατομυρια για την λεπτομερια του πραγματος πιστεψε με ειναι τελειως διαφορετικα.Σου ευχομαι να δουλεψεις για τους Αμερικανους(αν δεν το κανεις ηδη)κ τοτε θα με θυμηθεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...