Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft παρουσιάζει τα Windows Phone 8


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν η Microsoft δεν είχε δώσει το γνωστό διάγραμμα, δεν θα είχα πει τίποτα ποτέ. Θα έλεγα απλά "αυτή είναι η home screen, μου αρέσει ή δε μου αρέσει" (προτιμώ και γω την ασυμμετρία της original home screen).

 

Το κλείνω εδώ.

 

 

Ξέρω για ποιο διάγραμμα μιλάς νομίζω, δεν ξέρω αν το είχε δώσει επίσημα η ms ότι αυτή ήταν η βάση με την οποία σχεδιάστηκε, αλλά θα μπορούσε να ήταν ένα μοντέλο σχεδιασμού, οτι δεν το έκαναν τυχαία. Δεν νομίζω να είπαν οτι αυτό είναι το τέλειο και οτι όπως και να αλλάξει γίνεται χειρότερα επειδή βασίστηκε σε ένα γεωμετρικό μοντέλο.

Καταλαβαίνω απόλυτα τι λες, πίστεψέ με, προσωπικά σου βρίσκω ένα μικρό μέρους δίκαιου.

 

Το κλείνω κι εγώ εδώ.

 

Edit:

Υπάρχει σχετικό petition:

http://www.ipetition...wp8-homescreen/

 

 

 

Γιατί ;

Γιατί κύριοι ;

Γιατί ;

 

Συνεχίστε το λίγο ακόμα :-D

 

Για να ρίξω κι εγώ λίγο λάδι στη φωτιά :

Πάντως αυτό με το διάγραμμα πρέπει να ήταν η μεγαλύτερη μαλακία που έχω δει ποτέ μου!

 

Χειρότερο κι από τα bugs που τα εμφανίζει η MS ως features (πχ. σου σκάει στα μούτρα η μπλε οθόνη του θανάτου γιατί βρε κουτέ σου προστατεύει το hardware από ζημιά. Και φταίει αυτός που έφτιαξε κάποιο driver φυσικά, ποτέ εμείς, άσχετα αν είναι whql certified όλοι )..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 177
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάποιο concept είχα δει πριν κανένα δίμηνο, νομίζω πως θα βγάλει. Θα διχαστούν οι εταιρείες σίγουρα, που να δώσουν μεγαλύτερη βαρύτητα.

Εγώ θα ήθελα να βγαίνει ένα κινητό με android και το ίδιο να βγαίνει και με windows phone, απλά με άλλο επεξεργαστή αν δε χρειάζεται τον ίδιο ισχυρό με το android (που δεν το χρειάζεται) και λίγες διαφορές στο hardware εσωτερικά.

Εξωτερικά να είναι ίδιο, να είναι πιο εύκολη η επιλογή.

Εννοεις η sony να βγαλει?Αυτο που λες νομιζω δεν γινεται το ιδιο μοντελο γιατι θα πεσει πολυ γκρινια μετα ξερεις "γιατι το ανδροιδες να εχει καλυτερο επεξεργαστη και γιατι ειναι στην ιδια τιμη" κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοεις η sony να βγαλει?Αυτο που λες νομιζω δεν γινεται το ιδιο μοντελο γιατι θα πεσει πολυ γκρινια μετα ξερεις "γιατι το ανδροιδες να εχει καλυτερο επεξεργαστη και γιατι ειναι στην ιδια τιμη" κτλ

Γενικά οι εταιρείες να έβγαζαν έτσι. Μη βγάζει για android με μπροστινή κάμερα και 12mp ενώ με wp να μην έχει κάμερα και να έχει χειρότερο φακό. Κάπως έτσι.

Για τον λόγο που λες είναι δύσκολο, αλλά πολλούς χρήστες θα τους διευκόλυναν και θα δινόταν περισσότερο βάρος στο λειτουργικό, που θεωρώ πως έτσι πρέπει να γίνεται πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε τότε να κάνω μια ύστατη προσπάθεια να καταλάβεις γιατί πρέπει να το αφήσεις.

 

Λες ότι είναι λογικό να το αλλάξει και μαγκιά της (Omg και 3 lol). Αλλάζεις τη σούπερ σχεδιασμένη Home screen στην οποία 128 designers της Microsoft έχουν δημιουργήσει σαν άλλοι Le Corbusier και 29 κατασκευαστές πλυντηρίων συνιστούν; Δεν την αλλάζεις! Αν, όμως, την αλλάζεις τόσο εύκολα και γρήγορα, τότε τίποτα από αυτά που μας έλεγες δεν ισχύουν και δεν ίσχυαν ποτέ κα Microsoft.

 

ΥΓ. Ξέρω ξέρω. Ο κόσμος δεν ήταν ακόμα έτοιμος για αυτό το έργο τέχνης! :mrgreen:

Αμφισβητείς δηλαδή το (καρα)κιτσαριό της πλειοψηφίας;

 

:devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θεωρώ αστεία τη δική σου επιμονή, θα το πάμε τώρα έτσι; Για την ιστορία, δεν κόλλησα στο κενό (μόνο) αλλά στο διάγραμμα με τις σπείρες και τις χαράξεις και τους άξονες που μας παρουσίασαν κάποτε ως βάση στησίματος και σχεδίασης της home screen.

 

Υπάρχει ένα ίδιο για το πως κατασκευάστηκε το logo της apple... δεν είναι θέμα Microsoft είναι γενικό αυτή η παπαριά με τους ομόκεντρους κύκλους και την αρμονία των γραμμών.

 

Anyway...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θεωρώ αστεία τη δική σου επιμονή, θα το πάμε τώρα έτσι;

 

Για την ιστορία, δεν κόλλησα στο κενό (μόνο) αλλά στο διάγραμμα με τις σπείρες και τις χαράξεις και τους άξονες που μας παρουσίασαν κάποτε ως βάση στησίματος και σχεδίασης της home screen.

Πωπω ρε kirileman προσπαθεις να αποδειξεις οτι μονο εσυ εχεις δικιο,και οτι ολοι εχουν αδικο και ειδικα στο σημειο που λες δεν χρειαζοντε ολα αυτα σου εξηγησα ποιο πριν οτι χρειαζοντε και ειναι απαραιτητα.Το κλεινω και εγω εδω.

Μαλλον προσπαθεις να το παιξεις και πολυ ντανταιστης και αυτοι οι κανονες ειναι @@ οπως υποστηριζανε και καποτε οι ντανταιστες γιαυτο εχεις και rene magritte προσπαθεις να μας αποδειξεις οτι αυτο δεν ειναι μια πιπα και οτι λεμε πιπες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα windows phone 8 είναι άδικια για όσους αγόρασαν πρόσφατα windows phone 7 . Με την apple το iPhone 3GS αναβαθμίζεται ακόμα κανονικά μετά από τόσα χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα windows phone 8 είναι άδικια για όσους αγόρασαν πρόσφατα windows phone 7 . Με την apple το iPhone 3GS αναβαθμίζεται ακόμα κανονικά μετά από τόσα χρόνια.

 

Ναι βρε παιδι μου ειδες... τοσο κανονικα που απορω γιατι υπαρχει το 4s... μαλιστα σκεφτομαι οτι αδικα βγαινει το 5αρι αφου υποστηριζεται τοσο κανονικα το iOS 4-5-6 στο 3GS...

Το οτι το πανισχυρο iphone4 (αυτο εχω τωρα) δεν θα παρει κανονικα την iOS6 αν και δεν καταλαβαινω τον λογο το καναμε γαργαρα και ειναι φανταστικο... το οτι η MS χαρακτηριζει σωστα το λειτουργικο WP7.8 και δεν σου λεει παιρνεις τα 8αρια κομμενα απο διαφορα (ή πολλα) μας ενοχλει...

 

Εγω προσωπικα εχω καταληξει να παιρνω παντα οτι με εξυπηρετει και μου αρεσει την προκειμενη στιγμη, και οσο υποστηριζεται και με εξυπηρετει το κρατω, μετα απο κει παν και οι αλλοι, δεν θα κατσω να νιαουριζω ουτε για τιμες, ουτε για υποστηριξη ουτε για μελλον, σε εναν τομεα που θα επρεπε να αλλαζει καθε 6μηνο κανονικα... Οταν φυγει απο πανω μας το κομπλεξ του διπλανου που εχει το 4s με το siri ή του μπαμπη που πηρε το Galaxy 3 ενω εγω εμεινα με το 2 τοτε θα κανετε σωστες αγορες, την σωστη στιγμη για οσο χρονο κρινεται σωστο να το κρατησετε... Μεχρι τοτε θα κλαιτε μια ζωη τα λεφτα που τα βγαζετε με κοπο ή δεν σας περισευουν ή υποθηκευετε την τσεπη σας για ενα 24μηνο για κατι που δεν ειναι και τοσο απαραιτητο στη ζωη σας αλλα το εχετε κανει τοσο σιμαντικο ωστε να θελετε να πιανει και τοπο η αγορα... ΚΑΝΕΝΑ ηλεκτρονικο δεν πιανει τοπο, ακομη να το καταλαβετε? Παρτε κανενα οικοπεδο και περιμενετε 20 χρονια για να πιασει τοπο και αφηστε τα κινητα, ειναι ακριβο σπορ και κακως το καθε πιτσιρικι εμαθε να χρεωνει μια πιστωτικη ή να κανει το σκ@το του παξιμαδι για να αποκτησει κατι που ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΞΙΑ ΛΙΓΟ ΜΕΤΑ ΚΑΙ Η ΚΑΘΕ ΕΤΑΙΡΙΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΜΟΙΡΗ ΚΑΙ ΜΑΤΑΙΟΔΟΞΗ ΑΓΟΡΑ ΣΑΣ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ένα ίδιο για το πως κατασκευάστηκε το logo της apple... δεν είναι θέμα Microsoft είναι γενικό αυτή η παπαριά με τους ομόκεντρους κύκλους και την αρμονία των γραμμών.

 

Anyway...

 

Αυτό λες; Ανάθεμα κι αν έχει φτιαχτεί έστω κι ένα logo μ' αυτό τον τρόπο. Όλα πρώτα τα φτιάχνουν από... τυχαία έμπνευση και μετά τα «εξηγούν» με αυτές τις γεωμετρικές παπ_ριές.

 

:P

 

tumblr_lopaknFDME1qzxysco1_500.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό λες; Ανάθεμα κι αν έχει φτιαχτεί έστω κι ένα logo μ' αυτό τον τρόπο. Όλα πρώτα τα φτιάχνουν από... τυχαία έμπνευση και μετά τα «εξηγούν» με αυτές τις γεωμετρικές παπ_ριές.

 

:P

 

tumblr_lopaknFDME1qzxysco1_500.jpg

Ναι τυχαια εμπνευση αλλα οταν καθεσαι να το δουλεψεις σοβαρα (οχι στην Ελλαδα ειπαμε) το φτιαχνεις για αρχη και μετα το ρυθμιζεις αναλογα οπως ειδες και στην εικονα ετσι το θελει να το δει το αφεντικο σου αμα ειναι σενιορ.Επισης σε αυτο που εδειξες βοηθαει παρα πολυ στο πως θα κοψει το μηχανημα το αλουμινιο,ξυλο και λοιπες επιφανειες που θες να το βαλεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...