Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing thread]


MetalGearFan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Final Fantasy 7 remake, κορυφαίο παιχνίδι για έμενα, οποίος διψά για rpg είναι ότι πρέπει. Προσωπικά, game of all times για έμενα, μιας και ήμουν και είμαι φανατικός του final fantasy 7 original (το πρώτο ιαπωνικό rpg που έπαιξα πότε στην ζωή μου).

Επεξ/σία από nkiop
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετά το ff type-0 για psp το οποίο στην αρχή μου φάνηκε περίεργο αλλά κατέληξε ένα από τα αγαπημένα μου ff με φοβερή ιστορία,καταπληκτικό soundtrack,ωραίους χαρακτήρες και ένα από τα πιο καταθλιπτικά endings σε rpg είπα να συνεχίσω με κάτι πιο ανάλαφρο και έπαιξα το hexyz force λόγω καλών κριτικών.Τι απίστευτη βλακεία και βαρεμάρα ήταν αυτή.Χάλια ιστορία,άθλιοι διάλογοι γραμμένοι από δεκάχρονο,εκνευριστικό  και αδιάφορο soundtrack και το τερμάτισα για να μην το αφήσω στη μέση.Δεύτερο χειρότερο jrpg που έπαιξα λόγω καλών κριτικών.Το πρώτο είναι το legend of dragoon.Και μετά την ξενέρα με το hexyz force είπα να πάω σε κάτι σίγουρα καλό και τέλειωσα επιτέλους το ff5 για GBA που το είχα να κάθεται.Το job system τέλειο,μουσική καλή,ωραίοι χαρακτήρες,πολύ ωραία ιστορία και γενικά ένα πολύ ωραίο jrpg.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Solatorobo είπε

Μετά το ff type-0 για psp το οποίο στην αρχή μου φάνηκε περίεργο αλλά κατέληξε ένα από τα αγαπημένα μου ff με φοβερή ιστορία,καταπληκτικό soundtrack,ωραίους χαρακτήρες και ένα από τα πιο καταθλιπτικά endings σε rpg είπα να συνεχίσω με κάτι πιο ανάλαφρο και έπαιξα το hexyz force λόγω καλών κριτικών.Τι απίστευτη βλακεία και βαρεμάρα ήταν αυτή.Χάλια ιστορία,άθλιοι διάλογοι γραμμένοι από δεκάχρονο,εκνευριστικό  και αδιάφορο soundtrack και το τερμάτισα για να μην το αφήσω στη μέση.Δεύτερο χειρότερο jrpg που έπαιξα λόγω καλών κριτικών.Το πρώτο είναι το legend of dragoon.Και μετά την ξενέρα με το hexyz force είπα να πάω σε κάτι σίγουρα καλό και τέλειωσα επιτέλους το ff5 για bga που το είχα να κάθεται.Το job system τέλειο,μουσική καλή,ωραίοι χαρακτήρες,πολύ ωραία ιστορία και γενικά ένα πολύ ωραίο jrpg.

Πάνε χρόνια βρε μάστορα που το χα τερματίσει, αλλά όχι και νούμερο ένα χάλια το legend of dragoon. Ήταν καταπληκτικό παιχνίδι και ιστορία! Σε αντίθεση με το ff15 :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Edel είπε

Πάνε χρόνια βρε μάστορα που το χα τερματίσει, αλλά όχι και νούμερο ένα χάλια το legend of dragoon. Ήταν καταπληκτικό παιχνίδι και ιστορία! Σε αντίθεση με το ff15 :D

Το θέμα είναι οτι εγώ το έπαιξα χρόνια μετά από όταν ξεκίνησα τα jrpgs και αφού είχα ήδη παίξει αριστουργήματα του στυλ Suikoden II,Xenosaga,Chrono Cross,FF IX,Dragon Quest VIII,Shin Megami Tensei Strange Journey,Radiant Historia,Vagrant Story κτλ κτλ.Αν το είχα παίξει πριν από αυτά μπορεί και να μου άρεσε γιατί δεν θα είχα μέτρο σύγκρισης.Αλλά το παιχνίδι για εμένα είναι πoλύ μέτριο και σε σημεία κακό(απαράδεκτο σύστημα μάχης ειδικά με το encounter rate που είναι κάθε 5 δεύτερα και μάχη και θες μισή ώρα να τελειώσει το intro της μάχης και άλλη μισή ώρα αν κάνεις fail το timing στα combo).Αδιάφοροι χαρακτήρες με τον βασικό κάτι μεταξύ Cloud και μηχανόβιου,αδιάφορη ιστορία,κακή μετάφραση στους διαλόγους και βαρετό.Πολύ βαρετό.Το μόνο καλό ήταν τα πολύ ωραία pre rendered backrounds.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Qube 2 στο xbox one

Αρκετά καλό , σε κάποια σημεία μέχρι στιγμής (level 6) έχω ζοριστεί.

Ότι πρέπει για ήρεμο gaming για να σκεφτείς , το παίζω και μαζί με τα παιδιά , ούτε βία , ούτε άγχος χαλαρά

https://www.toxicgames.co.uk/qube2/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξεκινησα Νier Automata  αν  και δεν ειναι καθολου του γουστου  μου αυτα τα παιχνιδια .Στα πρωτα 20 λεπτα του παιχνιδιου επαθα ενα σοκ με την αισθητικη και  τα γραφικα   που δεν μου  αρεσαν καθολου καθως και με την γενικοτερη αισθητικη .Αποφασισα ομως  να του δωσω περισσοτερο χρονο και θα δουμε πως θα παει , γιατι εχω ακουσει και διαβασει πολυ καλα λογια για το game.

 

 

 

 

 

 

93292156_219650185959821_3590354280181137408_n.jpg

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kingdom Hearts marathon, oh the memories!

Παίζω τις εκδόσεις 1.5 και 2.5 Remix στο PS4 και τώρα βρίσκομαι στο 1ο παιχνίδι, στην δεύτερη φάση του Hollow Bastion.

Το έπαιζα στο PS2 πριν 18 χρόνια όταν πήγαινα γυμνάσιο και μπορώ να πω είναι στα τοπ 5 αγαπημένα μου παιχνίδια.

Θέλω να κάνω ενα ρεζουμέ της ιστορίας και να παίξω και εκείνα που δεν είχα την τύχη να δοκιμάσω (RE: Chain of Memories, DDD) και να πάω στο KH3 που είναι στο Game Pass.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Ξεκινησα Νier Automata  αν  και δεν ειναι καθολου του γουστου  μου αυτα τα παιχνιδια .Στα πρωτα 20 λεπτα του παιχνιδιου επαθα ενα σοκ με την αισθητικη και  τα γραφικα   που δεν μου  αρεσαν καθολου καθως και με την γενικοτερη αισθητικη .Αποφασισα ομως  να του δωσω περισσοτερο χρονο και θα δουμε πως θα παει , γιατι εχω ακουσει και διαβασει πολυ καλα λογια για το game.

93292156_219650185959821_3590354280181137408_n.jpg

Μου θυμιζεις εμενα οταν το αρχισα πριν λιγο καιρο.

Τελικα το τελειωσα και ειχα το ιδιο αισθημα που ειχα και στην αρχη. Ουτε κρυο, ουτε ζεστη 😐

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Ξεκινησα Νier Automata  αν  και δεν ειναι καθολου του γουστου  μου αυτα τα παιχνιδια .Στα πρωτα 20 λεπτα του παιχνιδιου επαθα ενα σοκ με την αισθητικη και  τα γραφικα   που δεν μου  αρεσαν καθολου καθως και με την γενικοτερη αισθητικη .Αποφασισα ομως  να του δωσω περισσοτερο χρονο και θα δουμε πως θα παει , γιατι εχω ακουσει και διαβασει πολυ καλα λογια για το game.

93292156_219650185959821_3590354280181137408_n.jpg

Ήταν από τα παιχνίδια που ήθελα να αγοράσω στο ps4 αλλά το έδωσαν στο game pass οπότε θα το παίξω εκεί, βέβαια μόλις ξεκολλήσω λίγο από warzone και animal crossing καθώς ειδικά το πρώτο το παίζω μέρα νύχτα.

1 ώρα πριν, Μαρκου Π_1982 είπε

I love Zelda κύριοι. Τίμιο παιχνιδι σε Nintendo switch.

Έβγαλα τα δύο πρώτα divine beasts και το παράτησα. Θα επιστρέψω κάποια στιγμή να το τελειώσω. Πέστε να με φάτε αλλά με αυτά που είδα μέχρι τώρα, προτιμώ σίγουρα το skyward sword.

Επεξ/σία από otello_gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tales of the abyss.Μέχρι στιγμής δείχνει αρκετά ενδιαφέρον.Το σύστημα μάχης δεν με τρελαίνει.Γενικά στη σειρά tales το σύστημα μάχης δεν μου άρεσε ιδιαίτερα.Τουλάχιστον έχει ωραίους χαρακτήρες,ενδιαφέρουσα ιστορία και καλό soundtrack.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ανοιξει του κοσμου τα μετωπα από παιχνίδια στο PS4 και αλλα τοσα ρετρο στο PS Vita και εκανα τη μ@λ@κια πριν λιγες μερες και κατεβασα το COD Warzone. Το 'ξερα ότι θα κολλησω και καλα να παθω, πλεον παιζω μονο αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, asemnos είπε

Εχω ανοιξει του κοσμου τα μετωπα από παιχνίδια στο PS4 και αλλα τοσα ρετρο στο PS Vita και εκανα τη μ@λ@κια πριν λιγες μερες και κατεβασα το COD Warzone. Το 'ξερα ότι θα κολλησω και καλα να παθω, πλεον παιζω μονο αυτό.

Κοψε τα online φιλε

Ειναι πολυ δυσκολο να γυρισεις στα single μετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...