Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing thread]


MetalGearFan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάω στοίχημα ότι οι περισσότεροι κάπως έτσι πιστεύουμε πως ήταν το Shadow of the Beast στην Amiga τα παιδικά μας χρονιά, μέσα από τα "ροζ" γυαλιά των αναμνήσεων. 1f609.png;)

Εντάξει δεν μένω και με το στόμα ανοιχτό όπως είχε γίνει το μακρινό 89 που το είχα δει σε Amiga και είχα μείνει κόκκαλο, αλλά είναι ένα εξαιρετικό remake.

Τα χρόνια περνούν, η τεχνολογία προχωρά και εμείς μεγαλώνουμε..

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Nioh 1, συνεχίζω ακάθεκτος. Εχω αισίως γύρω στις 35 ώρες και το ευχαριστιέμαι πάρα πολύ. Παλούκι, πολύ δυσκολότερο από τα "γατάκια" Soulsborne (κρατάω μια πισινή για το Sekiro όταν πιαστώ μαζί του) καθώς έχει πολύ σκληρούς κανόνες μάχης. Δεν κάνω exploit με sloth talisman, είμαι καθαρός ninja/samurai hybrid και όλες μου οι νίκες μέχρι τώρα είναι καθαρά λόγο skill. Dual swords/kusarigama τα όπλα επιλογής μου με έμφαση στο Ki και στα pulse. Μπόλικες βόμβες και παγίδες ως νίτσας φυσικά. Δεν ξέρω πόσο μεγάλο είναι το παιχνίδι όμως είναι σίγουρα χορταστικό. 

Τέλος το DMC5 επίσης, είναι το δεύτερο καλύτερο μετά το 3. Είναι επικούρα όμως θα ήθελα και εγώ μια διαφορετική αισθητική καθώς το δέντρο είναι αρκετά μονότονο σαν backround. Από άποψη συστήματος μάχης είναι ακριβώς αυτό που θέλει κάποιος από το είδος όμως δεν φτάνει τα Bayonetta τα οποία είναι κατηγορία από μόνα τους στο συγκεκριμένο κομμάτι (και ειδικά το 2). Από τους τρεις χαρακτήρες ο Dante συνεχίζει να είναι ο αγαπημένος μου όμως ο Nero έχει δουλευτεί και βελτιωθεί πολύ στο κομμάτι αυτό και τον κοντράρει στα ίσα. Από την άλλη ο V είναι μεν ενδιαφέρον αλλά το σύστημα μάχης του είναι έμμεσο κάτι που δεν ταιριάζει στο περιβάλλον του DMC οπότε δεν είμαι φαν του συστήματος που του έδωσαν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξεκινησα  να παιζω Final fantasy  XV πρωτη φορα με το συμπαν αυτο .Και μου αρεσει αυτο που βλεπω ,ειναι τεραστιο  rpg   σαν μεγεθος .Προβλεπω  να γραφω 150+ ωρες .

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Ξεκινησα  να παιζω Final fantasy  XV πρωτη φορα με το συμπαν αυτο .Και μου αρεσει αυτο που βλεπω ,ειναι τεραστιο  rpg   σαν μεγεθος .Προβλεπω  να γραφω 150+ ωρες .

50 πες να σαι μεσα, μετα το τελος του δε μπορεσα να το συνεχισω αν και το main campaign μου αρεσε παρα πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι αρρωστια ειναι αυτο το Ds3, εχω φτασει στο pc NG+++++, και παλι το αγορασα στο ps4 και ξανα μανα με απιστευτο Hype. Ενω στο Backlog εχω Death stranding/daysgone/horizon zero dawn/last of us/spiderman/καμια 10ρια jrpg.

 

Τι παιχνιδαρα ειναι αυτη!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εβαλα χθες να παιξω το τριτο μερος του dlc με την ατλαντιδα του AC Odyssey αλλα παιδια δεν την παλεψα να κανω παλι τα ιδια με τα ερωτηματικα και βρες τον ταδε παρε το ταδε απο εκει ισως φταeiι το οτι εixα νατο παιξω σχεδον ενα χρονο ισως οτι ξεκοκαλησα το main game . δεν μπορεσα με τιποτα να ξαναμπω στο κλιμα παμε για borderlands 3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Μολις σημερα εμαθα το νεο dlc

εχει ασχοληθει κανεις ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τελείωσα Rise of the Tomb raider και σκέφτομαι να πάω καπάκι στο επόμενο (shadow of the tomb raider). Εντάξει τρομερό, στα τελευταία parts υδρωσα πραγματικά!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, talentscout είπε

Μόλις τελείωσα Rise of the Tomb raider και σκέφτομαι να πάω καπάκι στο επόμενο (shadow of the tomb raider). Εντάξει τρομερό, στα τελευταία parts υδρωσα πραγματικά!! 

φιλε μου το ιδιο ειχα και γω οταν τελειωσα το Rise

Θα δεις οτι το Shadow θα σε χαλαρωσει. Βασιζεται πιο πολυ στην εξερευνηση και λιγοτερο στο ξυλικι

Ειναι και πολυ πιο ομορφο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, firepc είπε

φιλε μου το ιδιο ειχα και γω οταν τελειωσα το Rise

Θα δεις οτι το Shadow θα σε χαλαρωσει. Βασιζεται πιο πολυ στην εξερευνηση και λιγοτερο στο ξυλικι

Ειναι και πολυ πιο ομορφο

Είχα διαβάσει για το Shadow όταν ήμουν στα πρώτα parts του rise οτι όντως έχει πολύ λιγότερες μάχες κλπ.. Να σου πω την αλήθεια, το προτιμώ, παρα είχε πολλές μάχες αυτό.Πάμε ζούγκλα λοιπόν για εξερεύνηση!!! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, talentscout είπε

Είχα διαβάσει για το Shadow όταν ήμουν στα πρώτα parts του rise οτι όντως έχει πολύ λιγότερες μάχες κλπ.. Να σου πω την αλήθεια, το προτιμώ, παρα είχε πολλές μάχες αυτό.Πάμε ζούγκλα λοιπόν για εξερεύνηση!!! 

αν σου πω εχει 5-6 μαχες με ανθρωπινους εχθρους, μεσα θα πεφτω πανω κατω :P 

ειναι πολυ πιο κοντα σε φιλοσοφία με τα original TR, δλδ 90-95% εξερευνηση και 5-10% μαχη.

αν αυτο σου αρεσει, τοτε θα καλοπερασεις γιατι ειναι οντως πανεμορφο. Αν μπορεις, παιξε με καλα ακουστικα ή 5.1 συστημα, εχει τρομερο sound mix το παιχνιδι..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

αν σου πω εχει 5-6 μαχες με ανθρωπινους εχθρους, μεσα θα πεφτω πανω κατω :P 

ειναι πολυ πιο κοντα σε φιλοσοφία με τα original TR, δλδ 90-95% εξερευνηση και 5-10% μαχη.

αν αυτο σου αρεσει, τοτε θα καλοπερασεις γιατι ειναι οντως πανεμορφο. Αν μπορεις, παιξε με καλα ακουστικα ή 5.1 συστημα, εχει τρομερο sound mix το παιχνιδι..

Τσίμπησα την Definitive Edition απο cdkeys με όλα τα dlc, όπλα κλπ.. Μόνο 5-6 μάχες;; λίγες δεν είναι;; Όπως και να έχει νομίζω θα γουστάρω!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι 5, 6..

νταξ, μη το παραχεσουμε

Ειναι λιγες παντως. Τα σκιλς που σου παρεχει ειναι σαν να πρεπει να προετοιμαστεις για τον WW3

Εκει δεν τα εχουν κανει καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...