Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι για PC παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing PC Games thread]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις  τσίμπησα το Audiosurf για 0,99€ και περιττό να πω ότι τα 'βγαλε τα λεφτά του ήδη (έφαγα ένα διωράκι χωρίς να το καταλάβω...).

 

Επίσης ξεκίνησα Crysis 2 (το 1ο αρνείται να τρέξει λόγω χαζού DRM, οπότε απλά το προσπερνάω προς το παρόν τουλάχιστον).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 920
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις  τσίμπησα το Audiosurf για 0,99€ και περιττό να πω ότι τα 'βγαλε τα λεφτά του ήδη (έφαγα ένα διωράκι χωρίς να το καταλάβω...).

 

Επίσης ξεκίνησα Crysis 2 (το 1ο αρνείται να τρέξει λόγω χαζού DRM, οπότε απλά το προσπερνάω προς το παρόν τουλάχιστον).

 

Ψαξου υπαρχουν πολυ ωραια mods για το Audiosurf με ειδικο mod launcher.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελείωσα τον τελευταίο καιρό:

 

Dead Space 3 co-op. Το παιχνίδι έγινε εντελώς action αλλά για co-op ήταν μια χαρά. Μου πήρε 21 ώρες στο hard κάνοντας όλες τις αποστολές και 98% completion rate.

Marlow Briggs and the Mask of Death. Είχε πλάκα το συγκεκριμένο, ένα cult action στα χνάρια του God of War με αρκετό γέλιο για 6-7 ώρες που διαρκεί.

Enslaved - Odyssey to the West. Μου άρεσε πολύ, η έκπληξη της χρονιάς μαζί με Remember Me. Πολύ καλή ατμόσφαιρα και διασκεδαστικό γύρω στις 10-12 ώρες που διαρκεί. Οι φίλοι των action να το δουν οπωσδήποτε.

Splinter Cell Blacklist. Το καλύτερο SC από την εποχή του Chaos Theory. Μπράβο στην Ubisoft. Τελείωσα το campaign και παίζω σιγά σιγά τα side mission.

 

Έχω ξεκινήσει:

Metro Last Light. Πολύ καλό μέχρι στιγμής (είμαι στη μέση). Σαφώς βελτιωμένο σε όλους τους τομείς σε σχέση με το 1ο.

Brutal Legend. Το πήρα σε sale με 2€, έχει αρκετή πλάκα μέχρι τώρα.

Magicka-Sanctum 2. Από Humble Bundle. Για να περνάει η ώρα σε co-op. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Starbound (beta- early access)(το πήρα χτες το μεσημέρι και έχω 12ώρες σύνολο  :-D , μοιάζει πολύ με terraria και αν και σε beta είναι πολύ πιο δυνατό σε όλα τα σημεία κατά την άποψη μου)

http://store.steampowered.com/app/211820/?snr=1_7_15__13

 

Hammerwatch - hack and slash με στοιχεία rpg (πολύ καλό για co-op , περιμένω παρέα να το συνεχίσω το σ/κ) http://store.steampowered.com/app/239070/?snr=1_7_15__13

 

Risk of rain - http://store.steampowered.com/app/248820/?snr=1_7_15__13

 

FTL- http://store.steampowered.com/app/212680/?snr=1_7_15__13

 

και

 

Civilization 5 - αν και μεγάλος φαν της σειράς δεν το είχα παίξει . Μου έδωσε ένας φίλος μια κόπια που είχε κατεβασμένη και το πέρασα πρόσφατα. (crashare στον γύρο 260κάτι και είχα να κάνω save από τον 150. :cry:  αλλά αυτά έχει ο θείος)

Θα το αφήσω προς το παρών και θα περιμένω να το χτυπήσω αν με το καλό βγει σε προσφορά στο steam μαζί με όλα τα dlc/expansion στις διακοπές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αγόρασα από Steam Winter Sales με 20€ τα εξής : 

  • Stealth Bastard Deluxe
  • Rochard
  • Bionic Command Rearmed
  • The Bridge
  • Revenge of the Titans
  • Thomas was alone
  • To the moon
  • Guacamele Gold Edition

Με ποιο προτείνετε να αρχίσω, γιατί είμαι αναποφάσιστος? :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα από Steam Winter Sales με 20€ τα εξής : 

  • Stealth Bastard Deluxe
  • Rochard
  • Bionic Command Rearmed
  • The Bridge
  • Revenge of the Titans
  • Thomas was alone
  • To the moon
  • Guacamele Gold Edition

Με ποιο προτείνετε να αρχίσω, γιατί είμαι αναποφάσιστος? :P

 

Τα Thomas Was Alone και To The Moon είναι αρκετά μικρά σε διάρκεια πάντως, ξεκίνα απο εκεί μέχρι να αποφασίσεις :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα από Steam Winter Sales με 20€ τα εξής : 

  • Stealth Bastard Deluxe
  • Rochard
  • Bionic Command Rearmed
  • The Bridge
  • Revenge of the Titans
  • Thomas was alone
  • To the moon
  • Guacamele Gold Edition

Με ποιο προτείνετε να αρχίσω, γιατί είμαι αναποφάσιστος? :P

 

Τo the Moon και Guacamelee.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σόρρυ που ποστάρω το άσχετο ποστ εδώ, όμως δε βλέπω ακόμα θέμα για φετινό goty και η χρονιά τελειώνει!

 

ας ανοίξει όποιος έχει το κουράγιο θέμα με ψηφοφορία να μιλήσουμε για τα παιχνίδια που μας άρεσαν φέτος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Far Cry 1 !!

Mετα απο 10 χρονια το ξαναπαιζω. Αυτη τη φορα με ολες τις ρυθμισεις στο τερμα και επιπεδο δυσκολιας 'veteran'.

Αξεπεραστο game, απ αυτα που δε βγαινουν πια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Far Cry 1 !!

Mετα απο 10 χρονια το ξαναπαιζω. Αυτη τη φορα με ολες τις ρυθμισεις στο τερμα και επιπεδο δυσκολιας 'veteran'.

Αξεπεραστο game, απ αυτα που δε βγαινουν πια.

απο τα λιγα παιχνιδια που τα συνδιασαν ολα ομως !! τρομο-αγωνια-δραση-γραφικαρες-total nature

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαιξα στο PC μετα απο πολυυυυ καιρο. Ειχα τελειωσει το LIMBO (παιχνιδαρα!) και ειπα να βαλω κατι διαφορετικο

 

Fallout 3 !!

Εχει ωραιο story και ωραιο γραφικο (για την εποχη του)

Παιζουν πολλα κολληματα, και με πεταει εξω. Εκανα διαφορες προσπαθειες να το συνεφερω, κατεβασα dll εκανα edit τα ini files.. αλλα συνεχιζει να κολλαει ισως πιο αραια τωρα.

 

Στο PS3

Army of TWO : Devils Cartel σε split screen co-op. Πολυ καλυτερο απο τα προηγουμενα νομιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Skulls of the Shogun: το έχω δει λίγο, αλλά δείχνει πολύ ενδιαφέρον. TBS, με undead σαμουράι, προδοσίες, δαίμονες και κρανία για τροφή. Σαφέστατα φτιαγμένο για χειριστήριο. Οι μονάδες κινούνται στο χώρο, όχι σε συγκεκριμένα hexes κτλ. και το περιβάλλον παίζει ρόλο: αν σταθείς δίπλα σε νερό/λάβα, λ.χ. και σε χτυπήσει αντίπαλος με knockback, πέφτεις μέσα και πάει, όσα hit points και αν είχες. Οι οριζώνες κάνουν heal, τα βράχια εμποδίζουν την πρόσβαση στις melee μονάδες και προστατεύον τις ranged, κ.ο.κ. Πολύ όμορφα φτιαγμένο.

 

Starbound: βρίσκεται ακόμη σε beta, αλλά έχει πολλές ενδιαφέρουσες ιδέες. Crafting, συλλογή υλικών, εξερεύνηση, με απώτερο στόχο να συνεχίσεις κάποια στιγμή το ταξίδι με το διαστημόπλοιο που σε έφερε στον (τυχαία δημιουργημένο) πλανήτη όπου παλεύεις να συλλέξεις υλικά. Μπορείς να διαλέξεις φυλή και από ό,τι έχω διαπιστώσει, κάθε μία έχει κάποια υπέρ και κατά. Όπως όλα τα (τελείως randomly/procedurally generated) παιχνίδια αυτού του είδους, υπάρχει η περίπτωση να ξεκινήσεις σε πλανήτη-κόλαση και να δυσκολευτείς πολύ στην αρχή, αλλά παρότι θέλει ακόμη δουλειά (το ui κυρίως, συν κάποια θέματα σταθερότητας) προσφέρει ήδη πολλά να κάνεις και να δεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...