Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι για PC παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing PC Games thread]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 920
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

AC III (6/10), splinter cell: blacklist (8/10)

το ac το παιζω με το ζορι ανυπομονω να τελειωσει, πιο πολυ για να δω το στορυ παιζω... το blacklist ειναι πολυ καλο παιχνιδι αλλα θα μπορουσε λιγο καλυτερα γραφικα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Aρχισα να παιζω το Ηitman Absolution, εχω βγαλει τις 3 πρωτες αποστολες αλλα δεν εχω εντυπωσιαστει ιδιαιτερα προς το παρον.

Προκειται να αλλαξει κατι στις επομενες αποστολες ή θα πηγαινει ολο ετσι?

 

Και αλλη μια ερωτηση, ακουω περι DLS που εχουν καποια παιχνιδια οπως αυτο ή το Batman Arkham Origins, τι ακριβως ειναι τα DLS?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

DLC εννοείς; Downloadable Content. 

Προσθήκες (addons) στο παιχνίδι είτε δωρεάν είτε με κάποιο συγκριτικά μικρότερο κόστος από το παιχνίδι. Τυπικά δεν είναι standalone content (χρειάζονται το αρχικό παιχνίδι για να εγκατασταθούν και να τρέξουν/να ενεργοποιηθούν).

Μπορεί να είναι κάποια πρόσθετα modes για multiplayer, επέκταση του main campaign, νέα skins ή χαρακτήρες κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι dlc.

Aυτα τα βαζεις αφοτου τελειωσεις το παιχνιδι ή μπορεις και εξαρχης?

Μπορει να μου πει κανειw τι ακριβως κανουν τα dlc του Hirman Absolution?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια στολη ή ενα οπλο απο 1$?.... Μπουρδες :lol:

 

Eχω βγαλει τις 3 πρωτες αποστολες απο αυτο το παιχνιδι αλλα δεν εχω εντυπωσιαστει ιδιαιτερα προς το παρον. Προκειται να αλλαξει κατι στις επομενες αποστολες ή θα πηγαινει ολο ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ιncognita Alpha (early access) της Klei (Don't Starve, μεταξύ άλλων), infiltration tbs. Σε πολύ καλό επίπεδο για το στάδιο στο οποίο βρίσκεται.

 

Warlock Master of the Arcane -το "ξέθαψα" για να τεστάρω κάποια πράγματα ενόψει του δεύτερου της σειράς και "σκάλωσα", πάλι. Παραγνωρισμένο tbs, έχει βγει κατά καιρούς σε εξαιρετικές προσφορές.

 

Steam Marines Beta. Space roguelike tbs, θέλει δουλειά ακόμη αλλά έχει καλές ιδέες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το Card Hunter έχει δύο θέματα:

 

Το ένα, ότι δεν υπάρχει μια ιστορία που να δένει μεταξύ τους τα διάφορα σενάρια. Για την ακρίβεια, υπάρχουν μίνι ιστορίες, αλλά τελείως σε επίπεδο κειμένου, όχι κάτι πρακτικό. Ωραία. Τις νίκησα τις άτιμες τις μαϊμούδες (απίθανα σενάρια :)). Και;

 

Το δεύτερο, είναι πως κατά διαβολική σύμπτωση όλα τα καλά αντικείμενα (και κατ' επέκταση κάρτες) μου τα είχε βγάλει μέσω του club chest και με αυτές τις τιμές -και χωρίς campaign- δεν παίζει να ανανεώσω το μήνα που είχα και έληξε. 

 

Το παιχνίδι όμως είναι πολύ καλό, με πολλές ωραίες ιδέες, αν και κάποια σενάρια με δυσκόλεψαν ή βγήκαν πανεύκολα ανάλογα με το ποιες κάρτες είχα στο χέρι στους δυο-τρεις πρώτους γύρους, δηλαδή υπάρχει και δόση τύχης. Παίζω καμιά φορά, από ένα-δυο σενάρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό το Magrunner: Dark Pulse. Μπορεί να μοιάζει αρκετά ως ιδέα στο Portal αλλά τα puzzle είναι εξίσου καλά. Δεν υπάρχουν άλλωστε πολλά puzzle FPS.

 

Ξεκίνησα το Castlevania, ωραίο μου φαίνεται αν και η κάμερα είναι σημαντικό μείον στις μάχες. Επίσης θέλει πολύ τούμπα ρε παιδί μου.

 

Συνεχίζω με Dead Space co-op (κεφάλαιο 16). Σίγουρα δεν συγκρίνεται με τα προηγούμενα σε horror-ατμόσφαιρα αλλά, κατά τη γνώμη μου, είναι μια χαρά action game και το co-op λέει πολύ. Γραφικά-ήχος σε εξαιρετικά επίπεδα ενώ το crafting σαφώς μπερδεύει στην αρχή αλλά μετά έχει πολύ γλέντι με αυτά που μπορείς να φτιάξεις. Αρνητικά, το Origin (κάνει ότι του καπνίσει για να μην μπορείς να συνδεθείς για co-op) και η ανακύκλωση στους χώρους που επισκέπτεσαι, ειδικά μετά το κεφάλαιο 10 (λες και δεν μπορούσαν να φτιάξουν κάτι διαφορετικό). Για τα weapon-suits DLC σαφώς δε συμφωνώ αλλά δεν επηρεάζουν την όλη εμπειρία, είναι εντελώς προαιρετικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...