Προς το περιεχόμενο

Κατι πολυ περιεργο συμβαινει (worldventures)


Hellaslover

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά! Έπεσα πάνω στην κουβέντα σας ψάχνοντας πληροφορίες για τις εν λόγω "εταιρίες" γιατί πρόσφατα βρέθηκα κι εγώ σε μια τέτοια παρουσίαση χωρίς να γνωρίζω που πηγαίνω, νόμιζα ότι απλά θα πάω για ένα καφέ. Έζησα και ακούσα ακριβώς τα ίδια με όσα προαναφέρθηκαν (κανονική κασέτα) και αυτό που με εκανε να βάλω τα γέλια γιατί δεν άντεξα (και μετά με αγριοκοιτούσαν λιγο οι "συνέταιροι" του "φίλου" μου) είναι ότι μέσα στην τιμή για κάποιο πάμφηνο ταξίδι στην Αφρική με πεντάστερο ξενοδοχείο κλπ, ήταν και μισή ώρα βόλτα πάνω στον ελέφαντα!!! Έλεος δηλαδή! Το πιο θλιβερό πάντως είναι πως αυτός ο φίλος μου έβαλε μέσα στην εταιρία και την κοπέλα του και απο τα λεγόμενα του κατάλαβα πως αυτή δεν ήθελε και την έβαλε με τη μέθοδο του γκομενικού πρηξίματος. Σίγουρα υπάρχουν και χειρότερα παραδείγματα από το δικό μου, γενικά υπάρχει πολύ χαζός κόσμος και είναι κρίμα που κάποιοι άλλοι είναι αναγκασμένοι να ζουν μαζί τους..

Έχω και εγώ την δική μου ιστορία αλλά είναι μεγάλη και δε θα την πω :P βαριέμαι...

Απλά ΑΝ με ξανά φωνάξουν για κάτι τέτοιο θα φάνε βρίσιμο και θα σηκωθώ να φύγω!

Εγώ ρε παιδιά έχω φίλους και αυτοί με λένε απλά "πάμε για ένα καφεδάκι όταν σου πω" ε οκ τους λέω πάμε :) έχουμε και καιρώ να τα πουμε και γενικά μου αρέσει να βγαίνω με παιδιά που έχω να τα δω πολύ καιρώ!

 

Το θέμα τώρα...σε όλη τη διαδρομή μιλούσαμε για διάφορα, από τη στιγμή που έφτασα στο μέρος που ήταν ένας άλλος ο οποίος "έχει διαβάσει καλά τα κείμενα παρουσίασης" αρχίζει να λέει βλακείες και ενώ να τον λέω και να του δείχνω το ότι τα λεφτά τους τα παίρνουν οι αμερικάνοι (δε θυμάμαι πως τους λένε) και αυτοί απλά είναι κορόιδα, αυτός έλεγε συνέχεια ότι είχε στα χαρτιά του γραμμένα τα οποία τα ήξερε καλά απ' έξω! Τελικό συμπέρασμα: Οι φίλοι μου χάζεψαν και από την ώρα που πήγαμε εκεί το μόνο που με λέγανε ήταν για την εταιρία και για να μπω! Ξαφνικά δλδ έφυγαν οι φιλίες και ότι είχαμε να πουμε....ΕΛΕΟΣ....

.........................................................................................................................................................................

Έχω πάρα πολλά να πω και θα γέμιζα σελίδες...γι αυτό δε θα πω τίποτα παραπάνω απλά κάτι τελευταίο!

Θέλουν 6 άτομα για να σταματήσει το ποσό που δίνεις κάθε μήνα άρα: 1=>6 --> τα έξει άτομα θα θέλουν συνολικά 36άτομα... μετά τα 36 που θα μπουν (για να μη πληρώνουν οι προηγούμενοι 6) θα θέλουν 36*6=216 μετά 216*6 και πάει λέγοντας, ε αυτό κάποια στιγμή όμως θα φτάσει σε σημείο να μη μπορεί κάποιος να βάλει άλλα άτομα άρα θα πάει για delete...

Δε ξέρω πως αλλιώς να το εξηγήσω αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

απιστευτα πραγματα  εν ετη 2013....

 

Λογικο αν σκεφτεις οτι ειναι πολλοι που θελουν να βγαλουν χρημα ΧΩΡΙΣ ΔΟΥΛΕΙΑ / ΧΩΡΙΣ ΚΟΠΟ και ετσι ολοι αυτοι βρισκουν πατηματα.

 

1)Εταιριες πιραμιδες (ειτε θέλουν να λέγονται ετσι είτε οχι) με διακοπές , προϊόντα ομορφιάς , αδυνατίσματος κ.ο.κ

2)Affilates πρηχτες φιλοι που καθε λινκ που ποσταρουν (ειδικα τώρα τελευταια με κατι BANSKO κτλ) εχουν και απο 1 affliate link

3)Διαφορες εταιριες με pay per click , pay per view , που εκτος του οτι μας τα πριζουν και απο εκει με aff γιατι πραγματικα θελουν να μας σωσουν απο την ανεργια και ολοι βγαζουν "ξεκουραστα" 500+ ευρω τον μηνα .. το ρευμα που ξοδευουν και ο χρόνος ειναι πολυ περισσότερα απο τα CENT που παίρνουν

4)Και εκτος internet κατι παιχνιδια τυπου τηλεκυβος , βρες την λεξη , αναγραματισμοι κτλ... εκει βαρανε στον ηλικιακά 40+ η τον αδαή νεο που πιστεύει οτι ειναι πιο έξυπνος απο όλους..

Και τελος (αν και λιγο ασχετο) scam mails που υπόσχονται οτι σου γραφει ο πριγηπας της μασαχουσετης και θα σου δώσει 1.000.000 ευρω.. αλλα σσστ μην το πεις σε κανέναν (αν και στο λεει αυτος ενω δεν σε ξερει)... Και στειλε λεφτα..

 

ΟΛΑ (και τα 5) εχουν κόστος.. απλα ο "έξυπνος" θα πει.. ελα μωρε.. θα δώσω λιγα και θα παρω πολλα ΧΩΡΙΣ ΚΟΠΟ..

(και μην ακούσω με την οικονομική κρίση κτλ... παντα ετσι ηταν και παντα ετσι θα ειναι)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαφνηκά είδα το φωςςςςς,

 

κανένα παιδί από αυτήν την άγια εταιρία να μου πεί πως θα γίνω  εκατομυριούχος????

 

 

και μετά θα κατακτήσω το κόσμο όλο κάνοντας διακοπές!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις ήρθα από καφέ με "φίλο" όπου πήγαμε στον riga στην Θεσσαλονίκη (στην Χαριλάου) που είναι ουσιαστικά φυτώριο της εν λόγω εταιρείας. εννοείται ότι γέλασα και έφυγα αλλά εάν βλέπατε, η καφετέρια, από τους 200 που ήταν μέσα, οι 10 ήταν πελάτες και όλοι οι άλλοι ήταν ή πωλητές ή μελλοντικά θύματα... κρίμα μιας και ήταν πραγματικά φίλος αυτός που με τράβηξε για καφέ και μου έφερε το παιδί από την κύπρο να μου κάνει την "πλύση εγκεφάλου" 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις ήρθα από καφέ με "φίλο" όπου πήγαμε στον riga στην Θεσσαλονίκη (στην Χαριλάου) που είναι ουσιαστικά φυτώριο της εν λόγω εταιρείας. εννοείται ότι γέλασα και έφυγα αλλά εάν βλέπατε, η καφετέρια, από τους 200 που ήταν μέσα, οι 10 ήταν πελάτες και όλοι οι άλλοι ήταν ή πωλητές ή μελλοντικά θύματα... κρίμα μιας και ήταν πραγματικά φίλος αυτός που με τράβηξε για καφέ και μου έφερε το παιδί από την κύπρο να μου κάνει την "πλύση εγκεφάλου" 

Δηλαδη αυτο τί θα πει? Ζει ο ανθρωπος ετσι δεν ειναι? Δηλαδη αν αυριο π.χ. τον παρεις ενα τηλεφωνο και του πεις, ¨"παμε για ενα καφε αλλα δεν θελω να ακουσω τιποτα για την εταιρεα, απλα σαν φιλοι" τί θα σου πει? Η μπαινεις ή δεν ξαναμιλαμε?

Παρουσιαση σου εκαναν, οπως και σε εμενα, δεν σου εβαλε κανεις το μαχαιρι στο λαιμο. Δικη σου αποφαση ειναι το τί θα κανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η πλακα ειναι οτι εχουν φαει τετοια πλυση εγγεφαλου και νομιζουν οτι καπιοι ειναι...οχι σαν κατι κοροιδα που δουλευουν για 500 ευρω ..αλλα που θα παει θα προσγιωθουν ανωμαλα..και θα δουν το φως τ αληθινο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η πλακα ειναι οτι εχουν φαει τετοια πλυση εγγεφαλου και νομιζουν οτι καπιοι ειναι...οχι σαν κατι κοροιδα που δουλευουν για 500 ευρω ..αλλα που θα παει θα προσγιωθουν ανωμαλα..και θα δουν το φως τ αληθινο

Αυτό περιμένω και εγώ έτσι ώστε να βάλουν μυαλό! δλδ εμείς ήμαστε "βλάκες" που δουλεύουμε και κάνουμε οικονομίες? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη αυτο τί θα πει? Ζει ο ανθρωπος ετσι δεν ειναι? Δηλαδη αν αυριο π.χ. τον παρεις ενα τηλεφωνο και του πεις, ¨"παμε για ενα καφε αλλα δεν θελω να ακουσω τιποτα για την εταιρεα, απλα σαν φιλοι" τί θα σου πει? Η μπαινεις ή δεν ξαναμιλαμε?

Παρουσιαση σου εκαναν, οπως και σε εμενα, δεν σου εβαλε κανεις το μαχαιρι στο λαιμο. Δικη σου αποφαση ειναι το τί θα κανεις.

 

λίγο δύσκολα να πάω ξανά μιας και είναι από τα πράγματα που και σιχαίνομαι/ απεχθάνομαι + τα γελάω στην καθημερινότητά μου. Να το ήξερε να μην μου ξεκινούσε την συζήτηση. Πήγαν να με κάνουν 2 παιδιά παρουσίαση όπου λόγω του τρόπου που είναι στημένη ο πυραμίδα είναι αστείο που δεν αμφισβητούν τις χαζομάρες που λένε. 

 

Το ότι είσαι παπαγαλάκι και είσαι στην εταιρεία μέσα όμως δυστυχώς σε κάνει να μην μπορείς να καταλάβεις πόσο γραφικοί γίνεστε. Και γω δεν ξέρω πόσες φορές άκουσα για αυτήν την "Ασημή BMW" που παίρνεις αν αν αν και γελούσα έχοντας 2 τέτοιες. Γελούσα που έλεγε ότι βγάζεις 1κ / εβδομάδα βλέποντας έναν λιγδιάρη που δεν μπορεί ούτε σαν χειριστής τοστιέρας να δουλέψει και νομίζει ότι βγάζει χρήματα... 

 

Ουσιαστικά αυτές οι πυραμίδες έχουν σκοπό αυτές τις δύσκολες μέρες να φάνε κάτι 300άρια ευρουλάκια από τον κάθε καημένο που βρίσκετε στον δρόμο τους και νομίζουν ότι θα γίνουν εκατομμυριούχοι με αυτήν την χαζομάρα. Κρίμα στα παιδιά που έχουν μπει στο τριπάκι αυτό και δεν μπορούν να βγούνε. Όσο για τα παπαγαλάκια που θα βγουν να υποστηρίξουν την εταιρεία αυτήν, ας πάνε να δουλέψουν να δούνε πως είναι να βγάζεις πραγματικά λεφτά και όχι να προσπαθείς να φας λεφτά από ΟΛΟΥΣ τους φίλους και γνωστούς σου επειδή έδωσες 300€ μία φορά

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη αυτο τί θα πει? Ζει ο ανθρωπος ετσι δεν ειναι? Δηλαδη αν αυριο π.χ. τον παρεις ενα τηλεφωνο και του πεις, ¨"παμε για ενα καφε αλλα δεν θελω να ακουσω τιποτα για την εταιρεα, απλα σαν φιλοι" τί θα σου πει? Η μπαινεις ή δεν ξαναμιλαμε?

Παρουσιαση σου εκαναν, οπως και σε εμενα, δεν σου εβαλε κανεις το μαχαιρι στο λαιμο. Δικη σου αποφαση ειναι το τί θα κανεις.

 

Αυτό ακριβώς όταν τον ξαναπήρα για καφέ άρχισε πάλι να μου τα πρίζει.......... του έλεγα να το σταματήσει αλλα τπτ.

 

Τι ζώα...φυσικά και δεν θα τον ξαναπάρω.....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κριμα στα νεα παιδια που εχουν ονειρα και πιστευουν οτι θα γινουν πλουσια απο αυτο. Γιατι χθες, εκει εβλεπες ατομα που για να γραψουν αλλους 2 θα σκοτωναν και ανθρωπο ωστε να ανεβουν βαθμιδες και να γινουν senior executive manager director wtf ffs bbq. Το οτι 8/10 θα χασουν τα λεφτα τους, 1/10 θα τα παρει πισω και θα σταματησει και 1/10 θα συνεχισει δεν το σκεφτεται κανεις.

 

Γιατι, δινεις 300€ και καθε ατομο σου δινει 20€ πισω ουσιαστικα. Sorry αλλα δεν εφτασα 29 με δικη μου επιχειρηση και ενα Α' ονομα στην Θεσσαλονικη για να γινω ΛΑΜΟΓΙΟ και να καψω και τους μισους φιλους μου με αυτην την μαλακια.

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κριμα στα νεα παιδια που εχουν ονειρα και πιστευουν οτι θα γινουν πλουσια απο αυτο. Γιατι χθες, εκει εβλεπες ατομα που για να γραψουν αλλους 2 θα σκοτωναν και ανθρωπο ωστε να ανεβουν βαθμιδες και να γινουν senior executive manager director wtf ffs bbq. Το οτι 8/10 θα χασουν τα λεφτα τους, 1/10 θα τα παρει πισω και θα σταματησει και 1/10 θα συνεχισει δεν το σκεφτεται κανεις.

 

Γιατι, δινεις 300€ και καθε ατομο σου δινει 20€ πισω ουσιαστικα. Sorry αλλα δεν εφτασα 29 με δικη μου επιχειρηση και ενα Α' ονομα στην Θεσσαλονικη για να γινω ΛΑΜΟΓΙΟ και να καψω και τους μισους φιλους μου με αυτην την μαλακια.

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

και καλά κάνεις

 

 

κανένας άλλος να μας πεί ότι κάνουμε λάθος και θα γίνουμε δισεκατομυριούχοι????

Επεξ/σία από militarist
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...