Προς το περιεχόμενο

Κατι πολυ περιεργο συμβαινει (worldventures)


Hellaslover

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1) Απ'ότι καταλαβαινω αν εχεις εσυ στο "δεντρο απο κατω σου" π.χ. 102 ατομα οταν καποιος βγει απο την εταιρεια τοτε απλως εχεις 101 πλεον ατομα. Σου μετραει τους ενεργους. Λογικο το θεωρω αλλιως ο καθενας θα εμπαινε και θα εβγαινε και θα συνεχιζε να μετραει κανονικα.

 

2) Δεν ξερω τί παιζει με τις φορολογιες. Απο την στιγμη που δεν τα παιρνει μαυρα απο ελληνα αλλα απο εξω τουλαχιστον παραμενουν Ελλαδα τα χρηματα οσα και ειναι αυτα οποτε και να μην τα δηλωνουν δεν ειναι τοσο τραγικο. 

Μπορει να κανω λαθος σε αυτο καθως οπως ειπα δεν ξερω πολλα απο φορολογιες.

1)Επειδη αν προσεξες το ''δεντρο΄΄ λειτουργει κ μετραει ανα τριαδες κ μετα αν εξαδες κ κτλ νομιζω πως εξαρταται ποιος θα φυγει

2)Τι εννοεις δν τα παιρνει μαυρα?αυτους που ειδα οτι γραφοντουσαν απλα ενα χαρτι υπεγραφαν κ δν ειδα καποια αποδειξη η κατι που να αποδεικνυει τα λεφτα που εδωσαν

 

Γι αυτο ζητησα να μου απαντησει καποιος απο αυτος που εχουν κανει προηγουμενο post εδω μεσα και ειναι μελη της εταιριας(εκτος αν εισαι ενας απο αυτους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ακομα διαβαζω για την εταιρεια δεν ξερω ακριβως τι παιζει.
Για τους κυκλους που λες 3 απο την μια και 3 απο την αλλη ειναι για οταν μπουν 3 + για να παρεις το bonus (200 ή 250 δολλαρια νομιζω δεν θυμαμαι ). Αν τωρα καποιος απο αυτους μετα απο π.χ. 2 μηνες φυγει, οχι δεν ειναι οτι θα σου παρουν το μπονους πισω. Απλα για να παιρνεις χρηματα καθε μηνα σταθερα πρεπει να εχεις 60 ατομα στο δεντρο σου ειτε τους βαλεις εσυ ειτε αλλοι (εσυ αρκει να εχεις βαλει τους 4 ). Αν εχεις 60 λοιπον τον ενα μηνα και παρεις το "εισοδημα" αλλα τον αλλο μηνα βγει ενας και δεν μπει κανεις τοτε θα εχεις τον επομενο 59 και δεν θα παρεις. Αλλα δυσκολο να σου σκαλωσει στο 59-61 !

2) Αυτα τα χρηματα προφανως πανε Αμερικη αφου ειναι αμερικανικη εταιρεια. Γι'αυτο σου λεω οτι δεν ξερω τί παιζει με αποδειξεις και φορολογια. Καλυτερα να απαντησει καποιος αλλος.
Το νομιμο ειναι οτι λαβει ο καθενας να το δηλωσει. Ειτε ειναι αντιπροσωπος της εταιρειας ή η ιδια η εταιρεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως και να εχει το πραγμα,  κατα βαθος πιστευεις αυτο που σε βολευει και θελεις να πιστέψεις. τετοιες εποχες παντως αυτου του ειδους οι οικονομικες λυσεις φανταζουν ονειρικες, ντροπη σε αυτους που τις προωθουν και κριμα για αυτους που τις πιστευουν!!!

Τωρα.... για την δικια μου περιπτωση ειχα 2 κρουσεις και οι 2 ηρθαν απο την περιοχη της Αλεξανδρουπολης (πανεμορφη πολη)

με μοναδικο επιχειρημα-αποδειξη κατι φωτογραφιες τραβηγμενες στην Βαρκελωνη με τα κλασσικα πλεον διαφημιστικα

tablets ''You should be here''

τωρα, απο που πληρωνεσαι, πως, πότε, με τι παραστατικα, ουτε λογος, μονη βαρητητα στην εγγραφη νεων μελων

για καποια ταξιδια, καπου, καποιες μερες με καποιους που ειναι δεν ειναι μελοι ΑΣΥΝΑΦΙΕΣ ακομα και σε καποια μεροι που χρειαζεσαι ταξιδιωτικη βιζα για να πας αυτοι τα λυνουν ολα ΠΩΣ? μου λεει Las Vegas με 70Ε το ατομο για ολοκληρο 4ημερο!!! μα γινοντε αυτα μανιτσα μου? πως? Βιζα? αεροπορικα εισητηρια? θα μπορω τοτε? οι προσφορες ειναι συγκεκριμενες μερες και εποχες!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως και να εχει το πραγμα,  κατα βαθος πιστευεις αυτο που σε βολευει και θελεις να πιστέψεις. τετοιες εποχες παντως αυτου του ειδους οι οικονομικες λυσεις φανταζουν ονειρικες, ντροπη σε αυτους που τις προωθουν και κριμα για αυτους που τις πιστευουν!!!

Τωρα.... για την δικια μου περιπτωση ειχα 2 κρουσεις και οι 2 ηρθαν απο την περιοχη της Αλεξανδρουπολης (πανεμορφη πολη)

με μοναδικο επιχειρημα-αποδειξη κατι φωτογραφιες τραβηγμενες στην Βαρκελωνη με τα κλασσικα πλεον διαφημιστικα

tablets ''You should be here''

τωρα, απο που πληρωνεσαι, πως, πότε, με τι παραστατικα, ουτε λογος, μονη βαρητητα στην εγγραφη νεων μελων

για καποια ταξιδια, καπου, καποιες μερες με καποιους που ειναι δεν ειναι μελοι ΑΣΥΝΑΦΙΕΣ ακομα και σε καποια μεροι που χρειαζεσαι ταξιδιωτικη βιζα για να πας αυτοι τα λυνουν ολα ΠΩΣ? μου λεει Las Vegas με 70Ε το ατομο για ολοκληρο 4ημερο!!! μα γινοντε αυτα μανιτσα μου? πως? Βιζα? αεροπορικα εισητηρια? θα μπορω τοτε? οι προσφορες ειναι συγκεκριμενες μερες και εποχες!!!!

 

Άν υπολογίσεις και αυτά που ήδη έχεις πληρώσει........ άστα να πάνε......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 ΑΣΥΝΑΦΙΕΣ ακομα και σε καποια μεροι που χρειαζεσαι ταξιδιωτικη βιζα για να πας αυτοι τα λυνουν ολα ΠΩΣ? μου λεει Las Vegas με 70Ε το ατομο για ολοκληρο 4ημερο!!! μα γινοντε αυτα μανιτσα μου? πως? Βιζα? αεροπορικα εισητηρια? θα μπορω τοτε? οι προσφορες ειναι συγκεκριμενες μερες και εποχες!!!!

Αν κατι δεν καταλαβες μπορεις να το ρωτας. Κ εγω αν παω σε παρουσιαση θα ρωτησω πολλα. Μεχρι να καταλαβω. Μπορει να επεσες σε παρουσιαστη που ΔΕΝ ηξερε να παρουσιαζει ή να εξηγει ή να μην καταλαβες καλα.

Οσο για την VISA...ε?

Δηλαδη αν λαβεις μερος σε κληρωση και κερδισεις ταξιδι στην Αμερικη περιμενεις να σου πληρωσουν και την VISA και τα διαβατηρια? Μηπως να πανε να τα βγαλουν κιολας?

Δεν κολαει πουθενα αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει που διαβάζω κάτι φράσεις του τύπου "αν δουλέψεις πολλές ώρες θα τα κονομησεις".

Από πότε θεωρείται δουλειά το να πρήζεις τον κόσμο για να χάσει τα λεφτά του;

Αυτές οι μπίζνες και οι χρονομεριστικες μισθώσεις απευθύνονται σε κορόιδα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ρε unforgiven τώρα, σοβαρέψου.

 

Τόσοι άνθρωποι κατά καιρούς γράφονται στο forum μόνο και μόνο για να μας πουν πως από κει που δούλευαν σε λατομείο για 3.60€ ξαφνικά του τους είπε ο φίλος  του ξαδέρφου του Σάκη του πατωματά για την τάδε πυραμίδα.

 

Με λίγη αφοσίωση και τρέξιμο έχουν φτάσει πλέον να φυλάνε τα λεφτά στον πάτο τους γιατί είναι τόσα πολλά που δε τα δέχονται οι τράπεζες και όλα αυτά πλεον απ την άνεση του σπιτιού τους, κάθονται στα 4 και βάζουν τα μασούρια. 

 

Έλεος που θα τους πεις κορόιδα, εγκάθετε.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

EΠΕΝΔΥΣΗ ΦΘΗΝΩΝ ΔΙΑΚΟΠΩΝ ΚΑΙ ΑΝ ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΓΙΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΣΥ ΕΝΕΡΓΟ ΜΕΛΟΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΕΠΙΛΕΞΟΥΝ ΑΠΟ ΣΕΝΑ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΚΙ ΑΛΛΑ ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΛΟΓΙΚΗ..... ΑΝ ΔΕΝ ΣΑΣ ΚΑΛΥΠΤΩ ... ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ Ο ΓΑΜΠΡΟΣ ΜΟΥ ΕΒΑΛΕ 6 ΑΤΟΜΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΒΑΛΑΝΕ ΑΛΛΑ ΤΟΣΑ ΚΑΙ ΜΠΗΚΑΝΕ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΤΟΥ 310 ΕΥΡΟ... ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΚΑΙ 7 ΜΕΡΕΣ... ΟΠΟΙΟΣ ΒΑΡΙΕΤΑΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΟΥ ΜΕΛΟΝΤΟΣ ΑΣ ΑΦΗΣΕΙ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΤΟΟΥΝ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΝΕΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΚΙ ΑΣ ΚΑΘΗΣΕΙ ΜΕ 3 ΚΑΙ 60 ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΤΟΥ....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δε σας καλύπτω εμένα ο γαμπρός μου πριν ένα μήνα κυκλοφορούσε με παπάκι και τώρα, πάλι με παπάκι κυκλοφορεί.

 

Επίσης ακόμα περιμένω ένα απ τα φυντάνια σας να μου πει πότε γίνεται σεμινάριο στη Θεσσαλονίκη, θέλω να πάω να μορφωθώ να δουλέψω για να τρέχουν λεφτά απ τον σφιγκτήρα μου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

EΠΕΝΔΥΣΗ ΦΘΗΝΩΝ ΔΙΑΚΟΠΩΝ ΚΑΙ ΑΝ ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΓΙΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΣΥ ΕΝΕΡΓΟ ΜΕΛΟΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΕΠΙΛΕΞΟΥΝ ΑΠΟ ΣΕΝΑ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΚΙ ΑΛΛΑ ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΛΟΓΙΚΗ..... ΑΝ ΔΕΝ ΣΑΣ ΚΑΛΥΠΤΩ ... ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ Ο ΓΑΜΠΡΟΣ ΜΟΥ ΕΒΑΛΕ 6 ΑΤΟΜΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΒΑΛΑΝΕ ΑΛΛΑ ΤΟΣΑ ΚΑΙ ΜΠΗΚΑΝΕ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΤΟΥ 310 ΕΥΡΟ... ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΚΑΙ 7 ΜΕΡΕΣ... ΟΠΟΙΟΣ ΒΑΡΙΕΤΑΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΟΥ ΜΕΛΟΝΤΟΣ ΑΣ ΑΦΗΣΕΙ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΤΟΟΥΝ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΝΕΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΚΙ ΑΣ ΚΑΘΗΣΕΙ ΜΕ 3 ΚΑΙ 60 ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΤΟΥ....

Ελα ρε Πασχαλη φιλε! 3 και 60 καθαρα εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα, δεν θέλω να με κάνετε ban. Χθες γράφτηκα και ε΄γω σε μία πυραμίδα. Στην πυραμίδα του Χεωπα! Με το που έβαλα τους πρώτους 4 σηκώθηκε ο Ρα και μου έδωσε 300 ευρώ πίσω! Έτσι γιατί ήμουν εγώ.... και μετά με το που έβαλα και τους άλλους 6.... Ήρθε ο Όσιρις... Με κέρασε Μοχίτο, μου έδωσε στο χέρι 3000 ευρώ, στα καπάκια απ έξω με περίμενε μία BMW, μου έφτιαξε ένα νησί, δώρο μία βίλλα και μου χάρισε και την πυραμίδα!

 

Οπώς και να έχει παιδιά έτυχε να με προσεγγίσουν και έμενα χθες το βράδυ... Και απ όλα αυτά που έχετε γράψει είναι όντως μία κασέττα....λένε τα ίδια πράγματα και έχουν στάνταρ απαντήσεις για κάθε τι που θα τους πεις....

 

Ο τύπος που με έπιασε εμένα στην αρχή γύρισε και μου έδειξε το βιβλιάριο του με κάτι καταθέσεις 500ευρώ.... στα καπάκια που είπε ότι μ αυτο εδώ το πράγμα σταμάτησε το στοίχημα.... και αφου μου τα είπε και κάτσαμε να κάνουμε τσιγάρο πήγε και πήρε paysafe... και μονολογούσε.... αντε να κάτσει το στοιχηματάκι να πληρώσω την δόσει του αυτοκινήτου! :o  Τι έγινε ρε παιδιά !? Και η καταθέσεις? Τα τρελά λεφτά!? Η σύνταξη στα 25?!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...