Προς το περιεχόμενο

Κατι πολυ περιεργο συμβαινει (worldventures)


Hellaslover

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα πράγματα είναι απλά. Σου πουλάνε προιόντα χωρίς διαφήμιση. Ο ένας πουλάει σε 50 γνωστούς κάποιος σε άλλους 50 και πάει λέγοντας. Είτε πιστεύεις στα προιόντα είτε όχι. Αλλά ο απο πάνω έχει ένα σίγουρο αγοραστή. Αυτούς που έπεισε να πουλήσουν. Έξυπνο και απλό. Κακό? Όχι απαραίτητα. Όπως είπα, αν πιστεύεις πως το προιόν είναι καλό και αποδειχθεί πως είναι , δεν υπάρχει θέμα. 

 

Το πρόβλημα είναι η προσέγγιση η οποία είναι πραγματικά κακη και ερασιτεχνική και απευθύνεται κυρίως σε όγκο πωλήσεων και γνωριμιών παρά στην ποιότητα προσέγγισης. Πχ. με πήρε ένας φίλος παλιός για καφέ και βρεθήκαμε και μου πάσαρε το βίντεο. Κάθισα και το είδα και άκουσα την προσφορά. Και του λέω. ''Ρε πάνο, άμα πηγαίναμε για καφέ και σε ρώταγα με τι ασχολείσαι και μου το έλεγες δεν θα είχα θέμα. Τώρα με κάλεσες με σκοπό και σχετικό δόλο και είναι κάπως χάλια κατάσταση. '' Αλλά οι καρχαρίες από πάνω δεν τους νοιάζει. Αρκεί να πιάσουν τα μικρά ψάρια όσο περισσότερα μικρά ψάρια γίνεται. ΜΙλάμε για τραγικότητες. Αντί να τους μάθουν ένα σωστό τρόπο προσέγγισης απλά τους νοιάζουν τα νούμερα όσο πιο γρήγορα γίνεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δε ξερω τι λετε εσεις αλλα εγω πληρωνομαι απο ολο αυτο.
Δουλευω ταξι και που και που πετυχαινω καποιο "μελος" που θελει να παει σε καποια παρουσιαση "εκπαιδευοντας¨ καποιους αλλους να βγαλει μου εξηγει ευκολα 20$ δηλαδη 15Ε περιπου. Η διοδρομη ομως μπορει να εχει στοιχισει 10-15Ε...
Εγω εχω και αποδειξεις οτι πληρωνομαι γιατι δεν τις παιρνουν, φευγουν βιαστικα.

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

σημερα έμαθα 'ότι το φρούτο έπεσε και στο χωριό μου.. από την καβάλα έστασαν 3 τυπάδεες από την ενλόγω εταιρία και καλαά και αρχισαν να στρατολογούν καια καλα ατομα προσφεροντας vip πακετα και προσφορες με 276 eyro  εγγραφη και 40 τ ο μήνα.. εκανα τα μαθηνματικα και είδα ότι θα δώσεις 700+ ευρώ για ένα ταξίδι αν αποφασήσεις να το κανεις συν ενα ποσο αναλογα με τον προορισμο.. για να κανεις αποβεση πρπεειν να κανεις τους 3 -4 ταξιδια με βαση την απλη λογική κατι που ειναι ανεφυκτο γιατι ποσα ταξίδια το χρόνο σκοπευεις να καενςι το χρόνο, ειδικά από την λήμνο όπου και μένω... το θέμα έιναι ότι κερδίζουν αυτοι που ειναι στην κορυφή ενώ η βαση παντα χανει.,...  α ν πεινα σταματησει αυτο οι τελευταιοι τα χανουν όλα. θα μου πεις που ειναι το κακο , μιας και αυτοι μπορουν να στρατολογίσουν αλλους και να βγαλουν κ αυτοι κέρδος? ειναι στην ηθική πανβω από όλα, για΄τι δεν μπορώ αν δεχτώ ότι θα κερδίσω εις βαρος καποιοου αλ΄λου , ακόμη κι ανυ τος εχει πιθανότητα να κερδίσει εεις βαρος καποιου αλλου και παει λέγοντας..... 

Σκευτείτε λίγο, αυτή ειναι μια αεναη διαι΄ωνηση της εκμεταλ΄λευσης των αποκατω σας...

και αυτοι μπορει να ειναι οι γονεις σας, οι κολλητη σας, οι θειοι σαας, τα αδερφια σας.. 

Αμε ειστε οκ με αυτο καντε το.. Προτιμω να συνεχίσω να σηκώνω τενεκε στην οικοδομη και να ζω με το υδρώταμου παρα με τον αέρα.. και μην ξεχνατε ότι οι κομπίνες τετοπιοιο τυπου και λιογο πιο μακριας κλίμακας φταίνε που δεν έχετε ψωμι σ ημερα εσεις, τα παιδιάσας και τα εγγόνια σας! 

με τις ευλογίες σας λοιπον!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

οκ απο αυτο και μονο καταλαβα οτι αυτος ο "φιλος" δεν υπαρχει.Δεν μπορει να του περασε απαρατηρητο οτι απο 8000 δολαρια πηρε 6400 ευρω.Εσυ απο 1240 δολαρια πηρες 1000€ μικρη διαφορα 250€.σταματαω εδω . καλη επιτυχια στο recruiting.

Αντι να ρωτατε τον καθενα και να περνεται λαθος αποψεις... μπορειτε να μπειτε σε αυτο το site και να δειτε την μετατροπη απο δολλαρια σε ευρο..   http://el.coinmill.com/EUR_USD.html#EUR=100

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντι να ρωτατε τον καθενα και να περνεται λαθος αποψεις... μπορειτε να μπειτε σε αυτο το site και να δειτε την μετατροπη απο δολλαρια σε ευρο..   http://el.coinmill.com/EUR_USD.html#EUR=100

Δηλαδη αν βαλεις στο google bar

πχ 1240$ to eur δεν θα το δεις? :D

 

πχ..

http://bit.ly/W49fuR

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας παιδια εχω καταλαβει πανω κατω τι παιζει με αυτην την εταιρια και θα ηθελα να μαθω αν γραφτω σε αυτην την εταιρια και βρω μεσα σε 1 μηνα τα 4 ατομα που χρειαζονται για να γλιτωσω την συνδομη για εφορου ζωης ετσι οπως εχω ενημερωθει απο εναν φιλο μου γινεται να εξακολουθω να ειμαι μελος σε αυτην την εταιρια για εφορου ζωης ας πουμε και να την χρεισιμοποιω μονο για τα ταξιδια????

Οσο αυτα τα 4 ατομα θα ειναι ενεργοι και δεν θα εγκαταλειψουν την εταιρια, τοσο θα μπορεις να εισαι μελος χωρις να χρειαστει να πληρωνεις συνδρομη!

 

Δηλαδη αν βαλεις στο google bar

πχ 1240$ to eur δεν θα το δεις? :D

 

πχ..

http://bit.ly/W49fuR

Δεν μου εχεις βαλει τη συγκεκριμενη ιστοσελιδα να την δω για να μπορω να σου απαντισω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητε heisenberg ακουσε να καταλαβεις καποια πραγματα

 

1)Αναλογισου το ατομικο κερδος που εχεις προσφερει στον ιδρυτή της εταιριας (που αμφιβαλω αν ξερεις το ονομα του στο κατω κατω)

 

 

2)Τα μαθηματικά που δεν βγαίνουν:

Το γεγονός ότι όλοι λειτουργούν λογικά και για το συμφέρον τους επιστρέφει εδώ. Οι αριθμοί όμως είναι ένα πρόβλημα γιατί μας λένε την απλή αλήθεια:

1

4

16

64

256

1024

4096

16384

65536

Για να λειτουργήσει το όλο οικοδόμημα της πυραμίδας (γιατί περί αυτού πρόκειται) οι 4 πρώτοι που γράφτηκαν από τον επικεφαλής, πρέπει να βρουν ακόμα 16. Αυτοί οι 16 όμως θα γραφτούν και θα παραμείνουν γραμμένοι, μόνο αν έχουν γράψει άλλους 64. Αυτοί οι 64 όμως πρέπει να βρουν 256 κ.ο.κ. Ως αποτέλεσμα όλου αυτού μόλις η 8η φουρνιά χρειάζεται 16.384, που όμως και πάλι θα γραφτούν μόνο αν βρουν τους άλλους 65.536 να γράψουν! Δεν ξέρω αν αντιλαμβάνεστε το μέγεθος του πληθυσμού πάντως η 11η στοιβάδα χρειάζεται 1.048.576. Πληροφοριακά και σύμφωνα με επίσημα στατιστικά η Κύπρος έχει 800.000 κατοίκους και κάτι ψιλά. Και θυμηθείτε: Οι αριθμοί αυτοί μας λένε τι γίνεται όταν ο καθένας γράφει μόνο 4 και όχι περισσότερους

 

Πηγή:

http://avevaios.blogspot.gr/2012/04/world-ventures.html

 

 

Να τα χεσω τα 1.000 ευρω και τα 8.000 ευρω που εβγαλες εσυ κ ο φιλος σου , μπροστα σε αυτα που εβγαλε ο ιδρυτης .

Μην μου πεις εκανε μαγκια .. Λαμογια λεγεται αυτο ...

 

3)Η γυναικα σου μας ειπες οτι ειναι και δικηγορος , αρα θα ξερεις καλα οτι οταν πληρωνω καποιον για να σκοτωσει ειμαι αυτοματα συνεργος του φώνου χωρις να λερωσω τα χερακια μου

 

Το ειπα σαν μεταφορά για να καταλαβεις σε ποια θεση εισαι , οπως θα εδινα σε καποιον λεφτα για να κανει την βρωμικη δουλεια , ετσι και εσυ κανεις την βρωμικη δουλεια !!

 

4)Αν ησουν συνετός θα καταλαβενες ολες τις επιπτωσεις που υπαρχουν :

1) Με ολο το συμπαθειο γινεσε ενας πριξ......ιδας

2) Μολις σε παρουν πρεφα θα σε κανουν περα ολοι

3) Βοηθωντας την αμερικανικη εταιρια και καταλήγωντας ολα τα λεφτα παλι εκει , σκοτωνεις το ιδιο σου το κρατος (Στελνουν μετα και οικονομικους εκτελεστες και σου λενε παρε δανειο Ελλαδα, αλλα δεν θα ανοιξω και αυτο το θεμα)

4)Μπορει να κλεισουν επειχηρησεις (ταξιδιοτικα γραφεια)

5) Βγαζεις εις βαρος αλλων που μπορει να ειναι και φιλοι σου

 

Ελπιζω να κοιμασε ηρεμος τα βραδια και να μην εχεις καθολου συνειδηση των πραξεων σου.

Αν παλι βαλεις μυαλο , κανε κατι καλο και σωσε τον κοσμο απο αυτο !

 

5) Εισαι προβατο σε αγελη με βοσκό καθοδηγητη και με λυκο που κανει φαγοποτι

 

Θεμα χρόνου να εξαντληθουν τα προβατα και ο λυκος να ξεφυγει με ΔΙΣ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ

Κριμα σε ολους οσους πιστευουν σε τετοιες ιδεες , ειτε αμαθής θα ειναι ειτε λαμογια

 

Διαλεξε κατηγορια και αυτο ελπιζω να το κρατησεις !!

 

+1 σε ολους οσους σκεφτονται και μπραβο που διαφερουν απο τους στρατολογημενους

 

εκμεταλλευση εως αηδιας και το ποιο απανθρωπο ειναι να εκμεταλλεύονται την νεολαία που τους χαραμίζουν τον χρονο τους με τετοιες ανοησιες

  Αγαπητέ φίλε μου...

 

  Επέτρεψέ μου να σου απαντήσω σε αυτόν το λόγο που έκανες.

 

  Συγκεκριμένα, εγώ είμαι μέλος αυτής της εταιρίας. Δεν θέλω να σου πάω κόντρα σ' αυτά που λες! Απλά θα σου διευκρινήσω μερικά πράγματα.

  Ερχόμαστε στο 1). Ούτε εγώ ξέρω το όνομα του, και σίγουρα δεν θα είχα αποκαλύψει άσκοπα δημοσίως και το δικό μου σε περίπτωση που είχα ιδρύσει εγώ αυτήν την εταιρία. Και αυτό για λόγους ασφαλείας, επειδή υπάρχουν πολλοί αρνητικοί σαν και εσένα(όπως κάνεις δυσφήμιση εσύ αυτή τη στιγμή, όπως και πάρα πολλοί άλλοι. Οπότε, το σίγουρο θα ήταν πως θα έβλεπαν αυτόν το λόγο σου εκατοντάδες άτομα, και στην καλύτερη θα μου έκαναν καταγγελίες, ανακρίσεις κ.τ.λ.). Ένας πολύ σοβαρός λόγος λοιπόν, για να μην χρειάζεται να αναφέρουμε άσκοπα τέτοιου είδους ονόματα δημοσίως!

  Πάμε στο 2). Καταρχίν, να ξεκαθαρίσουμε τι σημαίνει ο όρος πυραμήδα. Στην ουσία είναι ένα τρίγωνο, όπου όλα τα κέρδη τα παίρνει αυτός που είναι στην αρχη. Και επίσης να πούμε πως αυτό... είναι παράνομο! Άρα η πυραμήδα, είναι παρανομία. Προφανώς όμως δεν ξέρεις το σύστημα της Worldventures. Μιλάμε για ένα σύστημα, όπου είναι αξιοκρατικό! Δηλαδή, ο κάθε αντιπρόσωπος που γίνεται μέλος στην εταιρία, έχει να επιλέξει από κάτω του, δύο πλευρές, όπου είναι η αριστερή και η δεξιά. Το κέρδος από τα άτομα που θα βάλει στην αριστερή, εκτός από αυτόν, θα τα παίρνει και ο από πανω του σε πιο μικρό ποσοστό. Και το κέρδος που θα βγάλει από την δεξιά πλευρά, δεν θα παίρνει τίποτα από εκεί ο από πάνω! Άρα λοιπόν, έχουμε ένα αξιοκρατικό σύστημα, όπου ο καθένας πληρώνεται για την δικιά του προσωπική δουλειά "απευθείας"!!!

  Ύστερα, μιλάς για την περίπτωση όπου, όταν φτάσει αυτή η εταιρία στο σημείο να έχει προσλάβει όλο τον κόσμο, τότε πλέον δεν θα  έχει απομείνει τίποτα για να συνεχίσουν και οι τελευταίοι που μπήκαν ώστε να επεκτήνουν την ομάδα τους. Και εκτός απ' αυτό, + το ότι θα έχουν κλείσει πολλές επιχειρήσεις! Και αφού φτάσει εκεί, μακροπρόθεσμα θα κλείνει σταδιακά η εταιρία( όχι απαραίτητα, γιατί με τα τόσα έσοδα που θα έχουν εισπράξει, οι συνδρομές δεν θα τους είναι σε τίποτα), γιατί απλούστατα δεν θα υπάρχει άλλος κόσμος για να γίνει μέλος, και θα αναγκάζονται να πληρώνουν συνδρομές. Εδώ θα συμφωνίσω μαζί σου, γιατί έτσι ακριβώς είναι.

  Ερχόμαστε στο 3). Θα σου παρουσιάσω τη ζωή σου ως ένας απλός πολίτης της ελλάδας(αν δεν είσαι κάποιος επιχειρηματίας που να μην έχεις ανάγκη). Θα δουλέυεις καθημερινά 8, 10 ή και παραπάνω ώρες (αν δουλεύεις). Θα παίρνεις έναν μισθό 500, 700, ή και 1000 περίπου ευρώ το μήνα στην καλύτερη (αν σε πληρώνουν κανονικα ή και καθόλου...). Και σύμφωνα με τους φόρους, ρεύμα, νερό, πετρέλαιο ( το χειμώνα), ρεύμα επιπλέον το καλοκαίρι (για τα aircoditions) κ.α. που με συγχωρείς, αλλά δεν θα κάτσω να στα πω όλα αναλυτικά. Ο μισός μισθός σου, θα φεύγει σ' αυτά! Αυτό το κράτος λοιπόν, σου υπόσχεται ενα μέλλον αβέβαιο που σου λέει: βρες εσύ δουλειά ρε παιδάκι μου... και άαααμα πέσεις σε καλό εργοδότη, θα πληρώνεσαι με ένα ποσό αν όχι των 1000, τουλάχιστον περίπου των 800 ευρώ. Ε τώρα μην ζητάς και πολλά μελλοντικά... (π.χ. για το πως θα συντηρησεις την οικογένειά σου) βρες τα μόνος σου. Ά... και πούσε... σε 3 μήνες να την κάνεις, γιατί δεν μπορούμε να σε επιδοτήσουμε κιόλας... "ΚΡΙΣΗ" έχουμε... Και πότε θα εξαφανιστεί αυτή η κρίση; Έ... υπολόγιζε σε καμιά 10ετία, θα αρχίσει να μειώνεται (αν γίνει αυτό ποτέ θεέ μου και το εύχομαι ολόψυχα) που ο 20ρης θα έχει παει 30, ο 30ρης 40, ο 40ρης 50, ο 50ρης 60 και ο 60ρης -...- (να 'ταν κιάλος...). Συμπέρασμα; Την σύνταξή σου, θα την γεύεται η λεγάμενη Mergel μας... Να λοιπόν ο "συνέταιρος του φόνου σου". Και αφού γίνει αυτό, θα πανηγυρίζει όπως έκανε στην νίκη της Γερμανίας επί της Ελλάδας στο euro...!! Για σκέψου το.

  Η Worldventures σου λέει πως: δεν υπάρχει καμία εγγύηση όσον αφορά τα εισοδήματα. Η επιτυχία ή η αποτυχία του κάθε ανεξάρτητου αντιπροσώπου, όπως σε οποιαδήποτε άλλη επιχείρηση, εξαρτάται από τις δεξιότητες και την προσωπική προσπάθεια του κάθε ανεξάρτητου αντιπροσώπου. Που σημαίνει, πως αν δουλέψεις και ακολουθήσεις σωστά την συνταγή... θα έχεις και τα επιθυμητά αποτελεσματα. Άρα και επιθυμητά έσοδα "απευθείας"!!

  Ας πάμε στο 4). Εκτός από συνετός είχες και αυτοεκτίμηση του εαυτού σου θα είχες και τις ακόλουθες επιπτώσεις:

α) Με όλο το συμπάθιο, θα γινόσουν και εσύ ένας πριξα.....δας.

β) Θα σε κάνουν πέρα όλοι αυτοί όπως εσύ.

γ) Βοηθώντας την αμερικανική εταιρία και καταλήγωντας ολα τα λεφτά εκεί, σώζεις όλους τους Έλληνες και εξασφαλίζεις ένα ονειρεμένο εισόδημα για τον εαυτό σου!

δ) Όχι μπορεί... θα κλείσουν επιχειρήσεις (ταξιδιωτικά γραφεία). Ε και; στα α..ί..α σου;

ε) Βγάζεις εις βάρος άλλων οι οποίοι μπορεί να είναι και φιλοι σου; τέλεια!! θα είστε συνεργάτες για να ζήσετε μαζί το όνειρο!!!

  Και τέλος 5) "Είσαι πρόβατο σε αγέλη με βοσκό καθοδηγητη και με λύκο που κάνει φαγοπότι". Τέλεια φράση! Και έτσι ακριβώς είναι. Στην αρχή είσαι πρόβατο και μετ' 'επειτα σε κάνουν συνεργάτη. Στην συνέχεια σε κάνουνε ηγέτη, και μετά γίνεσαι ηγέτης των ηγετών!!! Να το φαγοπότι που έλεγες... Μα θα μου πεις και τι αποδείξεις έχω γι' αυτό; ψάξε και λίγο στο fb... σύγχρονη τεχνολογία ξέρεις... όλο και κάποια φωτογραφία θα δεις από κανένα γνωστό σου σε κανα Las Vegas με καμιά BMW, και επικοινώνισε μαζί του!

  Και το άλλο; ε ναι... ο ιδρυτής αυτής της εταιρίας είναι λαμόγιο "θεωρητικά". Δεν παύει όμως να ειναι "πανέξυπνη" ιδέα. Δεν είναι όμως αυτός ο μάγκας, αλλά εσύ αν θα γίνεις μέλος "ΤΩΡΑ"!!!!!!!!!

 

Σημείωση: Το κείμενο αυτό το έγραψα για να το βλέπουν όλοι αυτοι οι εκατοντάδες που παρακολουθούν ώστε να μην επηρεάζονται από αρνητικες απόψεις που δεν είναι βασισμένες πουθενά!

 

Νατος, ήρθε να μας πει την τρουστορυ.

Ακριβώς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλος ένας αυτόκλητος φωστήρας, σας ευχαριστούμε που γράφεστε στο φόρουμ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ για να μας πείσετε ότι οι εταιρείες σας δεν είναι απάτη.

 

Καλό το παραμύθι σας, αλλά δεν έχει δράκο.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο αυτα τα 4 ατομα θα ειναι ενεργοι και δεν θα εγκαταλειψουν την εταιρια, τοσο θα μπορεις να εισαι μελος χωρις να χρειαστει να πληρωνεις συνδρομη!

 

 

Δεν μου εχεις βαλει τη συγκεκριμενη ιστοσελιδα να την δω για να μπορω να σου απαντισω!

Εχμ.. GOOGLE?!

 

Υγ.(αν θελεις μας λες)

Εσυ ποσες ωρες δουλευεις , ποσα βγαζεις και ποσους φιλους εχεις χασει μεχρι τωρα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Αγαπητέ φίλε μου...

 

  Επέτρεψέ μου να σου απαντήσω σε αυτόν το λόγο που έκανες.

 

  Συγκεκριμένα, εγώ είμαι μέλος αυτής της εταιρίας. Δεν θέλω να σου πάω κόντρα σ' αυτά που λες! Απλά θα σου διευκρινήσω μερικά πράγματα.

  Ερχόμαστε στο 1). Ούτε εγώ ξέρω το όνομα του, και σίγουρα δεν θα είχα αποκαλύψει άσκοπα δημοσίως και το δικό μου σε περίπτωση που είχα ιδρύσει εγώ αυτήν την εταιρία. Και αυτό για λόγους ασφαλείας, επειδή υπάρχουν πολλοί αρνητικοί σαν και εσένα(όπως κάνεις δυσφήμιση εσύ αυτή τη στιγμή, όπως και πάρα πολλοί άλλοι. Οπότε, το σίγουρο θα ήταν πως θα έβλεπαν αυτόν το λόγο σου εκατοντάδες άτομα, και στην καλύτερη θα μου έκαναν καταγγελίες, ανακρίσεις κ.τ.λ.). Ένας πολύ σοβαρός λόγος λοιπόν, για να μην χρειάζεται να αναφέρουμε άσκοπα τέτοιου είδους ονόματα δημοσίως!

  Πάμε στο 2). Καταρχίν, να ξεκαθαρίσουμε τι σημαίνει ο όρος πυραμήδα. Στην ουσία είναι ένα τρίγωνο, όπου όλα τα κέρδη τα παίρνει αυτός που είναι στην αρχη. Και επίσης να πούμε πως αυτό... είναι παράνομο! Άρα η πυραμήδα, είναι παρανομία. Προφανώς όμως δεν ξέρεις το σύστημα της Worldventures. Μιλάμε για ένα σύστημα, όπου είναι αξιοκρατικό! Δηλαδή, ο κάθε αντιπρόσωπος που γίνεται μέλος στην εταιρία, έχει να επιλέξει από κάτω του, δύο πλευρές, όπου είναι η αριστερή και η δεξιά. Το κέρδος από τα άτομα που θα βάλει στην αριστερή, εκτός από αυτόν, θα τα παίρνει και ο από πανω του σε πιο μικρό ποσοστό. Και το κέρδος που θα βγάλει από την δεξιά πλευρά, δεν θα παίρνει τίποτα από εκεί ο από πάνω! Άρα λοιπόν, έχουμε ένα αξιοκρατικό σύστημα, όπου ο καθένας πληρώνεται για την δικιά του προσωπική δουλειά "απευθείας"!!!

  Ύστερα, μιλάς για την περίπτωση όπου, όταν φτάσει αυτή η εταιρία στο σημείο να έχει προσλάβει όλο τον κόσμο, τότε πλέον δεν θα  έχει απομείνει τίποτα για να συνεχίσουν και οι τελευταίοι που μπήκαν ώστε να επεκτήνουν την ομάδα τους. Και εκτός απ' αυτό, + το ότι θα έχουν κλείσει πολλές επιχειρήσεις! Και αφού φτάσει εκεί, μακροπρόθεσμα θα κλείνει σταδιακά η εταιρία( όχι απαραίτητα, γιατί με τα τόσα έσοδα που θα έχουν εισπράξει, οι συνδρομές δεν θα τους είναι σε τίποτα), γιατί απλούστατα δεν θα υπάρχει άλλος κόσμος για να γίνει μέλος, και θα αναγκάζονται να πληρώνουν συνδρομές. Εδώ θα συμφωνίσω μαζί σου, γιατί έτσι ακριβώς είναι.

  Ερχόμαστε στο 3). Θα σου παρουσιάσω τη ζωή σου ως ένας απλός πολίτης της ελλάδας(αν δεν είσαι κάποιος επιχειρηματίας που να μην έχεις ανάγκη). Θα δουλέυεις καθημερινά 8, 10 ή και παραπάνω ώρες (αν δουλεύεις). Θα παίρνεις έναν μισθό 500, 700, ή και 1000 περίπου ευρώ το μήνα στην καλύτερη (αν σε πληρώνουν κανονικα ή και καθόλου...). Και σύμφωνα με τους φόρους, ρεύμα, νερό, πετρέλαιο ( το χειμώνα), ρεύμα επιπλέον το καλοκαίρι (για τα aircoditions) κ.α. που με συγχωρείς, αλλά δεν θα κάτσω να στα πω όλα αναλυτικά. Ο μισός μισθός σου, θα φεύγει σ' αυτά! Αυτό το κράτος λοιπόν, σου υπόσχεται ενα μέλλον αβέβαιο που σου λέει: βρες εσύ δουλειά ρε παιδάκι μου... και άαααμα πέσεις σε καλό εργοδότη, θα πληρώνεσαι με ένα ποσό αν όχι των 1000, τουλάχιστον περίπου των 800 ευρώ. Ε τώρα μην ζητάς και πολλά μελλοντικά... (π.χ. για το πως θα συντηρησεις την οικογένειά σου) βρες τα μόνος σου. Ά... και πούσε... σε 3 μήνες να την κάνεις, γιατί δεν μπορούμε να σε επιδοτήσουμε κιόλας... "ΚΡΙΣΗ" έχουμε... Και πότε θα εξαφανιστεί αυτή η κρίση; Έ... υπολόγιζε σε καμιά 10ετία, θα αρχίσει να μειώνεται (αν γίνει αυτό ποτέ θεέ μου και το εύχομαι ολόψυχα) που ο 20ρης θα έχει παει 30, ο 30ρης 40, ο 40ρης 50, ο 50ρης 60 και ο 60ρης -...- (να 'ταν κιάλος...). Συμπέρασμα; Την σύνταξή σου, θα την γεύεται η λεγάμενη Mergel μας... Να λοιπόν ο "συνέταιρος του φόνου σου". Και αφού γίνει αυτό, θα πανηγυρίζει όπως έκανε στην νίκη της Γερμανίας επί της Ελλάδας στο euro...!! Για σκέψου το.

  Η Worldventures σου λέει πως: δεν υπάρχει καμία εγγύηση όσον αφορά τα εισοδήματα. Η επιτυχία ή η αποτυχία του κάθε ανεξάρτητου αντιπροσώπου, όπως σε οποιαδήποτε άλλη επιχείρηση, εξαρτάται από τις δεξιότητες και την προσωπική προσπάθεια του κάθε ανεξάρτητου αντιπροσώπου. Που σημαίνει, πως αν δουλέψεις και ακολουθήσεις σωστά την συνταγή... θα έχεις και τα επιθυμητά αποτελεσματα. Άρα και επιθυμητά έσοδα "απευθείας"!!

  Ας πάμε στο 4). Εκτός από συνετός είχες και αυτοεκτίμηση του εαυτού σου θα είχες και τις ακόλουθες επιπτώσεις:

α) Με όλο το συμπάθιο, θα γινόσουν και εσύ ένας πριξα.....δας.

β) Θα σε κάνουν πέρα όλοι αυτοί όπως εσύ.

γ) Βοηθώντας την αμερικανική εταιρία και καταλήγωντας ολα τα λεφτά εκεί, σώζεις όλους τους Έλληνες και εξασφαλίζεις ένα ονειρεμένο εισόδημα για τον εαυτό σου!

δ) Όχι μπορεί... θα κλείσουν επιχειρήσεις (ταξιδιωτικά γραφεία). Ε και; στα α..ί..α σου;

ε) Βγάζεις εις βάρος άλλων οι οποίοι μπορεί να είναι και φιλοι σου; τέλεια!! θα είστε συνεργάτες για να ζήσετε μαζί το όνειρο!!!

  Και τέλος 5) "Είσαι πρόβατο σε αγέλη με βοσκό καθοδηγητη και με λύκο που κάνει φαγοπότι". Τέλεια φράση! Και έτσι ακριβώς είναι. Στην αρχή είσαι πρόβατο και μετ' 'επειτα σε κάνουν συνεργάτη. Στην συνέχεια σε κάνουνε ηγέτη, και μετά γίνεσαι ηγέτης των ηγετών!!! Να το φαγοπότι που έλεγες... Μα θα μου πεις και τι αποδείξεις έχω γι' αυτό; ψάξε και λίγο στο fb... σύγχρονη τεχνολογία ξέρεις... όλο και κάποια φωτογραφία θα δεις από κανένα γνωστό σου σε κανα Las Vegas με καμιά BMW, και επικοινώνισε μαζί του!

  Και το άλλο; ε ναι... ο ιδρυτής αυτής της εταιρίας είναι λαμόγιο "θεωρητικά". Δεν παύει όμως να ειναι "πανέξυπνη" ιδέα. Δεν είναι όμως αυτός ο μάγκας, αλλά εσύ αν θα γίνεις μέλος "ΤΩΡΑ"!!!!!!!!!

 

Σημείωση: Το κείμενο αυτό το έγραψα για να το βλέπουν όλοι αυτοι οι εκατοντάδες που παρακολουθούν ώστε να μην επηρεάζονται από αρνητικες απόψεις που δεν είναι βασισμένες πουθενά!

 

Ακριβώς!

 

Χωριανοιιιι!!!!!!!!!!!!! Όλοι τώρα τρεξτε παραιτηθήτε και ελάτε όλοι να γραφτούμε σε αθτήν την άγια εταιρία που δημιουργήθηκε μόνο και μόνο για να μασ κάνει όλους πλούσιους....και μην ακούτε κάποιους κακούς ανθρώπους..όοοοχχχχιιιιιιι δεν είναι πυραμίδα άλλα πολύγωνο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι ακριβως παραγουν αυτες οι εταιρειες?

τι προσφερουν δηλαδη κ βγαζουν κερδος?

 

η,οι οποιοι εγγραφουν πληρωνουν τους προηγουμενους κ παει λεγοντας?

ποτε δεν καταλαβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...