Προς το περιεχόμενο

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes / The Phantom Pain [PS3][PS4][Xbox 360][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 559
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Mάγκες...δεεεεν...απλά...δεν ρε..δηλαδή..χαχαχα...δεν...DAT PROLOGUE...HnnnGGgggg...

 

Δεν ξερω πως αυτο το παιχνιδι τρέχει έτσι οπως τρέχει με ΑΥΤΑ τα γραφικά...δηλαδή...

Αυτη την στιγμή, οτιδήποτε αλλο να βάλεις δίπλα του (απο αποψη τεχνικου τομέα) είναι...αρχαιολογία διπλα του - οτι εφφε υπάρχει αυτη την στιγμή το παιχνίδι το χρησιμοποιεί - ΝΑΙ, θυσιάζει λίγη λεπτομέρεια αλλά...60-FRAMES-PER-FUKKIN'-SECOND...με physics, καλό Α.Ι, απο τις ομορφότερες μηχανές φωτισμού, ΒΟΥΤΥΡΕΝΙΑ controls, μαεστρικό editing των cutscenes, απίθανη μίξη ήχου, λεπτομέρεια up your arse ΠΑΝΤΟΥ στα 60 Γ@@ΗΜΕΝΑ καρε...απλά...Based Kojima, τόποτα άλλο...δεεεεν...χαχα...
O κόσμος ΝΙΏΘΕΙ "ζωντανός" - κάτι που πολύ λιγα open world games καταφέρνουν σωστά - οι μαέστροι του είδους (R*) στο χτίσιμο κόσμου είναι αυθεντίες αλλά απο gameplay και controls...δενννν το έχουν...τσουπ, έρχεται ο Κοτζίμας και παραδίδει μαθήματα video game making γι'αλλη μια φορά και στην 1η του προσπάθεια κιόλας σε open-world τιτλο (και σε MGS κιόλας)...

Συμφωνώ 100% με τον φίλο Luffy - και θα προσθέσω και άλλους απατεώνες στο mix : την CD projekt οπου και μας τα εχουν κάνει τσουρέκια όλοι με το "GOTY 10/10" Witcher 3 οπου...Α.Ι ραδικιού, απαράδεκτα animations, framerate κλάφτε, collision detection οπου παρεμβαίνει μονίμως αρνητικά στο gameplay και δώσε 3GB patch καθε 2-3 'βδομάδες (και τα προβλήματα ακόμα δίνουν και παίρνουν)...ΑΑΑ gaming να χαρώ εγώ, 10/10 GOTY λέμε...

Τι να πώ, πραγματικά, είναι οτι πιο αναπτυγμένο έχω δει μέχρι στιγμή σε κονσόλα - και απο άποψη τεχνικού τομέα αλλά και απο άποψη χειρισμού καθαρά, μιλάμε για β-ο-ύ-τ-υ-ρ-ο  κύριοι...βούτυρο.

Είναι εταιρίες και "δημιουργοί" τελικά που απλά φτιάχνουν ένα "προϊόν" και άλλοι σαν τον kojima όπου...

Να μην έβαζε και το χεράκι της η Konami με τα ΕΜΕΤΙΚΑ F.O.B micro-transactions που υπάρχουν στο παιχνίδι (για το online κομμάτι) και θα ηταν ολα ακόμα καλύτερα, ακομα και ΄ετσι όμως, το παιχνίδι ειναι οτι πιο ολοκληρωμένο και "στρωμένο" εχω ποτέ δει/παίξει...

 

Ξέρετε, κονσόλες αγοράζουμε όλοι αλλά...είναι πραγματικά λίγες οι φορές σε κάθε γενιά (κονσολών) οπου βάζεις κατι στο drive και απλά σου πέφτει το σαγόνι στο πάτωμα, ε, αυτή είναι μια απο "εκείνες" τις φορές.

Άπειρο, άπειρο σέβας στην Koji pro, δεν περιγράφω άλλο...

 

 

ΥΓ:   Σχετικά με το Ground Zeroes (για πολλοστή φορά)...το save μου γραφει 13 ώρες (και είμαι στο 65%), απορώ πραγματικά με τα "40-λεπτα" που κράζανε πολλοί...πραγματικά όμως, "demo" με τόσο ποιοτικό gameplay/replayability ουτε σε "κανονικό τίτλο".

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τα αξίζει τα λεφτά του το game? :)

Λέτε να πέσει αρκετά σε κανένα 2μηνο μεταχείρισμενο?

Αν σου αρέσουν τα stealth είναι πολύ καλό. Σίγουρα όσο περνάει ο καιρός θα το βρεις μεταχειρισμενο πιο φτηνό. Εγώ το βρήκα primary 28€.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τα αξίζει τα λεφτά του το game? :)

Λέτε να πέσει αρκετά σε κανένα 2μηνο μεταχείρισμενο?

Πιο φθηνο για τωρα μονο στο Pc μπορεις να βρεις στα 35ευρωπουλα.

Οπως και να εχει ομως για το μεγεθος του content και την ποιοτητα του ειναι απο τα παιχνιδια(για αρκετους μαζι με Witcher 3 και Bloodborne που και αυτα βγαζουν αρκετες ωρες)που αξιζει την αγορα του Day One δεδομενου του τι αγοραζεις.

 

Εγω θα το χτυπαγα για Ps4 αλλα θα προτιμησω την εκδοση του pc κυριως λογω της χαμηλοτερης τιμης,μιας και σημαντικες διαφορες δεν υπαρχουν ουτως ή αλλως μεταξυ των διαφορων εκδοσεων(ισα ισα που και το Online στο Pc θα αργησει σε σχεση με τις κονσολες). Ασε που θελω να γλυτωσω και χωρο στον σκληρο δισκο του Ps4 μου :D

 

Για το Ground Zeroes βλεπω οτι για 100% trophies υπολογιζεται περιπου στις 12-15ωρες http://www.playstationtrophies.org/forum/metal-gear-solid-v-ground-zeroes/229776-metal-gear-solid-v-ground-zeroes-trophy-guide-roadmap.html

Βεβαια απο οτι βλεπω εχει και Minimum playthroughs 4. Το θεωρω σαν μια οκ ενοικιαση οπως και το The Order(αν και το The Order ειναι πιο πληρες απο το Ground Zeroes και πλεον εχει πεσει η τιμη του σε καλα επιπεδα που μπορει καποιος ανετα να το αγορασει και σαν συλλογη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν ξερω πως αυτο το παιχνιδι τρέχει έτσι οπως τρέχει με ΑΥΤΑ τα γραφικά...δηλαδή...

Επειδη το πηρα στο ps4 τα γραφικα του ειναι μετριοτατα στην καλυτερη, το βλεπεις οταν εισαι ελικοπτερο και MB πιο πολυ, εχουν κανει καλη δουλεια ομως στη γεωμετρία του terrain αλλα φαινεται το low setting σε καποια σημεια απο χιλιομετρα. 

 

Κατα τα αλλα παιχνιδαρα εχω εθιστει απιστευτα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη το πηρα στο ps4 τα γραφικα του ειναι μετριοτατα στην καλυτερη, το βλεπεις οταν εισαι ελικοπτερο και MB πιο πολυ, εχουν κανει καλη δουλεια ομως στη γεωμετρία του terrain αλλα φαινεται το low setting σε καποια σημεια απο χιλιομετρα. 

 

Κατα τα αλλα παιχνιδαρα εχω εθιστει απιστευτα. :P

 

σε σχέση με pc πως ειναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω δεν το πηρα σε pc αλλα το GZs που το επαιξα και στα 2 ιδιο μου φανηκε μην περιμενεις μεγαλες διαφορες, btw το GZ επεσα θυμα και το αγορασα ξανα για ps4 μονο και μονο για sneaking suit/retro snake και gold arm, ειμαι θυμα το ξερω ναι. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω δεν το πηρα σε pc αλλα το GZs που το επαιξα και στα 2 ιδιο μου φανηκε μην περιμενεις μεγαλες διαφορες, btw το GZ επεσα θυμα και το αγορασα ξανα για ps4 μονο και μονο για sneaking suit/retro snake και gold arm, ειμαι θυμα το ξερω ναι. :P

Το ground zeroes πέρα από τη βασική αποστολή δεν έχει κάτι άλλο να προσφέρει. Το phantom pain είναι κλασεις ανώτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα ειναι η μερα με την νυχτα και σε game play και σε γραφικα (αν και εχουν την ιδια μηχανη γραφικων fox )υπαρχει κανεις που θα παει το ground zeroes 100 % χωρις να σκυλοβαρεθει την αγγαρια ? Εγω το εβαλα παλι για να κανω import το save και να δω τι αλλαζει.

Ενα θεμα ειναι οτι εχω τελειωσει 90 % side ops και ολες τις main και δεν μπορω να ανεβασω πανω απο 40 lv για weapons developement . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε σχέση με pc πως ειναι;

 

Ps4:

x6u6a.png

 

PC maxed out (με HBAO+ μεσω Nvidia control panel):

mgsvtpp_2015_09_01_15l0uze.png

 

Όχι αρκετές διαφορες για να κλαις τα λεφτά σου άμα δεν το πήρες στο PC imo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...