Προς το περιεχόμενο

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes / The Phantom Pain [PS3][PS4][Xbox 360][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 559
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχω χάσει άπειρες φορές στην αποστολή με το καραβάνι...

 

Κι εγώ παίζει να την έπαιξα 4 φορές και λόγω ενός bug στο τέλος έπρεπε να προσπαθήσω 2 φορές για να λειτουργήσει το fultoν. Στο τέλος πήγα χαλαρά και τελείως χύμα και την έβγαλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω χάσει άπειρες φορές στην αποστολή με το καραβάνι...

 

Μπες μέσα σ' ένα armored όχημα που συνοδεύει το truck, προτίμησε αυτό με το πολυβόλο.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό που λέει ο jumaru99...

 

μετά από μια βδομάδα τερματισμού δεν έχω όρεξη να ξεκινήσω κάτι άλλο...αποτοξίνωση μέχρι τον Νοέμβρη που έρχεται το expansion του bloodborne...

 

περί MGS

 

V has come to

 

 

πόσο πιο καθαρά να το πει ο Hideo:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρολο που δεν εχει κανει review για το Infamous το Bloodborne και τα παιχνιδια Dark Souls(αλλα κατα τα αλλα μαρεσει που δηλωνει οτι ειναι και μεγαλος οπαδος......) φρεσκο review απο ANgryjoe για Metal Gear Solid αν και αργησε αρκετα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπερα ειμαι στην αποστολη 9 και δεν μπορω να παρω το ρουκετοβολο να το αγορασω δεν γινεται δεν μπορω να ανεβασω τα level απο τους στρατιωτες μου τι πρεπει να κανω και πως μπορω να τους διαχειριζομαι και να τους ανεβαζω υπαρχει καποιος που μπορει να μου πει τι πρεπει να κανω ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο περιπου 80 ωρες που εγραψε το κοντερ ειδα και εγω τους τιτλους τελους στο τελευταιο δημιουργημα του kojima...Ειχε πολυ καιρο να με διχασει σε τετοιο βαθμο ενα παιχνιδι. Ναι θα συμφωνησω σε ολα το MGS PP ειναι μια υπερπαραγωγη ενας τεχνικα αρτιος τιτλος και παραλληλα παραδειγμα προς μιμηση για το πως πρεπει να κυκλοφορει σε ολες τις πλατφορμες ενας τιτλος σημερα για πολλους εκει εξω...Βαθος στο gameplay στιβαροι μηχανισμοι χειρισμος που κυλαει σαν νερακι και κλπ κλπ θα μπορουσα να γραφω με τις ωρες...Αλλα υπαρχει για μενα ενα μεγαλο αλλα...με κουρασε πραγμα που εχωντας παιξει οτι MGS εχει κυκλοφορησει μεχρι σημερα παντα στην ωρα του δεν το εχω νιωσει ποτε, δηλαδη το να με κουρασει. Το open world υφος που εχει ο τιτλος εμενα προσωπικα δεν μου κουμπωσε καλα δεν ειναι κατι που θα ζητησω απο εναν τιτλο MGS απο το Witcher ναι φυσικα αλλα οχι απο το MGS. Δεν ειναι αυτο το υφος της σειρας που την καθιεωρωσε στο πανθεον των videogames. Επισης στην προσπαθεια να κανω και να ακουσω τα παντα οπως εκανα παντα στα MGS αισθανθηκα οτι εκανα συνεχεια το ιδιο και το ιδιο και αυτο ηταν κουραστικο παρα πολυ...οπως και οι κασσετες για να μπορεις να μπεις στο κλιμα και να πιασεις τα νοηματα που θελει να σου περασει ο Kojima και το team του επρεπε να τις ακουσεις ολες.Λαθος τροπος αφηγησης κατεμε οπου απο ενα σημειο και μετα κατανταει βαρετο πραγμα ανηκουστο για μενα σε MGS τιτλο. Το θεμα managment της mother base αλλο ενα φρουτο που θεωρω οτι με απασχολησε παραπανω απο οτι επρεπε κατα την διαρκεια ενασχολησης μου με τον τιτλο αφου απο ενα σημειο και μετα θεωρω οτι ξεχνας αρκετα την ροη της ιστοριας κανωντας μια μεγαλη κοιλια για να μαζευεις λουλουδακια αυτοκινητακια κοιμισμενους φρουρους και δεν ξερω εγω τι αλλο. Ναι το σεναριο ηταν μεστο και δυνατο και καποιος που εχει γαλουχηθει μεσα στο συμπαν του MGS πραγματικα σε καποια σημεια ανατριχιαζει θυμιζωντας τις κορυφαιες στιγμες του παρελθοντος της σειρας αλλα θεωρω οτι το σεναριο δοθηκε με λαθος τροπο, με τροπο κουραστικο σε σημεια και πολλες φορες ανευ λογου και σημασιας αργο,πολυ αργο...Προβληματισμενος σιγουρα γιατι δεν ειμαι σιγουρος αν αυτο ηθελα να ειναι το τελευταιο MGS του Kojima...Για μενα πιστευω το ταβανι της σειρα ηταν και θα ειναι το Snake Eater εκει οπου η αφηγηση το gameplay και το κινηματογραφικο DNA της σειρας συνοδευομενα απο ενα κορυφαιο σεναριο με θρυλικα bosses ειναι στην τελεια ισσοροπια και αρμονια. Οπως και να εχει ειμαι γεματος ολοκληρωνοντας τον τιτλο με τα αρνητικα και θετικα που μπορει να συνοδευει ενα τετοιο συναισθημα...Επεται μια αποτοξινωση ολιγων μηνων απο το αθλημα για να μπορεσω να εμπεδωσω και να αφουγκραστω αυτα που ειδα και ακουσα στο τελευταιο ταξιδι που μας προσφερε ο κορυφαιος δημιουργος της εποχης μας Hideo Kojima..

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι που δεν έχει σχολιαστεί είναι αυτό το "starring" πριν τα missions για να μη ξεχάσεις ποιος σκηνοθέτησε και δημιούργησε το παιχνίδι. ΕΛΕΟΣ ρε Kojima ΕΛΕΟΣ εντάξει όλοι ξέρουν πόσο γ@μάτος είσαι άσε να μας απορροφήσει λίγο το παιχνίδι...Είμαι σίγουρος ότι έχει ξενερώσει που δεν τον άφησαν να έχει μόνιμα ένα banneraki στο παιχνίδι με το όνομα του. Και δεν είναι μόνο αυτό ξεκινάς ένα mission που σου λέει πχ πήγαινε να κάνεις extract έναν της ομάδας για 52η φορά και σου πετά starring Skull face, kojima, godzilla, scarlet johanson. Καταπληκτική ιδέα να τρως spoiler στη μάπα πριν την αποστολή...πολύ cinematic..  

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Metal Gear solid 5 The Phantom Pain (Xbox 360)

 

Καλημερα σε ολους

Εχω ενα προβλημα με το συγκεκριμενο game εχω τελειωσει ολες τις levels στο Mission list και εχω αφησει λιγες στο side ops list και δεν μπορω να προχωρησω στην level 43 τι πρεπει να κανω για να συνεχισω;

 

Σας ευχαριστω για τον χρονο σας :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

να στην κάνει η Quiet με χυλοπιτα  :-D . Αλλα πριν σωζεις με τη σειρα Mission 43: Shining Lights Even in Death

Read more at http://gamingbolt.com/metal-gear-solid-5-story-walkthrough-true-ending-all-missions-mission-46-51-and-more#9SEhtjP54loTsCQf.99

 Η νεα γενια δεν τα παει καλα με το διαβασμα γενικως .

Επεξ/σία από dimyok
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να στην κάνει η Quiet με χυλοπιτα  :-D . Αλλα πριν σωζεις με τη σειρα Mission 43: Shining Lights Even in Death

Read more at http://gamingbolt.com/metal-gear-solid-5-story-walkthrough-true-ending-all-missions-mission-46-51-and-more#9SEhtjP54loTsCQf.99

 Η νεα γενια δεν τα παει καλα με το διαβασμα γενικως .

 

Πως γινετε αυτο; το διαβασα αλλα τι ακριβως πρεπει να κανω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Το online ειναι η μεγαλυτερη απογοητευση που εχω φαει ποτε

απο mgs.Τρεχουν σαν κατσικια ολοι για cqs,οι μισοι αορατοι

κιολας το χεσανε εντελως!

Οσο με εφτιαξε η καμπανια τοσο με χαλασε το online.

Αισχος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το online ειναι η μεγαλυτερη απογοητευση που εχω φαει ποτε

απο mgs.Τρεχουν σαν κατσικια ολοι για cqs,οι μισοι αορατοι

κιολας το χεσανε εντελως!

Οσο με εφτιαξε η καμπανια τοσο με χαλασε το online.

Αισχος!

 

Μετα απο χρόνια καψίματος με  online gaming (Ηalo/COD/Gears of War/SF4 κτλπ) είχα ορκιστεί να σταματησω το "αθλημα" καθώς πιο πολύ κουραστικό το έβρισκα παρά χαλαρωτικό...

 

3 χρόνια μετά, και μεταπηδώντας απο την προηγουμενη γενιά στην τωρινή ένιωθα ακόμα το ίδιο, αυτόν τον "κορεσμό" απο το online gaming - κατι το οποιο άλλαξε με το που άρχισα να βλέπω promo videos του ΜGO3, "εδώ είμαστε" είπα, επιτέλους θα ξαναδοκιμαζα το online και θα είχα λόγο να βάλω πάλι συνδρομή.

Αμ δε...λίγο τα καργα-laggy menu στο MGS5 με το που ήσουν συνδεδεμένος οnline, λίγο το οτι ξαναθυμήθηκα το "καταπληκτικό" launch του MGO2 στο PS3, λίγο το οτι η Konami παει για φούντο και δεν βλέπω/εβλεπα να υποστηρίζει το online κομμάτι οπως θα'πρεπε πλέον...είπα να περιμένω  και..ορίστε...κλασσικά πράματα (δυστυχώς)...

 

Δεν περιμένα τιποτα καλύτερο απο τους Servers της konami ή το netcode τους (P2P), ή, το balancing του παιχνιδιού αλλά και πάλι...

Κρίμα είναι καθώς το περιμενα καιρό/χρόνια τώρα αλλά καλά έκανα και περίμενα απ'ότι φαίνεται καθώς ολοι μιλάνε για τραγiκό lag, προβληματα balance-αρισματος, συνεχείς αποσυνδέσεις κτλπ κτλπ...

Δυστυχώς, γι'αλλη μια φορά επιβεβαιώνεται πως οσοι θέλουν καλό online θα πρεπει να συνεχίσουν στην αιώνια λούπα του COD/Halo κτλπ καθώς ευτυχώς ή δυστυχώς είναι και τα μόνα games (μεταξύ ελάχιστων άλλων εξαιρέσεων) που παίζουν νορμάλ/καλά online, τέσπα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...