Προς το περιεχόμενο

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes / The Phantom Pain [PS3][PS4][Xbox 360][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

^Ε ναι, και εφόσον τρέχει άψογα και στο pc και εγώ εκεί μπορεί να καταλήξω. Το θέμα είναι ότι το θέλω με το δισκάκι του και την θήκη του για συναισθηματικούς λόγους. :wub:  :wub:  :wub: Οπότε δεν αποκλείω την περίπτωση να το πάρω στο ps4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 559
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Alex εφόσον και στις κονσόλες τρέχει 1080p60 χωρίς οι διαφορές να βγάζουν μάτια πάρτο εκεί εφόσον θες δισκάκι. Εμένα η συλλεκτική με το χέρι με έβαλε σε σκέψεις αλλά τελικά κατέληξα σε steam επειδή θέλω να παίζω όλα τα multiplat κατ' ευθείαν από κει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στο pc κυκλοφορει κουτάτο απλως το δισκάκι περιέχει steam installer/steam key, το παιχνίδι το κατεβάζεις.

 

πρωτοτυπία της Κονάμι :-D

 

βέβαια ειναι εξαιρετικά φθηνο για ΑΑΑ πρώτου μεγέθους μόλις 36 ευρώ!

https://www.skroutz.gr/s/7379834/Metal-Gear-Solid-V-The-Phantom-Pain-PC.html?keyphrase=the+phantom+pain+pc

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι όλα βέβαια κατόπιν παραγγελίας και από ότι είχα ρωτήσει στα public δεν θα φέρουν σύντομα ούτε αυτοί κουτάτο mgs για το pc. Εδώ μέσα στην αποθήκη είδα σε ολόκληρο κατάστημα public μόλις 2 συλλεκτικές για ps4, κρατημένες φυσικά.. Έχω πρόσβαση στις αποθήκες τους οπότε καταλαβαίνετε ότι βλέπω ότι έρχεται αν όχι πρώτος, δεύτερος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχει παίξει κανείς σας σε Xbox 360? Έχει διάφορα με τις current gen κονσόλες?

Το εχω ¨΄τελειωσει΄΄ 60 % σε 360 δεν εχει σχεδόν καμια διαφορα περα απο ΑΑ και φωτοσκιάσεις στα γραφικα . 10 και στο 360 . 

Ισως το τελευταιο ΑΑΑ εξαιρετικο παιχνιδι για το 360 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω ¨΄τελειωσει΄΄ 60 % σε 360 δεν εχει σχεδόν καμια διαφορα περα απο ΑΑ και φωτοσκιάσεις στα γραφικα . 10 και στο 360 .

Ισως το τελευταιο ΑΑΑ εξαιρετικο παιχνιδι για το 360 .

Και στο ps3 το ίδιο είναι ελάχιστες διάφορες με ps4. Μπράβο που το έβγαλαν και στις παλιές κονσόλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα το λεγα στο ps3, 360 λείπουν πολλά, με ενα γρηγορο ψάξιμο

Anti-aliasing, anisotropic filtering, soft shadows, SSAO/HBAO, normal mapping on textures, advanced cloth physics, particle based effects (fire is likely 2D sprite), lower draw distance, field of view, contact hardening shadows, reflections, many basic shadows, global illumination, blend shapes

 

συν βέβαια την χαμηλή ανάλυση και το 30 και κάτω fps.

 

η έκδοση για ps4 ειναι πολύ καλυτερη απο το παρακάτω, και στο ps3 παρομοια ειναι(spoilers)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στο ps3 το ίδιο είναι ελάχιστες διάφορες με ps4. Μπράβο που το έβγαλαν και στις παλιές κονσόλες.

 

Μιας και το έπαιξα 6 μέρες που χε βγει σε PS3 και το συνέχισα σε PS4 να πω πως είναι αρκετά Playable στο παλιό Hardware..κάνει θαύματα αυτή η Fox Engine.  Απλά ειναι μεγάλο μείον στον παράγοντα Gameplay στις παλιές κονσόλες τα 30fps/poor draw distance που το καταλαβαίνεις όταν έχεις παίξει και στις 2 πλατφόρμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και το έπαιξα 6 μέρες που χε βγει σε PS3 και το συνέχισα σε PS4 να πω πως είναι αρκετά Playable στο παλιό Hardware..κάνει θαύματα αυτή η Fox Engine. Απλά ειναι μεγάλο μείον στον παράγοντα Gameplay στις παλιές κονσόλες τα 30fps/poor draw distance που το καταλαβαίνεις όταν έχεις παίξει και στις 2 πλατφόρμες.

Μην τα θέλουμε και όλα δικά μας. Για εμάς που δεν έχουμε ps4 η Konami μας έκανε τρελή χάρη να το βγάλει σε παλιές κονσόλες. Θα με βγάλει άνετα 100 ωριτσες για 100%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη τα εχω δει και στις δυο κονσολες συμφωνω και εγω οτι οι διαφορες ειναι ελαχιστες....οταν το ειδα στο Ps3 δεν πιστευα στα ματια μου οτι εχουν κανει τοσο καλη δουλεια...μπραβο τους...εγω το αγορασα για Ps4 φυσικα αλλα σας λεω οτι και στο ps3 ειναι υπεροχο το παιχνιδι..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην τα θέλουμε και όλα δικά μας. Για εμάς που δεν έχουμε ps4 η Konami μας έκανε τρελή χάρη να το βγάλει σε παλιές κονσόλες. Θα με βγάλει άνετα 100 ωριτσες για 100%.

 

Μα εννοείται..!! Αυτό λέω ( σ.σ. αρκετά Playable), απλά θέλω να πω αν αξίζει στις παλιές 10 φορές στις καινούργιες αξίζει ακόμη περισσότερο. Εμένα 200 ωρίτσες μες το νερό. :P

 

Και να προσθέσω πως είναι απ τα λίγα παιχνίδια που έχω δει απ την πρώτη μέρα ελάχιστα έως μηδαμινά bugs.. (σε όλες τις πλατφόρμες)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα εννοείται..!! Αυτό λέω ( σ.σ. αρκετά Playable), απλά θέλω να πω αν αξίζει στις παλιές 10 φορές στις καινούργιες αξίζει ακόμη περισσότερο. Εμένα 200 ωρίτσες μες το νερό. :P

 

Και να προσθέσω πως είναι απ τα λίγα παιχνίδια που έχω δει απ την πρώτη μέρα ελάχιστα έως μηδαμινά bugs.. (σε όλες τις πλατφόρμες)

Οσοι έχουν ps4 εννοείται θα το παίξουν εκεί. Για τα bugs με έκανε μια αναβάθμιση σε 1.0.1 την πρώτη φορά αλλα ναι είναι ένα ολοκληρωμένο παιχνίδι χωρίς να θέλει patches όπως άλλα. Για τις ώρες θα φανεί πόσο θα μας πάει. Είναι open world οπότε σίγουρα θα βγουν αρκετές παραπάνω από το προβλεπομενο για να γίνουν τα πάντα στο 100%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....οταν το ειδα στο Ps3 δεν πιστευα στα ματια μου οτι εχουν κανει τοσο καλη δουλεια...μπραβο τους...εγω το αγορασα για Ps4 φυσικα αλλα σας λεω οτι και στο ps3 ειναι υπεροχο το παιχνιδι..

MGS4 guns of patriot εχετε δει στο PS3; Αυτο κι αν ηταν εξαιρετικο εν ετη 2008 που δεν ειχαν ακομη εξελιχθει οι μηχανες γραφικων για το μηχανημα τοτε. Για να καταλαβουμε τα δειγματα δουλειας του Κοτζιμα το Uncharted 1 (της περιφημης ND)  μπροστα στο MGS4 ωχριούσε (προηγουταν 6 μηνες βεβαια στη κυκλοφορια)

Η ουσια ειναι οτι το MGS5 παιζεται ανετα και στο PS3, αλλα αν εχεις PS4 δε γινεται να αντισταθεις στον πειρασμο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...