Προς το περιεχόμενο

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes / The Phantom Pain [PS3][PS4][Xbox 360][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 559
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 ώρες πριν, Fulgore είπε

Και να θελεις δεν μπορεις να τα παιξεις ολα μιας και το 4 ειναι Playstation exclusive ουτως ή αλλως...

Θα παίξω μόνο ο V φίλε μου, ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειχα ψιλοπαρατησει το gaming για 3 περιπου χρονια,  ειμαι ακομα σε playstation 3 για να καταλαβεις.

Εκανα επανεκκινηση με αυτο το παιχνιδι και ειμαι ευχαριστημενος.

 

 

Ο προλογος του ειναι οτι καλυτερο εχω παιξει. Δεν εχω λογια να στο περιγραψω. Επαιζα και ειχα ανατριχιασει ολοκληρος. Στη συνεχεια ειναι καλο, οχι στο ιδιο επιπεδο αλλα καλο.

 

Λιγο δυσκολο στην αρχη αν δεν εισαι μυημενος στα mgs, αλλα οσο το μαθαινεις γινεται πιο ευκολο.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Μια μονο επιλογή έχεις. Πάρε την HD collection. Το MGSV είναι πριν από όλα τα προηγούμενα games οποτε δεν λέει να τα παίξεις με χρονολογική σειρά imho.

η hd collection ειναι για  to PS3 σωστα;;

μπορει να παιξει και στο PS4;

 

το μονο MGS που ειχα παιξει και ειχα τερματισει ηταν το πρωτο στο PS1 και οντως ηταν για την εποχη του τρομερο

τα MGS πως πανε με τη σειρα που εχουν βγει αριθμητικα και ποια αξιζουν να ασχοληθει κανεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, GREGOR78 είπε

η hd collection ειναι για  to PS3 σωστα;;

μπορει να παιξει και στο PS4;

το μονο MGS που ειχα παιξει και ειχα τερματισει ηταν το πρωτο στο PS1 και οντως ηταν για την εποχη του τρομερο

τα MGS πως πανε με τη σειρα που εχουν βγει αριθμητικα και ποια αξιζουν να ασχοληθει κανεις;

Δεν ξέρω, google it. Για Xbox μιλούσαμε που παίζει σίγουρα. Από εκεί και πέρα όλα τα games αξίζουν απλά στην εποχή που βγήκαν imho.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Brazhlias είπε

Το ξεκινησες αδερφε; Πως σου φαινεται;

Δεν το έχω ξεκινήσει ακόμα φίλε μου. Περιμένω να δω τι προσφορές θα βγουν τα Χριστούγεννα για να δω αν θα κρατήσω το Xbox τελικά ή αν θα πάω σε PS4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξεκίνησα καθώς το είχα να κάθεται από το Μάιο του 17.

Πρώτες σκέψεις. Καλός πρόλογος που χρησιμεύει ως tutorial. Διαφορετικό απ' όλα τα προηγούμενα σε αισθητική.

Ξεκίνησα το κανονικό παιχνίδι στο Afghanistan και πήγα μέχρι το χωριό εκεί σταμάτησα γιατί είχε περάσει η ώρα. Πάντως από την αρχή μέχρι εκεί πρέπει να ήταν μια ώρα και κάτι χωρίς να κάνεις απόλυτος τίποτα χαχα.

Θα αποφύγω το grinding θα το τερμάτισα με όσο λιγότερο % γίνεται γιατί δεν είμαι του grinding γενικά. Ελπιζω να το έχω τελειώσει μέχρι την εβδομάδα των Χριστουγέννων ώστε τότε να αρχίσω το Death Stranding που και αυτό κάθεται αλλά μόνο 10 μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Choutas είπε

Θα αποφύγω το grinding θα το τερμάτισα με όσο λιγότερο % γίνεται γιατί δεν είμαι του grinding γενικά. Ελπιζω να το έχω τελειώσει μέχρι την εβδομάδα των Χριστουγέννων ώστε τότε να αρχίσω το Death Stranding που και αυτό κάθεται αλλά μόνο 10 μέρες.

με τον μεγάλο αριθμό αποστολών που έχει (αλλα κ την μεγάλη επανάλληψή τους προς το τέλος) αλλα κ καποιο χαμένο χρόνο σε traversal μεγαλων εκτασεων, δυσκολα να το βγαλεις σε δυο εβδομαδες, εκτος αν παιζεις πολυ καθε μερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

με τον μεγάλο αριθμό αποστολών που έχει (αλλα κ την μεγάλη επανάλληψή τους προς το τέλος) αλλα κ καποιο χαμένο χρόνο σε traversal μεγαλων εκτασεων, δυσκολα να το βγαλεις σε δυο εβδομαδες, εκτος αν παιζεις πολυ καθε μερα.

Το how long to beat το βγάζει στις 46,5 ώρες πες 50 στρογγυλά δια 3 ώρες την ημέρα όντως δεν βγαίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 45αρι νομίζω ειναι μονο για ατακτο τρεξιμο το main campaign. σιγουρα θα πας να κανεις και εξτρα αποστολες γιατι χρειαζονται (δε λεω να κανεις grind, λεω για τα απαραίτητα upgrades) οπότε με λίγουλακι υλικο παραπάνω, νομιζω ενα 60ωρο στο νερο θα το εχεις, αν αποφασισεις να κανεις κ παραπανω side υλικο, σιγουρο 80ωρο. Και δε μιλάμε για καψιμο/grind, εκει ειναι σιγουρα πανω απο 100+.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό παιδιά έχει κάποια διαφορά με το V; Γιατί λέει ότι είναι spin off με το V. Το έχει σε καλή τιμούλα αν είναι να το τσιμπήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, thodoris20s είπε

Αυτό παιδιά έχει κάποια διαφορά με το V; Γιατί λέει ότι είναι spin off με το V. Το έχει σε καλή τιμούλα αν είναι να το τσιμπήσω.

Οχι. Σαπίλα. Διάβασε κάνα review να δεις τι παίζει.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...