Προς το περιεχόμενο

Τέλος στις φήμες το iPhone 5 είναι εδώ


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραια και ντιζαινατη συσκευη με πολλες ουσιαστικες αναβαθμησεις .....

 

Το μονο που με χαλαει ειναι η ΜΑΚΡΟΣΤΕΝΗ οθονη....

Λιγο φαρδος ρε παιδαααααααααααααααα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 769
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@Haters

Δεν μου αρεσει το γεγονος οτι δεν εχει SCART και ειναι φοβερη η απουσια του S-Video. Ευτυχως εχει jack για ακουστικα, αλλα θα μπορουσε να εχει RCA. Η οθονη παραμενη μικρη στις 4" καθως μια οθονη 32" θα ηταν μια χαρα. Ο επεξεργαστης ειναι κατωτερος του ανταγωνισμου, αφου περιμεναμε τουλαχιστον κατι σε Socket 2011 με εναν i7 στα 7GHz. Για τα γραφικα του ουτε λογος... Ουτε καν μια GTX 680 δεν εχει. Η φωτογραφικη μετρια. Περιμεναμε να ενσωματωσει τη σειρα EOS XX.

Η τιμη στα υψη. Κανονικα θα επρεπε να το δινουν με την εφημεριδα "Τα ΝΕΑ".

 

/Hater Mode Off.

 

@Σοβαρα ατομα

Δεν μπορω να πω οτι ειδαμε κατι φοβερο. Περιμενα κατι στην μπαταρια. Απο την αλλη απο τη στιγμη που εχει ιδια ή εστω λιγο καλυτερη αυτονομια με πανω απο διπλασια δυναμη/ταχυτητα, ειναι επιτυχια.

Θεωρω οτι η εμφανιση του ειναι αυτη που κερδιζει. Απο κοντα θα ειναι πιο ομορφο με το αλουμινενιο φινιρισμα.

Σιγουρα καλυτερο απο το 4, ok.

Οτι θα πουλησει, ειναι σιγουρο, λογω του ευκολου χειρισμου του και της εμφανισης. iOS πουλαει στην ουσια η Apple και απλα σου δινει και μια ομορφη και ποιοτικη συσκευη. Δεν πουλαει turbochargers οπως οι αλλοι που θελουν να λεγονται ανταγωνισμος.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Με χαλασε το design το οποιο δεν ανανεωθηκε... Βεβαια πλεον ειναι δυσκολο να αλλαξει κατι στο σχεδιασμο των κινητων γενικα (μια τεραστια οθονη με ή χωρις κουμπι) αλλα still.

Απο αποψη specs ειναι παρα πολυ καλο ομως και τα τρια μικροφωνα λογικα θα προσφερουν τελεια ποιοτητα ηχου.

 

Αλλα φυσικα θα προτιμησω samsung παλι :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοσο επιφανειακο που ειμαι κατοχος 2 galaxy S και S2. Και φυσικα εχω επαρκεστατο μετρο συγκρισης των 2 OS (πιθανως καλυτερα απο εσενα αν κρινω το ποσο μονοπλευρος παρουσιαζεσαι στα ποστ σου), μιας και ειμαι κατοχος ΚΑΙ ενος ipad2. Οποιος βλεπει την αληθεια καταματα πρεπει να ανηκει στο ενα απτα 2 στρατοπεδα επειδη ετσι σε συμφερει ε?

 

Ποιο πλαισιο? Μιλαμε για ολα τα ελληνικα καταστημα που το φερανε και δεν ηταν λιγα.

Οσο για την Γερμανια ωραιο επιχειρημα, αφορα αμεσα τον καταναλωτη.

 

 

 

Μπλαμπλα. Το point αφορα το σημερα. Και σημερα εχουμε μια samsung που εχει παρει πολυ ψηλα τον αμανε για να νομιζει οτι αξιζει 600+ ευρω ενα android κινητο. Ειπαμε, μετραγε ασχημα οταν εβγαζε ανταγωνιστικα android μοντελα σε τιμες χαμηλες, τωρα την ειδαν apple οι Κορεατες και προσπαθουν να φτασουν την apple και στις τιμες πλεον.

Δεν το πήγα καν να σε κρίνω γιατί/γιατί δεν επέλεξες το ένα απο τα δυο λογισμικά.

 

Καταρχάς,φαίνεται απο την στρογγυλοποίηση της τιμής σου η διάθεση σου.700 Ευρώ δεν είχε ποτέ(αν αξαιρέσεις μια μέρα,την προπαραγγελία απο ένα μαγαζί).Είχε 669 Ευρώ,αλλά τα 30 Ευρώ δεν λογαριάζονται φαντάζομαι...

Δηλαδή μου λες οτι η Samsung έδωσε γραμμή σε όλα τα ελληνικά μαγαζιά να τα τσεπώσουν απο το S3....Και άντε,έτσι να είναι,τι σημαίνει,δεν θα επιλέξω το πιο φθηνό τρόπο αγοράς;

Με την ίδια λογική,η γειτονιά μου έχει μόνο πλαίσια/κωτσόβολους/public που βάζουν καπέλο,άρα να κράξω τις εταιρίες που δεν έβαλαν ένα maximum;

Εγώ ξέρω πως αυτήν την στιγμή,μπορείς να το βρεις και με 480 ευρώ,όσο έκανε το S2 μετά απο...σχεδον ένα χρόνο.(με μια επιφύλαξη αυτό)

 

Τώρα σχετικά με τη Samsung,δεν μας εξήγησες γιατί τόσο μίσος;Μόνο για την τιμή;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κακά τα ψέματα, το iPhone στοχεύει μεγάλες αγορές, σε χώρες που έχουν άπειρα MB στα πακέτα internet οπότε δεν σκέφτονται καν τα MB που ξοδεύονται για internet radio...

ΟΚ...

Ένα TV-out βρε αδερφέ, μια επέκταση μνήμης, μια non-Facetime βιντεοκλήση κλπ...

Είπαμε να μπούμε εις γνώση μας σε ένα καταναλωτικό περιβάλλον που θα μας τα παίρνει μια εταιρεία(Apple) για τις υπηρεσίες αλλά ας μας δώσει και την ψευδαίσθηση της ελευθερίας.

 

Πέρα από το brand και το iOS/Appstore αυτή τη στιγμή δεν έχει τίποτα περισσότερο από το ανταγωνισμό.

 

Κρίμα γιατί μετά από 2 χρόνια με το Galaxy S, θα ήθελα να δοκιμάσω το νέο iPhone,

αλλά τελικά όπως λέει και η Samsung:

"Galaxy SIII. The best iPhone yet." B)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλεον η καθε εταιρια εχει παρει το δικο της μερος αγορας και απλα το συντηρει...

ο καιλας θα παρει ανδροιδ

ο χιπστερ θα παρει απλ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως τα σχόλια και εδώ http://www.engadget.com/2012/09/12/iphone-5-hands-on-video-details/

 

δεν είναι καλά και γίνεται λόγος για το Lumia. Μάλιστα μου άρεσε ένα σχόλιο που έλεγε ότι κάποιος πρέπει να πλήρωσε τόσους που γράφουν καλά λόγια για τη nokia ξαφνικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα σχετικά με τη Samsung,δεν μας εξήγησες γιατί τόσο μίσος;Μόνο για την τιμή;

Οπως ξαναειπα αν ειχα μισος δεν θα ειχα 2 κινητα της. Φυσικα αυτο δε σημαινει οτι ειμαι και ταγμενος σε αυτην, ουτε και οτι την μισω οπως νομιζεις.

Παρολα αυτα επεσες στην παγιδα και εκανες αφελη ερωτηση:

Εταιρεια που σε κινητο-ναυαρχιδα της ουτε 2 χρονων δεν δινει αναβαθμιση ics ειναι για τα μπαζα απο θεμα υποστηριξης και περιμενω να μου το αντιπαρελθεις αυτο εαν μπορεις, πρωτου προχωρησω στο επομενο επιχειρημα για την ερωτηση που εκανες. Δε πα να παιρνει develpers της cyaonogen και της pinkogen και της yellowgen μαζι? Τιποτα δεν μου λεει απτη στιγμη που η apple δινει ios 6 για το iphone 3gs (!) και οι imba Κορεατες με τους γκοσαδες developers, ασχοληθηκαν εως την 2.3.5 του gingerbread για την ναυαρχιδα τους ηλικιας... 1,5 ετους και μετα απλα "την πεταξαν στα σκουπιδια" και την χαρακτηρισαν eol απο θεμα αναβαθμισεων. Σοβαρα πραγματα.

 

ΥΓ. Κι επειδη βλεπω οτι συνεχιζεις να μου "βαζεις χερι" για αυτο το 700 που ανεφερα για το "σφαλμα" των 30 ευρω διαφορας στο οποιο υπεπεσα, τσεκαρε στα μαθηματικα τι σημαινει το συμβολο ~ πριν απο εναν αριθμο και ξαναδες προσεκτικοτερα το ποστ μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδατε όταν δοκίμαζε το panorama που απλά έκανε slide το κουμπί; Τι περίμενε δλδ να γυρίζει το κινητό μόνο του στο χέρι του; Του πήρε κανά δυο δεπτερόλεπτα να το καταλάβει και να στρίψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι πως αν τώρα σου πω πως αγοράζω τη μουσική μου από το itunes τα τελευταία χρόνια, τα έχω όλα στο icloud και είναι διαθέσιμα σε όλους τους υπολογιστές που δουλεύω, καθώς και στο καθιστικό μέσω του apple tv που είναι συνδεδεμένο στον ενισχυτή, θα με κοιτάς σαν εξωγήινο? :P

Εισαι πολυ πισω αμα αγοραζεις ακομα τραγουδια απο το itunes.

 

itunes match λεγεται, ψαξτο και θα με θυμηθεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εισαι πολυ πισω αμα αγοραζεις ακομα τραγουδια απο το itunes.

 

itunes match λεγεται, ψαξτο και θα με θυμηθεις

 

Ελα τι λες τώρα! :P

 

To itunes match το χρησιμοποιώ για τη μουσική που είχα ήδη και αναβαθμίστηκε η ποιότητα σε όλα τα tracks! Αλλά ξέρεις κάθε τόσο κυκλοφορούν και νέα albums που συνηθίζω να τα αγοράζω! B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χα χα χα για ακομη μια φορα εγηνε ρεζιλι η apple. ακου κει οθονη 4" !!!!!!! και η κουτση Μαρια σημερα βγαζει οθονες απο 4.3" και πανω , αντε apple ... χοπ χοπ στο iphone 55 θα χεις φτασει το S III και την οθοναρα του !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα τι λες τώρα! :P

 

To itunes match το χρησιμοποιώ για τη μουσική που είχα ήδη και αναβαθμίστηκε η ποιότητα σε όλα τα tracks! Αλλά ξέρεις κάθε τόσο κυκλοφορούν και νέα albums που συνηθίζω να τα αγοράζω! B)

κατεβασε τα απο το ιντερνετ, περασε τα στο itunes match

και ειναι σαν να τα αγορασες, και στην ιδια ποιοτητα με τα αγορασμενα

 

εγω τουλαχιστον αυτο κανω :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...