Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμη η τελική έκδοση του iOS 6


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 100
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Τι εφαρμογή έχει το ξυπνητήρι και δεν την βλέπω εγώ εε φίλε;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Η εφαρμογή για ξυπνητήρι-world clock κλπ προστέθηκε στο iPad - στο iPhone υπήρχε εξ αρχής. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Η εφαρμογή για ξυπνητήρι-world clock κλπ προστέθηκε στο iPad - στο iPhone υπήρχε εξ αρχής. ;)

 

Ευχαριστώ πολύ' date=' νόμιζα ότι μιλουσατε για το iPhone!! Συγγνώμη

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

μια που έχει ένα ρολόι μπροστά

 

Ευχαριστώ, είσαι πολύ ευγενικός

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α δεν ήξερα οτι υπήρχε στο iphone!

επίσης δεν μου αρέσει στο apple store οτι όταν πας να ανοίξεις μια εφαρμογή για να δεις details Κλπ στην δείχνει σε μικρό παράθυρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Επίσης δεν ξέρω αν το αναφέραμε, αλλά το panorama mode παίζει κανονικα και στο 4s με ios6

 

Επίσης σύμφωνα με το ποσοστό διείσδυσης (sic) του ios6 στις συσκευές της Apple, καταλαβαίνετε πιστεύω ποιο ειναι το πραγματικά μεγάλο πρόβλημα του android και των αναβαθμισεων του!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης σύμφωνα με το ποσοστό διείσδυσης (sic) του ios6 στις συσκευές της Apple, καταλαβαίνετε πιστεύω ποιο ειναι το πραγματικά μεγάλο πρόβλημα του android και τον αναβαθμισεων του!

 

Και μάλιστα χωρίς jailbreak διαθέσιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης σύμφωνα με το ποσοστό διείσδυσης (sic) του ios6 στις συσκευές της Apple, καταλαβαίνετε πιστεύω ποιο ειναι το πραγματικά μεγάλο πρόβλημα του android και τον αναβαθμισεων του!

Και μάλιστα χωρίς jailbreak διαθέσιμο

 

Όλα τα Nexus Devices που παίρνουν JellyBean είναι σε JellyBean ήδη, χωρίς rooting/unlocking. Συγκρίνετε όμοια πράγματα. Αν υποστήριξη από την Google θέλετε, πάρτε Nexus. Αν θέλετε την υποστήριξη της Samsung, πάρτε Samsung, της Apple, πάρτε Apple κοκ.

 

Αυτό που πρέπει να λάβετε υπ' όψιν είναι ότι, το ίδιο ακριβώς συμβαίνει στα PC, χωρίς να είναι πρόβλημα:

 

http://www.netmarket...=10&qpcustomd=0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα Nexus Devices που παίρνουν JellyBean είναι σε JellyBean ήδη, χωρίς rooting/unlocking. Συγκρίνετε όμοια πράγματα. Αν υποστήριξη από την Google θέλετε, πάρτε Nexus. Αν θέλετε την υποστήριξη της Samsung, πάρτε Samsung, κοκ.

 

Αυτό που πρέπει να λάβετε υπ' όψιν είναι ότι, το ίδιο ακριβώς συμβαίνει στα PC, χωρίς να είναι πρόβλημα:

 

http://www.netmarket...=10&qpcustomd=0

 

Δεν είδα την google να κάνει αυτόν τον διαχωρισμό όμως όταν αναφέρει ότι καθημερινά ενεργοποιούνται 500.000 συσκευές. Τότε είναι όλα android, όταν μιλάμε για εκδόσεις up to date εννοούμε μόνο τα nexus;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είδα την google να κάνει αυτόν τον διαχωρισμό όμως όταν αναφέρει ότι καθημερινά ενεργοποιούνται 500.000 συσκευές. Τότε είναι όλα android, όταν μιλάμε για εκδόσεις up to date εννοούμε μόνο τα nexus;

 

Android ονομάζεται επίσημα ότι τρέχει το CTS. Αυτό συμπεριλαμβάνει όλες τις συσκευές των κατασκευαστών (ό, τι τρέχει το Google Play, as a rule of thumb). Για τις αναβαθμίσεις όμως, είναι αντίστοιχα υπεύθυνοι οι κατασκευαστές. Google με Nexus, Samsung τα δικά της κοκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μετά την πολύ ωραία εξήγηση του τι σημαίνει κατά γράμμα "android" να δούμε και το κατ ουσίαν νόημα; Αν αγοράσω την καλύτερη αυτή τη στιγμή android συσκευή θα έχω και την τελευταία έκδοση του android; Όχι... δεν με νοιάζει αν φταίει η Samsung, η google ή η κλιματική αλλαγή. Και δεν είναι τωρινό φαινόμενο, χρόνια γίνεται αυτό και δεν υπάρχει λύση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Όλα τα Nexus Devices που παίρνουν JellyBean είναι σε JellyBean ήδη, χωρίς rooting/unlocking. Συγκρίνετε όμοια πράγματα. Αν υποστήριξη από την Google θέλετε, πάρτε Nexus. Αν θέλετε την υποστήριξη της Samsung, πάρτε Samsung, της Apple, πάρτε Apple κοκ.

 

Αυτό που πρέπει να λάβετε υπ' όψιν είναι ότι, το ίδιο ακριβώς συμβαίνει στα PC, χωρίς να είναι πρόβλημα:

 

http://www.netmarket...=10&qpcustomd=0

 

Τι ποσοστό των android users έχουν Nexus Devices??? Μηδέν κόμμα κάτι? Ένα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μετά την πολύ ωραία εξήγηση του τι σημαίνει κατά γράμμα "android" να δούμε και το κατ ουσίαν νόημα; Αν αγοράσω την καλύτερη αυτή τη στιγμή android συσκευή θα έχω και την τελευταία έκδοση του android; Όχι... δεν με νοιάζει αν φταίει η Samsung, η google ή η κλιματική αλλαγή. Και δεν είναι τωρινό φαινόμενο, χρόνια γίνεται αυτό και δεν υπάρχει λύση.

 

Πως... θα έχεις την τελευταία έκδοση του Android που δίνει η Samsung. Το JB της Samsung δεν είναι το ίδιο πράγμα με το JB της Google. Έχει τις δικές τις προσθήκες μέσα. ΓΙα να το καταλάβεις απλά, είναι σαν να παραπονιέσαι ότι στο Ubuntu δεν έχεις τον τελευταίο linux kernel με τις τελευταίες εκδόσεις των πακέτων. Ισχύει, αλλά ισχύει γιατί τα πακέτα που διαθέτεις εμπλουτίστηκαν με αλλαγές της canonical και περάσανε από έλεγχο της Canonical και περίοδο testing μέχρι να περάσουν σε stable κοκ. Σε αντίθεση με Arch Linux τρέχεις σχεδόν απείραχτα τις τελευταίες εκδόσεις.

 

Αν λοιπόν θέλεις JB από την Google άμεσα, θα πάρεις Nexus συσκευή. Αν θέλεις JB από την Samsung, θα πάρεις SGS III κοκ.

 

Τι ποσοστό των android users έχουν Nexus Devices??? Μηδέν κόμμα κάτι? Ένα?

 

Αδιάφορο. Όσοι θέλουν το latest and greatest από την Google, πήραν Nexus συσκευή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως... θα έχεις την τελευταία έκδοση του JB που δίνει η Samsung. Το JB της Samsung δεν είναι το ίδιο πράγμα με το JB της Google. Έχει τις δικές τις προσθήκες μέσα. ΓΙα να το καταλάβεις απλά, είναι σαν να παραπονιέσαι ότι στο Ubuntu δεν έχεις τον τελευταίο linux kernel με τις τελευταίες εκδόσεις των πακέτων. Ισχύει, αλλά ισχύει γιατί τα πακέτα που διαθέτεις εμπλουτίστηκαν με αλλαγές της canonical και περάσανε από έλεγχο της Canonical και περίοδο testing μέχρι να περάσουν σε stable κοκ. Σε αντίθεση με Arch Linux τρέχεις σχεδόν απείραχτα τις τελευταίες εκδόσεις.

 

Αν λοιπόν θέλεις JB από την Google άμεσα, θα πάρεις Nexu συσκευή. Αν θέλεις JB από την Samsung, θα πάρεις SGS III κοκ.

 

Παίζει να είσαι ο μόνος που το βλέπει έτσι... εγώ μια φορά δεν κάνω διαχωρισμό του android ανάλογα με την εταιρία του hardware

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

 

Αδιάφορο. Όσοι θέλουν το latest and greatest από την Google, πήραν Nexus συσκευή.

 

Άρα αν εγώ θέλω το latest & greatest λειτουργικό από την Google σε συνδυασμό με το greatest hardware & design, μου λες πως δεν μπορώ να το έχω official? Είδες λοιπόν μία απο τις περιπτώσεις που με σπρώχνουν στο ios και την Apple?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει να είσαι ο μόνος που το βλέπει έτσι... εγώ μια φορά δεν κάνω διαχωρισμό του android ανάλογα με την εταιρία του hardware

 

Κακώς, γιατί επίσημα, έτσι είναι. Και σου εξήγησα τον λόγο: Android ονομάζεται ό, τι τρέχει το CTS. Από κει και πέρα, υπεύθυνες για το λογισμικό και επομένως τις αναβαθμίσεις, είναι οι κατασκευαστές.

 

Άρα αν εγώ θέλω το latest & greatest λειτουργικό από την Google σε συνδυασμό με το greatest hardware & design, μου λες πως δεν μπορώ να το έχω official? Είδες λοιπόν μία απο τις περιπτώσεις που με σπρώχνουν στο ios και την Apple?

 

Ή απλά περιμένεις την επόμενη Nexus συσκευή, όπως εξάλλου περιμένουν και αυτοί που έχουν τις αντίστοιχες απαιτήσεις στο στρατόπεδο της Apple. (Οι Nexus συσκευές είναι κορυφαίες. Ίδια κατηγορία με iPhone, αν όχι καλύτερες όταν παρουσιάζονται.) Μια χαρά επιλογή είναι το iOS και η Apple btw. Αρκεί να ξέρεις τι θέλεις/χρειάζεσαι, επιλέγεις αντίστοιχα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...