Προς το περιεχόμενο

εταιρεια arvato.απαραδεκτη συμπεριφορα σε σερβις κινητου


helen7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πωπω arvato...τι μου θυμησατε τωρα.Δουλευα σε σερβισ μεγαλησ γερμανικησ αλυσιδασ κ δεν υπαρχει χειροτερο σερβις και το κακο ειναι οτι αναλαμβανουν διαφορες μαρκες.ακομα κ iphone επρεπε να πανε εκει.ολα υπαιτιοτητα πελατη τα βγαζανε με κοστος ανωτερο απο την αγορα νεου κινητου.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 743
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να πω και εγω την εμπειρια μου με τη συγκεκριμενη εταιρια. Ειχα αγορασει ενα iPhone 4ς και μετα απο 3-4 μερες παρατηρησα οτι στις φωτογραφιες που εβγαζα με το κινητο αποτυπωνονταν μερικα μαυρα "στιγματα", σαν καμμενα pixels. Εκρινα οτι ειναι αρκετα ενοχλητικα, δεν μπορεσα να συμβιβαστω και ετσι το εστειλα στην εταιρια αυτη μεσω του παροχου μου. Αφου περιμενα και περιμενα, μια μερα με παιρνουν τηλεφωνο και μου ειπαν οτι το κινητο μου δεν καλυπτεται πλεον απο εγγυηση καθως βρηκαν σε αυτο μεγαλο ποσοστο υγρασιας.. Καινουργια συσκευη τωρα, λιγοτερο απο εβδομαδα το ειχα! Μου ειπαν οτι επρεπε να πληρωσω ενα ποσο γυρω στα 190ε προκειμενου να γινει αντικατασταση, ή 80ε για επισκευη. Για να μην μακρηγορω, επειτα απο φωνες, απειλες για καταγγελειες και τσακωμους, τελικα (κοιτα να δεις..) με πηραν μετα απο 4 μερες να μου ανακοινωσουν οτι θα μου το αντικαταστησουν δωρεαν. Ειχαν βεβαια ενα υφος σαν να μου κανουν και χαρη, αλλα δεν πειραζει εγω τη δουλεια μου την εκανα..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://efpolis.gr/el...-paraponon.html

http://www.synigoros...i.gr/index.html

η αρβατο παιρνει απο αρκετες εταιριες και τα γνωστα γ^^^iphone τα οποια σχεδον παντα τα βγαζουν με υπαιτιοτητα χρηστη γιατι μια ταινια δειχνει οτι εχει βραχει-υγρασια και λοιπες βλακεις ή επειδη εχει σημαδια το κινητο αρα επεσε...

και χεις μετα τα iphone fan boys να σου λενε για ολα τα υπερ...

Aν και δεν εχω iphone κι ουτε σκοπευω να παρω συντομα, αυτη η τελευταια προταση τι σχεση εχει με το αν μια εταιρεια δεν κανει σωστο σερβις στα iphone?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο συνηγορος του καταναλωτη και η γενικη γραμματεια καταναλωτη στους οποιους απευθυνθηκα, κοινοποιησαν την καταγγελια μου στην arvato η οποια (η καταγγελια) λεει οτι σε δεκα μερες πρεπει να απαντησουν σχετικα με το ζητημα που εχει τεθειι!τωρα περιμενω νεοτερα !!!περιμενω να δω τι θα μου απαντησουν οι απατεωνες.

Παντως παραπονο δεν εχω!και ο συνηγορος του καταναλωτη και η γενικη γραμματεια κινητοποιηθηκαν αμεσως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο συνηγορος του καταναλωτη και η γενικη γραμματεια καταναλωτη στους οποιους απευθυνθηκα' date=' κοινοποιησαν την καταγγελια μου στην arvato η οποια (η καταγγελια) λεει οτι σε δεκα μερες πρεπει να απαντησουν σχετικα με το ζητημα που εχει τεθειι!τωρα περιμενω νεοτερα !!!περιμενω να δω τι θα μου απαντησουν οι απατεωνες.

Παντως παραπονο δεν εχω!και ο συνηγορος του καταναλωτη και η γενικη γραμματεια κινητοποιηθηκαν αμεσως![/quote']

 

Εγγυημένα πράματα! :)

 

Sent from my Galaxy S using Insomnia v2.0.2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ώχ...έχω κι εγώ ένα huawei εντός εγγύησης και τα παιξε, η οθόνη δεν δείχνει τίποτα. Λέτε να το πάω στη wind και να μην μπλέξω με αυτούς;

 

Και στη wind να το πας λογικα εκει θα το στειλουν. Καλυτερα να το πας στην αντιπροσωπεια ο ιδιος για να ξερεις κατευθειαν ποιον θα κραξεις (ή οχι, δεν εχω εμπειρια με τη συγκεκριμενη ε).

Τι του εκανες?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Με ειδοποιησαν μετα την παρεμβαση της γ.γ καταναλωτη οτι θα το καλυψει η εγγυηση τελικα το κινητο και θα μου το επισκευασουν δωρεαν.Εννοειται οτι συνεχισαν να λενε οτι εγω το χαλασα και το πειραξα αλλα δεν με απασχολει εφοσον θα το καλυψει η εγγυηση εν τελει.

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ειδοποιησαν μετα την παρεμβαση της γ.γ καταναλωτη οτι θα το καλυψει η εγγυηση τελικα το κινητο και θα μου το επισκευασουν δωρεαν.Εννοειται οτι συνεχισαν να λενε οτι εγω το χαλασα και το πειραξα αλλα δεν με απασχολει εφοσον θα το καλυψει η εγγυηση εν τελει.

 

συγχαρητηρια, εστω κι ετσι αποτελει αλλη μια νικη εναντια στην ελληνικη κουτοπονηρια!

δυστυχως πρεπει να καταφευγουμε σε τετοιες λυσεις για να γινει το αυτονοητο!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πας εκει, δεχτεις την αλλαγη και μολις το παρεις στα χερια σου το παιξεις τρελιτσα "Μα εγω δεν σας αφησα κανενα κινητο με αυτο μπηκα" και φυγεις κυριος τι γινεται; :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ειδοποιησαν μετα την παρεμβαση της γ.γ καταναλωτη οτι θα το καλυψει η εγγυηση τελικα το κινητο και θα μου το επισκευασουν δωρεαν.Εννοειται οτι συνεχισαν να λενε οτι εγω το χαλασα και το πειραξα αλλα δεν με απασχολει εφοσον θα το καλυψει η εγγυηση εν τελει.

 

Παίρνοντας το κινητό μην ξεχάσεις να τους βρίσεις άλλη μια φορά ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...