Προς το περιεχόμενο

Προσφορές εκτός τεχνολογίας


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή κανείς δε θέλει αυτές τις κατά τ'άλλα άχρηστες υπηρεσίες να τρέχουν στο παρασκήνιο η λύση είναι να τις περάσετε σε εικονικό OS (μέσω vmware, virtualbox κλπ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυριο εχει την vpower στα πρατηρια shell με +1 λεπτο απο την απλή...

 

edit: απλη ενημερωση ειναι για οποιον ενδιαφέρεται, ας μη ξαναλέμε τις εμπειριες μας εδω μέσα. Οποιος εχει πρατήριο που εμπιστεύεται παει και βαζει σε καλή τιμή τη βενζίνη αυτή που θεωρητικά ειναι καλύτερη απο την απλή αμόλυβδη...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιο λινκ που βλέπουμε πότε έχει προσφορά την V-Power κάθε εβδομάδα;

Αν έχεις fb το ανακοινώνουν την προηγούμενη ημέρα στη σελίδα τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυριο εχει την vpower στα πρατηρια shell με +1 λεπτο απο την απλή...

 

edit: απλη ενημερωση ειναι για οποιον ενδιαφέρεται, ας μη ξαναλέμε τις εμπειριες μας εδω μέσα. Οποιος εχει πρατήριο που εμπιστεύεται παει και βαζει σε καλή τιμή τη βενζίνη αυτή που θεωρητικά ειναι καλύτερη απο την απλή αμόλυβδη...

Παιδιά αυτό με την v power είναι μια καλή κίνηση από την shell αλλά είναι και παγίδα.

Προφανώς θα ξέρετε πως όσο περισσότερα οκτάνια έχει μια βενζίνη τόσο καλύτερα αποδίδει αλλά και τόσο ποιο εύκολα ΚΑΊΓΕΤΑΙ. Άρα η shell κερδισμένη είναι γιατί εσύ στην τελική καταναλώνεις περισσότερη βενζίνη απ ότι αν έβαζες fuel save. Βέβαια αυτό εξαρτάται και από το αν το πατάς αλλά είναι σίγουρο πως καταναλώνεις περισσότερο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιο λινκ που βλέπουμε πότε έχει προσφορά την V-Power κάθε εβδομάδα;

 

Στέλνεις ένα κενό SMS στο 54301 και σε ενημερώνουν την προηγούμενη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Παιδιά αυτό με την v power είναι μια καλή κίνηση από την shell αλλά είναι και παγίδα.

Προφανώς θα ξέρετε πως όσο περισσότερα οκτάνια έχει μια βενζίνη τόσο καλύτερα αποδίδει αλλά και τόσο ποιο εύκολα ΚΑΊΓΕΤΑΙ. Άρα η shell κερδισμένη είναι γιατί εσύ στην τελική καταναλώνεις περισσότερη βενζίνη απ ότι αν έβαζες fuel save. Βέβαια αυτό εξαρτάται και από το αν το πατάς αλλά είναι σίγουρο πως καταναλώνεις περισσότερο. 

I-dont-believe-you.gif

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Παιδιά αυτό με την v power είναι μια καλή κίνηση από την shell αλλά είναι και παγίδα.

Προφανώς θα ξέρετε πως όσο περισσότερα οκτάνια έχει μια βενζίνη τόσο καλύτερα αποδίδει αλλά και τόσο ποιο εύκολα ΚΑΊΓΕΤΑΙ. Άρα η shell κερδισμένη είναι γιατί εσύ στην τελική καταναλώνεις περισσότερη βενζίνη απ ότι αν έβαζες fuel save. Βέβαια αυτό εξαρτάται και από το αν το πατάς αλλά είναι σίγουρο πως καταναλώνεις περισσότερο. 

 

Ποιος το ειπε αυτο;

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιο λινκ που βλέπουμε πότε έχει προσφορά την V-Power κάθε εβδομάδα;

Για όποιον θέλει να έχει ένα γενικότερο μπούσουλα,η προσφορά της V-power είναι πάντα Τρίτη πλην ελαχίστων εξαιρέσεων (αυτή για παράδειγμα είναι η 4-5η συνεχόμενη Τρίτη νομίζω)

 

Η αντίστοιχη προσφορά για το πετρέλαιο είναι πάντα Πέμπτη (εδώ έχω την εντύπωση ότι είναι στανταρακι αλλά δεν το παρακολουθώ για να το επιβεβαιώσω)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον θέλει να έχει ένα γενικότερο μπούσουλα,η προσφορά της V-power είναι πάντα Τρίτη πλην ελαχίστων εξαιρέσεων (αυτή για παράδειγμα είναι η 4-5η συνεχόμενη Τρίτη νομίζω)

 

Η αντίστοιχη προσφορά για το πετρέλαιο είναι πάντα Πέμπτη (εδώ έχω την εντύπωση ότι είναι στανταρακι αλλά δεν το παρακολουθώ για να το επιβεβαιώσω)

 

+1

Για την ακρίβεια παίζεται μεταξύ Τρίτης (80%)-Τετάρτης (20%) και το πετρέλαιο σχεδον παντα Πέμπτη (1 φορά το εχω πετύχει παρασκευή νομίζω).

 

 

Αναφορικά με τα προηγούμενα περι αποδοσης προτείνω στο φίλο να διαβασει κάποιο βιβλιο τεχνολογίας καυσίμων τώρα για το καλοκαίρι στην παραλία και αν δεν ξέρει να μην διαδίδει την άποψη του - γιατι μονο περι προσωπικής ιδεας/αποψης προκειται

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1

Για την ακρίβεια παίζεται μεταξύ Τρίτης (80%)-Τετάρτης (20%) και το πετρέλαιο σχεδον παντα Πέμπτη (1 φορά το εχω πετύχει παρασκευή νομίζω).

 

 

Αναφορικά με τα προηγούμενα περι αποδοσης προτείνω στο φίλο να διαβασει κάποιο βιβλιο τεχνολογίας καυσίμων τώρα για το καλοκαίρι στην παραλία και αν δεν ξέρει να μην διαδίδει την άποψη του - γιατι μονο περι προσωπικής ιδεας/αποψης προκειται

 

ok παιδιά το πιθανότερο να είπα μπούρδα, αλλά πραγματικά είχα μείνει με αυτήν την εντύπωση (επιδόσεις-απόδοση=κατανάλωση). Αλλά ποιος ο λόγος να λανσάρει την fuelsave?

Μία ερώτηση που πιθανώς να έχει υποθεί παλαιότερα (και περισσότερο για να σιγουρευτώ). Όταν ο κατασκευαστής σου δεν προτείνει υψηλών οκτανίων (2004 μοντέλο) μακροχρόνια υπάρχει περίπτωσει να έχεις θέμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αυτό με την v power είναι μια καλή κίνηση από την shell αλλά είναι και παγίδα.

Προφανώς θα ξέρετε πως όσο περισσότερα οκτάνια έχει μια βενζίνη τόσο καλύτερα αποδίδει αλλά και τόσο ποιο εύκολα ΚΑΊΓΕΤΑΙ. Άρα η shell κερδισμένη είναι γιατί εσύ στην τελική καταναλώνεις περισσότερη βενζίνη απ ότι αν έβαζες fuel save. Βέβαια αυτό εξαρτάται και από το αν το πατάς αλλά είναι σίγουρο πως καταναλώνεις περισσότερο. 

Το εχω ξαναπει.

Τα οκτανια εχουν να κανουν ΜΟΝΟ με την δυνατοτητα συμπιεσης που εχει ενα καυσιμο.ΤΕΛΟΣ

Αυτο το γεγονος απο μονο του σημαινει ορισμενα πραγματα για μερικους κινητηρες και απολυτως τιποτα για αλλους κινητητρες αν εχεις εναν κινητηρα συγχρονο που επιτρεπει την υψηλη συμπιεση του μιγματος (καυσιμο+αερας) τοτε οι αισθητηρες καταλαβαινουν οτι το καυσιμο αντεχει μεγαλη συμπιεση και προσαρμοζει το προγραμμα αναφλεξης για να εκμεταλευτει αυτη την μεγαλυτερη συμπιεση.Στην πραξη αυτο σημαινει καλυτερη αποδοση και μεγαλυτερη οικονομια στον κινητηρα.

 

Αν εχεις παλιο κινητηρα απλα δεν σε ενδιαφερει το θεμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok παιδιά το πιθανότερο να είπα μπούρδα, αλλά πραγματικά είχα μείνει με αυτήν την εντύπωση (επιδόσεις-απόδοση=κατανάλωση). Αλλά ποιος ο λόγος να λανσάρει την fuelsave?

Μία ερώτηση που πιθανώς να έχει υποθεί παλαιότερα (και περισσότερο για να σιγουρευτώ). Όταν ο κατασκευαστής σου δεν προτείνει υψηλών οκτανίων (2004 μοντέλο) μακροχρόνια υπάρχει περίπτωσει να έχεις θέμα. 

 

marketing

 

δεν ειναι σημειο να το συζητήσουμε εδώ οπως εγραψα και στο αρχικό μου μύνημα, ανοιξε ενα θέμα στο auto-moto... Γενικά πάντως όπως λεει ο evmenis αυτα τα καύσιμα ειναι πιο optimised για νεοτερους κινητήρες με αισθητήρες κλπ αλλα οπως και να εχει σε παλιο δεν εχω ακούσει ποτε να δημιουργησαν προβλημα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...