Προς το περιεχόμενο

Προσφορές εκτός τεχνολογίας


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ασε τα "μην βαρας" (αφου δεν υπαρχει κανενα βαρεμα) και κανε καλυτερα κανενα εντιτ στο λαθος σου παραπανω μην μπερδευεις κοσμο, να πιασει τοπο και ο χρονος που χαλας για ένα ποστ. :)

 

πλακα πλακα ετοιμαζομουν να πεταχτω να παρω κανα κιλο γιατι δεν εδωσα βαση στη φωτο του καρφουρ....

τελικα λιγο που βαριομουν, λιγο που η φετα εγινε τυρι, εκατσα στα αυγα μου.... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η 76άρα είναι ξεκάθαρα για check - in αφού είναι τεράστια....  :-D   Αλλά και η 57 άρα είναι οριακά εκτός ορίων για cabin... Το αναφέρω απλά γιατί οι εταιρείες έχουν γίνει πολύ αυστηρές (μας τα έχουν πρήξει κοινώς) και το όριο για cabin είναι στις περισσότερες τα 56 εκ ύψος ενώ στη Ryanair είναι 55 εκ.. (τώρα δε ξέρω αν για 2-3 πόντους θα γίνει θέμα αλλά εμένα η easyjet για 800 γραμμάρια πάνω από το όριο των 20 κιλών μια χαρά με έβαλε να πληρώσω 14 ευρώ.... :mad: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

.. Αλλά και η 57 άρα είναι οριακά εκτός ορίων για cabin... Το αναφέρω απλά γιατί οι εταιρείες έχουν γίνει πολύ αυστηρές (μας τα έχουν πρήξει κοινώς) και το όριο για cabin είναι στις περισσότερες τα 56 εκ ύψος ενώ στη Ryanair είναι 55 εκ.. (τώρα δε ξέρω αν για 2-3 πόντους θα γίνει θέμα αλλά εμένα η easyjet για 800 γραμμάρια πάνω από το όριο των 20 κιλών μια χαρά με έβαλε να πληρώσω 14 ευρώ.... :mad: )

Στις αξιολογήσεις οι χρήστες αναφέρουν πως οι βαλίτσες είναι 2 ίντσες μικρότερες από το αναγραφόμενο ύψος επειδή ο κατασκευαστής υπολογίζει και το χερούλι.

 

 

... ενώ στη Ryanair είναι 55 εκ.. (τώρα δε ξέρω αν για 2-3 πόντους θα γίνει θέμα αλλά εμένα η easyjet για 800 γραμμάρια πάνω από το όριο των 20 κιλών μια χαρά με έβαλε να πληρώσω 14 ευρώ.... :mad: )

 

We bought the 19 inch and the 22 inch for our holiday flying with Ryanair and had no problems with size at all...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα στελνει κανονικα παιδια,ειχα παρει το σετ με τις 3 βαλιτσες παλιοτερα.πολυ καλες βαλιτσες για τα λεφτα τους,αλλα εχουν και ενα προβλημα,οταν ειναι γεματες γερνουν μπροστα και πεφτουν ,μαλλον τα ποδαρακια εχουν θεμα

Τα στελνει κανονικα παιδια,ειχα παρει το σετ με τις 3 βαλιτσες παλιοτερα.πολυ καλες βαλιτσες για τα λεφτα τους,αλλα εχουν και ενα προβλημα,οταν ειναι γεματες γερνουν μπροστα και πεφτουν ,μαλλον τα ποδαρακια εχουν θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά και οι αεροπορικές λένε ότι πρέπει να χωράει στις διαστάσεις τους μαζί με ροδάκια, χερούλια κλπ... δλδ και οι αεροπορικές τα υπολογίζουν τα χερούλια...

 

 

Εντάξει δε νομίζω για 2 πόντους να γίνει κάτι απλά το λέμε για να έχει κάποιος το κεφάλι του εντελώς ήσυχο. Συνήθως εκεί που περιμένεις να ανέβεις στο αεροπλάνο μόνο τρανταχτές περιπτώσεις έχει τύχει να δω να τους σταματάνε και να τους λένε είναι πολύ μεγάλη και πρέπει να την βάλουμε κάτω και πλέρω τώρα 50 ευρώ. Με το μάτι δλδ τις κόβουν χοντρικά , όυτε μου την είχαν ζυγίζει πχ και ενώ το όριο ήταν 8 κιλά (Aegean) εγώ είχα 10....)

 

Απλά επειδή ακούγεται ότι η Ryanair είναι πολύ αυστηρή σε τέτοια θέματα (δεν έχω πετάξει και δε ξέρω) και κοιτάνε να βγάλουν από τη μύγα ξίγκι το αναφέρουμε σε όλους να μην βρεθούν προ δυσάρεστων εκπλήξεων.

 

 

 

Τι είναι η cabin bag;

Γενικότερα, μπορεί κάποιος να μας κατατοπίσει σχετικά με τα μεγέθη;;

Για να μην βγούμε εντελώς off topic δες εδώ την απάντησή μου

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

... ενώ στη Ryanair είναι 55 εκ.. (τώρα δε ξέρω αν για 2-3 πόντους θα γίνει θέμα αλλά εμένα η easyjet για 800 γραμμάρια πάνω από το όριο των 20 κιλών μια χαρά με έβαλε να πληρώσω 14 ευρώ.... :mad: )

 

We bought the 19 inch and the 22 inch for our holiday flying with Ryanair and had no problems with size at all...

 

 

 

Η βαλίτσα είναι μια χαρά ακριβώς στο μέγεθος έχω ταξιδέψει τουλάχιστον 5 φορές με Ryanair & easyjet χωρίς κανένα πρόβλημαΠαρτην άφοβαΑποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia Apphttps://www.dropbox.com/s/fc10dhy79s0am7c/20141002_065521.jpg?dl=0Σήμερατο πρωί από το αεροδρόμιο την τράβηξα το μπλε κουτί όπως φαίνεται είναι της Ryanair

 

 

η βαλιτσα μια χαρα για το κουτι της ryanair εδω παραθετω φωτο απο προσφατο ταξιδι. Η βαλιτσα ειναι ελαφρως ανασηκωμενη για να φαινεται καλυτερα μιας και χωραει εξ ολοκληρου εντος του κουτιου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παίδες, που τρέχει αυτή την εβδομάδα με τα ψωμιά τοστ δέκα 1+1 δώρο ;

τα έχετε πετύχει πουθενά ;

Μασούτη και Carrefour σίγουρα. Μόνο προσοχή στην ημερομηνία λήξης γιατί σε αυτό το ψωμί είναι αρκετά κοντινή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια,ψωμι τοστ διαρκειας 10 ημερων ειναι.Εξ ου και ο τιτλος.Το καλο ειναι οτι Αττικη ο Καραμολεγκος τροφοδοτει καθε μερα,οποτε βρισκεις φρεσκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μασούτη και Carrefour σίγουρα. Μόνο προσοχή στην ημερομηνία λήξης γιατί σε αυτό το ψωμί είναι αρκετά κοντινή

 

στο carrefour express της γειτονιάς δεν έπαιζε η προσφορά πριν μια ώρα

 

 

Και Σκλαβενίτη σίγουρα (πήρα σήμερα το πρωί)

 

EDIT: Έχει δίκιο ο Αρχάγγελος, λήξη 30/10/2014

 

θα πάω αύριο στην τοπική αλυσίδα που εξαγόρασε πρόσφατα εδώ στην Κρήτη ο Σκλαβενίτης να τσεκάρω

 

 

 

ευχαριστώ και τους δυο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μασούτη και Carrefour σίγουρα. Μόνο προσοχή στην ημερομηνία λήξης γιατί σε αυτό το ψωμί είναι αρκετά κοντινή

Ναι γιατί άμα περάσει η ημερομηνία μετά δεν το τρώω..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΑΛΑΞΙΑΣ 23-27 ΟΚΤ. (2 Video)

 

 

 

 

 

 

 

MAΣΟΥΤΗΣ 23-27 ΟΚΤ.

 

 

-όλα τα χοιρινά ελληνικά κρέατα 20% φθηνότερα με τη mas card
-λευκό τυρί ΤΣΕΛΙΓΚΑΤΟ ΔΕΛΦΟΙ (χύμα) μόνο 4,50€ το κιλό
-όλα τα προϊόντα ALFA 50% φθηνότερα με τη mas card
-όλοι οι συσκευασμένοι ξηροί καρποί 25% φθηνότερα με τη mas card
-όλα τα κρασιά ΜΠΟΥΤΑΡΗ & MEDITERRA και όλα τα ανθρακούχα νερά ΣΟΥΡΩΤΗ 35% φθηνότερα με τη mas card
-όλες οι τεκίλες JOSE CUERVO 700ml, ουΐσκι GRANT'S 700ml & βότκα RUSSIAN STANDART 700ml 2,50€ φθηνότερα με τη mas card
-όλα τα σαμπουάν ULTREX & όλα τα προϊόντα AIM 50% φθηνότερα με τη mas card
-NEOMAT 48μεζ. σκόνη ή υγρό 1+1 ΔΩΡΟ μόνο 9,99€/το σετ
 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...