Προς το περιεχόμενο

Η Apple αναγνωρίζει το πρόβλημα με την κάμερα του iPhone5: Το κρατάτε λάθος


martinoff

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φιλε Heatspreader, εχεις εσυ στην κατοχη σου το iPhone 5 για το οποιο γινεται λογος σε αυτο το thread?

Νομιζω πως οχι.. Αλλα την αποψη σου την εκφερεις.

 

Ταυτοχρονα ομως θεωρεις πως οι υπολοιποι δεν επρεπε να μπαινουν σε αυτο το thread και να εκφερουν την αποψη τους, επειδη δεν εχουν το iPhone 5. (οπως ουτε και εσυ!!)

 

 

Ενδιαφερον.....

Η διαφορά είναι ότι εκείνος έχει iPhone 4/ iPad (και φοράει ήδη το λειτουργικό που θα φοράει και το iPhone 5 του όταν και αν το πάρει), ενώ εσύ και οι υπόλοιποι haters ούτε έχουν αυτή τη στιγμή συσκευή της Apple ούτε θα αποκτήσουν (στο άμεσο μέλλον, τουλάχιστον). Οι haters δεν έχουν καμία δικαιολογία. Θα είχαν αν έμπαιναν και σχολίαζαν το ίδιο συχνά στα θέματα των ανταγωνιστικών συσκευών. Δεν το κάνουν και αυτό φανερώνει εμπάθεια... και δεν τα πάω καλά με τους εμπαθείς.

Επεξ/σία από kirileman
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 224
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εμπαθεια ειναι οταν δεν βλεπεις τιποτε καλο και περιμενεις οποιαδηποτε ειδηση για apple για να την κραξεις και δυστυχως τετοιοι haters υπαρχουν πολλοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορά είναι ότι εκείνος έχει iPhone 4/ iPad (και φοράει ήδη το λειτουργικό που θα φοράει και το iPhone 5 του όταν και αν το πάρει)' date=' ενώ εσύ και οι υπόλοιποι haters ούτε έχουν αυτή τη στιγμή συσκευή της Apple ούτε θα αποκτήσουν (στο άμεσο μέλλον, τουλάχιστον). Οι haters δεν έχουν καμία δικαιολογία. Θα είχαν αν έμπαιναν και σχολίαζαν το ίδιο συχνά στα θέματα των ανταγωνιστικών συσκευών. Δεν το κάνουν και αυτό φανερώνει εμπάθεια... και δεν τα πάω καλά με τους εμπαθείς.[/quote']

 

Η διαφορα φιλε kirileman ειναι οτι το θεμα του thread ειναι η καμερα του iphone 5, οποτε ουδεμια σχεση εχει αν ο κολλημενος heatspeader εχει iphone 4/ipad οπως μας ενημερωσες, οπως ουδεμια σχεση εχει οτι εγω εχω ipad, macbook κ ειχα κ iphone.

 

Βλεπεις δεν τα ανεφερα γιατι δε εχουν σχεση με το thread που μιλαει για την καμερα του iphone 5, αλλα δεν θεωρω οπως μερικοι κολλημενοι πως ΜΟΝΟ αν κατεχεις μια συσκευη μιας μαρκας,εχεις το δικαιωμα να σχολιαζεις μια αλλη της ιδιας μαρκας.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορα φιλε kirileman ειναι οτι το θεμα του thread ειναι η καμερα του iphone 5, οποτε ουδεμια σχεση εχει αν ο κολλημενος heatspeader εχει iphone 4/ipad οπως μας ενημερωσες, οπως ουδεμια σχεση εχει οτι εγω εχω ipad, macbook κ ειχα κ iphone.

 

Βλεπεις δεν τα ανεφερα γιατι δε εχουν σχεση με το thread που μιλαει για την καμερα του iphone 5, αλλα δεν θεωρω οπως μερικοι κολλημενοι πως ΜΟΝΟ αν κατεχεις μια συσκευη μιας μαρκας,εχεις το δικαιωμα να σχολιαζεις μια αλλη της ιδιας μαρκας.

Η οποία κάμερα του iPhone 5 είναι 99% ίδια με του 4s και απλά παρουσιάζει ίσως εντονότερα τη μωβίλα. Δε ξέρω, όμως, φίλε haha αν αυτό είναι το θέμα μας, γιατί για μένα το θέμα είναι ότι αρχίζουν να μου πρήζονται από την εμπάθεια των haters και τον όρκο ζωής που έχουν δώσει να μας προστατεύσουν από μια κακή αγορά με κάθε κόστος. Και ξέρεις, οι "κολλημένοι" δεν κυνηγάνε τους "haters" όπου βρεθούν και όπου σταθούν στο φόρουμ για να τους πουν πόσο γαμάτο είναι το iPhone 5 και πόσο πρόβατα είναι που θέλουν να πάρουν 160 185 γραμμάρια κινητό με ελάχιστες εφαρμογές ή 5άρι android με άθλια μπαταρία και υποστήριξη από το XDA, το αντίθετο συμβαίνει. Και αυτή η ιστορία αρχίζει να γίνεται μια αηδία!!!

 

Αν, λοιπόν, εδώ είναι το thread της κάμερας του iPhone 5, φρόντισε και συ ως μέλος να το διατηρήσεις καθαρό από τρολιές και οφτόπικ, μην κατηγορούμε μετά τους mods για τον περιορισμό της ελευθερίας μας να τρολάρουμε ασύδοτα (δε μιλάω εδώ προσωπικά). Γιατί εδώ, ακόμα και ο ίδιος ο τίτλος είναι τρολιά, όπως εύστοχα επισημάνθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ουσια ειναι μια: Και χωρις σημα και με μωβ καμερα και με λαθος χαρτες, ακομα και ετσι το iPhone συνεχιζει να ειναι το καλυτερο smartphone σε σχεση με τον ανταγωνισμο και αυτο τσουζει...

Κλαψτεεεεεεεεεε.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για κάθε σελίδα που προσπαθούσα να τελειώσω έβλεπα όταν πατούσα next να έχει προστεθεί μια νέα.

 

Νέο σκάνδαλο με όνομα Cameragate / Lensgate κτλπ προβλέπω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν αυτό είναι το θέμα μας, γιατί για μένα το θέμα είναι ότι αρχίζουν να μου πρήζονται από την εμπάθεια των haters και τον όρκο ζωής που έχουν δώσει

 

Όσο η Άτζελα Δημητρίου έβγαινε και τραγουδούσε, είτε γούσταρες και πήγαινες και την άκουγες είτε απλά αδιαφορούσες. Όταν έγινε Lady Angela και άρχισε να το παίζει ντίβα και ιστορία, και να κάνει life style λέγοντας όλες αυτές τις αρλούμπες που λέει, τότε πολύς κόσμος άρχισε να την κράζει, ΚΑΙ για την αμορφωσιά της.

 

Αν το iPhone ήταν ένα smartphone θα κρινόταν ώς ένα τέτοιο και τέλος. Όταν όμως λανσάρεται σαν το super duper gadget, τόσο μαρκετινίστικα όσο και τιμολογιακά, είναι αναμενόμενο να τραβάει τα βέλη. Όταν μάλιστα μοστράρει φακό από ζαφύρι (WOW!!!) το οποίο όμως δhμιουργεί πρόβλημα στον τομέα που, υποτίθεται, πάει να βελτιώσει, τότε δεν διαφέρει και πολύ από την, αξιοσέβαστη κατά τα άλλα, Lady Angela που μπορεί να μην ξέρει την αλφαβήτα και προσπαθεί να εφεύρει τη ρήση που θα αλλάξει τον κόσμο.

 

πράγματι, το καλύτερο smartphone...

 

...στις 4" :P

μέχρι και το 4S δεν έλεγαν πως 3.5'' είναι το ιδανικό μέγεθος?

 

Edit: Διορθώθηκε με χρονοπαληνδρόμηση (πω, τι είπα πάλι, μου σηκώθηκε η τρίχα). credits@ThReSh

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν όμως λανσάρεται σαν το super duper gadget...

... εμφανίζονται οι Ζορό του διαδικτύου; Δεν πάει έτσι.

Να το ξεκαθαρίσω. Το να κάνει κανείς κριτική στην Apple και στα προϊόντα της, ουδόλως με απασχολεί. Τα υπόλοιπα είναι που με προσβάλλουν και με προβληματίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κριτική στην εταιρεία και στα προΪόντα της γίνεται σε πρώτο στάδιο. Όταν όμως στο προφανές (ότι το νέο γυαλάκι καταστρέφει τις φωτό) ανταπαντούν κάποιοι ότι έτσι γινόταν πάντα, και όλα έτσι το κάνουν και δεν το έχετε γι αυτό το φθονείτε, ε λογικό δεν είναι να κράζεις και αυτόν που τα λέει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κριτική στην εταιρεία και στα προΪόντα της γίνεται σε πρώτο στάδιο. Όταν όμως στο προφανές (ότι το νέο γυαλάκι καταστρέφει τις φωτό) ανταπαντούν κάποιοι ότι έτσι γινόταν πάντα, και όλα έτσι το κάνουν και δεν το έχετε γι αυτό το φθονείτε, ε λογικό δεν είναι να κράζεις και αυτόν που τα λέει?

Μπορούν και αυτοί να κάνουν το ίδιο για εκείνους που ισχυρίζονται το bold, επιχειρήματα υπάρχουν και έχουν παρουσιαστεί. Και μετά τι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορούν και αυτοί να κάνουν το ίδιο για εκείνους που ισχυρίζονται το bold, επιχειρήματα υπάρχουν και έχουν παρουσιαστεί. Και μετά τι;

Πιστεύεις ότι υπάρχει πρόβλημα με την κάμερα; Υπό συνθήκες, εμφανίζεται μια μωβ σκια/αντανάκλαση/whatever; Αυτό αλλιώνει την φωτογραφιζόμενη σκηνή; Είναι κακό αυτό για την φωτογραφία που τράβηξες;

 

Αν η απάντηση είναι ναι, τότε λες και συ ότι έκανε μαλακία η εταιρεία και ως "πελάτης" περιμένεις/πιέζεις να το διορθώσει.

Αν η απάντηση είναι όχι, τότε περιμένω να με πείσεις ότι δεν βλέπω αυτό που βλέπω και τα μάτια μου κάνουν πουλάκια. Κάνουν τα μάτια μου πουλάκια; Το μωβ είναι στη φαντασία μου; Και σε τόσων άλλων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...