Προς το περιεχόμενο

Η Apple αναγνωρίζει το πρόβλημα με την κάμερα του iPhone5: Το κρατάτε λάθος


martinoff

Προτεινόμενες αναρτήσεις

η σταγονα που ξεχείλισε το ποτηρι για μενα. Πολλα τα έκανε η απλ στο 5, για αυτό κι εγω παω αύριο μεθαυριο καρφί για το s3. Αν σοβαρευτουν, ισως παρω τι 5s.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 224
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

η σταγονα που ξεχείλισε το ποτηρι για μενα. Πολλα τα έκανε η απλ στο 5, για αυτό κι εγω παω αύριο μεθαυριο καρφί για το s3. Αν σοβαρευτουν, ισως παρω τι 5s.

Μα γιατι να πας στη αντιπερα οχθη(android&samsung)?

Ενα htc 8x,νωμιζω ειναι μια πιο λογικη μεταβαση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλική συμβουλή: μην παίρνεις αποφάσεις εν θερμώ. Δεν είναι τόσο απλό πράγμα να αλλάζεις πλατφόρμα. Περίμενε λίγο να κάτσει η σκόνη που αιωρείται από τα προβλήματα που έχουν εντοπίσει οι χρήστες. Σίγουρα η @pple θα διορθώσει κάποια - αν όχι όλα. Το θέμα είναι να το κάνει όσο πιο γρήγορα γίνεται και να μη θεωρεί τους πελάτες της "πρόβατα".

 

 

η σταγονα που ξεχείλισε το ποτηρι για μενα. Πολλα τα έκανε η απλ στο 5, για αυτό κι εγω παω αύριο μεθαυριο καρφί για το s3. Αν σοβαρευτουν, ισως παρω τι 5s.

 

Εχω ηδη android κινητο.. Τα w8 δε μου αρεσουν καθολου σαν περιβαλλον!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οι Haters δείχνουν κάθε μέρα το επίπεδο τους και τον πόθο τους για ένα iPhone. Το ότι κάποιοι λένε αν ήθελα θα είχα' date=' αλλά δεν θέλω, τα ακούω βερεσέ. Από τη στιγμή που κάποιος μπαίνει σε Topic για iPhone, δεν έχει δικαιολογίες. Εκτός αν το κάνει από μόδα... ;)[/quote']

 

Η αλήθεια είναι ότι μας τα χουν κάνει τσουρέκια εμάς των haters με τα θρεντ σχετικά με τα προβλήματα των iphone

 

Ξεφυτρώνουν παντού σα μανιτάρια και μονοπωλούν συνεχώς τα νέα και μου κάνει εντύπωση ότι σας κάνει εντύπωση ότι γίνεται χαμός σε τέτοια θέματα.

 

Είναι αναμενόμενο να γίνει κατι τέτοιο ΚΑΙ λόγω της υπερπροβολης που ενοχλεί και κουράζει όλους τους υπόλοιπους.

Ας μπουν όλα τα προβλήματα μαζί σε ένα θρεντ να τα συζητάτε εσείς που σας ενδιαφέρουν , να μην ασχολούνται οι υπόλοιποι , που δε νομίζω ότι μπαίνουν στο section της apple για να τρολλαρουν.

 

Βέβαια το φόρουμ θέλει και τα κλικ του για αυτό και δεν πειράζει τελικά να σφάζονται οι υποστηρικτές του ενός και του άλλου ..

 

Τέλος , από τη μεριά μου ακούω βερεσέ τα της ζήλιας , σιγά το φοβερό και σπάνιο απόκτημα ..

Για μένα τουλάχιστον δεν είναι καθόλου δύσκολο να πάρω ένα τέτοιο , απλά δε θέλω.. σου φαίνεται τόσο παράξενο ?

 

Sent from my Galaxy Nexus using Insomnia

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ξαναγράψτο με κεφαλαία και bold.

 

...

Βέβαια το φόρουμ θέλει και τα κλικ του για αυτό και δεν πειράζει τελικά να σφάζονται οι υποστηρικτές του ενός και του άλλου ..

...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος , από τη μεριά μου ακούω βερεσέ τα της ζήλιας , σιγά το φοβερό και σπάνιο απόκτημα ..

Για μένα τουλάχιστον δεν είναι καθόλου δύσκολο να πάρω ένα τέτοιο , απλά δε θέλω.. σου φαίνεται τόσο παράξενο ?

 

Sent from my Galaxy Nexus using Insomnia

Θέλεις και απλά δεν μπορείς. Αυτό δείχνεις τουλάχιστον. Γιατί μπαίνεις σε ένα Topic βρε φίλε μου γιατί που δεν σε ενδιαφέρει; Εγώ γιατί δεν μπαίνει σε Topic με Android;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Heatspreader τόσα χρόνια έχουν περάσει, δεν έχεις αλλάξει, τα ίδια και τα ίδια λες.

 

Όλοι είμαστε μίζεροι και φτωχοί, θέλουμε και δε μπορούμε και ζηλεύουμε εσένα που θέλεις και μπορείς.

 

Τι να πω πια. Έχω γνωρίσει πρόβατα και πρόβατα, αυτά της Apple βελάζουν με διαφορά πιο δυνατά απ' τα υπόλοιπα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλεις και απλά δεν μπορείς. Αυτό δείχνεις τουλάχιστον. Γιατί μπαίνεις σε ένα Topic βρε φίλε μου γιατί που δεν σε ενδιαφέρει; Εγώ γιατί δεν μπαίνει σε Topic με Android;

Ετσι ειναι!

Εμεις τα φτωχαδακια,που δεν εχουμε στον ηλιο μοιρα και αντις να παρουμε το iphone που λιγουρευομαστε 24h/d,αναγκαζομαστε να παρουμε το φτηνιαρικο sgs3 & htc onex!!!

MΑ ΠΟΣΟ ΣΑΣ ΖΗΛΕΥΟΥΜΕ!!! :devil:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ρε Heatspreader τόσα χρόνια έχουν περάσει, δεν έχεις αλλάξει, τα ίδια και τα ίδια λες.

 

Όλοι είμαστε μίζεροι και φτωχοί, θέλουμε και δε μπορούμε και ζηλεύουμε εσένα που θέλεις και μπορείς.

 

Τι να πω πια. Έχω γνωρίσει πρόβατα και πρόβατα, αυτά της Apple βελάζουν με διαφορά πιο δυνατά απ' τα υπόλοιπα.

 

θυμάμαι το topic με τα καταναλωτικά γουρούνια :P

http://www.insomnia.gr/topic/163815-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BB%CF%89%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%B3%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%BF%CF%8D%CE%BD%CE%B9%CE%B1/page__hl__%CE%B3%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%BF%CF%85%CE%BD%CE%B9%CE%B1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Heatspreader τόσα χρόνια έχουν περάσει' date=' δεν έχεις αλλάξει, τα ίδια και τα ίδια λες.

 

Όλοι είμαστε μίζεροι και φτωχοί, θέλουμε και δε μπορούμε και ζηλεύουμε εσένα που θέλεις και μπορείς.

 

Τι να πω πια. Έχω γνωρίσει πρόβατα και πρόβατα, αυτά της Apple βελάζουν με διαφορά πιο δυνατά απ' τα υπόλοιπα.[/quote']

 

Ετσι ειναι!

Εμεις τα φτωχαδακια' date='που δεν εχουμε στον ηλιο μοιρα και αντις να παρουμε το iphone που λιγουρευομαστε 24h/d,αναγκαζομαστε να παρουμε το φτηνιαρικο sgs3 & htc onex!!!

MΑ ΠΟΣΟ ΣΑΣ ΖΗΛΕΥΟΥΜΕ!!! :devil:[/quote']

Μα τι δουλεια εχετε να κραζετε κατι που δεν σας αρεσει. Αυτο δεν καταλαβαινω.

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι μπορεί να έχει κάποιος διαφορετικές προτιμήσεις πάνω σ' ένα καταναλωτικό αγαθό, δε νομίζω ότι του αφαιρεί το δικαίωμα κριτικής/σχολιασμού.

 

Εγώ π.χ. δεν ασχολούμαι με τέτοιου είδους συσκευές. Δεν έχω δικαίωμα να πω πώς μου φαίνεται η πολιτική της Apple και της κάθε Apple πάνω σε κάποια συγκεκριμένα ζητήματα;

 

Πρέπει δηλαδή να έχω στην κατοχή μου το συγκεκριμένο προϊόν;

 

Επίσης, αν μου το έχουν κάνει δώρο και δεν το έχω αγοράσει με δικά μου χρήματα, μειώνεται η βαρύτητα της άποψής μου;

 

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι δεν υφίσταται αυτό που λες περί ζήλιας. Με τόσο πλαστικό χρήμα που κυκλοφορεί, ο καθένας μπορεί να πάρει ένα και δύο iPhone με άτοκες δόσεις και να τα χαίρεται ακριβώς το ίδιο με εκείνον που τα σκάει ντούκου.

 

Εδώ αμάξια αγόραζαν και συνεχίζουν να αγοράζουν τόσα χρόνια με δόσεις και χωρίς να έχουν στον ήλιο μοίρα, και μετά καταλήγουν να τους τα παίρνουν οι τράπεζες, ένα smart phone δε μπορούν να αγοράσουν;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλεις και απλά δεν μπορείς. Αυτό δείχνεις τουλάχιστον. Γιατί μπαίνεις σε ένα Topic βρε φίλε μου γιατί που δεν σε ενδιαφέρει; Εγώ γιατί δεν μπαίνει σε Topic με Android;

Φιλε Heatspreader, εχεις εσυ στην κατοχη σου το iPhone 5 για το οποιο γινεται λογος σε αυτο το thread?

Νομιζω πως οχι.. Αλλα την αποψη σου την εκφερεις.

 

Ταυτοχρονα ομως θεωρεις πως οι υπολοιποι δεν επρεπε να μπαινουν σε αυτο το thread και να εκφερουν την αποψη τους, επειδη δεν εχουν το iPhone 5. (οπως ουτε και εσυ!!)

 

 

Ενδιαφερον.....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι μπορεί να έχει κάποιος διαφορετικές προτιμήσεις πάνω σ' ένα καταναλωτικό αγαθό, δε νομίζω ότι του αφαιρεί το δικαίωμα κριτικής/σχολιασμού.

 

Εγώ π.χ. δεν ασχολούμαι με τέτοιου είδους συσκευές. Δεν έχω δικαίωμα να πω πώς μου φαίνεται η πολιτική της Apple και της κάθε Apple πάνω σε κάποια συγκεκριμένα ζητήματα;

 

Πρέπει δηλαδή να έχω στην κατοχή μου το συγκεκριμένο προϊόν;

 

Επίσης, αν μου το έχουν κάνει δώρο και δεν το έχω αγοράσει με δικά μου χρήματα, μειώνεται η βαρύτητα της άποψής μου;

 

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι δεν υφίσταται αυτό που λες περί ζήλιας. Με τόσο πλαστικό χρήμα που κυκλοφορεί, ο καθένας μπορεί να πάρει ένα και δύο iPhone με άτοκες δόσεις και να τα χαίρεται ακριβώς το ίδιο με εκείνον που τα σκάει ντούκου.

 

Εδώ αμάξια αγόραζαν και συνεχίζουν να αγοράζουν τόσα χρόνια με δόσεις και χωρίς να έχουν στον ήλιο μοίρα, και μετά καταλήγουν να τους τα παίρνουν οι τράπεζες, ένα smart phone δε μπορούν να αγοράσουν;

 

Η κριτική όμως να είναι αντικειμενική, με χρήση στοιχείων, βασισμένη σε μια ανοιχτή και ποιότικη συζήτηση, χωρίς απλοποιήσεις, αφορισμούς και trolls, καθώς επίσης και αναγνωρίζοντας πως πολλά απο τα κατηγορώ που βαραίνουν το iPhone δεν είναι άγνωστα στις υπόλοιπες high-end συσκεύες. Κοινώς η “παθολογία” των προβλημάτων δεν είναι Apple specific αλλά industry wide. Καταλαβαίνω οτι λόγω του hype (best phone ever etc) ορισμένοι βρίσκουν την ευκαιρία να βγάλουν λίγο το άχτι τους με ενα trash talk, αλλά αυτό δεν αποκαλείτε κριτική (δεν αναφέρομαι σε αυτά που είπες κάνω μια γενική παρατήρηση). Επομένως δεν έχω καμία αντίρρηση προσωπικά να μπω σε μια συζήτηση για τα προβλήματα του iPhone η οποία έχει ολιστικό χαρακτήρα.

 

P.S. Στον φίλο Haha απο πάνω. Νομίζω κανείς δεν θέλει να πεί κάτι τέτοιο, απλά εφόσων δεν έχουμε κάτι στην κατοχή μας και δεν έχει δοκιμαστεί κάποια περιόδο σε καθημερινή προσωπική μας χρήση, δεν καταλαβαίνω πως μπορούμε να μιλάμε με τόση σιγουριά για τα υπέρ ή τα κατά. Since when do we find the truth in the Internets?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...