Προς το περιεχόμενο

Android TV 4.1 JB MK808 μαζι με Fly Air Keyboard Mouse ~ 67 euro


papeipa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχεις νεοτερα με wifi reception ? τι αλλες αλλαγες παρατηρεις?

 

δεν έχουν αλλάξει οι οδηγοί, οπότε το wifi παραμένει στα ίδια επίπεδα

Αυτο ειναι ρομ η kernel?Για να φλασαρω αυτη τη ρομ πρεπει να βαλω και τον kernel που εχει σε αλλο φακελο?

είναι rom με νέο πυρήνα. όχι δεν χρειάζεται να βάλεις τον kernel. απλά θα κάνεις restore.

 

Σαν αίσθηση τα 1080p έχουν πολύ καλύτερη εμφάνιση, αλλά ίσως σας φανεί λίγο πιο αργό. αυτήν την εντύπωση μου δίνει εμένα.

Ασε τα firmware και δες εδω.

Είναι hardware το πρόβλημα.

Ενας τύπος στα comments κάτι λέει ότι άλλαξε εντελώς την κεραία.

 

I have one of these on order and have already seen several interesting mods, one of which is replacing that antenna with a proper SMA connector and WiFi antenna.

 

http://www.rikomagic...c.php?f=2&t=642

 

Επίσης μπορείς να δυναμώσεις την εκπομπή mW του router σου αν δεν σε νοιάζει η ακτινοβολία που θα τρώς μετά...

 

Εγω έπιασα δουλειά. :P

 

 

είναι τέρμα το tx στα 32 (dbi?) εγώ παρατήρησα πως αν το κατεβάσω στα 28 πως είναι καλύτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχουν αλλάξει οι οδηγοί, οπότε το wifi παραμένει στα ίδια επίπεδα

 

είναι rom με νέο πυρήνα. όχι δεν χρειάζεται να βάλεις τον kernel. απλά θα κάνεις restore.

 

Σαν αίσθηση τα 1080p έχουν πολύ καλύτερη εμφάνιση, αλλά ίσως σας φανεί λίγο πιο αργό. αυτήν την εντύπωση μου δίνει εμένα.

 

είναι τέρμα το tx στα 32 (dbi?) εγώ παρατήρησα πως αν το κατεβάσω στα 28 πως είναι καλύτερα...

 

Μήπως η παλιά version δεν έπαιζε 1080p αλλά upscaled 720p και γι αυτό βελτιώθηκε η εικόνα και χειροτέρεψε η ταχύτητα???

 

To wifi φαίνεται μετά το mod να δουλεύει full πλέον. Περίπου οσο μου βγάζουν και τα desktop αλλά με χειρότερο ping.

 

ΜΚ802+

8226986996_a7f31cf08c.jpg

 

και αρκετά περισσότερα απο το 3gs στο ίδιο σημείο (φάτα πουτ. apple :P)

 

Iphone 3GS

8226986702_9231179f69.jpg

 

 

 

 

Παρόλα αυτά δεν μπορώ να καταλάβω ακριβώς γιατί δεν μου streamaρει σωστά κάποια αρχεία γύρω στα 6-7 γίγα. Για πιο πάνω μεγέθη αποκλείετε.

 

Μπορεί να μην κολλάει σε κάποιο λίγο μεγαλύτερο πχ 6,7 γίγα και σε άλλο μικρότερο 6,2 να κολλάει.

Συνήθως κολλάει όταν γίνεται της Πόπης στην οθόνη. Σαν να μπουκώνει κάπου το μηχάνημα.

Tα ίδια αρχεία παίζουν όμως απο usb και sd card. Λέτε να μην εχει ρεύματα να δουλέψει ταυτόχρονα το wifi στο max και την GPU. Είμαι ήδη με τον 5v - 2a φορτιστή.

Overvoltage παίρνει να του κάνουμε. :P

 

Ανοίγω τα αρχεία με τον es explorer απο το δίκτυο (pc συνδεδεμένο με utp καλώδιο) και τα τρέχω με ms player (1.6f για να εχω ήχο στα dts rips)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε ρεϊ. Εδω παλεύουμε να την κανουμε τσαμπα την δουλεια.

Τι παουερλινε εχεις παρει και ποσο κοστίζουν σημερα;;;

Επίσης η αποσταση παιζει σημαντικό ρολο. Σε μεζονέτες ουτε καν ξερεις πως παει η καλωδιωση και τι αποσταση εχει η μπριζα του πανω ορόφου με την μπριζα του κατω. Αμα φτάνει το ενα power line το αλλο μεσω Λαμίας παιζει να δουλευει και πιο αργα απο ενα wifi n.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 200ρια της devollo www.devolo.com/consumer/5_dlan-200-avplus_starter-kit_product-presentation_1.html

 

Ίσως να μην είναι και τα φτηνότερα της αγοράς αλλά τρία χρόνια που τα έχω μόνο καλά έχω να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχουν αλλάξει οι οδηγοί, οπότε το wifi παραμένει στα ίδια επίπεδα

 

είναι rom με νέο πυρήνα. όχι δεν χρειάζεται να βάλεις τον kernel. απλά θα κάνεις restore.

 

Σαν αίσθηση τα 1080p έχουν πολύ καλύτερη εμφάνιση, αλλά ίσως σας φανεί λίγο πιο αργό. αυτήν την εντύπωση μου δίνει εμένα.

 

είναι τέρμα το tx στα 32 (dbi?) εγώ παρατήρησα πως αν το κατεβάσω στα 28 πως είναι καλύτερα...

 

Όταν μιλάτε για 1080p και 720p εννοείται για streaming ? Γιατί σε προηγούμενη ερώτηση μου πήρα την απάντηση ότι από δίσκο usb παίζει τα πάντα χωρίς προβλήματα. Έχω καταλάβει λάθος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω αυτή την απορία έχω. Πάντως εμενα και σε 720p σπασίματα κάνει...Τι λάθος λέτε να κάνω?

Εχεις ενεργοποιήσει στον player το Hardware Acceleration? (συνήθωε επιλογή ΗW)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω αυτή την απορία έχω. Πάντως εμενα και σε 720p σπασίματα κάνει...Τι λάθος λέτε να κάνω?

Παρατηρησα οτι παιζει ρολο και ο player που χρησιμοποιεις.Ο Mxplayer συνηθως δεν εχει προβλημα και ο δευτερος που χρησιμοποιω ειναι ο mVideo Player. Σε αρχεια 720p δεν εχω συναντησει ποτε προβλημα ουτε κολληματα εχουνε.Το ιδο ισχυει και για τα 1080p αλλα δεν εχω και πολλα οποτε δεν ξερω σιγουρα.(αναφερομαι σε συνδεση με σκληρο δισκο απο USB γιατι απο Wifi και αρκετα 720p εχουν κολληματα.Δεν θελω να δοκιμασω 1080p απο WiFi.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο streaming και μόνο υπάρχει πρόβλημα και δεν εχει σχέση αν είναι 720p ή 1080p.

 

Έχει σχέση με το μέγεθος του αρχείου. Δηλαδή το bitrate. Αν είναι πολύ μεγάλο το αρχείο ή έχει ορισμένες σκηνές με πολύ υψηλό bitrate κάνει σπασίματα στα σημεία αυτά και πολλές φορές μέσα σε αυτά τα σπασίματα χάνει τον ήχο.

Στα video απο δίσκο δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, τουλάχιστον για όσους software android player κάνουν χρήση της GPU.

 

Κανένας βέβαια δεν μπορεί να εγγυγθεί ότι όλα τα βίντεο format που θα χρησιμοποιηθούν στο μέλλον θα υποστηριχθούν τέλεια και δεν θα εχουν πρόβλημα με την επεξεργαστική ισχύης των SOC που φοράνε οι συγκεκριμένες συσκευές. Λογικά όμως αν σε εναν wd live έπαιζε ενα 80 % των αρχείων σε αυτό εδω θα παίζει το 99% και αν κάτι δεν παίζει θα μπορείς να πειραματιστείς με άλλο software.

 

Για 4k HD βίντεο ας πούμε μην ελπίζεται για τα ματζαφλαράκια, τουλάχιστον αυτά που κυκλοφορούν σήμερα.

Επεξ/σία από yiannis_1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άραγε αξίζει αυτό http://www.hardkernel.com/renewal_2011/products/prdt_info.php?g_code=G135341370451 που είναι τετραπύρηνος Exynos και με 100αρα ethernet σε σχέση με το έτοιμο το στικάκι; Έχει περάσει κανείς Ubuntu να μας πει γνώμη και από εκεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...