Προς το περιεχόμενο

Android TV 4.1 JB MK808 μαζι με Fly Air Keyboard Mouse ~ 67 euro


papeipa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα και Καλη Χρονια.

Εχω προβλημα με το μηχανηματακι.Δεν μπουταρει.Ανοιγω την οθονη κανονικα και μου βγαζει το GoogleTV και μετα το ANDROID και μενει εκει.Δεν κανει τιποτα.Δοκιμασα να πατησω το physical button που εχει αλλα ουτε αυτο κανει κατι.Χθες δουλευε κανονικα.Εχει κανεις καμια ιδεα για το τι συμβαινει και πως μπορει να διορθωθει(reset και πως)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 487
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

περιμενω απο dealextreme το στικακι και ελπιζω να μην εχω προβληματα...καποιες συμβουλες για να μην καει κλπ που διαβασα στο παραπανω λινκ που εδωσε ο daredevil? να το εχω συνεχεια στην πριζα δηλαδη; shutdown δεν γινεται ουτε μεσα απο το λειτουργικο;γιατι διαβασα οτι physical button δεν εχει...

Καλημερα και Καλη Χρονια.

Εχω προβλημα με το μηχανηματακι.Δεν μπουταρει.Ανοιγω την οθονη κανονικα και μου βγαζει το GoogleTV και μετα το ANDROID και μενει εκει.Δεν κανει τιποτα.Δοκιμασα να πατησω το physical button που εχει αλλα ουτε αυτο κανει κατι.Χθες δουλευε κανονικα.Εχει κανεις καμια ιδεα για το τι συμβαινει και πως μπορει να διορθωθει(reset και πως)?

http://www.armtvtech.com/armtvtechforum/viewtopic.php?f=6&t=1076&sid=bd52ce793e907105eec61968e9bd9815 αλλαξε power supply μηπως και δουλεψει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το iMito Mx1 έχει Bluetooth όπως και το MK808B και Aluminum Case,είναι πιο μουράτο κατά τ΄άλλα είναι σχεδόν ίδια αυτά τα δύο,τώρα όσο αναφορά το MK802IIIS δεν βλέπω να έχει Bluetooth αλλα υπερισχύει όσο αναφορά την gpu (Quad- Core 2D/3D/ OpenGL ES2.0(AMD Z430)/OpenVG1.1 GPU)εγώ θα έπαιρνα το Rikomagic MK802IIIS.

να ρωτησω κατι αφου και τα τρια έχουν τον ιδιο

 επεξεργαστη πως γίνεται το mk802iiis να υπερισχύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω κατι αφου και τα τρια έχουν τον ιδιο

 επεξεργαστη πως γίνεται το mk802iiis να υπερισχύει.

 gpu (Quad- Core 2D/3D/ OpenGL ES2.0(AMD Z430)/OpenVG1.1 GPU για αυτό ;)

 

 

 

ψάχνοντας λίγο βλέπω ότι η αναφορά στην AMD Z430 είναι πολλές φορές λανθασμένη στην πραγματικότητα είναι  

  Mali 400 οπότε μια η άλλη είναι και sorry για το λάθος

και την μη διασταύρωση πληροφοριών. :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιμενω απο dealextreme το στικακι και ελπιζω να μην εχω προβληματα...καποιες συμβουλες για να μην καει κλπ που διαβασα στο παραπανω λινκ που εδωσε ο daredevil? να το εχω συνεχεια στην πριζα δηλαδη; shutdown δεν γινεται ουτε μεσα απο το λειτουργικο;γιατι διαβασα οτι physical button δεν εχει...

 

http://www.armtvtech.com/armtvtechforum/viewtopic.php?f=6&t=1076&sid=bd52ce793e907105eec61968e9bd9815 αλλαξε power supply μηπως και δουλεψει...

όχι δεν έχει κουμπί για shutdown και γενικά δεν είναi φτιαγμένο για να κλείνει, με αυτό και παρόμοια apps το κάνεις "hybernate" (είναι σαν να πατάς το lock κουμπάκι σε κάποιο κιν android). Και το επαναφέρεις με alt+ctrl+del ;) από το εξωτερικό k/b

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες μόλις δοκίμασα και εγώ το imito mx1. Πολύ καλό μηχάνημα, παίζει τα πάντα από αρχεία και δεν βρήκα κάποιο κόλλημα προς το παρόν. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω σε όσους έχουν κάτι παρόμοιο. Έχω έναν nas που έχω ταινίες, τις streamάρω κανονικά στο μηχάνημα, της αναπαράγει αλλά δεν μου βγάζει τους εξωτερικούς υπότιτλους. Δοκίμασα και με τον player με τον οποίο ήρθε και με το mxplayer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το δοκιμάσω, όμως το θέμα είναι πως στον NAS μαζί με το avi ή το mkv έχω και τους υπότιτλους με το ίδιο όνομα φυσικά. 

Κάτι παίζει με το DLNA αλλά δεν ξέρω αν είναι θέμα του NAS ή του ANDROID TV.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες μόλις δοκίμασα και εγώ το imito mx1. Πολύ καλό μηχάνημα, παίζει τα πάντα από αρχεία και δεν βρήκα κάποιο κόλλημα προς το παρόν. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω σε όσους έχουν κάτι παρόμοιο. Έχω έναν nas που έχω ταινίες, τις streamάρω κανονικά στο μηχάνημα, της αναπαράγει αλλά δεν μου βγάζει τους εξωτερικούς υπότιτλους. Δοκίμασα και με τον player με τον οποίο ήρθε και με το mxplayer.

 

Και εγω δεν είχα υπότιτλους όταν εκανα stream upnp πηγές και κατέληξα σε plex.

Δηλώνω φαν αν και ήμουν ορκισμένος εχθρός λόγω xbmc.

 

Λοιπόν κάνει ότι κάνει και το xbmc σου φτιάχνει Library με auto scrappers τιτλους ηθοποιούς  εξώφυλλα artwork + υπότιλους σε streaming + δυνατότητα να κατεβάζεις την ποιότητα στα client για να μην εχεις πρόβλημα με bandwidth.

ΠΧ εχεις κατεβασμένο το iron man σε 1080 24γιγα και δεν παιζει ρε παιδί μου στο android ή στην smarttv σου που είναι 2 ορόφους πάνω.

Μειώνεις την ποιότητα και ο server του plex που τρέχει στο pc σου κάνει live transcoding και βλέπεις την ταινία και απο του διάολου τον πατέρα με ποιότητα ανάλογη της αντοχής της wireless συνδεσής σου.

 

Μαγάλο μείον ότι ο android client κάνει μερικά ευρό.

Επεξ/σία από yiannis_1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει βρει κανείς κάποιο μαγαζί που να μην κάνει 2 μήνες να έρθει, αλλά να είναι και το ίδιο προιόν; (κάτι ειπώθηκε σε προηγούμενες σελίδες για "αντιγραφές" που δεν δέχονται κάποια firmware. Σίγουροι μόνο από geekbuying είμαστε;  )

 

Eδώ -> http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_sacat=0&_from=R40&_nkw=mk808&LH_PrefLoc=1 είναι πωλητές από UK αλλά βγαίνει και παραπάνω σε τιμή..

 

 

 

Αν έχει κανείς κάποια πρόταση για φτηνό wireless keyboard+mouse θα εκτιμούσα ένα pm.

-Φίλε Skias1 έχεις pm. -

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@gioren Έχω έναν qnap με twonkey dlna αλλά στο android tv δεν παίζει τους εξωτερικούς υπότιτλους από το twonkey. 

@spirit)earth)aflame εγώ το πήρα από το geekbuying 10/12, έφυγε 12/12 και έφτασε 2/1. Δεν είναι και άσχημα.

 

Επίσης δοκίμασα να παίξω το mega webtv με opera και με dolphin αλλά και με τον default browser αλλά δεν δείχνει τα βίντεο. Ενώ από το skai και τον antenna τα βλέπω κανονικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι τα στέλνει τελικά από Σιγκαπούρη απ ότι είδα, εμένα άργησαν να το στείλουν λίγο λόγο πρωτοχρονιάς

 

 

 

 

Επίσης δοκίμασα να παίξω το mega webtv με opera και με dolphin αλλά και με τον default browser αλλά δεν δείχνει τα βίντεο. Ενώ από το skai και τον antenna τα βλέπω κανονικά.

 

η 4.1 δεν έχει flash από μόνη της, ούτε θα το βρεις στο market, πρέπει να κατεβάσεις το apk και να το κάνεις μόνος σου εγκατάσταση
 

 

Έχει βρει κανείς κάποιο μαγαζί που να μην κάνει 2 μήνες να έρθει, αλλά να είναι και το ίδιο προϊόν  (κάτι ειπώθηκε σε προηγούμενες σελίδες για "αντιγραφές" που δεν δέχονται κάποια firmware. Σίγουροι μόνο από geekbuying είμαστε;  )

 

το απλό 808 δεν βγαίνει σε κόπια (τουλάχιστον δεν έχω διαβάσει κάτι). Στο 808Β που βγαίνει καλό θα είναι να αποφύγεις να το πάρεις από άλλον πωλητή διότι δεν είναι μόνο το θέμα του firm αλλά και ότι δεν έχει ψήκτρα :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...