Προς το περιεχόμενο

Απαγόρευση δημοσίων υπαίθριων συναθροίσεων σε περιοχές της Αθήνας στις 09-10-2012.


firewalker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

απλα για εγκυκοπαιδικους λογους μια ερωτηση. μπορει να προσφυγει σε δικαστηρια για να ακυρωσει την αποφαση, αλλα λογικα το δικαστηριο θα πραγματοποιηθει σε μεταγενεστερη ημερομηνια απο αυτη της εφαρμογης της αποφασης, right; οποτε βγαζοντας την αποαφση η αστυνομια μια μερα νωριτερα, ακυρωνει αυτη την επιλογη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 232
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Super Moderators

 

Ε, να θεσμοθετηθεί σαν μόνιμο μέτρο τότε :mellow:

 

 

Για το κέντρο της Αθήνας θα με έβρισκε εντελώς σύμφωνο μια τέτοια απόφαση! Εργάζομαι και κινούμαι καθημερινά στο κέντρο και αισθάνομαι χάλια βλέποντας μια όμορφη πόλη να καταστρέφεται κάθε φορά...

 

κυριως για να γινεται κουβεντα...μεχρι αυριο το πρωι να εχει βγει κι η σχετικη αποφαση για ακυρωση η μη; μαλλον κι αυτο προς ανεκδοτα θα οδευε :P

 

Άρα ας γράψουμε στα παλιά μας τα παπούτσια το Σύνταγμα και τους Νόμους για να κάνουμε το ...κομμάτι μας! B)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν φύγει ο δανειστής μας δεν θα χρωστάμε; Δεν θα υπάρχει ο ίδιος κίνδυνος;

 

misc-seriously.png

 

Προφανώς το θέμα είναι να μη γίνει της πουτάνας με αφορμή τον "προκλητικό" ερχομό της Μέρκελ, ή για να περάσουμε ένα μήνυμα ουγκ μπουγκ ή για να πάμε να τη σπάσουμε στο ξύλο την παλιοτοκογλύφα τη ναζίστρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Άρα ας γράψουμε στα παλιά μας τα παπούτσια το Σύνταγμα και τους Νόμους για να κάνουμε το ...κομμάτι μας! B)

 

δεν ειπα εγω βεβαια καθολου αυτο. αλλα εσυ προκειμενου να πεις αυτο που θες, κανε quote οτι βρεις μπροστα σου. εγω σχολιασα μονο το αστειο του πραγματος για προσφυγη στο δικαστηριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

και η αποφαση θα χει βγει μεχρι αυριο?

κυριως για να γινεται κουβεντα...μεχρι αυριο το πρωι να εχει βγει κι η σχετικη αποφαση για ακυρωση η μη; μαλλον κι αυτο προς ανεκδοτα θα οδευε :P

απλα για εγκυκοπαιδικους λογους μια ερωτηση. μπορει να προσφυγει σε δικαστηρια για να ακυρωσει την αποφαση, αλλα λογικα το δικαστηριο θα πραγματοποιηθει σε μεταγενεστερη ημερομηνια απο αυτη της εφαρμογης της αποφασης, right; οποτε βγαζοντας την αποαφση η αστυνομια μια μερα νωριτερα, ακυρωνει αυτη την επιλογη...

Προφανώς η απόφαση δεν μπορεί να βγει σε λίγες ώρες. Για τις υπερεπείγουσες όμως περιπτώσεις, ο ενδιαφερόμενος μπορεί να ζητήσει προσωρινή διαταγή του Δικαστή με την οποία θα απαγορεύει προσωρινά την εφαρμογή της απόφασης. Γίνεται πολλές φορές και δίδεται αρκετές φορές.

 

Προσωπικά, τη θεωρώ χαμένη υπόθεση επειδή είναι προφανές ότι η απόφαση και νόμιμη είναι και έχει βασιμότητα.

 

Υπενθυμίζω δε ότι στα πλαίσια της ασφάλειας του Κράτους και της μη διατάραξης της κοινωνικο-οικονομικής ζωής της χώρας, πρέπει να προστατευθούν και οι διμερείς σχέσεις Ελλάδας - Γερμανίας. ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς η απόφαση δεν μπορεί να βγει σε λίγες ώρες. Για τις υπερεπείγουσες όμως περιπτώσεις, ο ενδιαφερόμενος μπορεί να ζητήσει προσωρινή διαταγή του Δικαστή με την οποία θα απαγορεύει προσωρινά την εφαρμογή της απόφασης. Γίνεται πολλές φορές και δίδεται αρκετές φορές.

 

Προσωπικά, τη θεωρώ χαμένη υπόθεση επειδή είναι προφανές ότι η απόφαση και νόμιμη είναι και έχει βασιμότητα.

 

 

clear enough. thanks φιλος..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωρινη διαταγη ναι υπαρχει, αλλα οπως ειπες δεν παιζει να εβγαινε κατι αντιθετο στην προκειμενη περιπτωση. ουτε αδερφος του τσιπρα να ηταν ο δικαστης :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

δεν ειπα εγω βεβαια καθολου αυτο. αλλα εσυ προκειμενου να πεις αυτο που θες, κανε quote οτι βρεις μπροστα σου. εγω σχολιασα μονο το αστειο του πραγματος για προσφυγη στο δικαστηριο.

 

Quotaρω κάτι δεν σημαίνει πως του απαντώ και ταυτόχρονα! Μπορεί να ήταν η αφορμή για το δικό μου σχόλιο!

 

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε που είχε έρθει ο Κλίντον και κάποιοι τον πέρασαν απο λαϊκό δικαστήριο σαν εγκληματία, έχω μια απορία: γιατί η απόφαση δεν εφαρμόστηκε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Quotaρω κάτι δεν σημαίνει πως του απαντώ και ταυτόχρονα! Μπορεί να ήταν η αφορμή για το δικό μου σχόλιο!

 

B)

 

μια καινουρια ερμηνεια για το τι εστι quote λοιπον. μαλιστα B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Προφανώς το θέμα είναι να μη γίνει της πουτάνας με αφορμή τον "προκλητικό" ερχομό της Μέρκελ, ή για να περάσουμε ένα μήνυμα ουγκ μπουγκ ή για να πάμε να τη σπάσουμε στο ξύλο την παλιοτοκογλύφα τη ναζίστρια.

 

Προσπαθώ να τονίσω την επικινδυνότητα τέτοιων αποφάσεων. Το ότι ο νόμος χρησιμοποιείται για να προστατέψει αυτόν από τον οποίο ενοχλούνται χιλιάδες (δίκαια ή άδικα) είναι προφανές, αλλιώς δεν θα ήταν απαραίτητη και η ύπαρξη του.

Αλλά δεδομένου ότι χρησιμοποιείται ήδη για τη διαφύλαξη ξένων συμφερόντων, εδώ θα είμαστε να δούμε και τη συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

προσωρινη διαταγη ναι υπαρχει, αλλα οπως ειπες δεν παιζει να εβγαινε κατι αντιθετο στην προκειμενη περιπτωση. ουτε αδερφος του τσιπρα να ηταν ο δικαστης :P

 

Συγγνώμη, εσύ αν έκρινες τέτοιο αίτημα υπήρχε περίπτωση να το κάνεις δεκτό και να άρεις την απαγόρευση; Εγώ πάντως όχι, θεωρώ την απαγόρευση απόλυτα λογική και απόλυτα νόμιμη.

 

Τότε που είχε έρθει ο Κλίντον και κάποιοι τον πέρασαν απο λαϊκό δικαστήριο σαν εγκληματία, έχω μια απορία: γιατί η απόφαση δεν εφαρμόστηκε;

 

Γιατί είναι στην κρίση του εκάστοτε Αστυνομικού Διευθυντή. Δεν βλέπω κάποιο παράδοξο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τήρηση του Συντάγματος επαφίεται στον πατριωτισμό των Ελλήνων, που δικαιούνται και υποχρεούνται να αντιστέκονται με κάθε μέσο εναντίον οποιουδήποτε επιχειρεί να το καταλύσει με τη βία.΄

 

 

Αρθρο 120 παραγραφος 4

 

 

με τις υγειες σας!!!!

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=qo9lZGL2ejY

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.

Αλλά δεδομένου ότι χρησιμοποιείται ήδη για τη διαφύλαξη ξένων συμφερόντων, εδώ θα είμαστε να δούμε και τη συνέχεια.

 

Εκεί έγκειται αυτό που θεωρώ εγώ πλάνη σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τωρα, με τον ερχομο Μερκελ διαπιστωνουμε ποσο καλη δουλεια κανανε τα ελληνικα ΜΜΕ τοσα χρονια και ποσο προβατα παραμενουν το 90% του ελληνικου λαου.

 

Εχουν τους πραγματικους κλεφτες και υπαιτιους της οικονομικης μας καταστασης καθημερινα μεσα στα ποδια τους και οχι μονο δεν αντιδρουν αλλα τους ψηφιζουν κιολας και ερχεται και η Μερκελ και βλεπουμε πώς "επαναστατει" ο συνηδητοποιημενος ελληνικος λαος εναντιον αυτου που τα ΜΜΕ του ειπαν πως ειναι ο "δυναστης" του.

 

Καμια σωτηρια.

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...